Šiaurės Korėjos remiami programišiai siejami su didžiule kriptovaliutų vagyste

JAV sieja Šiaurės Korėjos remiamą programišių grupuotę Lazarus su kovą įvykdyta 615 mln. USD dydžio kriptovaliutų vagyste iš populiaraus internetinio žaidimo Axie Infinity žaidėjų.
Axie Infinity yra play-to-earn tipo žaidimas jį žaidžiant galima užsidirbti kriptovaliutų. Kaip rašo BBC, manoma, kad ši vagystė yra viena didžiausių kriptovaliutų pasaulyje.
Tyrimų metu patvirtinome, jog Lazarus Group ir APT38, kibernetiniai nusikaltėliai, susiję su Šiaurės Korėja, yra atsakingi už vagystę, pranešė JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB).
JAV iždo departamento atstovė, kurią cituoja naujienų agentūra Reuters, sako, jog ieškodama būdų finansuoti masinio naikinimo ginklų kūrimą ir balistinių raketų programas, Šiaurės Korėja vis dažniau griebiasi nelegalių veiksmų. Vienas jų kibernetiniai nusikaltimai.
2020 m. paskelbtoje JAV kariuomenės ataskaitoje teigiama, jog Šiaurės Korėjos ir kibernetinių nusikaltimų istorijos šaknys siekia dar praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio vidurį.
Manoma, kad šalies remiamų kibernetinių karių grupuotė, žinoma kaip Biuras 121, išaugo iki maždaug 6.000 programišių. Ši grupė veikia iš kelių šalių, tarp jų Baltarusija, Kinija, Indija, Malaizija ir Rusija.
Tuo metu Lazarus Group išgarsėjo 2014 m. šios grupuotės vardas nuskambėjo po įsilaužimo į Sony Pictures serverius bei konfidencialios darbuotojų informacijos, dar neišleistų filmų nutekinimo.
Įsilaužėliai reikalavo, jog Sony neišleistų filmo Interviu (angl. The Interview), kuriame buvo pašiepiamas Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-unas.
Blokų grandinės analitikos bendrovė Chainalysis teigia, jog Šiaurės Korėjos kibernetiniai nusikaltėliai pernai pavogė kriptoturto, kurio bendra vertė siekia beveik 400 mln. USD.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti