Farmacijos kompanija „Roche“ pasitinka 125 jubiliejų su šūkiu „Švęsti gyvenimą“

Reklama publikuota: 2021-10-18
125 jubiliejaus proga „Roche“ bokštas Bazelyje, Šveicarijoje, virto unikalia meno instaliacija – aukščiausią šalies statinį apgaubė ryški šviesa ir ypatingi garsai.
svg svg
125 jubiliejaus proga „Roche“ bokštas Bazelyje, Šveicarijoje, virto unikalia meno instaliacija – aukščiausią šalies statinį apgaubė ryški šviesa ir ypatingi garsai.

125 metai pasaulyje, kuris keičiasi greičiau nei bet kada anksčiau? Ką tai reiškia? Novatoriškais sprendimais pasižyminti farmacijos kompanija „Roche“ per šį laikotarpį augo, daug investavo į mokslą ir tyrimus, o svarbiausia – padėjo milijonams žmonių visame pasaulyje. Pasitelkusi mokslo pažangą bendrovė pasiūlė revoliucinių sveikatos priežiūros sprendimų ir šiandien jau yra atvėrusi personalizuotos medicinos galimybes. Garbingą jubiliejų „Roche“ pasitinka šūkiu „Švęsti gyvenimą“.

Per pastaruosius 125 metus vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė išaugo daugiau nei dvigubai. 1896-aisiais ji siekė 32 metus, o šiemet vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė yra 82 metai. Tačiau kartu su ilgėjančia gyvenimo trukme reikia siekti ir geresnės gyvenimo kokybės, o tam būtina remtis mokslo pažanga.

Inovatyvias gydymo ir diagnostikos priemones kurianti farmacijos kompanija „Roche“ stengiasi pagerinti žmonių gyvenimus ir perpus sumažinti sveikatos priežiūros naštą visuomenei. 2020 m. daugiau nei 23 mlrd. diagnostinių priemonių padėjo rasti atsakymus milijonams žmonių visame pasaulyje, o beveik 29 mln. jų buvo gydomi bendrovės sukurtais vaistais. Vien moksliniams tyrimams ir plėtrai pernai buvo išleista daugiau nei 12 mlrd. eurų.

„Visus 125 metus pagrindinė farmacijos kompanijos „Roche“ varomoji jėga – siekis suteikti žmonėms daugiau galimybių pailginti gyvenimą bei pagerinti jo kokybę. Bendrovė nuo pat įkūrimo augo ir tobulėjo kartu su besikeičiančia visuomene. Šiandien ir toliau puoselėjame tradiciją keisti dabartį ir kurti geresnę ateitį“, – sako Rasa Jonušienė, farmacijos kompanijos „Roche Lietuva“ vadovė.

Bendrovės įkūrimą paskatino pandemija

Dabar kompanija turi padalinių daugiau nei 100 šalių, juose dirba per 100 tūkst. žmonių, o Pasaulio sveikatos organizacijos svarbiausių vaistų sąraše yra net 32 „Roche“ vaistai. Tačiau viskas prasidėjo nuo vieno žmogaus vizijos.

1892 metais kilusi choleros pandemija buvo pražūtinga daugybei žmonių. Tokia sudėtinga ir kardinaliai gyvenimą keičianti patirtis paskatino 26 metų jaunuolį Fritzą Hoffmanną įsteigti sveikatos priežiūros kompaniją, kurios gaminami efektyvūs  vaistai būtų prieinami tarptautiniu mastu. 1895 m. jis susituokė su Ad?le‘e La Roche ir vos po metų ši vizija tapo realybe – savo veiklą pradėjo F.Hoffmann-La Roche & Co.

Šiuo metu farmacijos kompanija „Roche“ yra didžiausia biotechnologijų bendrovė pasaulyje, tačiau pirmieji žingsniai šio titulo link buvo tada, kai kompanija nutarė plaukti prieš srovę ir 1933 m. pradėjo sintetinti vitaminą C bei masinę jo gamybą. Nors kitos įmonės nerizikavo, vengdamos gamybos vietas užteršti bakterijomis, „Roche“ sugebėjo to išvengti ir iššūkį įveikė. Tai žymėjo ankstyvą biotechnologijų pradžią ir daugelis gydymo būdų, sukurtų tada, atlaikė laiko išbandymą.

1990 m., norėdama sustiprinti ir toliau plėtoti biotechnologijų veiklą, bendrovė „Roche“ įsigijo daugumą įmonės „Genentech Inc“ akcijų, o po to ir teises į polimerazės grandininės reakcijos (PGR) technologiją, kuri tapo vienu svarbiausių XX amžiaus mokslo laimėjimų. 

Itin reikšmingu kompanijos pasiekimu yra laikoma Nobelio fiziologijos-medicinos premija, kurią 1984 m. gavo bendrovės remiamo Bazelio imunologijos instituto mokslininkai. Apdovanojimas buvo skirtas už jų darbą kuriant monokloninių antikūnų gamybos procesą. Nuo to laiko monokloniniai antikūnai sukėlė revoliuciją biologiniuose tyrimuose ir sukūrė pagrindą visai biotechnologijų pramonei, naudojant antikūnus tiek terapijai, tiek diagnostikai. Taikinių terapija monokloniniais antikūnais per pastaruosius tris dešimtmečius pagerino sudėtingų ligų, tokių kaip vėžys, virusinės infekcijos ir uždegiminės ligos, gydymą.

nuotrauka::1

Atvėrė galimybes personalizuotai medicinai

Bendrovės „Roche“ dėmesys inovacijoms ir biotechnologijoms lėmė ženklią diagnostikos ir gydymo metodų pažangą, padedančią daugelį ligų nustatyti anksčiau ir tiksliau. 2009 metais biotechnologijų kompanija „Genentech, Inc“ tapo „Roche“ grupės nare ir šis susijungimas dar labiau sustiprino bendrovės pajėgumus ir mokslinį potencialą. Tai atvėrė naujus kelius siekti tikslesnio ir efektyvesnio gydymo, kuris galiausiai personalizuotą mediciną pavertė realybe.

„Per daugelį metų personalizuotos medicinos suvokimas ir galimybės keitėsi. Anksčiau įvairiomis ligomis sergantys pacientai būdavo gydomi tais pačiais vaistais, o gydytojai svarstydavo, kodėl medikamentai vieniems pacientams padeda, o kitiems – ne. Vėliau mokslininkai ėmė geriau suprasti ligų kilmę, išmoko tiksliau jas apibūdinti ir diagnozuoti remdamiesi molekulinio lygio pakitimais. Dabar iš esmės pasikeitusios ir gydymo galimybės. Gydytojai gali nustatyti ligą lemiančius veiksnius ir geriau prognozuoti, kaip kiekvienas pacientas reaguos į skiriamą gydymą. Moderniais diagnostiniais tyrimais ir priemonėmis galima aptikti specifinius genetinius pokyčius ar kitus sutrikimus ir efektyviai juos gydyti“, – sako R. Jonušienė.

Geresni gydymo rezultatai

Pasak Nacionalinio vėžio instituto vadovės prof. Sonatos Jarmalaitės, pradėjus naudoti vėžio genomo tyrimą ir taikyti personalizuotą ligos gydymą, onkologija patyrė didžiausią proveržį. Tai leido priimti tikslesnius sprendimus skiriant gydymą ir gerinant jo rezultatus bei suteikė daugiau aiškumo.

„Šiandien galime tiksliai ištirti naviko genetinį profilį ir pagal naviko potipius taikyti skirtingus gydymo algoritmus. Personalizuotas gydymas mums leidžia pasiekti geresnių rezultatų, sumažina nepageidaujamo šalutinio poveikio riziką, sutrumpina hospitalizacijos laiką. Išsamus vėžio genomo tyrimas leidžia patikslinti diagnozę, parinkti personalizuotą gydymą ir padeda geriau kontroliuoti net ir išplitusią onkologinę ligą“, – sako prof. S. Jarmalaitė.

Inovacijos ir kūrybiškumas

Farmacijos kompanijos „Roche Lietuva“ vadovės teigimu, inovacijos ir kūrybiškumas visą laiką buvo bendrovės „Roche“ sėkmės pagrindas, leidęs pasiūlyti revoliucinius sveikatos priežiūros sprendimus ir atverti galimybes personalizuotai medicinai. Įkūrėjų šeimos vertybės, atkaklumas ir kruopštumas per daugelį metų suformavo bendrovės viziją, įkvėpė mokslininkus peržengti inovacijų ribas ir siekti daugiau, nei įmanoma.

„Mūsų supratimas apie medicinos problemas ir toliau tobulėja. Ieškome atsakymų į tai, kokie veiksniai skatina tam tikrų ligų atsiradimą. Milijonų pacientų kasdienio gydymo patirtis dokumentuojama ir archyvuojama bei ieškoma būdų, kaip šią informaciją pritaikyti jų gydymui pagerinti“, – sako R. Jonušienė.

Taigi, minėdama 125-ąjį jubiliejų farmacijos kompanija „Roche“ kviečia pasitikėti medicina ir švęsti gyvenimą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Google“ pristatė „Pixel 6“ telefonus su naujais procesoriais

Technologijų milžinė „Google“ antradienį pristatė naujus „Pixel“ telefonus, kurie veiks su bendrovės nuosavo...

Inovacijos
12:11
Po J. Ma kelionės į Europą – „Alibaba“ akcijų šoktelėjimas 

„Alibaba“ akcijų kaina trečiadienį Honkonge šoktelėjo daugiau nei 6%, bendrovei stojant į naują kovą su...

Rinkos
11:10
„Teltonika Telemedic“ vadovas apie lustų trūkumą: iššūkiai pasaulio laukia ir kitąmet Premium

Prie pasaulinio lustų trūkumo kitąmet prisidės ir energetikos krizė, kuri jau dabar verčia trečiųjų šalių...

Inovacijos
10:59
Žiniasklaida: „Facebook“ keis kompanijos pavadinimą

Socialinių tinklų milžinė „Facebook“ planuoja keisti kompanijos pavadinimą į tokį, kuris labiau sietųsi su...

Inovacijos
10:38
„Yukon“ vadovas: neatmetu, kad fabriką Kinijoje uždarysime, nebenaudinga Premium 5

Aliaksandras Alsheuskis, „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas, sako, kad gamyba Kinijoje tampa vis...

Pramonė
05:45
„Cgates“ ir „Telia“ aršiau surėmė ietis dėl mokamos TV žiūrovų  Premium

Tik ką ryškia kampanija „Cgates“ pristatė savo naujos kartos televiziją su „Android TV“ multimedijos...

Rinkodara
05:45
Kinija: uolienos iš Mėnulio suteikia naujų žinių apie vulkaninę veiklą 

Mėnulio uolienos, kurias pernai į Žemę atgabeno Kinijos autonominis kosminis laivas, suteikė naujų žinių apie...

Laisvalaikis
2021.10.19
„Xiaomi“ 2024 m. žada masinę elektromobilių gamybą

Kinijos „Xiaomi“ žada 2024 m. pradėti masinę elektromobilių gamybą, pareiškė Lei Junas, bendrovės vadovas.

Inovacijos
2021.10.19
V. A. Bumelis investuoja 27 mln. Eur – ruošiasi spausdinti organus Premium 14

Biotechnologijų mokslininko ir verslininko Vlado Algirdo Bumelio UAB Kamieninių ląstelių tyrimų centras...

Pramonė
2021.10.19
„Apple“ pristatė „MacBook Pro“ kompiuterius su naujais procesoriais

Technologijų bendrovė „Apple“ pirmadienio vakarą virtualaus renginio metu anonsavo lustus „M1Pro“ ir „M1Max“,...

Inovacijos
2021.10.19
„Tele2“ ketvirtis: augo virš 9%, didėjo įrenginių pardavimai, duomenų vartojimas 1

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu,...

Inovacijos
2021.10.19
Gaublys vietoje Lietuvos žemėlapio Verslo tribūna

Jei norite, kad verslas augtų, nusikabinkite nuo sienos Lietuvos žemėlapį ir pasistatykite ant darbo stalo...

Vadyba
2021.10.19
Duomenų apsaugai ir valdymui vis dažniau pasitelkiamos debesų kompiuterijos paslaugos pagrįstos dirbtiniu intelektu Verslo tribūna

Šiandien verslo bei valstybinės įmonės susiduria su daugybe iššūkių ne tik dėl pasaulį užklupusios...

Inovacijos
2021.10.19
Airis „Revolut“ plėtrai pasikinkė lietuvišką komandą Premium 2

Sparčiai Europoje besiplečiančiam e. bankui „Revolut“ kol kas nepavyko pasiekti, kad veikla būtų pelninga.

Finansai
2021.10.19
Pirmoji mokykla Lietuvoje orą valo ir dezinfekuoja plazma Verslo tribūna 1

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje pirmoji šalyje pasitelkė įrenginius, kurie orą valo ir dezinfekuoja...

Inovacijos
2021.10.19
„Telia“ diegs 5G didžiausioje Europos aukso kasykloje

Suomijoje, Kitilės regione esančioje kasykloje, bus įdiegtas pirmasis toks komercinis 5G tinklas. Projektą...

Inovacijos
2021.10.18
Pirmadienį „Apple“ pristatyme tikimasi atnaujintų „Mac“ kompiuterių

Pirmadienio vakarą Lietuvos laiku technologijų milžinė „Apple“ organizuoja virtualų renginį, kuriame, manoma,...

Inovacijos
2021.10.18
Startuoliui „Inbalance“ – 1,5 mln. Eur investicija plėtrai Europoje 2

Išmanias elektromobilių įkrovimo stoteles kuriantis ir valdantis startuolis „Inbalance“ (UAB „In Balance...

Inovacijos
2021.10.18
Farmacijos kompanija „Roche“ pasitinka 125 jubiliejų su šūkiu „Švęsti gyvenimą“ Verslo tribūna 1

125 metai pasaulyje, kuris keičiasi greičiau nei bet kada anksčiau? Ką tai reiškia? Novatoriškais sprendimais...

Inovacijos
2021.10.18
VŽ skaitytojai renka savo „Metų CEO“: prasideda balsavimas

„Verslo žinių“ portale prasideda balsavimas, kurio metu skaitytojai galės išsirinkti, jų manymu, geriausiai...

Vadyba
2021.10.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku