„Intel“ vadovas mano, kad lustų krizė nusitęs į 2024 m.

Technologijų pasaulį kamuojanti lustų krizė kitais metais greičiausiai nesibaigs ir nusitęs į 2024 m., sako Patas Gelsingeris, JAV technologijų milžinės Intel vadovas.
Anot jo, taip turėtų nutikti dėl kritinės įrangos, reikalingos lustų gamybai, trūkumo. Būtent šis faktorius yra vienas pagrindinių, dėl kurių gamintojams sunkiai sekasi padidinti gamybinius pajėgumus tiek, kad jie atitiktų didžiulę paklausą.
Tai (įrangos trūkumas VŽ) yra dalis priežasties, kodėl mes manome, jog puslaidininkių deficitas nusitęs į 2024 m. Taip yra todėl, kad dabar jaučiamas įrangos deficitas, dėl ko gamybinių pajėgumų padidinimas kai kuriose gamyklose bus sudėtingas, CNBC televizijai sakė P. Gelsingeris.
Lustų, naudojamų kone visuose elektroniniuose prietaisuose, paklausa visame pasaulyje ypač išaugo per pandemiją. Gamintojai karštligiškai bando patenkinti paklausą bei įgyvendina milijardinius projektus, tačiau didžioji dalis naujai statomų gamyklų veikti pradės tik po kurio laiko.
P. Gelsingeriui 2021 m. perėmus Intel vadovo postą, kompanija itin aktyviai investuoja į naujų lustų gamybos pajėgumų kūrimą.
Pavyzdžiui, metų pradžioje paskelbta, jog Ohajo valstijoje Intel suplanavo 20 mlrd. USD investiciją čia bus pastatytos bent dvi naujos lustų gamyklos. 33 mlrd. Eur investicija suplanuota Europoje, kurios svarbiausia dalis 17 mlrd. Eur vertės gamykla teks gana kukliam Vokietijos Magdeburgo miestui.
Šiuo metu didžioji dalis lustų gamybos pajėgumų yra sukoncentruota Azijoje, todėl lustų gamybinių pajėgumų didinimas tapo vienu iš JAV ir Europos Sąjungos strateginių tikslų.
VŽ anksčiau šiemet taip pat rašė apie Intel ambicijas susigrąžinti pozicijas lustų gamybos rinkoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti