Kas tai? Prekės ženklas

Pirmieji pasaulyje OLED, palaikantys HDR10+ technologiją

Publikuota: 2018-07-02
FZ950 ir FZ800 modeliuose sumontuoti nauji OLED ekranai su naujausios kartos „Panasonic“ Holivudo lygio HCX vaizdo procesoriumi stebina mėgėjus naujais pasiekimais ir technologijomis.
FZ950 ir FZ800 modeliuose sumontuoti nauji OLED ekranai su naujausios kartos „Panasonic“ Holivudo lygio HCX vaizdo procesoriumi stebina mėgėjus naujais pasiekimais ir technologijomis.

Paskatinta daugybės liaupsių, apdovanojimų ir pagyrimų, pelnytų 2017 m. už OLED ekranus ir jų itin tikslius vaizdus, „Panasonic“ pristatė 2018 m. OLED televizorių liniją, kurią sudaro keturi nauji modeliai dvejose klasėse.

Neįtikėtinai sėkmingas 77 colių EZ1000 yra gaminamas nuo 2017 m., o šiemet prie jo prisijungė FZ950 ir FZ800 modeliai su 65 ir 55 colių dydžio ekranais. Šiuose modeliuose sumontuoti nauji OLED ekranai, kartu su naujausios kartos „Panasonic“ Holivudo lygio HCX vaizdo procesoriumi, stebina mėgėjus naujais pasiekimais ir technologijomis. Keturi nauji modeliai yra pirmieji OLED televizoriai, kuriuos galima įsigyti šiais metasi ir kurie palaiko HDR10+ dinaminę metaduomenų technologiją, bei yra suderinami su naujausiais dinaminių metaduomenų HDR standartais.

Siekiant pasiūlyti geriausią garso kokybę, FZ950 seriją papildo „Dynamic Blade“ garsiakalbis, sukurtas „Tuned by Technics“ – apgaulingai plona garso sistema, optimizuota garsiojo „Panasonic“ Hi-Fi prekės ženklo, kuri pasižymi rafinuotu ir galingu garsu. 

„Panasonic“, Holivudas ir „pro AV“ 

„Panasonic“ OLED sėkmė – tai etaloninio vaizdo apdorojimo techninis sprendimas, ištobulintas per televizijos plėtros dešimtmečius. Jis apima gamintojo žinias, panaudotas etaloninio lygio plazminiuose ekranuose. Šiais OLED televizoriais–monitoriais galės naudotis kino ir televizijos programų ekspertai, taip pat ir pačios „Panasonic“ profesionalūs garso ir vaizdo padaliniai.

Siekiant užtikrinti, kad ekranų techninis tikslumas atitiktų kūrybinius režisierių sumanymus, „Panasonic“ ketina ir toliau bendradarbiauti su Holivudo milžinu „Deluxe“ ir jos pirmaujančiomis gamybos studijomis „Company 3“, EFILM ir „Encore“. „Deluxe“ yra pasaulinis turinio kūrėjų ir platintojų partneris, leidžiantis įgyvendinti kūrybines vizijas.

Be to, vis daugiau Holivudo filmų pramonės postprodukcijos studijų, greta „Deluxe“, nusprendžia naudoti „Panasonic“ OLED televizorių ekranus savo kūrybos procesuose kaip klientų trokštamiausius didelio formato monitorius. Naudojant šiuos ekranus, kuriuos taip pat gali įsigyti ir vartotojai, garsioji „Panasonic“ mantra – „Holivudas jūsų namuose“, dar niekada nebuvo taip arti tiesos. 

Tiksliausias vaizdas televizoriuje 

Naujausios, galingiausios kartos patentuotas HCX 4K vaizdo procesorius ir naujausios kartos HDR OLED ekranai naujuosiuose „Panasonic“ modeliuose užtikrina tiksliausią ir įtikinamiausią didelio dinaminio diapazono (HDR) televizoriaus vaizdą.

Juose išskirtinis naujojo procesoriaus valdymo lygis dera su neįtikėtinais juodos spalvos lygiais ir vieno milijardo atspalvių spalvų gama – „Panasonic“ sugeba pademonstruoti beveik 100% DCI spalvų erdvę. Itin tiksliai spalvos atkuriamos tose srityse, kurias yra ypatingai sunku atgaminti, pvz., tamsius šešėlius ir ryškius akcentus.

Didžiausias HCX procesoriaus pakeitimas yra visiškai naujos „Dynamic LUT“ sistemos įvedimas. LUT (angl. Look Up Table) technologija yra plačiai naudojama profesionaliose postprodukcijos ir transliacijos aplinkose pačiame Holivude ir už jo ribų, siekiant užtikrinti spalvų tikslumą. Iki šiol LUT buvo fiksuoti pagal šaltinio naudojamą spalvą, o, įdiegus šią naujovę, HCX automatiškai stebi vidutinį scenos ryškumo lygį ir naudoja AI, kad dinamiškai įkeltų LUT, atitinkančią rodomą sceną. Tai pagerina vidutinio ryškumo scenas, kurios nuo šiol atrodo daug natūraliau.

Norėdama pagerinti spalvų tikslumą šešėliuose „Panasonic“ įtraukė papildomus LUT duomenų sluoksnius, kuriuose yra daug tamsesnių lygių nei anksčiau. Tai reiškia, kad gerinant perėjimą nuo grynos juodos iki paprastos juodos spalvos tuo pat metu šešėlių spalvos tampa dar tikslesnės.

Pagaliau, atsiliepdama į Holivudo profesionalų prašymus, „Panasonic“ praplėtė savo modelių diapazoną ir sumažino intervalą tarp kalibravimo pakopų tamsiausiame RGB ir gama skalės gale. Vartotojas gali jį pats pritaikyti per „Panasonic“ spalvų valdymo sistemą.

FZ950 ir FZ800 palaiko Vaizdų mokslo fondo (ISF) kalibravimo nustatymus ir turi naujus kalibravimo taškus – 5% ir yra pirmasis šioje pramonės šakoje, pasiūlęs vos 2,5% apšvietimo, tuo suteikdamas geriausią valdymą vartotojams ten, kur jis reikalingiausias, – vos šviesiau už absoliutų juodumą mažai apšviestose scenose. Šie nauji pirmieji pramonės šakoje kalibravimo taškai taip pat palaikys aukštesnę juodo lygio etalono kartelę.

Visi šiemetiniai OLED ekranai turi absoliutų juodą filtrą, kuris padeda išgauti gryniausius, tiksliausius juodus lygius, sugerdamas šviesą iš aplinkos ir pašalindamas atspindžius, – ši savybė yra ypač naudinga ryškiai apšviestose patalpose. 

HDR istorija tęsiasi 

Šie OLED palaiko HDR10+ dinaminę metaduomenų technologiją, kuri bus itin naudinga žiūrovams, nes optimizuos jų žiūrėjimo patirtį pagal scenas.

HDR10+ yra „20th Century Fox“, „Panasonic“ ir „Samsung“ sukurta aukšto dinaminio diapazono (HDR) atvira, nemokama, dinamiška metaduomenų platforma. Kai HDR10+ licencijavimo programa taps atvira, trys steigėjai naudos HDR10+ technologijas visuose būsimuose „Ultra HD“ filmų leidimuose, pasirinktuose televizoriuose ir „Ultra HD“ „Blu-ray“ grotuvuose bei kituose gaminiuose.

Be to, „Panasonic“ OLED ekranai palaiko HDR10 – standartinį HDR formatą, kuris pateikiamas UHD „Blu-ray“ formatu ir visam 4K HDR turiniui iš tokių transliavimo paslaugų, kaip „Netflix“, „Amazon“ ir „YouTube“. Visuose ekranuose taip pat yra HDR formatas – HLG, suderinamas su televizijos transliacijomis, kurių tolesnio vystymosi tikimasi artimiausioje ateityje.

„Panasonic“ įtraukė naują dinaminės scenos optimizavimo funkciją, kurioje AI naudojamas taip, kad imituotų dinaminius metaduomenis, kai transliuojamas HDR10 šaltinis naujuose 4K televizoriuose. Be to, naujoji „Auto HDR“ ryškumo stiprinimo funkcija leidžia žiūrovams mėgautis optimalia režisieriaus numatyta ir suvokiama žiūrėjimo patirtimi, rankiniu būdu arba automatiškai reguliuojant, kaip HDR turinys atrodys šviesesnėje patalpoje. 

Dinamiška garso sistema – „Technics“ 

Siekdama prilygti išskirtiniams TV FZ950 vaizdams, „Panasonic“ sukūrė patraukliai elegantišką ir labai įdomią, kokybiškai ir galingai skambančią garso sistemą.

Pažymėtas logotipu „Tuned by Technics“ šis dinaminis garsiakalbis naudoja audiofilų klasės Hi-Fi komponentus ir siūlo geriausią integruoto televizoriaus garsiakalbio garso kokybę savo klasėje. Garsiakalbis „Dynamic Blade Speaker“ sukurtas kartu su „Technics“ inžinieriais – pripažintu „Panasonic“ garso prekės ženklu, dalyvavusiu kiekviename proceso etape – nuo mechaninių ir elektros grandinių projektavimo iki garso nustatymų.

Jiems pavyko sukurti ne mažiau kaip aštuonis daugialypius garsiakalbius (keturis didelius žemo dažnio, keturis vidutinio dažnio ir du aukšto dažnio bei keturis pasyvius radiatorius, skirtus sustiprinti bosinius garsus) bei 40% stipresnį, net 80 vatų bendro išėjimo galios, garsą. Šalia viso to, televizoriuje įdiegta „Panasonic Bluetooth Audio Link“ itin lengvai be laidų perteikia garsą iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, suteikdama išskirtinį patogumą ir klausymo malonumą. 

Sporto mėgėjams ir žaidėjams 

„Panasonic“ OLED  televizoriai užtikrina geriausią žiūrėjimo patirtį.

Sporto režimas, kurį rasite visuose 2018 m. „Panasonic“ televizoriuose, sujungia ryškias spalvas su supančio garso efektu, sukurtas tikroviškai žiūrėti futbolą ir kitas sporto šakas. Ši funkcija padidina rungtynių stebėjimo smagumą ir sustiprina pojūčius – atrodo, lyg sėdėtumėte stadione.

Siekdama patenkinti labiausiai įgudusių žaidimų entuziastų poreikius, „Panasonic“ ištobulino FZ950 ir FZ800 ekranus, kuriuose nuo šiol galima mėgautis kvapą gniaužiančiais 4K HDR žaidimais. Specialus „Žaidimo“ režimas pasižymi išskirtinai greitu vaizdų apdorojimu ir leidžia išgauti aiškius vaizdus su smulkiausiomis detalėmis net ir judriausiuose 4K ir HDR žaidimuose, kuriems reikia greito reakcijos laiko. 

Gražus vaizdas net ir išjungus 

„Panasonic“ OLED televizorių dizainas yra elegantiškas ir subtilus, sukurtas pagal aukščiausius standartus, naudojant tik aukščiausios kokybės medžiagas. FZ950 ir FZ800, sukurti laikantis „Panasonic“ meno ir interjero darnos idėjos, žengia koja kojon su mados tendencijomis, puikuodamiesi tamsia metaline apdaila. Be jokių matomų siūlių atrodo, kad jie tarsi plūduriuoja ore virš stovo, kuris elegantiškai slepia galingą televizoriaus garso sistemą.

FOTOGALERIJA Pirmieji pasaulyje OLED, palaikantys HDR10+ technologiją (9 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
ES autorių teisių direktyva grąžinta taisyti

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį nepatvirtino naujos autorių teisių skaitmeninėje erdvėje direktyvos ir...

„Samsung“ flagmanų pardavimai Baltijos šalyse išaugo beveik 40%

„Samsung“ praneša, kad šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2017 m., kompanijos...

„Cgates“ pernai augo 29% 1

Antra pagal dydį Lietuvoje televizijos ir interneto paslaugų teikėja „Cgates“ praėjusiais metais gavo 21,91...

Jaunieji mokslininkai prašo nepalaikyti naujos autorių teisių direktyvos

Europos doktorantų ir jaunųjų tyrėjų taryba („Eurodoc“), atstovaujanti daugiau kaip 1 milijoną jaunųjų...

Technologijos
2018.07.04
Per „Gmail“ siunčiamus laiškus skaito ir trečiosios šalys 14

JAV technologijų milžinė „Google“patvirtino kalbas, kad per jos elektroninio pašto platformą „Gmail“...

Technologijos
2018.07.04
Vienas iš dalykų, kuriais tikiu: pokyčiai – į gera 7

Nuo pat pradžių ne kartą sakiau, kad į pensiją iš čia („Telia Lietuvos“ – VŽ) tikrai neišeisiu. Kai pirmą...

Technologijos
2018.07.04
Šliužą atvedusi personalo specialistė: jis vadovavo optimalų laikotarpį Premium 14

Nijolė Kelpšaitė, vadovų atrankos kompanijos „J.Friisberg & Partners“ vadovaujanti partnerė, atvedusi Kęstutį...

Technologijos
2018.07.04
Kęstutis Šliužas traukiasi iš „Telia Lietuvos“ 58

„Telia Lietuvos“ valdyba naujuoju bendrovės vadovu skiria Daną Strombergą. Jis pakeis dabartinį vadovą...

Technologijos
2018.07.04
Pokalbis su A. Janulaičiu – apie biotechnologijas, parduotą „Fermentą“  ir 100 mln. Lt Premium

Vienas biotechnologijų bendrovės „Fermentas“ sėkmės kalvių profesorius Eugenijus Arvydas Janulaitis ir po...

Technologijos
2018.07.04
„Zivė“ kurs namuose naudojamą širdies veiklos sutrikimų stebėjimo sistemą 2

Medicinos prietaisus kurianti Vilniaus UAB „Zivė“ drauge su partneriu iš Kauno UAB „Astra Minerva“ kurs...

Pramonė
2018.07.04
„Deeper“ turi naują vykdomąjį direktorių 10

Nuo liepos 2 d. prie išmanių technologijų žvejybai įmonės „Deeper“ komandos prisijungė Vilius Juraitis. Jis...

Vadyba
2018.07.03
Telefonų gamintoja HTC atleidžia 1.500 žmonių 9

Išmaniuosius telefonus gaminanti Taivano kompanija HTC atleidžia iš darbo 1.500 darbuotojų. Atstovai teigia,...

Technologijos
2018.07.03
„Bazaarvoice“ atidarė biurą Vilniuje: toliau ieško darbuotojų 4

JAV rinkodaros technologijų bendrovė „Bazaarvoice“ antradienį oficialiai atidarė savo biurą Vilniuje...

Technologijos
2018.07.03
Kada mokslas ir verslas sukirs rankomis? 8

Valstybėje esantis mokslo potencialas turėtų geriau padėti šalies ekonomikai – Ūkio ministerija tikisi, kad...

Technologijos
2018.07.03
„Facebook“ atsisako internetą tiekiančio lėktuvo projekto

„Facebook“ vadovai kompanijos tinklaraštyje paskelbė, kad bendrovė pati toliau nebekurs saulės energija...

Technologijos
2018.07.02
„Dell“ apsisprendė grįžti į biržą

Viena didžiausių JAV technologijų kompanijų „Dell“ po pertraukos nusprendė grįžti į vertybinių popierių biržą.

Technologijos
2018.07.02
ICO rinka verda: mušami lėšų pritraukimo rekordai Premium 2

Pasaulyje šiemet per pirmus penkis mėnesius įgyvendinti 537 vieši kriptovaliutų siūlymai (angl. initial coin...

Rinkos
2018.07.02
Nyderlandų bendrovė Vilniuje kurs dirbtinio intelekto sprendimus 1

Nyderlandų IT bendrovė „Convious“, kurianti el. prekybos sprendimus, paskelbė atidaranti mokslinių tyrimų ir...

Technologijos
2018.07.02
„Xiaomi“ IPO nuvylė

Kinijos elektronikos milžinės „Xiaomi“ išankstinio viešo akcijų siūlymo (angl. initial public offering, IPO)...

Technologijos
2018.07.02
Pirmieji pasaulyje OLED, palaikantys HDR10+ technologiją Rėmėjo turinys 11

Paskatinta daugybės liaupsių, apdovanojimų ir pagyrimų, pelnytų 2017 m. už OLED ekranus ir jų itin tikslius...

Technologijos
2018.07.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau