„Microsoft“ ir JAV žvalgyba: Kinija kėsinasi į JAV ypatingos svarbos infrastruktūrą

Trečiadienį JAV žvalgybos institucijos ir Microsoft pranešė aptikusios, kad Kinijos vyriausybės remiama programišių grupė šnipinėja įvairių sričių strategiškai svarbią JAV infrastruktūrą.
Atnaujinta informacija, kad Kinija šiuos kaltinimus neigia.
Kaip praneša Reuters, daugiausiai nerimo sukėlė tai, kad šnipinėjimas buvo nukreiptas ir prieš savivaldą turinčią JAV teritoriją Ramiajame vandenyne Guamą, kurioje yra strategiškai svarbios amerikiečių karinės bazės. Būtent Guamas yra svarbus JAV karinis centras, galintis prireikus reaguoti į bet kokį galimą konfliktą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Be to, tai reikšmingas telekomunikacijų mazgas, jungiantis Aziją ir Australiją su JAV keliais povandeniniais kabeliais.
Dar nėra pilnai aišku, kiek organizacijų nukentėjo, tačiau JAV Nacionalinio saugumo agentūra teigė, kad ji bendradarbiauja su partneriais, įskaitant Kanadą, Naująją Zelandiją, Australiją ir JK, taip pat JAV Federaliniu tyrimų biuru, siekdama nustatyti pažeidimus ir identifikuoti kenkėjišką veiklą. Microsoft pranešime priduriama, kad sušvelninti šiuos veiksmus gali būti sudėtinga.
Kinijos ambasada Vašingtone iškart neatsakė į Reuters prašymą pateikti komentarą. Tačiau ketvirtadienį Kinijos vyriausybė atmetė kaltinimus esą kėsinasi į Vakarų infrastruktūrą ir šį JAV paskelbtą įspėjimą pavadino kolektyvine dezinformacijos kampanija.
Taikiniu gali tapti ir kitos šalys
Microsoft teigia, kad kol kas nėra jokių įrodymų, jog Kinijos grupė būtų naudojusi prieigą kokioms nors puolamosioms atakoms. Teigiama, kad kitaip nei Rusijos programišių grupuotės, Kinijos žvalgybos ir kariniai įsilaužėliai dažniausiai teikia pirmenybę šnipinėjimui.
Tačiau Microsoft analitikai pastebi, kad yra tikimybė, jog ši Kinijos grupuotė, kurią jie pavadino Volt Typhoon, vysto pajėgumus, galinčius sutrikdyti svarbią ryšių infrastruktūrą tarp JAV ir Azijos regiono. Anot jų, ši veikla gali būti skirta tam, kad Kinija įsiveržusi į Taivaną, galėtų atakuoti JAV karinius tinklus ir kitą infrastruktūrą. Įspėjama, kad kitos šalys Kanada, JK, Australija ir Naujoji Zelandija taip pat gali tapti programišių taikiniu.
Kol kas dar nėra daug informacijos apie Volt Typhoon. Microsoft teigimu, ši grupuotė aktyviai veikia bent nuo 2021 m. ir yra nusitaikiusi į kelias pramonės šakas, įskaitant ryšių, gamybos, komunalinių paslaugų, transporto, statybos, jūrų, informacinių technologijų, švietimo ir valdžios institucijas.
Šis šnipinėjimas aptiktas tuo metu, kai vis labiau kaista įtampa dėl Kinijos spaudimo Taivanui. O Joe Bidenas, JAV prezidentas, pareiškė, kad būtų pasirengęs panaudoti jėgą Taivanui apginti. Pastebima, kad Kinija ir JAV nuolat šnipinėja viena kitą, pavyzdžiui, metų pradžioje daug dėmesio žiniasklaidoje sulaukė kitas Kinijos šnipinėjimo būdas oro balionai. Visgi, analitikai teigia, kad tai viena didžiausių žinomų Kinijos kibernetinio šnipinėjimo kampanijų, nukreiptų prieš Amerikos ypatingos svarbos infrastruktūrą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti