Rusija kriptovaliutų sankcijų vengimui plačiai nenaudoja, sako ekspertai

Nepanašu, jog kriptovaliutos būtų plačiai ir sėkmingai naudojamos kaip priemonė Rusijai išvengti JAV ir Europos šalių įvestų sankcijų už invaziją į Ukrainą, sako virtualių valiutų ekspertai.
Klausimą dėl galimo kriptovaliutų vaidmens vengiant sankcijų kėlė JAV įstatymų leidėjai, šią savaitę jį įtraukę į Senato bankininkystės komiteto posėdžio darbotvarkę, rašo Bloomberg. Kadangi bitkoinais ir kitomis kriptovaliutomis galima prekiauti be tarpininkų, jos faktiškai veikia už tradicinės finansų sistemos ribų, tad baimintasi, jog jas savo transakcijoms ims naudoti sankcionuoti asmenys.
Mes nematome įrodymų, jog Rusija ar Vladimiras Putinas sistemiškai naudotų kriptovaliutas, kad išvengtų sankcijų, Senato nariams sakė Jonathanas Levinas, vienas blokų grandinės duomenų platformos Chainanalysis Inc., JAV vyriausybei parduodančios pinigų plovimo prevencijos paslaugas, įkūrėjų.
Pasak ekspertų, kriptovaliutų rinka yra per maža, jog sugebėtų padėti rusams masiškai išvengti sankcijų.
Neįmanoma tiesiog paspausti mygtuką ir pajungti G-20 valstybės ekonomiką ant kriptovaliutų tam tiesiog nepakanka likvidumo, sakė Michaelas Mosieris, buvęs JAV Iždo departamento finansinių nusikaltimų prevencijos įgyvendinimo tinklo vadovas.
Nuo invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 d. Rusija tapo labiausiai sankcionuota valstybe pasaulyje, pralenkdama Iraną ir Šiaurės Korėją.
Dėl sankcijų Rusijos rublio kursas Eur ir USD atžvilgiu krito dramatiškai, akcijų birža neveikia jau kelias savaites, sankcionuotas ne vienas V. Putino aplinkai artimas oligarchas, o nuo pasaulinio SWIFT finansinių pranešimų tinklo atjungti keli Rusijos bankai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti