Kaip Ukrainos kariuomenė laimi dronų karą prieš Rusiją

Ukrainos bepiločiai orlaiviai neturėjo vis dar skraidyti virš Rusijos kariškių galvų. Daugelis analitikų galvojo, kad Rusija elektronine įranga galės neutralizuoti bet kokį droną, kuriam trūks karinio lygio technologijų komunikacijų. Tačiau tokios prognozės nepasiteisino.
Ukraina gynybai sėkmingai naudoja visai ne karinio lygio, o vartotojams skirtus dronus. Be to, didesnieji Ukrainos dronai su aštuoniais propeleriais sugebėjo sunaikinti Rusijos tankus T-72 į juos paleisdami prieštankines granatas.
Tuo metu rusiški dronai krenta iš dangaus neįprastu greičiu. Kaip Ukrainai pavyksta laimėti šį radijo ryšių trukdymo karą?
Dronas gauna komandas iš operatoriaus per radijo ryšį, kuris gali būti prarastas, jei signalą nustelbia tuo pačiu radijo dažniu siunčiami trikdžiai.
Dronas, kuriam buvo sutrukdyta (angl. jammed drone), gali mėginti grįžti į paskutinę buvimo vietą, kad gautų komandas iš operatoriaus, bandyti švelniai nusileisti arba sudužti.
Kariniai turkų gaminti dronai, kaip Bayraktar TB2, kuriuos naudoja Ukraina, turi elektroninius filtrus. Šie dronai gali būti atsparūs elektroniniams trikdžiams, tačiau vartotojams skirti dronai yra lengvai pažeidžiami.
Rusija vartotojams skirtus dronus turėtų galėti nukenksminti šalies kariuomenė tam turi išteklių. Tačiau, kaip The Economist teigia Thomasas Withingtonas, besispecializuojantis elektroninio karo srityje, dronus nukenksminantys padaliniai ir įranga efektyviai veikia tik jei yra fronto linijoje.
O jei kovos vykdomos dideliame plote, tai padaryti sunku. Be to, Rusijos kariai, dronus nukenksminti galinčios įrangos nenori gabenti į fronto liniją baimindamiesi, kad ji bus sunaikinta arba pateks į ukrainiečių rankas, o tuomet Vakarai sužinos rusų paslaptis.
Kita galima Rusijos nesėkmių priežastis Rusijos įranga, kuria siekiama neutralizuoti dronus, gali būti ne tokia gera, kaip skelbta. T. Wrightonas neseniai atliko neutralizuojančios Rusijos įrangos Repellent-1 tyrimą.
Repellent-1, Rusijos teigimu, gali nukenksminti dronus 35 km spinduliu. Vis dėlto T. Wrightonas išsiaiškino, kad jos efektyvumas gerokai sumažėja dronui esant ir didesniu nei 20 km atstumu nuo nukenksminančios įrangos, rašo The Economist.
Tuo metu Ukrainos galimybės perimti Rusijos dronus, atrodo, gerėja. JAV šaliai tiekia neįvardinamą e. ryšio trukdymo įrangą, padedančią numušti Rusijos dronus Orlan-10.
VŽ rašė, kad Kremliaus nuostolius Ukrainoje padidina tai, jog, didelė dalis Rusijos karių bendrauja paprastais komerciniais radijo siųstuvais-imtuvais, o ukrainiečiai perima jų pokalbius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti