Taivaniečiai atverčia fondo kortas: didžioji dalis lėšų – Lietuvai, Čekijai ir Slovakijai

Taivanas antradienį verslui ir visuomenei pristatė kovą įkurto 200 mln. USD (apie 177 mln. Eur) dydžio fondo gaires. Jis bus orientuotas į visą Centrinės ir Rytų Europos regioną, 60-80% lėšų bus skirta Lietuvai, Čekijai ir Slovakijai.
200 mln. USD fondas yra pavadintas Centrinės ir Rytų Europos investicijų fondu, jį valdo bendrovė Taiwania Capital. Prieš porą mėnesių startavusio fondo trukmė bus 10 m.
Partnerystes tarp Lietuvos ir Taivano bus siekiama kurti aukštosios pramonės sektoriuose biotechnologijose, farmacijoje, puslaidininkiuose, lazerių pramonėje, elektromobilių gamyboje, kosmoso technologijose ir t.t.
Davidas Wengas, Taiwania Capital vadovas, sako, jog bendrovė jau dabar kaip potencialius partnerius yra identifikavusi ne vieną startuolį ir stambesnę kompaniją.
Mūsų investicijų tikslas yra labai aiškus norime paskatinti Taivano aukštųjų technologijų kompanijas investuoti Lietuvoje, taip pat ir kitose regiono šalyse. Mes jau sulaukėme gana daug susidomėjimo iš įmonių, ir visos jos sako, kad tai yra gera galimybė, jog yra daug potencialo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Taivano atstovybės surengtame pristatyme kalbėjo D. Wengas.

Jis pabrėžė, kad taivaniečiai yra susidomėję fintech ir su blokų grandinės (angl. blockchain) technologijomis dirbančiais startuoliais.
Į investiciją pretenduojanti Lietuvos kompanija privalės turėti santykį su partneriais Taivane pavyzdžiui, tai gali būti technologijų perdavimas, ar bendros investicijos. Kaip pabrėžė D. Wengas, Taiwania investuoja į kapitalą, t.y. įsigyja tam tikrą akcijų paketą. Anot jo, kokio dydžio akcijų paketai bus perkami, priklausys nuo kiekvienos kompanijos individualiai.
Įmonės, į kurias bus investuojama, yra išskirtos į dvi kategorijas viena jų yra startuoliai ir ankstyvoje stadijoje esančios kompanijos, kurioms viena investicija sieks 4-8 mln. USD. Tuo metu investicijos į bendras įmones tarp Taivano ir Lietuvos kompanijų, taip pat į stambesnes vietos įmones, siektų 10-15 mln. Eur.
Didesnės kompanijos, mes jomis taip pat labai domimės. Skatiname Lietuvos ir Taivano verslus kurti bendrus projektus, kurti arba bendras, arba antrines įmones abiejose šalyse. Norime su investicijomis judėti kaip įmanoma greičiau, Taiwania investuos agresyviai, pasakojo D. Wengas.
Jis pridūrė, jog vienos investicijos derinimo procesas, nuo pirmojo kontakto su Taiwania iki finansavimo suteikimo, turėtų trukti 2-6 mėn., tačiau bendrovė šį laiko tarpą sieks sutrumpinti.
Anot D. Wengo, šiuo metu Taivane ir JAV biurus turinti Taiwania Capital, biurą planuoja steigti ir Vidurio ir Rytų Europos regione.
2017 m. įkurta Taiwania Capital valdo 6 fondus, orientuotus į aukštąsias technologijas, jų bendras investicijų portfelis siekia 465 mln. USD. Kompanijos fondų portfelyje šiuo metu yra 48 bendrovės.
Apie Taivano ketinimus steigti 200 mln. fondą pranešta pačioje šių metų pradžioje. Kaip tuomet rašė VŽ, Taivanas yra pasaulinis puslaidininkių gamybos lyderis, todėl kalbant apie galimą bendradarbiavimą, visų pirma buvo dairomasi į šią strategiškai svarbią aukštosios pramonės šaką.
Verslo ir mokslo atstovai Lietuvoje svarstė, jog puslaidininkių gamybos Lietuvoje idėja yra įgyvendinama, tik neaišku, ar būtų pelninga.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti