„PVcase“ – globalią rinką užkariavęs saulės energetikos startuolis dvigubina komandą

Reklama publikuota: 2021-04-14
Deividas Trainavičius, saulės technologijų ir programinės įrangos startuolio „PVcase“ vadovas.
svg svg
Deividas Trainavičius, saulės technologijų ir programinės įrangos startuolio „PVcase“ vadovas.

Pasauliui kovojant su klimato kaita, tvari verslo veikla tampa neatsiejama šios globalios strategijos dalimi. Viena esminių verslo tvarumo paketo dedamųjų dalių – šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimas, tad saulės energetika didelėse pasaulinėse bendrovėse pamažu tampa higiena. Apie tai ir savo globalią saulės elektrinių projektavimo praktiką bei tolesnę bendrovės plėtrą kalba Deividas Trainavičius, saulės technologijų ir programinės įrangos startuolio „PVcase“ vadovas.

Lietuva – per maža

– Bendrovės pavadinimas gana aiškiai nurodo verslo sektorių: PV trumpinys (angl. photovoltaic) įvardina procesą, kurio metu šviesa verčiama elektra. Papasakokite plačiau, ką veikia „PVcase“?

– Kadangi nesame tipinis startuolis, pradėčiau nuo trumpos istorijos, kaip atsiradome rinkoje, – nemaža mūsų komandos dalis saulės energetikos sektoriuje dirba jau daugiau nei 10 metų, daugiausiai projektuojant dideles saulės elektrines tiek ant žemės, tiek ant stogų. Prieš 3 metus atsiskyrėme nuo tuometinės konsultacinės įmonės, kurioje pradėjome savo profesinį kelią, ir tapome saulės elektrinių projektavimo programinės įrangos įkūrėjais. Šiuo metu mūsų sukurtais sprendimais naudojasi klientai iš daugiau nei 50 pasaulio šalių, o energijos parkai šiuo metu statomi ar jau pastatyti Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

– Esate Lietuvos startuolis, tačiau vietinė rinka jums, panašu, per maža. Su kokiais iššūkiais tenka susidurti veikiant globaliai?

– Mūsų klientai – didelės inžinerinės kompanijos. Siekiant apibrėžti, kas yra didelė bendrovė, pavyzdžiu Lietuvoje galėtume laikyti Ignitis grupę. Natūralu, kad Lietuvoje tokių įmonių ir saulės energetikos parkų nėra daug, tad vietinė rinka mums gana siaura.

Su iššūkiais veikiant globaliai beveik nesusiduriame. Kiekvienais metais augame daugiau nei 4 kartus tiek iš klientų, tiek iš pačios įmonės plėtros pusės. Turime darbuotojų Ispanijoje, Kanadoje ir Brazilijoje, šiuo metu atidarinėjame biurus Vokietijoje, Ispanijoje ir JAV, tad tai padeda prisitaikyti prie kitos kalbos, verslo kultūros ir įmonių poreikių, patys nuolat komunikuojame ir apmokome savo klientus. Kadangi nuo pat pradžių turėjome ambiciją veikti globaliai ir to siekėme, verslo strategija buvo visuomet orientuota į tarptautinę rinką ir tai tapo mums natūraliu veiklos modeliu.

Tik IT žinių nepakanka

– Prieš pokalbį minėjote, kad turite vos kelis tokia veikla užsiimančius konkurentus, veikiančius Vokietijoje ir JAV. Kokius esminius „PVcase“ programinės įrangos pranašumus išskirtumėte vertinant, kad ir siaurą, jūsų konkurencinę aplinką?

– „PVcase“ išsiskiria savo patirtimi – esame ne tik programinės įrangos kūrėjai, bet kartu ir saulės elektrinių inžinieriai, todėl žinome, kaip veikia ši rinka, sekame pasaulines saulės energetikos inžinerijos tendencijas, išmanome elektrinių projektavimą. Idėją ir patį produktą vystė projektuotojai, kurie dirbo su ypač sudėtingais saulės elektrinių projektais, ir visą savo patirtį sudėjo į programinę įrangą, kurią išvystėme Lietuvoje, pasitelkiant talentingus vietinius programuotojus. Įrankio pagrindinis tikslas – ženkliai paspartinti projektavimo procesą ir optimizuoti saulės elektrinių veikimą, taip pagreitinant šiandien itin aktualios tvarios energetikos įgyvendinimą.

Tai kad išmanome saulės elektrinių inžineriją, leidžia mums įsitraukti į visų klientų projektus, padėti jiems ne tik su projektavimu, bet ir kitomis problemomis – pavyzdžiui, statant kompleksinę elektrinę Japonijos kalnuose, kartu su klientu dirbome siekiant pilnai optimizuoti elektrinės veikimą atsižvelgiant į reljefo problematiką. Būtent ne tik programinė įranga, bet kartu su ja teikiama inžinerinė patirtis dažnai ir lemia kliento pasirinkimą su mumis bendradarbiauti.

Pats programinis įrankis yra gana sudėtingas, panašų produktą sukurti užtruktų nemažai laiko ir daug saulės energetikos inžinerijos žinių, taigi į šį veiklos sektorių stipriai nesiveržiama. Kad nesudvejojome ir einame teisingu keliu mums įrodė tai, kad per 3 metus „PVcase“ programinė įranga tapo bene standartu saulės energetikos sektoriuje globaliai. Turime net tokių pavyzdžių, kada įmonei samdant saulės elektrinių projektuotojus, vienas iš reikalavimų darbuotojui yra kad šis mokėtų dirbti su „PVcase“.

– Technologijos, atrodo, po truputį įsilieja į bene visus veiklos sektorius. Kaip manote, kada pramonė taps pilnai skaitmenizuota?

– Būtent senosios industrijos dabar tampa ypač aktualios technologijų kūrėjams. Nors saulės energetika atrodo gana nauja šaka, tačiau ir čia yra daug senovinės inžinerijos, ką mes ir keičiame su savo programine įranga. Taip puikiai modernizuojasi ir kitos pramonės sritys. Manau, kad visos industrijos pilnai skaitmenizuosis per maždaug ateinančius 10 metų.

Tampa higiena

– Ar saulės energetika, vertinant jūsų praktiką, dar tik ateitis, ar jau tapo tvaraus verslo, energetikos bendrovių higiena?

– Šiuo metu esame transformacijos periode. Tai pajusti galima stebint didžiųjų naftos ir dujų kompanijų ar valstybių teršėjų, tokių kaip Indija, Kinija, veiksmus – daugelis jų prioretizuoja ir pereina prie tvarios energetikos vystymo. Pastarasis penkmetis ir mūsų patirtis veikiant globaliai gana aiškiai parodė, kad žaliosios energetikos tendencijos ryškėja visame pasaulyje. Saulės energetika iš tiesų tampa higiena ne tik didžiosiose tarptautinėse kompanijose, bet ir statant viešosios, administracinės paskirties ar gyvenamuosius pastatus.

– O kalbant apie Lietuvą – ar mes dar vejamės užsienį, o gal jau gana sparčiai artėjame prie tvaraus pokyčio?

– Saulės elektrinių plėtra Lietuvoje nėra tokia gaji dėl kelių aspektų. Pirma, trūksta edukacijos apie tai, kaip veikia ir kokią naudą neša saulės elektrinės. Nors Lietuva nėra tokioje saulėtoje klimato juostoje kaip Ispanija ar Prancūzija, tačiau turi gana gerus saulės elektrinių efektyvumo rodiklius, geresnius nei Didžiojoje Britanijoje, kuri prieš kokius 5 metus buvo viena iš labiausiai augančių saulės energetiką vystančių šalių Europoje. Saulės elektrinės puikiai tarnauja ir žiemą, o ypač Lietuvoje, kadangi turime nemažai saulėtų dienų, patys saulės elementai netgi geriau veikia šaltomis klimato sąlygomis – daug saulės ir šaltis yra palankiausia jų veikimo terpė.

Antra, natūralu, kad saulės elektrinė atrodo gana brangus pirkinys, jeigu į ją žiūrima kaip į vienkartinę investiciją, tačiau vertinant kaip ateities perspektyvą, tai ši ilgainiui generuoja didelę pridėtinę vertę – savos saulės elektrinės elektros kaina yra stabili, o atsipirkus jos statybai, elektra generuojama nemokamai. Į saulės energetiką užsienyje žiūrima kaip į galimybę užsifiksuoti savo elektros kainą ir po maždaug 10 metų turėti nemokamą elektrą.

Lietuva, vertinant globaliu mastu, galima sakyti, dar vejasi užsienio valstybes saulės energetikos plėtros atžvilgiu, kadangi su ja ir startavo vėliau. Vis tik pastarieji keleri metai rodo, kad ir čia saulės energetika populiarėja. Svarbu pabrėžti, kad šiandien Lietuvoje saulės elektrinių statybai sudarytos visos sąlygos, belieka tik apsispręsti, kad tai geriausias kelias į ateitį.

Plečia komandą

– Rinkoje veikiate tik 3 metus, tačiau klientų portfelis rodo ženklų augimą. Ar jau pasiekėte visus verslo pradžioje užsibrėžtus tikslus?

– Nuo pat įmonės įkūrimo – 2018 m. – kartu su investuotojais turėjome kryptingą planą kasmet augti 4 kartus ir kol kas tai sėkmingai įgyvendiname. Tikslai šiek tiek viršyti, tačiau mes tai prognozavome – žinojome, kur einame, ir ką reikia daryti, kad pasiekti nusibrėžtą ambiciją. Šiandien esame ten, kur ir norime būti, tačiau sustoti neketiname.

– Kas toliau laukia „PVcase“?

– Dabartinis produktas yra tik vienas iš viso mūsų planuojamo portfelio, todėl dirbame ne tik ties šio, bet ir jį papildančių įrankių vystymu. Taip pat, kaip ir minėjau, laukia bendrovės biurų Lietuvoje ir užsienyje plėtra, tad šiandien vien Lietuvoje ieškome bene 50 ambicingų, karjeros galimybių globalioje rinkoje ieškančių specialistų. Šių metų pabaigoje planuojame turėti daugiau nei 100 darbuotojų ir sugeneruoti daugiau nei 10 mln. eurų pajamų.

FOTOGALERIJA „PVcase“: (8 nuotr.)

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Oro uoste užsidegusi „Vivo“ telefonų siunta gali koreguoti saugos reikalavimus 

Po savaitgalį Honkongo oro uoste užsidegusios Kinijos gamintojo telefonų siuntos vietinis krovinių vežėjas...

Logistika
2021.04.14
Lenkijoje atidaromas „Google“ debesijos centras, investicijos vertinamos 2 mlrd. USD

JAV technologijų milžinė „Google“ trečiadienį Varšuvoje atidarė naują regioninį debesijos centrą „Google...

Inovacijos
2021.04.14
Patvirtintas „fintech“ priemonių planas, žadamas paprastesnis reguliavimas

Vyriausybė patvirtino atnaujintą 2021 m. „fintech“ priemonių planą, kuriame numatytos 4 užduotys: plėtoti...

Inovacijos
2021.04.14
Lietuviai sukūrė unikalius vaistus nuo aklumą sukeliančios ligos, ieško investicijų Premium 4

Lietuvos biotechnologijų bendrovė „Baltymas“ sukūrė vaistus, kurie gydo nuo pagrindinės vyresnių žmonių...

Inovacijos
2021.04.14
Pirmąsias šių metų technologijų naujoves „Apple“ pristatys balandžio 20 d.

JAV technologijų milžinė „Apple“ antradienį pranešė balandžio 20 d. rengianti pirmąjį produktų pristatymo...

Inovacijos
2021.04.14
Finansų ministerija prognozuoja, kad „fintech“ šiemet augs 15%

Finansinių technologijų („fintech“) sektoriui Lietuvoje pernai augus 10%, šiemet tikimasi 15% augimo – tiek...

Inovacijos
2021.04.14
Inovacijos
2021.04.14
Kinija įspėjo šalies technologijų milžines laikytis reikalavimų

Kinijos reguliavimo institucijos įspėjo 34-ias technologijų milžines, įskaitant „Baidu“ ir „Tencent“,...

Inovacijos
2021.04.13
„Tesonet“ klientų aptarnavimo departamentą perkėlė į naują įmonę „CyberCare“

„Tesonet“ įmonių grupės klientų aptarnavimo departamentas taps atskira kibernetinio saugumo produktų...

Inovacijos
2021.04.13
Estijos „Elering“ siūlo Europoje įrengti vandenilio infrastruktūrą, prireiks iki 80 mlrd. Eur

Estijos perdavimo tinklų operatorė „Elering“ antradienį pristatė vandenilio transporto infrastruktūros...

Inovacijos
2021.04.13
Sveikatos ekspertai linkę pritarti siūlymui vėlinti revakcinaciją antrąja „Pfizer“ doze

Antrąją „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozę galima būtų leisti praėjus 6-12 savaičių po pirmojo skiepo, sako...

Verslo aplinka
2021.04.13
„Google Street View“ automobiliai – vėl Lietuvoje

Šį pavasarį Lietuvos keliuose po trejų metų pertraukos vėl pasirodys „Google Street View“ automobiliai.

Inovacijos
2021.04.13
Su mokslininkais kuriamo verslo pusmetis: 1 mln. Eur pajamų, didžiųjų lentynos ir investuotojų dėmesys Premium

Kuriant naują odos priežiūros prekės ženklą galima planuoti pritraukti stambų investuotoją, bet netrukus gali...

Gazelė
2021.04.13
„Microsoft“ patvirtino perkanti „Nuance“ už 19,7 mlrd. USD 5

„Microsoft“ įsigys dirbtinio intelekto ir debesų kompiuterijos bendrovę „Nuance Communications“ už 19,7 mlrd.

Inovacijos
2021.04.12
Vieni iš „Vinted“ investuotojų susidomėjo Estijos startuoliu „Veriff“ – jis pritraukė 69 mln. USD

Tapatybės nustatymo platformą internete sukūręs startuolis „Veriff“ pritraukė B etapo (angl. „Series B“) 69...

Inovacijos
2021.04.12
Puslaidininkių krizė palies ir maršrutizatorių gamintojus: tiekėjai įspėja apie trūkumą Premium

Per pandemiją įsisiūbavus puslaidininkių krizei, gamintojai juos stengiasi panaudoti brangesniuose...

Inovacijos
2021.04.12
Sukūrė bekontaktį alkotesterį mobilioms darbo vietoms

Jauna Lietuvos bendrovė „Serfy“ sukūrė mobilioms darbo vietoms skirtą išmanųjį alkotesterį. Prietaisas...

Inovacijos
2021.04.12
A. Anušauskas: nepatikimi tiekėjai bus eliminuojami iš elektroninių ryšių rinkos

Lietuvai ruošiantis diegti naujos kartos 5G mobilųjį ryšį, siūloma, kad nepatikimi gamintojai ir tiekėjai...

Inovacijos
2021.04.12
KPMG Vilniuje steigia IT kompetencijų centrą

KPMG, viena iš keturių didžiųjų pasaulinių profesinių paslaugų bendrovių (BIG 4), skelbia Vilniuje atidaranti...

Inovacijos
2021.04.12
„Alibaba“ akcijos pabrango įmonei pareiškus, kad bauda neturės įtakos veiklai

Kinijos „Alibaba“ akcijos pirmadienį pabrango 9%, kai elektroninės prekybos milžinė nuramino investuotojus,...

Rinkos
2021.04.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku