Rusija grasina, kad dėl sankcijų gali nukristi Tarptautinė kosminė stotis

Vakarų sankcijos Rusijai gali lemti, kad Tarptautinė kosminė stotis (TKS) nukris ant žemės, šeštadienį perspėjo Dmitrijus Rogozinas, Rusijos kosmoso programos vadovas, ir paragino atšaukti baudžiamąsias priemones, įvestas dėl Maskvos invazijos Ukrainoje.
Pasak D. Rogozino, sankcijos, kuri dalis buvo įvestos dar prieš naujausią karo Ukrainoje etapą, gali sutrikdyti Rusijos erdvėlaivių ir krovinių kapsulių, aptarnaujančių TKS, darbą. Dėl to gali būti paveiktas stoties rusiškasis segmentas, padedantis koreguoti komplekso orbitą, ir 500 tonų sverianti TKS gali nukristi į jūrą arba ant sausumos, agentūros Roskosmos vadovas parašė per platformą Telegram.
Rusijos segmentas užtikrina, kad stoties orbita yra koreguojama (vidutiniškai 11 kartų per metus), be kita ko, kad išvengtų kosminių šiukšlių, rašo D. Rogozinas, reguliariai per socialinius tinklus reiškiantis palaikymą Rusijos kariuomenės veiksmams Ukrainoje.
Jis paskelbė žemėlapį, kuriame yra pažymėtos tikėtinos TKS kritimo zonos, ir pabrėžė, kad stotis veikiausiai nepataikytų į pačią Rusiją.
Tačiau kitų šalių, ypač vadovaujamų karo šunų, gyventojai turėtų susimąstyti apie sankcijų prieš Roskosmos kainą, tęsė agentūros vadovas ir vadino beprotėmis sankcijas taikančias šalis.
D. Rogozinas jau praeitą mėnesį užsiminė, kad TKS gali nukristi, smerkdamas per Twitter Vakarų sankcijas.
Kovo 1 dieną NASA pranešė ieškanti sprendinio, kaip išlaikyti TKS orbitoje be Rusijos pagalbos.
Įgulos nariai ir atsargos į TKS rusiškąjį segmentą skraidinami erdvėlaiviais Sojuz.
Tačiau D. Rogozinas sakė, bendrovei, leidžiančiai šias raketas, JAV sankcijos taikomos nuo 2021 metų, o ES ir Kanados sankcijos nuo 2022 metų.
Roskosmos nurodė, kad kreipėsi į NASA, Kanados kosmoso agentūrą ir Europos kosmoso agentūrą, reikalaudama atšaukti neteisėtas sankcijas mūsų bendrovėms.
Kosmoso sektorius yra viena iš paskutiniųjų sričių, kuriose tęsiamas JAV ir Rusijos bendradarbiavimas.
Kovo pradžioje Roskosmos paskelbė ketinanti susitelkti į karinių palydovų konstravimą, Rusijai tampant vis labiau izoliuotai dėl karo Ukrainoje.
D. Rogozinas jau pranešė, kad Maskva nebetieks variklių JAV raketoms Atlas ir Antares.
Tegul skraido į kosmosą ant savo šluotų, rašė jis.
Kovo 30 dieną JAV astronautas Markas Vande Hei ir rusų kosmonautai Antonas Škaplerovas ir Piotras Dubrovas turėtų grįžti į Žemę iš TKS erdvėlaiviu Sojuz.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti