Seimas pritarė inovacijų reformai

Seimas leido įsteigti už inovacijas atsakingą agentūrą. Už tai numatančias Technologijų ir inovacijų įstatymo pataisas balsavo 114 Seimo narių, susilaikė 15.
Pertvarkos metu į vieną agentūrą bus sujungtos visos su inovacinės veiklos ir verslo skatinimu susijusios valstybės funkcijos, kurias šiuo metu atlieka kelios įstaigos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Versli Lietuva ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).
Versli Lietuva ir LVPA bus sujungtos į vieną naują agentūrą. Tai Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja kitų metų pirmojoje pusėje.
Inovacinės veiklos skatinimo funkcijų konsolidavimas vienoje agentūroje padės efektyviau aptarnauti verslą vieno langelio principu.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė skaičiuoja, kad sujungus Mokslo, inovacijų ir technologijų bei Lietuvos verslo paramos agentūras su Verslia Lietuva, įkurtos Inovacijų agentūros vadovo atlyginimas sieks 4.000-5.000 Eur.
Ministrė yra sakiusi, kad po reformos, iki 2030 m. planuojama padvigubinti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų eksporto dalį. Šiuo metu eksporto dalis siekia 13%.
Taip pat planuojama iki 2030 m. patrigubinti privačias investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą bei pasiekti, kad kas antros įmonės produktyvumas būtų aukštesnis nei Europos Sąjungos vidurkis.
A. Armonaitė anksčiau yra sakiusi, kad Inovacijų agentūrai, kuri, kaip tikimasi, pradės veikti kitų metų pradžioje, vadovą tikimasi rasti iš privataus sektoriaus. Savo ruožtu verslas teigia iš inovacijų reformos besitikintis tolerancijos klaidoms.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti