JAV nusitaikė į Rusijos technologijų įmones, sankcionavo didžiausią lustų gamintoją

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė sankcijas kelioms Rusijos technologijų įmonėms, įskaitant didžiausią šalyje lustų gamintoją, skirdamos dar vieną ekonominę bausmę už Maskvos invaziją į Ukrainą.
JAV Iždo departamento teigimu, šios sankcijos yra dalis jo priemonių, nukreiptų prieš Kremliaus sankcijų apėjimo/išvengimo tinklus ir technologijų įmones, kurios yra Rusijos Federacijos karo mašinos įrankiai.
Bendrovė Mikron, didžiausia mikroelektronikos gamintoja ir eksportuotoja Rusijoje, yra tarp 21 juridinio subjekto ir 13 asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, įskaitant bet kokio Jungtinių Valstijų jurisdikcijoje esančio turto įšaldymą.
Rusija ne vien toliau pažeidinėja Ukrainos suverenitetą savo neišprovokuota agresija, bet ir eskalavo savo atakas, smogdama civiliams ir gyvenamiesiems centrams, pažymėjo iždo sekretorė Janet Yellen.
Toliau visais kampais taikysimės į V. Putino karo mašiną sankcijomis, kol šis beprasmiškas tyčinis karas baigsis, pridūrė ji.
Į subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą taip pat įtraukta programinės įrangos ir ryšių technologijų įmonė Vektor, superkompiuterių gamintoje T-Platforms ir valstybinis Molekulinės elektronikos tyrimų institutas (NIIME), sakoma Iždo departamento pranešime.
Į sąrašą įtrauktų fizinių ir juridinių asmenų visas turtas Jungtinėse Valstijose bus užblokuotas, apie jį bus privalu pranešti Amerikos vyriausybei.
Be kita ko, baudžiamosios priemonės taip pat bus taikomos Maskvoje įsikūrusiai įmonei Serniya Engineering. Iždo departamentas nurodė, kad ji atlieka centrinį vaidmenį Rusijai stengiantis išvengti sankcijų, slepiant kritiškai svarbių Vakarų technologijų galutinius vartotojus, pavyzdžiui, Rusijos žvalgybos ir kariuomenės tarnybas.
Į sankcijų sąrašą įtraukta virtinė su Serniya siejamų asmenų.
Kremlius stengėsi apriboti beprecedenčių priemonių poveikį Rusijos ekonomikai, kai Vakarų šalys sankcijomis ir savanoriškomis privačiomis iniciatyvomis smogė įvairiausiems sektoriais, pradedant centrinio banko atsargomis, baigiant greitojo maitinimo milžine McDonald's.
Per daugiau kaip mėnesį nuo invazijos pradžios vasario 24-ąją Maskva patyrė didžiulių karinių nuostolių, bet jos puolimo pažanga buvo gana menka.
Vis dėlto analitikai sako, kad kai kurie veiksniai, įskaitant besikeičiančius metų laikus ir net artėjantį pavasarinį šaukimą į Rusijos kariuomenę, gali paskatinti V. Putiną tęsti šią operaciją dar daug mėnesių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.