„Tesla“ konkurentė „Northvolt“ atidarė pirmąjį savo baterijų gigafabriką

Švedijos bendrovė Northvolt trečiadienį pranešė Švedijoje atidariusi savo pirmąją elektromobilių baterijų gigagamyklą. Tai yra pirma tokia gamykla Europoje, įkurta europietiškos įmonės.
Šiaurės Švedijos Šelefteo mieste esančioje gamykloje, kuri padės bendrovei konkuruoti su amerikiečių Tesla bei ličio jonų baterijų gamintojais iš Azijos, praėjusią naktį buvo surinktas pirmasis elektromobilių baterijos elementas, sakoma Northvolt pranešime.
Pasak įmonės, tikimasi, kad kai gamykla galiausiai veiks visu pajėgumu, ji gamins pakankamai baterijų, kurių kasmet užteks milijonui elektromobilių, o metinis gamybos pajėgumas bus 60 GWh.
Šiandien pažymime svarbų Northvolt istorijos etapą, dėl kurio sunkiai dirbome. Žinoma, šis pirmasis elementas yra tik pradžia. Per ateinančius metus, tikimės, Northvolt Ett išplės savo gamybos pajėgumus, kad padėtų Europai pereiti prie švarios energijos, sakoma bendrovės pranešime.
Tesla netrukus turėtų pradėti statyti savo pirmąją gamyklą Europoje, o varžovai iš Azijos turi gamyklas Lenkijoje ir Vengrijoje, visgi iki šiol jokia Europos įmonė nėra atidariusi savo gamyklos.
Northvolt, viena pirmaujančių Europos akumuliatorių gamintojų, jau užsitikrino užsakymų už 26,5 mlrd. Eur iš Europos automobilių milžinių Vokietijos BMW ir Volkswagen bei Švedijos Volvo. Uždirbtos lėšos bus panaudotos statyti antrąją gamyklą Europoje.
Naujoje gamykloje, kurios švediškas pavadinimas yra Northvolt Ett, jau dirba 500 žmonių, o pasiekus visus pajėgumus, darbuotojų skaičius greičiausiai padidės ir iki 3.000
Švedijos bendrovę, jau pritraukusią kelių milijardų eurų finansavimą, 2016 m. įkūrė švedas Peteris Carlssonas ir italas Paolo Cerruti abu buvę Tesla darbuotojai.
Tarp žinomų jos akcininkų yra Volkswagen, Goldman Sachs, BMW, Šiaurės šalių fondai, nuo 2020 m. ir Spotify įkūrėjas, švedų milijardierius Danielis Ekas.
Be privataus finansavimo, Northvolt taip pat gavo paskolų iš Europos Sąjungos, regionui plečiant elektromobilių gamybos pajėgumus.
2020 m. Europoje buvo pagaminta vos 3% pasaulinio baterijų elementų kiekio, tačiau žemynas siekia iki dešimtmečio pabaigos užimti 25% rinkos, kurioje šiuo metu dominuoja Kinija, ir planuoja atidaryti keletą gamyklų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti