Verslo pirkimų startuolis „AgreeDeal“ pradeda veiklą Europoje: suinvestuota jau 200 tūkst. eurų

Reklama publikuota: 2021-09-23
„AgreeDeal“ direktorė Vaiva Kubilaitė.
svg svg
„AgreeDeal“ direktorė Vaiva Kubilaitė.

Šių metų balandį įkurta verslo pirkimų (angl. Business-to-business – B2B) automatizavimo platforma „AgreeDeal“ pradeda teikti paslaugas. Rugsėjį „AgreeDeal“ komanda pirmiesiems vartotojams tarptautinėje rinkoje pristatė vadinamąją minimalią produkto versiją. Į startuolį šiemet investuota 200 tūkst. eurų, o kitiems metams numatoma papildoma 500 tūkst. eurų investicija.

Startuolio siūlomas produktas yra orientuotas į verslo klientus ir palengvina pirkimų specialistų darbą. „Atradome nišą naujam produktui, kai pastebėjome, jog pasaulinėje rinkoje mažoms ir vidutinėms įmonėms siūlomos verslo pirkimų programos yra paprastos ir neatitinkančios poreikių arba, atvirkščiai, sprendimai yra labai sudėtingi ir brangūs. Sukūrėme konkursų inicijavimo ir tiekėjų pasiūlymų palyginimo sistemos sprendimą „AgreeDeal“ – efektyvų įrankį, kuriuo paprasta naudotis“, – sako startuolio „AgreeDeal“ direktorė Vaiva Kubilaitė.

Užčiuopė problemą ir atrado nišą

Pasak V. Kubilaitės, išsigryninti pagrindines potencialių vartotojų problemas, siekiant atitikti pirkimų specialistų poreikius, buvo viena pirmųjų ir svarbiausių užduočių, parodžiusi kryptį produktui.

„AgreeDeal“ direktorė pastebi, kad dauguma šiuo metu rinkoje siūlomų sprendimų nepatenkina už pirkimus atsakingų darbuotojų poreikio efektyviai valdyti procesus ir informaciją. Anot V. Kubilaitės, tai ypač jaučia mažos ir vidutinės įmonės, kurios organizuoja sudėtingus pirkimus, apimančius daug skirtingų produktų ir jų specifikacijų.

Kaip vieną iš svarbiausių skaitmeninio sprendimo privalumų V. Kubilaitė įvardija tai, kad sistema automatiškai apdoroja, suvienodina tiekėjų pateiktus pasiūlymus ir pateikia įžvalgas apie geriausios kainos ir pasiūlymo derinius. Todėl darbuotojams lieka mažiau rutininių ir techninių darbų – jie gali susitelkti į strategiškai svarbias užduotis. Taip pat tai leidžia organizuoti daugiau konkursų siekiant kaštų sutaupymo tikslų.

„AgreeDeal“ vadovės teigimu, šiuo metu pristatoma sprendimo versija sudaro tik mažą dalį planuojamo produkto. Kuriant šį sprendimą lietuviškas startuolis sprendžia sudėtingų pirkimų procesų problemą, o ateityje yra numatoma produkto funkcionalumų plėtra.

Startuolio idėja gimė įmonės viduje

Unikalius IT sprendimus kuriančios bendrovės „Baltic Amadeus“ generalinis direktorius Andžej Šuškevič sako, kad pradinės 200 tūkst. eurų siekiančios investicijos į „AgreeDeal“ yra skiriamos įgyvendinant naują verslo strategiją. 2020–2024 metų strategijoje „Baltic Amadeus“ ypač didelį dėmesį skiria mokslinių tyrimų ir plėtros (angl. R&D) sričiai.

nuotrauka::1 right

„Inovacijų ugdymas organizacijoje ir naujų produktų kūrimas įmonės viduje šiuo metu yra viena iš strateginių krypčių. Būtent tai nulėmė, kad mūsų komanda padėjo pamatus „AgreeDeal“ startuoliui, kuris dabar savo veiklą vykdo kaip atskira įmonė. „AgreeDeal“ turi didelį plėtros potencialą ir sulaukia vis daugiau susidomėjimo Europoje“, – teigia A. Šuškevič.

„AgreeDeal“ projekto idėja buvo „Baltic Amadeus“ mokslinių tyrimų ir plėtros proceso rezultatas. Vystant idėją ir produktą nuspręsta įsteigti atskirą įmonę. Anot V. Kubilaitės, tai įmonėje leidžia diegti startuolio kultūrą ir procesus, taip pat – pritraukti išorines investicijas. Kitais metais į „AgreeDeal“ plėtrą suplanuota investuoti dar 500 tūkst. eurų.

Pasak A. Šuškevič, inovacijų diegimo įmonės viduje sprendimas pasiteisino. Naujų produktų kūrimas ir idėjų generavimas skatina inovacijų kultūrą organizacijoje.

A. Šuškevič tvirtinimu, žvelgiant į ateitį, tai taip pat yra tinkamas pajamų diversifikavimo būdas. „Rinkoje veikiame 33 metus, o neseniai įsteigėme inovacijų skyrių bei pradėjome vykdyti inovatyvių idėjų generavimo ir vystymo procesus įmonės viduje. Praktiškai galime prisiliesti prie daug žadančios startuolių ekosistemos virtuvės – patys kuriame ir padedame įgyvendinti naujai pradedamo verslo projektus“, – komentuoja A. Šuškevič.

Per pastaruosius metus buvo išanalizuota daugiau nei 60 darbuotojų sugeneruotų idėjų. „Atradome net keliasdešimt potencialių naujų produktų idėjų, kurias patys darbuotojai entuziastingai plėtojo, tikrino ir vystė“, – sako A. Šuškevič.

„Baltic Amadeus“ vadovas teigia, kad investicijos į startuolius – ilgalaikio plano dalis. Įmonės mokslinių tyrimų ir plėtros procesai taip pat suteikė tvirtą pagrindą kurti finansinių technologijų (angl. fintech) produktą – „FinCell“. Šis vidinis startuolis siūlys pasinaudoti programinės įrangos sprendimu, kurį klientai galės naudoti kaip internetinę paslaugą (angl. software-as-a-service). „FinCell“ suteiks galimybę teikti mobiliosiomis technologijomis grįstas bankininkystės paslaugas mažoms ir vidutinėms finansinėms organizacijoms. Šiuo metu yra sukurta minimalioji produkto versija, o šį rudenį „FinCell“ platforma bus pristatoma tarptautinėje rinkoje. A. Šuškevič teigimu, „Baltic Amadeus“ į produktą šiemet investuos 200 tūkst. eurų, o kitais metais numatoma papildoma 250 tūkst. eurų investicija.

Tikslas – įsitvirtinti ir Baltijos šalių, ir tarptautinėje rinkoje

 „Šiuo metu svarbu veikti nuosekliai, įsiklausant į vartotojus ir nuolat mokantis. Tolimesnius plėtros ir produkto vystymo žingsnius derinsime atsižvelgdami į naudotojų poreikius, negailėsime pastangų, kad lūkesčiai būtų išpildyti. Ilgainiui ketiname adaptuoti produktą ir taip efektyviai plėstis kitose užsienio rinkose. Turime viziją, tikslą ir aiškią problemą, o taktinius sprendimus priimsime atsižvelgdami į išmoktas pamokas“, – teigia V. Kubilaitė. Anot jos, jau dabar yra aišku, kam bus skiriamos tolesnės investicijos, tai – produkto vystymas, rinkodara ir pardavimai bei klientų pritraukimas.

Startuolis „AgreeDeal“ šiuo metu didžiausią dėmesį skiria penkioms Europos rinkoms ir Baltijos šalims. „Nors didelį dėmesį skiriame verslo plėtrai Europoje, matome potencialių klientų Baltijos šalyse. Tokiu būdu sieksime komunikuoti ir mokytis iš vietinių bei tarptautinių klientų, o tai leis pasiūlyti geriausią sprendimą mūsų tikslinei auditorijai“, – komentuoja V Kubilaitė. „AgreeDeal“ vadovė taip pat pabrėžia, kad dėl šių priežasčių įmonė planuoja didinti komandą, kuri padės greičiau vystyti produktą – ieškos programuotojų, dizainerių bei kitų talentų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Tele2“ merkia kojas į naujus vandenis – siūlys šviesolaidinį internetą 4

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ruošiasi žengti į bendrovei naują rinką – klientams planuojama pasiūlyti...

Inovacijos
2021.09.30
Prekybos technologijų startuolis „ScanWatch“ pritraukė 0,5 mln. Eur

Besikuriantis prekybos technologijų startuolis „ScanWatch“ per pirminį finansavimo raundą pritraukė 0,5 mln.

Prekyba
2021.09.30
Žingsnis vienaragio link: „Transfergo“ pritraukė 50 mln. USD investiciją

Lietuvių įkurta pinigų perlaidų bendrovė „TransferGo“ pritraukė 50 mln. USD investiciją (43 mln. Eur) C...

Inovacijos
2021.09.30
M. Jurgilas nebekuruoja „fintech“ priežiūros LB, verslas laukia, kokia kryptimi eis reguliuotojas Premium 11

„Fintech“ priežiūros nebekuruoja sektoriaus „tėvu“ Lietuvoje kartais vadinamas Lietuvos banko (LB) valdybos...

Inovacijos
2021.09.30
„VMware“ pirmajame debesų renginyje dalyvius lepins išskirtiniu turiniu Verslo tribūna

Viena didžiausių pasaulyje informacinių technologijų bendrovių „VMware“ toliau buria savo bendruomenę –...

Inovacijos
2021.09.30
Revoliucija gyvybės mokslų srityje – lietuvių sukurta biomedicininė elektroninė  poinsultinės stebėsenos įranga Verslo tribūna

Kasmet Europos Sąjunga (ES) savo investicijomis prisideda prie Lietuvos įmonių diegiamų inovacijų...

Inovacijos
2021.09.30
„YouTube“ blokuos antivakserių melagienas 35

Vaizdo sklaidos platforma „YouTube“ blokuos prieš koronaviruso vakcinas nukreiptą turinį, teigiama...

Inovacijos
2021.09.29
Lėktuvų taršą JAV oro uostuose ribos nauja programinė įranga 

Didieji JAV oro uostai netrukus pradės naudoti naują programinę įrangą, kuri apskaičiuos, kada lėktuvai turi...

Logistika
2021.09.29
„Booking“ apskundė Rusijos antimonopolinės tarnybos skirtą baudą

Tarptautinė apgyvendinimo užsakymų platforma „Booking“ trečiadienį Maskvos arbitražo teisme apskundė Rusijos...

Inovacijos
2021.09.29
Rusija grasina suvaržyti galimybes šalyje naudotis „YouTube“

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas trečiadienį apkaltino „YouTube“ cenzūra, šiai dalijimosi vaizdais...

Inovacijos
2021.09.29
„Auga Group“ sukūrė biometanu ir elektra varomą traktorių   8

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio...

Rinkos
2021.09.29
„Nord Security“ ir „Kilo Health“ atidaro biurus Berlyne 3

Didžiausia iš „Tesonet“ išaugusi įmonė kibernetinio saugumo sprendimų kūrėja „Nord Security“ ir su prekės...

Inovacijos
2021.09.29
Latvijos telekomunikacijų bendrovei LMT leista įsigyti „Santa Monica Networks“

Lietuvos Konkurencijos taryba leido Latvijos telekomunikacijų bendrovei„Latvijas Mobilais Telefons“...

Inovacijos
2021.09.29
Rinkodaros startuoliui „Whatagraph“ – 7,2 mln. USD finansinė injekcija Premium

Duomenų analizės ir ataskaitų kūrimo UAB „Whatagraph“ pritraukė 7,2 mln. USD (6,2 mln. Eur) investiciją A...

Inovacijos
2021.09.29
„Devbridge“ įmonės prezidentas A. Adomavičius: augantis klientų pasitikėjimas liudija mūsų verslo brandą Verslo tribūna

Vienos sparčiausiai augančių JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ prezidentas Aurimas Adomavičius yra...

Net trečdalis darbuotojų JAV keitė darbą dėl geresnių naudų: kokia situacija Lietuvoje? Verslo tribūna

Tik dabar pradeda ryškėti vaizdas, kokią iš tikrųjų įtaką pandemija turėjo darbuotojams bei jų sprendimams.

Inovacijos
2021.09.29
Seimas antrą kartą nesutiko, kad 2022-ieji būtų skelbiami startuolių metais 4

Seimas antrą kartą atsisakė 2022-uosius skelbti startuolių metais. 

Verslo aplinka
2021.09.28
„Xiaomi“ atmeta NKSC atlikto tyrimo išvadą dėl telefonų saugumo

Mobiliuosius telefonus gaminanti kinų įmonė „Xiaomi“ atmeta Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC)...

Inovacijos
2021.09.28
Naujasis „Investuok Lietuvoje“ vadovas: patinka ar ne, nebegalime investuotojų kviesti kasti griovių Premium 12

Elijus Čivilis, naujasis „Investuok Lietuvoje“ vadovas, sako, kad šiais laikais inovuoti galima praktiškai...

Inovacijos
2021.09.28
Kinų „Geely“ gamins aukštos klasės išmaniuosius telefonus 1

Kinijos automobilių gamintojas „Geely Holding“ žengia į išmaniųjų telefonų rinką. CNBC praneša, kad šį...

Automobiliai
2021.09.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku