Saugesni ir efektyvesni spausdinimo infrastruktūros procesai Registrų centre

Reklama publikuota: 2021-12-10
BMK verslo vystymo vadovas Andrius Jakimavičius ir Registrų centro darbo vietų priežiūros skyriaus vadovas Rokas Ptakauskas.
svg svg
BMK verslo vystymo vadovas Andrius Jakimavičius ir Registrų centro darbo vietų priežiūros skyriaus vadovas Rokas Ptakauskas.

Pagrindinių nacionalinių registrų bei informacinių sistemų priežiūra ir vystymas reikalauja nuolatinio kruopštaus planavimo, o ilgalaikių organizacijos strateginių tikslų siekimas neatsiejamas nuo šiuolaikinių skaitmeninių sprendimų pasitelkimo. Tokia darnaus valdymo vizija šiandien vadovaujasi Registrų centras, kurio prioritetu tampa ilgalaikį veiklos tvarumą užtikrinančios technologijos. Ši valstybės įmonė, žengusi pirmąjį žingsnį dokumentų skaitmeninės transformacijos link, nusprendė modernizuoti turimą spausdinimo infrastruktūrą ir ją pakeisti popierių bei elektros energiją tausojančiais, darbo procesus palengvinančiais, didesnį saugumą lemiančiais sprendimais. Pastarųjų diegimą Registrų centras patikėjo „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK) komandai, kuri nuo šiol rūpinsis įrenginių priežiūra ir partnerius lydės strateginių tikslų įgyvendinimo link. 

Darniai papildė tvarumo viziją 

„Registrų centro darnumo strategijoje įtvirtintas siekis per ateinančius metus įgyvendinti sprendimus, kurie ne tik optimizuotų kasdienius procesus šiandien, bet ir kurtų ilgalaikę naudą. Siekiame kuo labiau sumažinti popierinių dokumentų kiekį, pereiti prie skaitmeniniais sprendimais grįstų paslaugų teikimo. Tiekėjo pasiūlytas spausdinimo infrastruktūros atnaujinimas atitiko mūsų tvaraus valdymo viziją ir tikime, leis įmonei siekti užsibrėžtų tikslų“, – sako Registrų centro Strateginio vystymo vadovas Adrijus Jusas. 

Anot jo, įmonės spausdinimo infrastruktūros modernizavimui buvo skelbtas viešųjų pirkimų konkursas, kuriam buvo iškelti ne tik mažiausios kainos, bet ir ekonominio naudingumo kriterijai. Juos geriausiai atitiko BMK. A. Juso teigimu bendrovės diegiami išmanieji sprendimai darniai įsiliejo į bendrą Registrų centro veiklos strategiją, kurią šiuo metu papildo ir kitos iniciatyvos. 

„Šalia įgyvendiname turimų archyvų skaitmeninimo projektą, atsisakome ir taršaus automobilių parko. Tiek įmonės viduje, tiek už jos ribų skatiname atliekų rūšiavimo kultūrą. Žvelgdami į ilgalaikę perspektyvą siekiame, kad visi mūsų sprendimai ir paslaugos būtų grįstos duomenimis bei skaitmeninimu. Vadovaujamės vizija, jog įmonės veikloje ilgainiui neliktų popieriaus. Jį jau dabar keičiame duomenimis ir skaitmenine informacija“, – pažymi A. Jusas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1

Pateikė pilną paslaugų paketą 

Tai, kad BMK sprendimai lems dar didesnį įmonės veiklos tvarumą, įsitikinęs ir Registrų centro darbo vietų priežiūros skyriaus vadovas Rokas Ptakauskas. Pasak jo, atnaujinus spausdinimo infrastruktūrą, sumažės naudojamo popieriaus kiekis, o kartu skaičiuojama, kad elektros energijos bus sutaupoma penktadaliu. R. Ptakauskas pabrėžia, šios naudos yra tik dalis privalumų, kurių tikimasi iš partnerių.

„Tokio ilgalaikio projekto vykdymo vertė – visapusiška. Jo planavimui ir įgyvendinimui prireikė visos mūsų IT komandos įsitraukimo, profesionalumo ir kompetencijos. Toks kolegų palaikymas bei pasiektas bendro darbo rezultatas išties džiugina. Įdiegus šiuos inovatyvius sprendimus, tikimės spartesnio procesų vykdymo, kokybiškų paslaugų tiekimo užtikrinimo, efektyvesnio resursų valdymo. Atnaujintas įrenginių parkas leis mūsų darbuotojams dirbti greičiau, patogiau, paprasčiau. Svarbu akcentuoti, kad nuo šiol procesai vyks ir saugiau. Tiekėjas ne tik pakeitė turėtus spausdintuvus, šalia jų įrengė dokumentų naikiklius, bet ir užtikrina duomenų apsaugą. Informacija yra šifruojama, spausdinimas vykdomas iš pasirinktų lokacijų, vartotojai nuo šiol yra autentifikuojami“, – kalba R. Ptakauskas. 

Savo ruožtu BMK verslo vystymo vadovas Andrius Jakimavičius vardija, kaip tai yra įgyvendinama. 

„Suprasdami projekto kompleksiškumą, tikslus ir uždavinius, visada pasirenkame partnerius bei sprendimus, kurie leistų sukurti didžiausią vertę. Toks požiūris ir gebėjimas sujungti žinias bei technologijas leidžia užtikrinti visų techninių sprendimų ir vadybos kokybę, kurti tvarią aplinką“, – tikina A. Jakimavičius. 

Ilgalaikei partnerystei pasirinktas „Xerox“ gamintojas. Šios kompanijos požiūris ir strategija atitiko Registrų centro bei BMK keliamus tikslus ir kriterijus. 

„Pasirinkome ir įdiegėme sparčiausius „Xerox“ daugiafunkcinius įrenginius. Tai naujausia, itin kokybiška, didesnį darbo efektyvumą garantuojanti technologija, kuri organizacijai nekels jokių rūpesčių ateinančius penkerius metus. Gamintojas yra apgalvojęs kiekvieną smulkmeną, gerinančią darbo su įrenginiu patirtį. Pavyzdžiui, įrenginys automatiškai „pabunda“, kai prie jo prieina vartotojas, pateikia personalizuotas dažniausiai naudojamų funkcijų rekomendacijas.  Tai leidžia greičiau ir efektyviau atlikti darbą. Verta paminėti ir „CareAR“ funkciją. Ji  leidžia nuotoliniu būdu užtikrinti greitą bei efektyvų paslaugos atstatymą“, – pasakoja ekspertas.

Anot A. Jakimavičiaus, taip pat įdiegta programinė įranga, garantuojanti saugų įrenginių naudojimą su galimybe pasitelkti „Follow me” funkcionalumą. Jis leidžia darbuotojams spausdinti iš bet kurio įrenginio, naudojant savo identifikacinę kortelę. Įdiegusi šiuos sprendimus, visą penkerių metų sutarties laikotarpį – iki 2026-ųjų – BMK komanda prižiūrės Registrų centro spausdinimo infrastruktūrą.

nuotrauka::2

Atitiko visus poreikius 

A. Jakimavičiaus teigimu, BMK iškėlė sau tikslus Registrų centro IT komandai ir visiems darbuotojams užtikrinti spausdinimo procesų efektyvų valdymą, garantuoti, kad naudojami technologiniai sprendimai neribos darbuotojų kasdienių veiklų, o infrastruktūros priežiūrai prireiks tik minimalaus kliento IT skyriaus įsitraukimo. Taip buvo siekiama sutaupytą laiką skirti kitoms užduotims.

Andrius Jakimavičius tikina – tokie tikslai tik iš pažiūros atrodo lengvi. Juos BMK pasiekti leidžia turima profesionali komanda, naudojami automatizuoti darbo įrankiai ir valdymo sistemos. Visa tai užtikrina eksploatacinių medžiagų ir reaktyvų paslaugų sutrikimų stebėjimą, pastarojo valdymą, laiku suteikiamas serviso paslaugas.

„Kiekvienas procesas vykdomas pagal aiškiai su klientu apibrėžtą aptarnavimo lygio susitarimą (SLA). Visos grandys turi aiškias atsakomybes, todėl paslaugos valdymas tampa koordinuotas, o rekomendacijų teikimas leidžia kontroliuoti pokyčius. Mes, kaip paslaugų tiekėjas, siekiame užtikrinti maksimalų paslaugos skaidrumą, klientui suteikdami visą informaciją apie jos teikimą: tikslius duomenis apie spausdinimo kiekius, esamą skaitmenizavimo aplinką ir rekomendacijas dėl procesų tobulinimo, – pažymi A. Jakimavičius. 

Vizija – vieninga 

Siekiant užsibrėžtų tikslų, pažymi R. Ptakauskas, ir buvo iškeltas ne tik kainos, bet ir ekonominio naudingumo kriterijus. Pasak jo, Registrų centras tvirtai žengia inovatyvių, tvarių sprendimų bei procesų diegimo linkme, o BMK tokius lūkesčius atitiko ir galėjo pasiūlyti tiek kokybišką įrangą, tiek skaidriai bei sklandžiai veikiančią automatizuotą jos valdymo sistemą. 

Kita itin didelė partnerių kuriama vertė, pastebi R. Ptakauskas, yra spausdinimo infrastruktūros priežiūra. Įmonei dabar nebereikia rūpintis įrenginiais, kadangi BMK vykdo nuolatinį jų stebėjimą, laiku tiekia eksploatacines medžiagas, operatyviai rūpinasi galimų gedimų šalinimu. 

„Mes išties palankiai vertiname šį bendradarbiavimą, juolab, kad esame vieningi požiūriu į spausdinimą ir jo kaitą ateityje. Mano komanda labai džiaugiasi partnerystės rezultatais, nes atnaujinta spausdinimo infrastruktūra pastebimai prisidėjo prie saugesnio, efektyvesnio darbo su dokumentais. BMK rūpinasi įrenginiais, dalinasi rekomendacijomis, kaip palengvinti vieną ar kitą veiklos procesą. Pasitelkiant naujausius technologinius sprendimus, kurie analizuoja vartotojų atliekamų kasdienių funkcijų ir nustatymų pakeitimus, stebimus išmaniųjų „Xerox“ įrenginių, teikiamos personalizuotos rekomendacijos numatytų nustatymų išsaugojimui ateičiai (angl. „adaptive learning“). Ši ir kitos BMK teikiamos naudos, užtikrinamos drauge su paslaugų kokybe, puikiai atitinka mūsų strateginę veiklos viziją“, – reziumuoja R. Ptakauskas.  

nuotrauka::3

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Masažuoklio kūrėja sulaužė mitą, kad smulkiajam verslui įsitvirtinti JAV sudėtinga Premium

Ekspertų patarimai startuoliams pradėti veiklą didžiosiose rinkose nėra iš piršto laužti: lietuvės sukurtas...

Gazelė
10:37
„Huawei“ 2021 tikisi 28,9% mažesnių pajamų nei metais anksčiau 2

Kinijos telekomunikacijų milžinas „Huawei“ penktadienį paskelbė savo pajamų prognozę 2021 metams, kuri bus...

Inovacijos
2021.12.31
Sidabrinės ekonomikos technologijos – verslo ir investuotojų neatrasta niša Premium

Didėjantis vyresnio amžiaus žmonių skaičius išsivysčiusiose pasaulio valstybėse skatins verslą kurti jiems...

Inovacijos
2021.12.30
„Tesla“ dėl defektų atšaukia beveik pusę milijono automobilių 3

„Tesla“ nusprendė atšaukti daugiau nei 475.000 savo „Model 3“ ir „Model S“ elektromobilių dėl defektų,...

Pramonė
2021.12.30
Kinijos milžinė „Didi“ skaičiuoja apie 4,7 mlrd. USD nuostolių trečiąjį ketvirtį

Kinijos pavėžėjimo paslaugų milžinė „Didi Global“ ketvirtadienį pranešė apie 4,7 mlrd. USD nuostolius...

Finansai
2021.12.30
Dėl kibernetinės atakos Norvegijos leidinių grupė laikinai stabdo laikraščių platinimą

Antroji stambiausia Norvegijos žiniasklaidos grupė trečiadienį pranešė, kad dėl išpirkos reikalaujančių...

Verslo aplinka
2021.12.30
„Samsung“ neigia už 42 mlrd. USD perkanti „Biogen“

Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ ketvirtadienį paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie neva...

Inovacijos
2021.12.30
Kinų dirbtinio intelekto kompanija „SenseTime“ biržoje debiutavo 20% šuoliu

Po JAV sankcijų sulaukusio IPO didžiausia Kinijos dirbtinio intelekto bendrovė „SenseTime“ ketvirtadienį...

Rinkos
2021.12.30
„TikTok“ sulaukė ieškinio iš buvusios turinio moderatorės

Buvusi socialinio tinklo „TikTok“ turinio moderatorė padavė bendrovę į teismą – ji teigia darbe patyrusi...

Inovacijos
2021.12.30
Tostas 2022-iesiems: skriskime aukštai, bet nepamirškime ir žemės

Kai „Vinted“ 2019 m. pabaigoje tapo pirmuoju Lietuvos vienaragiu – startuoliu, vertinamu daugiau nei 1 mlrd.

Verslo aplinka
2021.12.30
Technologijų 2021 m.: toli nuėję juokeliai, skandalai ir nauji rekordai Premium

Metavisata, NFT, „Web 3.0“ – tikėtina, kad šiuos žodžius ar trumpinius šiemet girdėjote daug dažniau, nei...

Inovacijos
2021.12.29
„Tesla“ konkurentė „Northvolt“ atidarė pirmąjį savo baterijų gigafabriką

Švedijos bendrovė „Northvolt“ trečiadienį pranešė Švedijoje atidariusi savo pirmąją elektromobilių baterijų...

Inovacijos
2021.12.29
„Apple“ dėl prastų darbo sąlygų perspėja pagrindinės tiekėjos gamyklą

„Apple“ trečiadienį pranešė, kad apsinuodijus daliai bendrovės pagrindinės tiekėjos gamyklos Indijoje...

Inovacijos
2021.12.29
Šiemet Estijoje – 12.000 naujų e. rezidentų

Estijoje 2021 m. atsirado beveik tiek pat naujų elektroninių rezidentų, kiek šalyje gimė vaikų – apie 12.000,...

Inovacijos
2021.12.29
Geidžiamiausių darbdavių lapkričio atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas vienuoliktąjį šių metų mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2021.12.29
Lietuvos verslo angelai 2021 m. investicijas į startuolius didino penkeriopai Premium

Lietuvos investuotojai į ankstyvos stadijos verslus per šiuos metus reikšmingai padidino investicijas,...

Rinkos
2021.12.29
„Vienaragių“ skaičius visame pasaulyje 2021-aisiais didėjo 80%

„Vienaragių“ – startuolių, kurių vertė viršija 1 mlrd. USD ir kurie nėra listinguoti biržose, – skaičius...

Finansai
2021.12.28
„Telefonica“ atsisako dar 15% darbuotojų Ispanijoje

Ispanijos telekomunikacijų bendrovė „Telefonica“ antradienį pasiekė susitarimą su profsąjungomis dėl maždaug...

Inovacijos
2021.12.28
Paskutinis išjungia šviesą: technologijų kompanijos traukiasi iš Kinijos, tačiau frontą laiko „Apple“ Premium 24

Kas vyksta už uždarų durų Pekine, sužinoti yra beveik neįmanoma. Tačiau akivaizdu tai, jog Kinijos valdžiai...

Inovacijos
2021.12.28
Lenkijoje – šnipinėjimo skandalas, opozicija kaltina valdančiuosius

Lenkijoje bręsta šnipinėjimo skandalas. Pasinaudojus karinio lygio šnipinėjimo programa prieš praėjusius...

Verslo aplinka
2021.12.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku