„Wix“: Honkongo demokratijos šalininkų svetainė uždaryta per klaidą

Izraelio svetainių kūrimo ir interneto technologijų bendrovė Wix penktadienį paskelbė, kad padarė klaidą, Honkongo policijos prašymu pašalinusi iš savo serverių vieną šio miesto demokratijos šalininkų interneto svetainę.
Tai pirmas žinomas atvejis, kai Honkongo policija, pasinaudodama nauju plačiu nacionalinio saugumo įstatymu (prieš kurį mieste ilgai vyko dideli protestai), pareikalavo, kad užsienio bendrovė cenzūruotų turinį, kuris laikomas ne Honkongo jurisdikcijoje esančiuose serveriuose.
Maža to, Honkongo policija grasino kalėjimu Izraelio bendrovės specialistams, dirbantiems šiame mieste, jei svetainė nebus išjungta.
Nathanas Law, buvęs studentų lyderis ir Honkongo įstatymų leidėjas, pernai pabėgęs į Jungtinę Karalystę, ketvirtadienį socialiniame tinkle Twitter parašė, kad Wix pašalino iš savo serverių užsienyje esančių aktyvistų, raginančių užtikrinti demokratiją Honkonge, įkurtą interneto svetainę www.2021HKCharter.com.
N. Law paskelbė ir Honkongo policijos bendrovei Wix parašytą laišką. Jame reikalaujama pašalinti interneto svetainę dėl turinio, tikriausiai prilygstančio nusikaltimams, keliantiems pavojų nacionaliniam saugumui.
Laiške įspėjama, kad priešingu atveju Wix darbuotojams gali grėsti baudos ir pusė metų įkalinimo.
Svetainė buvo pašalinta pirmadienį, bet po N. Law pranešimų vėl pasirodė.
Interneto svetainė buvo pašalinta per klaidą, sakoma penktadienį naujienų agentūrai AFP atsiųstame Wix atstovo elektroniniame laiške.
Taip pat persvarstome savo tikrinimo procesą, kad ateityje tokios klaidos nepasikartotų, rašoma laiške.
Kinijos vykdoma kitokios nuomonės pusiau autonominiame Honkonge tildymo kampanija veikia ir technologijų bendroves.
Po 2019 metais šiame mieste vykusių didžiulių demokratijos šalininkų protestų Pekinas primetė miestui griežtą nacionalinio saugumo įstatymą, kuriuo reikšminga dalis disidentinės veiklos buvo pripažinta nelegalia.
Pagal šį įstatymą policija įgijo plačius įgaliojimus ir interneto erdvėje.
Kinija taip pat prisiskyrė visuotinę jurisdikciją persekioti už bet kokius užsienyje esančių asmenų galimai įvykdytus nusikaltimus nacionaliniam saugumui.
Dėl to technologijų įmonėms iškyla potencialus pavojus, ypač biurų ar serverių Honkonge turinčioms bendrovėms.
Autoritarinė Kinija internetą kontroliuoja pasitelkdama vadinamąją Didžiąją ugniasienę. Ji laikoma didžiausiu pasaulyje ir labiausiai išplėtotu cenzūros aparatu, ir blokuoja virtinę užsienio svetainių ir platformų, įskaitant Twitter Facebook, YouTube ir Google.
Honkonge internetas kol kas dar laisvai prieinamas, bet valdžia jau pradėjo stiprinti jo kontrolę.
Šią savaitę buvo priimtas naujas įstatymas, įpareigojantis pateikti asmens dokumentą perkant išankstinio mokėjimo SIM korteles.
Pernai Google, Facebook ir Twitter paskelbė, kad Honkongui primetus nacionalinio saugumo įstatymą jos nebereaguos į šio miesto valdžios prašymus pašalinti turinį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti