Efektyviau pastebėti ir ištaisyti kelių defektus padės mobili aplikacija

AB Kelių priežiūra darbuotojai nuo šiol efektyviau fiksuos bendrovės prižiūrimų kelių bei jų statinių defektus. Įmonė sukūrė vieningą patrulinių apžiūrų atlikimo procedūrą, kurią itin palengvina mobili defektų fiksavimo aplikacija. Naujovė su kaupu pasiteisino, tad planuojama jos taikymą dar labiau išplėsti.
AB Kelių priežiūra, prižiūrinti 21 000 km valstybinės reikšmės kelių, įsteigta prieš penkerius metus, kai į vieną bendrovę buvo sujungta 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Pasak bendrovės Kokybės ir technologijų departamento direktorės Jolitos Mackienės, skirtingose įmonėse buvo nusistovėję skirtingi darbų atlikimo metodai, darbuotojų įpročiai, darbo procesų suvokimas, tad ir patrulinių kelių apžiūrų kokybė bei jų metu fiksuojami defektai ganėtinai skyrėsi. Todėl dar prieš metus kelių apžiūros buvo atliekamos gan padrikai, be vieningos sistemos.
Apie nepastovų procesą bylojo ir atliktos vidinės apklausos rezultatai. Iš daugiau nei 100 darbuotojų, atliekančių patrulines apžiūras, dar prieš pusmetį net 84 proc. jų kelyje pamatytus defektus pasižymėdavo tiesiog sąsiuvinyje, 12 proc. telefone ar planšetėje, o 4 proc. juos registruodavo savo atmintyje, sako J. Mackienė.
Prisideda prie eismo saugumo
Patrulinių apžiūrų metu keliuose yra fiksuojami kelių, jų elementų bei statinių defektai bei nustatomi terminai defektams pašalinti. Šios apžiūros reikšmingai prisideda prie eismo saugumo didinimo keliuose, o šis yra vienas pagrindinių įmonės strateginių tikslų.
Kad būtų užtikrintos kokybiškos bendrovės paslaugos, buvo nuspręsta standartizuoti apžiūras ir sukurti vieningą patrulinių apžiūrų sistemą. Ši sistema transformavo Kelių priežiūros procesus ir atnešė reikšmingą kokybinį pokytį.
Projekto metu nuo nulio sukurta visa patrulinių apžiūrų atlikimo procedūra dabar yra iš anksto parengiamos atitinkamos dienos užduotys ir maršrutai, apibrėžiami defektų nustatymo, klasifikavimo ir fiksavimo principai. Šiuos veiksmus atlikti padeda mobili defektų fiksavimo aplikacija, kurios veikimo principas yra paprastas: darbuotojas, patruliuodamas keliuose, aplikacijoje fiksuoja defektus, juos iliustruoja nuotraukomis, grįžęs į biurą peržiūri užfiksuotus kelio trūkumus ir patvirtina savo darbo rezultatus. Toliau darbus perima planuotojas, kuris formuoja užduotis defektų šalinimo komandoms. Kadangi defekto vieta yra nustatoma pagal darbuotojo mobiliojo telefono lokaciją, su jų šalinimu dirbantiems darbuotojams tapo žymiai paprasčiau surasti tikslią reikiamos atlikti užduoties vietą, pasakoja pašnekovė.

Aplikacija plačiai naudojasi darbuotojai
J. Mackienė pažymi, kad praėjus vos pusmečiui nuo aplikacijos integravimo į kasdienę veiklą ja naudojasi apie 98 proc. komandos narių, vykdančių patrulines apžiūras. 62 proc. Kelių priežiūros komandos narių teigia, kad pradėjus naudoti programėlę, patrulinių apžiūrų laikas sutrumpėjo, o 74 proc. apklausos dalyvių vertina teigiamai jos patogumą mobiliajame telefone.
Sėkmės raktas mobiliosios aplikacijos paprastumas ir įsiklausymas į vartotojų poreikius. Kuriant mobilią aplikaciją buvo siekiama, kad ji atitiktų standartizuotą darbo procesą ir funkcijas, mygtukai pateikiami kaip įmanoma intuityviau ir paprasčiau. Programėlę pristatėme darbuotojams, organizavome specialius mokymus, suteikėme praktinę pagalbą ir aplikacija pati save pardavė kolegos įsitikino programėlės nauda ir ėmė aktyviai ją naudoti, pasakoja Kokybės ir technologijų departamento direktorė.
Išplės taikymą
Išvydę skaitmenizavimo suteikiamą patogumą bei poveikį atliekamų darbų efektyvumui, pageidavimą skaitmenizuoti procesus pareiškė ir darbuotojai, kuriems po patrulinės kelių apžiūros atitenka defektų šalinimo užduotys. Atsižvelgdama į specialistų poreikius, Kelių priežiūra projektą ketina plėsti ir jau inicijavo mobilios aplikacijos, skirtos gauti defektų šalinimo užduotis bei fiksuoti jų įgyvendinimą, sukūrimą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti