Antanukas.lt: atsakymas, kaip knygas skaityti patogiai ir čia pat rinktis bent iš 2.000

  Reklama publikuota: 2023-02-02
  Mindaugas Bagdonas, UAB „Antanuko debesys“ direktorius: „Dovanodami Antanukas.lt prenumeratą už vienos ar kelių knygų kainą dovanojate ne vieną knygą ar leidinį, o prieigą prie daugiau kaip 2 000 knygų.“
  svg svg
  Mindaugas Bagdonas, UAB „Antanuko debesys“ direktorius: „Dovanodami Antanukas.lt prenumeratą už vienos ar kelių knygų kainą dovanojate ne vieną knygą ar leidinį, o prieigą prie daugiau kaip 2 000 knygų.“

  Daugiau kaip 2.000 knygų biblioteka namuose ar kelionėje, išvykus poilsio. Atrodo, – nerealu: tiek knygų namuose gali ir nesutalpinti, o į kelionę – tikrai nepasiimsi. Netiesa. Jau dabar ir namuose, ir bet kur pasaulyje ilsėdamasis ar keliaudamas gali vartyti daugiau kaip 2.000 įvairaus žanro lietuviškų knygų, o netrukus jų bus dar daugiau, teigia Mindaugas Bagdonas, UAB „Antanuko debesys“ direktorius. Jis kviečia tapti platformos Antanukas.lt prenumeratoriumi ir mėgautis elektroninėmis knygomis bet kada ir bet kur.

  Kodėl buvo sukurta elektroninių knygų prenumeratos platforma ir skaityklė Antanukas.lt, kada pradėjo veiklą, kokie pasiekimai?

  Platforma Antanukas.lt pirmuosius skaitytojus pakvietė 2021 m. rugsėjį. Tuomet veikė tik interneto naršyklėje. Visi norintys prenumeruoti ir naudotis skaitykle turėjo tai daryti būtent naršyklėje, kas nebuvo patogu. 2022 m. spalį pristatėme programėlę Antanukas.lt „Apple“ ir „Android“ išmaniesiems įrenginiams. Nuo tada skaityti knygas nebereikia naršyklės, tai galima daryti tiesiog programėlėje. Su programėle pristatėme ir daugumos lauktą funkciją – skaitymą be interneto. Vartotojas norimas knygas gali parsisiųsti tiesiog į programėlę ir jas skaityti net nesant interneto.

  Tada pristatėme ir naujus prenumeratos planus. Dabar vartotojai gali rinktis 1, 3, 6, 12 ir net 24 mėnesių prenumeratas. Ilgalaikės prenumeratos skirtos norintiems taupyti, nes kuo ilgesnė prenumerata, tuo mėnesiui ji kainuoja pigiau.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Šiemet mūsų asortimentas pasiekė 2.000 knygų ir toliau auga. Prie mūsų jungiasi vis daugiau leidyklų bei autorių, todėl planuojame, kad ateityje asortimentas augs dar sparčiau, o jis bus dar įvairesnis.

  Šių metų pavasarį planuojame pradėti ir audioknygų prenumeratą, tad vartotojai galės ne tik skaityti, bet ir klausyti knygas. Vartotojui jokių esminių pasikeitimų nebus. Tiesiog toje pačioje skaityklėje atsiras galimybė klausytis knygų. Bus pasiūlyti nauji prenumeratos planai: vartotojai galės pasirinkti prenumeruoti tik audioknygas ar tik elektronines, ar abi. Kaip elektronines knygas skaityti, taip audioknygas klausyti bus galima ir be interneto, tiesiog parsisiuntus jas į Antanukas.lt programėlę. Nors rinkoje audioknygų asortimentas yra mažesnis nei elektroninių knygų, bet nuolatos dirbsime, kad kiekvieną mėnesį būtų išleista naujų audioknygų ir mūsų prenumeratoriai turėtų vis platesnį pasirinkimą.

  Ko reikia, kad galėtum skaityti knygas Antanukas.lt elektroninėje knygų prenumeruotoje ir skaityklėle bei kokiomis sąlygomis?

  Viskas, ko reikia, – tai kompiuteris arba planšetė, arba išmanusis telefonas. Parsisiunti programėlę „Antanukas“, užsiregistruoji mūsų platformoje, pasirenki norimą planą ir gali bet kuriame iš minėtų įrenginių pradėti skaityti visas mūsų turimas knygas neribotai. Norintiems išbandyti Antanukas.lt, naujiems vartotojams, suteikiame 7 dienų bandomąjį laikotarpį, kurio metu galima naudotis mūsų skaitykle ir ribotai skaityti knygas. Jei nusprendžiate, kad norite naudotis visomis Antanukas.lt funkcijomis, – bet kada galite pereiti prie įprastos narystės be jokių apribojimų.

  Kaip jau minėjau, siūlome galimybę vartotojui rinktis vieną iš šių planų – 1, 3, 6, 12 ar 24 mėnesių prenumeratą. Kuo ilgesnę prenumeratą vartotojas renkasi, tuo daugiau sutaupo. Pavyzdžiui, pasirinkęs mokėti už mėnesį, t. y. mėnesinę prenumeratą, skaitytojas kas mėnesį moka po 5,99 Eur, o pasirinkęs 24 mėnesių planą už šį laikotarpį sumoka 99,99 Eur arba po 4,17 Eur/mėn. ir yra garantuotas, kad 2 metus kaina jam nesikeis.

  embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1837?placement=

  Būsimam prenumeratoriui svarbu žinoti, kokius patogumus jam siūlo Antanukas.lt. Pavyzdžiui, knygą atsiversite ir norimą skyrių joje pasirinksite paspaudę vos vieną mygtuką, o kai norėsite tęsti anksčiau skaitytą knygą, jums bet kuriame iš trijų minėtų įrenginių automatiškai bus atversta knygos vieta, kur baigėte skaityti. Mūsų skaitytojai taip pat vertina, kad gali pasirinkti teksto raidžių dydį, puslapio spalvą, jų išdėstymą ekrane.

  Ar galite „nupiešti“ savo skaitytojo paveikslą: lytis, amžius, geografija, skaitomiausios knygos?

  Išsamaus savo skaitytojų paveikslo dar neturime. Bet žinome, kad didžioji dalis skaitytojų – moterys. Jos sudaro apie 2/3 visų Antanukas.lt skaitytojų. Didžioji dalis auditorijos pasidalina gana tolygiai – nuo 25 iki 55 m. amžiaus. Pagal geografiją skaitytojai gana tolygiai pasiskirsto proporcingai miestų dydžiui.

  Beje, į dešimtuką patenka ir už Lietuvos ribų gyvenantys skaitytojai. Nuo pat Antanukas.lt išleidimo vienas iš tikslų ir buvo pasiekti lietuvius, kurie gyvena užsienyje. Manome, kad tai puiki platforma mėgstantiems skaityti knygas lietuvių kalba, kadangi pirkti ir siųstis knygas į užsienį nėra patogu. O programėlėje Antanukas.lt visos knygos pasiekiamos vos keliais mygtuko paspaudimais. Ir šis dėmesys pasiteisino: nuolat daugėja vartotojų Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Airijoje ir kitose šalyse, kur lietuvių bendruomenės didesnės.

  Kadangi esame augimo etape ir gana sparčiame, tai auditorijos greitai keičiasi. Pavyzdžiui, šiuo metu labai norime, kad apie mus sužinotų kuo daugiau senjorų, nes vis didesnė jų dalis pradeda naudotis išmaniaisiais įrenginiais ir tai jiems gali būti pigesnis, puikus ir patogus būdas skaityti knygas.

  Taip pat į savo platformą labai norime prisitraukti daugiau moksleivių – jau dabar galime pasiūlyti ganėtinai gausų knygų paaugliams asortimentą. Tuo pačiu nuolatos dirbame, kad turėtume kuo daugiau knygų pagal privalomas ir rekomenduojamas mokymo programas. Todėl neabejojame, kad ši auditorija taip pat gana sparčiai augs.

  Ar keičiasi ir kaip knygų pasiūla pagal žanrą, tematiką ir pan.? Koks knygų pasirinkimas, kaip dažnai atsiranda naujos knygos ir kokios?

  Taip, asortimentas nuolatos pildosi. Kaip ir logiška, kad Antanukas.lt startavo su grožine literatūra ir populiariais romanais, – tai knygos, kurias skaito didžioji dalis skaitytojų. Tuomet po truputį pradėjome plėsti savo asortimentą: atsirado knygos paaugliams ir vaikams, vėliau – daugiau istorinių, biografinių, psichologinių ir įvairių negrožinės literatūros knygų. Neseniai Antanukas.lt biblioteką papildėme lietuvių rašytojų klasika, o netrukus mūsų lentynose bus galima rasti ir užsienio rašytojų klasikos kūrinių.

  Greitai atsiras ir filosofinių knygų kategorija, planuojame gerokai pasipildyti psichologinėmis bei saviugdos knygomis. Atliepdami skaitytojų pageidavimus nuolatos ieškome galimybių pridėti dar daugiau naujų knygų kategorijų.

  Nuolatos dirbame su leidyklomis ir autoriais, kad asortimentas augtų. Priklausomai, nuo to, kiek išleidžiama knygų naujienų, kiek naujų autorių ar leidyklų prie mūsų prisijungia, asortimentas gali augti nuo keliolikos iki kelių šimtų knygų per mėnesį. Tad kiekvienas prenumeratorius gali būti tikras, kad kiekvieną mėnesį ras kažko naujo.

  Kokios knygos elektroninėje prenumeratoje populiariausios, kokia populiariųjų dinamika?

  Žinoma, populiariausia kategorija – grožinė literatūra: romanai, meilės romanai, detektyvai ir trileriai. Taip pat skaitytojai gana dažnai renkasi biografines arba knygas, kuriose aprašytos tikros istorijos, didelė dalis – psichologines bei saviugdos knygas. Manome, kad pastaroji – viena perspektyvesnių kategorijų, kuri dar labiau augs, kai tik šios kategorijos asortimentas prasiplės.

  Antanukas.lt siūlo ne tik prenumeruoti knygas, bet ir jas įsigyti. Ar knygos dažnai perkamos?

  Galiu pripažinti, kad knygų pirkimo funkciją pridėjome tik kaip papildomą naudą prenumeratorių pageidavimu, nes Antanukas.lt pradžioje sulaukė nemažai prašymų, kad būtų tokia galimybė. Priminsiu, kad knygas pirkti gali tik prenumeratoriai, todėl finansiškai nelabai apsimoka ir prenumeruoti, ir pirkti. Pardavimų daug neturime. Vis dėlto, pagrindinis mūsų verslo modelis – prenumerata, į tai ir orientuojamės.

  Kadangi straipsnis publikuojamas „Verslo žinių“ portale, matyt, reikėtų išskirti šiai auditorijai aktualiausių kategorijų knygas, pvz., esančias skyreliuose „Psichologija ir saviugda“, „Dalykinė literatūra“, „Intelektuali literatūra“...

  Taip, tai yra knygų kategorijos, kurioms būtent šiuo metu skiriame labai daug dėmesio. Noriu tik patikslinti, kad prenumeruoti atskirų knygų kategorijų nėra galimybės. Visi prenumeratoriai gauna neribotą prieigą prie visų mūsų knygų. Kaip jau minėjau, netrukus plėsis mūsų psichologijos ir saviugdos knygų asortimentas. Taip pat po truputį pildosi dalykinė bei intelektuali literatūra.

  Užsiminėte, kad Antanukas.lt pradėjo glaudžiau bendradarbiauti su verslu. Kodėl verslas kreipėsi į Antanukas.lt, kokių privalomų jis gauna?

  Verslai nuolatos ieško idėjų, ką padovanoti savo kolektyvui, kokių papildomų naudų suteikti savo darbuotojams ar ką padovanoti savo partneriams švenčių ir kitomis progomis. Ir neretai vienas iš pasirinkimų – dovanoti knygas, žurnalus, kitą literatūrą. Manome, kad Antanukas.lt prenumerata gali būti daug vertingesnė dovana. Pirma – tai tvari dovana. Antra, pasirinkę dovanoti Antanukas.lt prenumeratą už vienos ar kelių knygų kainą dovanojate ne vieną knygą ar leidinį, o prieigą prie daugiau kaip 2 000 knygų. Todėl dovanos gavėjas gali pats pasirinkti, ką ir kiek nori skaityti. Tai puiki ir intelektuali dovana.

  Pavyzdžiui, pernai dirbome su SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, kuri visus metus dovanojo 3-jų mėnesių prenumeratas savo kolektyvui gimtadienio proga. Prieš šventes turėjome pirkimų iš įvairių įmonių, kurios savo kolegoms ar partneriams pirko Antanukas.lt dovanų kuponus. O šiemet baigiame susitarti su organizacija, kuri išpirks tam tikrą kiekį nuolatinių prenumeratų savo nariams ir jie nuolatos galės naudotis bei skaityti Antanukas.lt knygas kada tik nori. Beje, toks sprendimas, kai įmonė užsako tam tikrą kiekį nuolatinių prenumeratų ir duoda prisijungimus savo darbuotojams, yra viena iš didžiausių ir intelektualiausių naudų kolektyvo nariams.

  Koks jūsų asmeninis santykis su knygomis ir skaitymu?

  Knygas iš naujo atradau prieš 2–3 metus. Iki tol gana sunkiai ir tik labai retai pavykdavo atsiversti vieną kitą knygą. Paskutiniu metu pavyksta reguliariai atrasti laiko skaitymui, tad ir knygų pavyksta perskaityti vis daugiau. Esu labai didelis Stepheno Kingo, kuris parašė daugiau kaip 200 knygų, gerbėjas. Išsikėliau tikslą perskaityti visas jo knygas chronologiškai nuo pirmos iki naujausios. Ir tuo pačiu peržiūrėti šių knygų ekranizacijas. Dar liko nemažą dalį kelio nueiti.

  Neseniai atsirado susidomėjimas istorija, tad bandau į rankas paimti ir vieną kitą knygą apie Lietuvos ir pasaulio istoriją. Ir kadangi esu žmogus iš marketingo srities, tai norint tobulėti profesinė literatūra yra būtina.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  „Sony“ grynasis pelnas mažėjo 5,6%

  Japonijos pramogų ir elektronikos kūrėjos „Sony“ grynasis pelnas jos finansinių metų trečiąjį ketvirtį...

  Inovacijos
  2023.02.02
  Kritikos „TikTok“ reklamai centre – lietuvių „Kilo Health“ Premium 12

  Lietuviškas sveikatingumo sprendimų startuolis „Kilo Health“ per kelis mėnesius „TikTok'e“ įsigijo šio...

  Inovacijos
  2023.02.02
  Buvęs ministras V. Šapoka įkūrė konsultacijų bendrovę 1

  Buvęs finansų ministras Vilius Šapoka sausį įkūrė strateginio valdymo konsultacijų verslui įmonę „Insynergy...

  Inovacijos
  2023.02.02
  Antanukas.lt: atsakymas, kaip knygas skaityti patogiai ir čia pat rinktis bent iš 2.000 Verslo tribūna 1

  Daugiau kaip 2.000 knygų biblioteka namuose ar kelionėje, išvykus poilsio. Atrodo, – nerealu: tiek knygų...

  Inovacijos
  2023.02.02
  Lietuviška įranga Ukrainoje: dronai, antidroninės sistemos, elektrooptika ir detonatoriai Premium 2

  Beveik metus beistęsianti Rusijos karinė agresija Ukrainoje į šią šalį savo įrangą siuntusioms Lietuvos...

  Inovacijos
  2023.02.02
  27 mln. Eur vertės V. A. Bumelio Kamieninių ląstelių tyrimų centro projektas įgauna pavidalą Premium 3

  Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke projektuojamas Vlado Algirdo Bumelio valdomos UAB Kamieninių...

  Pramonė
  2023.02.02
  „Wix“ padalinio Lietuvoje vadovė – apie komandos grįžimą į biurą ir vidinę karjerą Premium

  Monika Laukaitė, „Wix“ padalinio Lietuvoje vadovė, kuri praeitais metais pateko ir į VŽ renkamą Jaunųjų metų...

  Vadyba
  2023.02.02
  „Meta“ rezultatai akcijas pakėlė 20%

  Socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdanti technologijų kompanija „Meta“ paskelbė lūkesčius...

  Inovacijos
  2023.02.02
  Tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“ – stereotipus laužančios inovacijos šiuolaikiniam agrosektoriui Verslo tribūna

  Kovo 30–balandžio 1 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) 27-ąjį kartą vyks...

  Išmani Lietuva
  2023.02.02
  „Amazon“ – Lenkijos konkurencijos prižiūrėtojų akiratyje

  Konkurenciją Lenkijoje prižiūrinti institucija apkaltino interneto milžinės „Amazon“ padalinį Europoje...

  Inovacijos
  2023.02.02
  „Apple“ galvos skausmas – kaip sumažinti priklausomybę nuo Kinijos Premium

  Kai Timas Cookas ,„Apple“ vadovas, pernai gruodį lankėsi Kapitolijuje ir susitiko su įstatymų leidėjais,...

  Inovacijos
  2023.02.01
  Nakties dangumi skrieja žalioji kometa

  Šis pavadinimas gali priminti vaikystėje girdėtus (ir labai mėgtus) bauginamus pasakojimus apie žaliąją...

  Laisvalaikis
  2023.02.01
  „Rekvizitai Premium“: TOP 30 automobilių ženklų Lietuvos įmonėse Verslo tribūna

  „Rekvizitai Premium“ įmonių duomenų bazėje dabar galima sužinoti apie 436.622 automobilių parką, kurį 2023 m.

  Logistika
  2023.02.01
  Lietuvoje „išvalyta“ šimtai kriptobendrovių 1

  Teisę Lietuvoje vykdyti virtualiųjų valiutų keityklų ir piniginių operatorių veiklą nuo šio mėnesio prarado...

  Inovacijos
  2023.02.01
  „Gartner“: tarptautinė kompiuterių rinka šiemet susitrauks 6,8%, telefonų – 4%

  Ekonominis neužtikrintumas ir infliacinis spaudimas lems, kad per šiuos metus asmeninių ir planšetinių...

  Inovacijos
  2023.02.01
  „NRD Companies“ plečia vadovų komandą

  „NRD Companies“ įgyvendina struktūrinius pokyčius ir vadovybės pasikeitimus, kuriais siekiama įtvirtinti...

  Vadyba
  2023.02.01
  „PayPal“ atleidžia 2.000 darbuotojų

  JAV mokėjimų sistemos „PayPal“ operatorė antradienį pranešė per kelias artimiausias savaites atleisianti 7%...

  Inovacijos
  2023.02.01
  AMD ketvirčiui prognozuoja 10% pajamų susitraukimą

  Lustų gamintojos „Advanced Micro Devices“ (AMD) praėjusio ketvirčio pelno ir pajamų rezultatai pranoko...

  Inovacijos
  2023.02.01
  Investuotojus nuvylė „Snap“ šiam ketvirčiui pateiktos prognozės

  Antradienį po socialinį tinklą „Snapchat“ valdančios bendrovės „Snap“ finansinių rezultatų paskelbimo...

  Inovacijos
  2023.02.01
  Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

  2022-ųjų mokslo premijos skirtos septyniems tyrėjams, antradienį pranešė Lietuvos mokslų akademija.

  Inovacijos
  2023.01.31

  Verslo žinių pasiūlymai