„Tech mugės“ pranešėjai: IT karjeros tendencijos iš pirmų lūpų

Reklama publikuota: 2022-05-05
svg svg

IT darbuotojų Lietuvoje vis dar trūksta. Technologijų bendrovės auga, iš „galiojimo“ išeinančių profesijų specialistai dairosi į IT rinką, o šios rinkos darbo spektras nenustoja plėstis į kitas sritis.

Pasak tarptautinės technologijų karjeros mokyklos suaugusiesiems „Vilnius Coding School“ įkūrėjos ir stipriausių IT darbdavių karjeros mugės „Tech mugė“ organizatorės Julijos Rimšelės, susidomėjimas persikvalifikavimo į IT rinką galimybėmis neslopsta, o bendras darbuotojų „pool’as“ šalyje tik išaugo. 

„Darbo rinką papildė ir iš Ukrainos atvykę nuo karo bėgantys žmonės. Dalis jų jau turi patirties IT sektoriuje, o kiti sieks įsilieti į technologijų sritį, rinkdamiesi persikvalifikavimą. Technologijų darbo rinka Lietuvoje vienareikšmiškai nesustoja augti, kisti ir būti viena ryškiausių žvaigždžių darbo ieškantiems žmonėms“, – sako karjeros mugės organizatorė J. Rimšelė. 

Šių metų gegužės 7 d. „Litexpo“ vyksianti nemokama stipriausių IT darbdavių „Tech mugė“ lankytojus kvies tiek pasikalbėti su daugiau nei penkiasdešimties įmonių atstovais apie IT karjeros galimybes, atviras pozicijas, tiek pasiklausyti technologijų sektoriaus darbdavių pranešimų aktualiomis temomis. Visas pranešėjų sąrašas ir registracija į nemokamą renginį čia

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nestojanti transformacija 

Justė Stasinienė, informacinių technologijų bendrovės „Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė.
Justė Stasinienė, informacinių technologijų bendrovės „Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė.

IT rinkos žaidėjai, skaitysiantys pranešimus „Tech mugėje“, sutinka, kad šiandienė IT rinkos situacija Lietuvoje yra pažymėta nuolat vykstančios transformacijos, o pandemijos paskatinta sparti skaitmenizacija ir technologijų naudojimas sukūrė didelę įvairių sričių IT specialistų paklausą šalyje.

 „Vis daugiau jaunų žmonių renkasi karjerą IT sektoriuje, tačiau susiduriame su iššūkiu, kad neturime pakankamai išteklių, kalbant nacionaliniu mastu, paruošti didelį skaičių specialistų. Įvairios apklausos rodo, kad vien šiuo metu trūksta tūkstančių specialistų, – sako Justė Stasinienė, informacinių technologijų bendrovės „Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė. – Tiek mes, tiek kitos IT bendrovės vis daugiau investuoja į darbuotojų perkvalifikavimą.“ 

Pasak J. Stasinienės, apskritai, kalbant apie visą darbo rinką, matomi tendencingi pokyčiai bendrovėms turėti savo IT specialistų komandą ar padalinį – tai tampa vienu strateginių įmonių tikslų. 

„Barbora“ IT vadovas Robertas Sadovskis.
 „Barbora“ IT vadovas Robertas Sadovskis. 

Elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ IT vadovo Roberto Sadovskio nuomone, IT sektorius iki šiol susiduria su darbo rinkos iššūkiais ir didele konkurencija dėl specialistų. „Tai yra vienas didžiausių rinkos iššūkių šiuo metu, nors patiems specialistams tai atvėrė kur kas platesnes galimybes įsidarbinti ir tobulėti, taip pat persikvalifikuoti“, – sako R. Sadovskis ir priduria, kad vien „Barboros“ IT komanda per pastaruosius porą metų padidėjo 5 kartus. 

Jo teigimu, prie iššūkių IT rinkoje galima pridėti ir didelę spartą bei dinamiką, dėl kurios IT specialistams lieka vis mažiau laiko ne tik rašyti kodą, bet ir jį prižiūrėti bei tvarkyti. „Sparti technologijų pažanga skatina nuolat ieškoti inovacijų, kurti naujus funkcionalumus, tad lieka mažiau laiko jau sukurtiems produktams ir funkcionalumams prižiūrėti. Ir, žinoma, augant IT komandoms, daugėjant funkcijų ir kuriant vis daugiau naujų techproduktų, iššūkiu tampa suvaldyti procesus komandose“, – kalba R. Sadovskis. 

Visiems reikia IT specialistų 

„Mes kaip institucija nesame IT įmonė, tačiau turime IT specialistų, kuriuos medžioja ir pastarosios bendrovės. Todėl darbo rinkos situacija šiuo metu yra komplikuota, nes dėl IT darbuotojų konkuruoja plataus spektro žaidėjai“, – sako Statistikos departamento Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus vadovas Vadimas Ivanovas. Jis įsitikinęs, kad ši tendencija tik ryškės, todėl atrankos strategijos, naujų darbuotojų pritraukimo metodai bus vis kūrybiškesni. 

Statistikos departamento Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus vadovas Vadimas Ivanovas.
Statistikos departamento Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus vadovas Vadimas Ivanovas.

V. Ivanovo nuomone, konkurenciją augina ir startuolių kūrimasis, tarptautinių bendrovių įžengimas į šalį, tad šiuo metu kvalifikuotas IT specialistas turi plačias galimybes pasirinkti patraukliausią darbdavį. 

Duomenys, duomenys, duomenys 

Kita tendencija, kurią mini V. Ivanovas – ne augantis klasikinių IT darbuotojų poreikis, o itin prasiplėtusi IT specialisto sąvoka. „Šiandien mes žvilgsnius nukreipiame į duomenų analitikus ir stebime, kad ši tendencija rutuliojasi per visas susijusias rinkas“, – sako jis. 

Eglė Baradinskienė, duomenų sprendimų bendrovės „Exacaster“ analitinių sprendimų vadovė.
Eglė Baradinskienė, duomenų sprendimų bendrovės „Exacaster“ analitinių sprendimų vadovė.

Eglės Baradinskienės, duomenų sprendimų bendrovės „Exacaster“ analitinių sprendimų vadovės, nuomone, IT rinka yra niekada nebesustosianti karjeros kalvė. „Žiūrint iš duomenų analizės perspektyvos, nėra duomenų kiekio, apdorojimo greičio, verslo poreikių ir technologijų raidos ribų. Ilgėjant kliento ar įmonės viduje sprendžiamų problemų sąrašui, didėja ir naujų duomenų šaltinių kiekis, kuris užkuria poreikio variklį visoms sritims prisitaikyti ir augti, – pasakoja E. Baradinskienė ir pabrėžia, kad Lietuvos stiprybė – aukšta IT specialistų kvalifikacija ir paruošimas teikti paslaugas nuo programavimo kalbų iki duomenų analizės. 

 

Reikia būti alkaniems 

Mindaugas Tarailas, technologijų bendrovės „Nortal Lithuania“ direktorius.
Mindaugas Tarailas, technologijų bendrovės „Nortal Lithuania“ direktorius.

Mindaugo Tarailo, technologijų bendrovės „Nortal Lithuania“ direktoriaus, teigimu, net ir ne technologijų bendrovės šiuo metu jaučia IT talentų trūkumą Lietuvoje. „Viena vertus, tai galvos skausmas komandas formuojantiems vadovams, kita vertus, nearti laukai naujoms programoms, įmonių steigiamoms akademijoms, programavimo mokykloms. Lietuviai pasižymi išskirtine darbo etika, stipriu atsakomybės jausmu, tad dėl mūsų šalies talentų varžomės ne tik tarp didžiųjų miestų, bet ir globaliai. Tautiečiai nebeprisiriša prie vietos, todėl ir įmonės Lietuvoje yra vienoje kategorijoje su didžiausiais pasauliniais žaidėjais tiek papildomų naudų, tiek lyderystės srityse“, – sako M. Taraila.

 Apskritai dabartinėje rinkoje technologijų talentų poreikis yra milžiniškas – tiek vyresniųjų, labiau patyrusių, tiek pirmus žingsnius karjeroje žengiančių žmonių. „Techrinka net sproginėja nuo galimybių, įsikvėpusių žmonių ir pasaulį keičiančių sprendimų. Tam, kad ši situacija nepasikeistų, tiek darbdaviams, tiek žmonėms ir toliau reikia būti alkaniems ir drąsesniems priimant neišvengiamus pokyčius. Šis variklis jau taip įsisukęs, kad darbuotojai vis greičiau gaus vyresniojo specialisto antpečius“, – teigia M. Taraila. 

„Tech mugės“ pranešimų sesijoje gegužės 7 d. „Litexpo“ erdvėse lankytojai galės ant scenos išvysti bendrovių „Nortal Lithuania“, „Barbora“, Statistikos departamento, „Checkmarx“, „Macaw“, „Xplicity“ ir „Exacaster“ bendrovių ekspertus ir išgirsti jų pranešimus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Wargaming Vilniaus“ vadovas: nuo rudens Lietuvoje suaktyvinsime specialistų samdą Premium

Baltarusijos žaidimų milžinė „Wargaming“ per metus Lietuvoje pasamdė apie keliasdešimt darbuotojų, o nuo...

Inovacijos
05:45
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
„Samsung“ pirmoji pasaulyje pradeda masinę pažangių 3 nm lustų gamybą

„Samsung Electronics“ tapo pirmąja lustų gamintoja pasaulyje, pradėjusia masinę pažangių 3 nanometrų...

Inovacijos
2022.06.30
Rekordiniai Lietuvos žaidimų industrijos metai: naujos galimybės ir senos problemos Premium

Lietuvos žaidimų industrija pernai stiebėsi į viršų – plėtėsi vietos įmonės, taip pat atvyko naujų, kurios...

Inovacijos
2022.06.30
„Snapchat“ pristato mokamą prenumeratos paslaugą

Socialinio tinklo „Snapchat“ valdytoja „Snap“ trečiadienį pranešė, kad išleidžia mokamą paslaugų planą...

Inovacijos
2022.06.30
Darbo aplinka keičiasi iš esmės: „Xerox“ žengia permainų priešakyje Verslo tribūna

Skaitmeninimo iniciatyvos versle, ypač paskatino prigijęs hibridinio ar nuotolinio darbo modelis, ragina...

Išmani Lietuva
2022.06.30
Priimant sprendimus „Tele2“ siūlo nespėlioti: duomenų analitika leis pamatyti tendencijas ir priimti efektyvesnius sprendimus Verslo tribūna

Iš kur ir kaip juda žmonės mieste, kokia vieta paslaugų teikimui pati tinkamiausia, kaip ir kur buriasi...

Regioninis verslas
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
„Teltonika Telematics“ vadovas: ne kiekviena klaida yra nusižengimas Premium

Trečias geidžiamiausias darbdavys Lietuvoje „Teltonika Telamatics“ dalijasi sėkmės istorija, kaip į...

Vadyba
2022.06.30
Turtingiausių strateginių įmonių vadovų TOP 10 – M. Armonaitis, M. Rudnickis, A. Latakas

Tarp strateginių Lietuvos įmonių vadovų pagal deklaruoto 2021 m. turto ir lėšų vertę išsiskyrė Klaipėdos...

Vadyba
2022.06.29
Tvari IT įranga – mada ar ateitis? Verslo tribūna

Kol vienos įmonės vis dar abejoja dėl investicinės grąžos į tvarumą, kitos gi imasi lyderystės ir brėžia...

Inovacijos
2022.06.29
A. Anušauskas: kiberatakų organizatoriai ieško silpnų vietų, galimi išpuoliai prieš verslą 1

Su Rusija siejamos organizuotos kibernetinės atakos prieš Lietuvą pirmąkart pasiekė tokį platų mastą, o radus...

Inovacijos
2022.06.29
Auga Aerokosmoso duomenų centro kuriamų sprendimų ir technologijų paklausa Verslo tribūna

Praėjusiais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos...

Kuriantiems rytojui
2022.06.29
Ar verta skaitmeninius sprendimus migruoti į „debesį“? Verslo tribūna

JAV technologinių tyrimų ir konsultacijų įmonės „Gartner“ atliktas tyrimas rodo, kad iki 2025 m. bendrovių...

„Simitri“ patirtis ir milijoninė apyvarta pirmaisiais metais: kaip sukurti pelningą e. parduotuvę Premium 5

2020-aisiais įkurta e. parduotuvė „Simitri“ „nulūžo“ per 10 min. po to, kai jos įkūrėjai – influenceriai...

Gazelė
2022.06.29
NKSC: kibernetinės atakos tęsiasi, bet jų mastas mažesnis

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos valstybines institucijas, verslą antradienį tęsiasi, tačiau jų mastas kiek...

Verslo aplinka
2022.06.28
„CityBee“ su JAV startuoliu „Qibus“ skina kelią nuotoliniam automobilių valdymui Premium

Nauja technologija jau sukurta ir patikimai veikia, bet jai dar trūksta daugiau bandymų ir parankaus teisinio...

Logistika
2022.06.28
„15min.lt“ patyrė kibernetinę ataką 2

Naujienų portalas „15min.lt“ antradienį skelbia patyręs DDoS (angl. Distributed Denial of Service) ataką.

Inovacijos
2022.06.28
Kovido bangos Lietuvoje iškelti startuoliai jau matuojasi užsienį Premium

Pandemijos metais išaugus psichinės sveikatos temų reikšmei, o eilėms pas psichologus ir psichoterapeutus...

Gazelė
2022.06.28
„Eavalyne.lt“ savininkė suplanavo keleriopą augimą Premium 5

Lenkijos kapitalo CCC įmonių grupė, prekiaujanti avalyne ir drabužiais, per artimiausius penkerius metus...

Prekyba
2022.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku