Kas tai? Prekės ženklas

Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną

Publikuota: 2018-06-28
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Taip savo apžvalgose teigia šios garso technikos analitikai. Anot jų, „Technics“ SP-10R – puikus patefonas su tiesiogine pavara – ir patefono sistema „Technics“ SL-1000R tęsia unikalių patefonų seriją, kuri yra išskirtinė net premium klasėje.

Pripažintas „Panasonic“ garso prekės ženklas „Technics“, pasaulyje išgarsėjęs su patefono tiesioginės pavaros technologija ir puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, išplėtė standartinę garso komponentų klasę su naujausiu tiesioginės pavaros patefonu SP-10R ir patefono sistema SL-1000R. 

Patefonų etalonas 

Nuo 1970 m., kai audiofilams – žmonėms, kurie domisi aukštu garso kokybės atkūrimu garso aparatūroje, – palepinti buvo pasiūlyta legendinė pirmoji pasaulyje tiesioginės pavaros grotuvų SP-10 serija ir pridedama tiesioginės pavaros patefono sistema, tai tapo tiesioginės pavaros technologijų sinonimu.

Ji sukurta ir suprojektuota siekiant puikiausio analoginio patefono veikimo ir atitinka prekės ženklo „Technics“ simbolius, kurie vis dar įkvepia ir žavi lojalius audiofilus visame pasaulyje. Originalusis grotuvas SP-10 buvo trijų variantų. Mk.II buvo visuotinai naudojamas profesionalių radijo studijų Didžiojoje Britanijoje, pvz, didžiausio pasaulio transliuotojo BBC, ir kitose Europos šalyse, o Mk.III buvo retai sutinkamas už Japonijos ribų. Beje, šią techniką profesionalai dar naudoja ir šiomis dienomis.

Prie naujų gaminių pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Atsižvelgiant į įspūdingą paveldą, SP10R ir SL-1000R toliau teikia dar vieną atskaitos tašką šiuolaikinėms aukštos klasės patefonų technologijoms ir yra naujojo amžiaus rinkos flagmanas. Apžvalgininkai tvirtina, kad tai „Technics“ labiausiai premium klasės bet kada sukurtas grotuvas“.

Pasiektos naujos aukštumos

SP10R turi dvigubo ritinio ir dvigubo rotoriaus tipo tiesioginės pavaros variklį su ritėmis abiejose pusėse, skirtą 12 polių, 18 ričių pavarai ir ganėtinai dideliam sukimo momentui, kad galėtų sukti sunkią plokštelę su nepakartojamu lengvumu. Rezultatas – stabilus, neįtikėtinai žemas 0,015% ar mažesnis „wow & flutter“, kuris laikomas matavimo galimybių riba.

Patefonas taip pat turi įspūdingą padėklą su 10 mm storio žalvario svareliu, papildytą volframo svareliais išoriniame krašte. Žalvario svarelis yra laminuotas aliuminio liejiniu, plokštei suteikiant maždaug 7,9 kg svorio. Visa tai uždengta guma, kad būtų sukurta trijų sluoksnių konstrukcija, užtikrinanti tolygesnį standumą ir puikias nepageidaujamų vibracijų slopinimo charakteristikas.

Todėl bendra SL-1000R masė siekia 40,2 kg (drauge su SP-10R 18,2 kg svoriu). Beje, smagu sužinoti, kad kartu su grotuvu gausite ir gaubtą, apsaugantį nuo dulkių. Paprastai jis nėra komplektuojamas su aukščiausios klasės grotuvais.

Siekiant dar labiau mažinti triukšmą, valdymo blokas yra atskirtas nuo pagrindinio bloko, o jo impulsinis maitinimo šaltinis aprūpintas unikalia technologija, kuri įtampos tiekimui suteikia minimalų triukšmą, naudojant neseniai sukurtą nepageidaujamo triukšmo mažinimo grandyną.

Be to, yra sukurtas ryšys tarp pagrindinio įrenginio ir valdymo bloko, siekiant išvengti išorinio triukšmo poveikio, o kartu padidinti patikimumą. Šios triukšmo mažinimo priemonės leidžia SP-10R pasiekti aukščiausią pasaulyje S/N lygį.

Šis grotuvas atkuria ne tik LP (33 1/3 rpm) ir EP (45 rpm) analoginius įrašus, bet ir SP (78 rpm).

Įdomu, kad SP-10R sukurtas visiškai unifikuotas su modeliais pirmtakais ir gali pakeisti ankstesnius SP-10 serijos modelius, pvz., SP-10MK2 ir SP-10MK3. Siekiant sudaryti galimybę vartotojui ir toliau naudoti patefono pagrindą ir šių ankstesnių sistemų patefonus, formos ir varžtų padėtys buvo suprojektuotos taip, kad būtų galima visiškai atlikti atgalinį suderinamumą. Valdymo blokas taip pat turi tokią pačią formą bei dydį kaip ir SP-10MK2 maitinimo blokas, kad juos būtų galima lengvai sukeisti. 

Užtikrina optimalų veikimą 

„Technics“ SL-1000R sistemoje yra S tipo universalus toneris su lengvu, dideliu slopinančiu magnio tonerio vamzdžiu. Pakabos konstrukcija su stumdomais pakabinimo elementais turi aukšto tikslumo guolius, o aukštos kvalifikacijos japonų specialistai tvarko visą surinkimą ir reguliavimą, siekdami aukšto pradinio judesio jautrio, kad tiksliai atsektų įrašų griovelius.

Siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės garsus, vidinei instaliacijai naudojamas varis be deguonies (angl. Oxygen Free Copper, OFC), todėl perduodamas muzikos signalas švaresnis ir nėra slopinamas, neprarandama įrašytos muzikos energija.

Tonerių pagrindas, prie kurio sumontuotas toneris, yra tvirtai integruotas su patefonu. Siekiant apsaugoti išskirtinį tonerio veikimą, jo guoliai, patefono guoliai ir adatos padėtis išlieka pastovūs ir sukuria konstrukciją, kurioje vibracija turi minimalų poveikį. 

Palikimas toliau plėtojamas 

Didelis tiesioginės pavaros technologijos patrauklumas yra jos gebėjimas pašalinti garsinės kokybės blogėjimą, kurį sukelia sukimosi svyravimai ir momentinės vibracijos tarp variklio ir perdavimo mechanizmo. SP-10R ir SL-1000R yra ilgų ir sėkmingų standartinių patefono technologijų tobulinimo rezultatas.

„Technics“ prieš beveik 50 metų išleido SP-10 kaip pirmąjį pasaulyje tiesioginės pavaros patefoną, o jo puikios savybės ir patikimumas greitai leido SP serijai tapti patefonais, skirtais transliavimo stotims ir audiofilų šventuoju graliu visame pasaulyje.

Įsipareigojusi muzikos gurmanams kurti emociškai įkvepiančią patirtį ir visiems suteikti muzikos galią, „Technics“ visada yra muzikos atlikimo prietaisų širdis. Nuo hiphopo atsiradimo iki sėkmės, leidžiančios greitai išryškinti žymiausių didžėjų talentus ir leisti audiofilams klausytis muzikos tiksliai taip, kaip to norėjo kūrėjai, – tai buvo ir tebėra prekės ženklas, apie kurį svajoja savo srities lyderiai, siekiantys išskirtinio pranašumo ir patikimumo.

FOTOGALERIJA Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną (3 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Baigtas 3 universitetų reorganizavimas

2019 m. sausio 1 d. pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto...

Kaip atrodys ateities bankas: trys pokyčių scenarijai 1

Bankų veiklos esmė – padėti klientams pasiekti savo finansinių tikslų. Nuo jų atsiradimo finansinės...

Finansai
14:22
„Konica Minolta Baltia“ atsisako sandėlio ir keičia biurą Premium 2

Industrinių ir biurams skirtų spausdinimo įrenginių tiekėja „Konica Minolta Baltia“ 2019 m. pasitiko ant...

Technologijos per metus pakeitė 16% žmonių darbo pobūdį

Daugiau nei šeštadalis Europos internetu besinaudojančių darbuotojų per pastaruosius metus susidūrė su...

Vadyba
2019.01.01
Superkondensatoriai keičia akumuliatorius 5

Didžiausi šiuolaikinių elektromobilių trūkumai slypi akumuliatoriuose. Jie – sunkūs, brangūs, lėtai įkraunami...

Transportas
2019.01.01
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Technologijos, žiniasklaida ir telekomunikacijos: „Deloitte“ prognozės 2019 m. Premium

Kitais metais verslas verslui srityje prognozuojamas spartus dirbtinio intelekto sprendimų augimas, o plataus...

Technologijos
2018.12.31
„Nextury Ventures“ keičia „Baltic arrow“ kryptį, pradinė idėja nepasiteisino Premium 18

Verslininko Ilja Laurso kontroliuojamas startuolis „Baltic arrow“ keičia kryptį – trumpalaikį apsikeitimą...

Technologijos
2018.12.31
Agrobotai: 4 būdai, kuriais robotika 2019 pakeis žemės ūkį 4

Ūkininkams visame pasaulyje susiduriant su eile problemų, nuo darbo jėgos trūkumo iki stichinių nelaimių, vis...

Agroverslas
2018.12.30
Kibernetinė ataka sutrikdė JAV spaudos leidybą ir platinimą

Keli svarbūs JAV leidiniai patyrė trikdžius spaudos leidyboje ir platinime dėl įvykdytos kibernetinės atakos.

Rinkodara
2018.12.30
Technologijų sektorius: sulaužytos ietys, brangūs pokyčiai ir augimas Premium

Štai ir prabėgo 2018-ieji. Atrodo, tik vakar ruošėmės Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymui. O...

Verslo klasė
2018.12.29
„Alna Intelligence“ vadovauja A. Jankauskas 3

Informacinių technologijų įmonė „Alna Intelligence“ turi naują vadovą Artūrą Jankauską – jis pakeitė kiek...

Vadyba
2018.12.28
Bankai išjudino „MoQ“ ieškoti papildomų nišų Premium 14

Ryšio operatorių įkurtas mobiliųjų mokėjimų startuolis „MoQ“ (UAB „Mobilieji mokėjimai“) ruošiasi spurtui.

Technologijos
2018.12.28
Analitikas: „Apple“ akcijos 2019-aisiais pigs 25% 16

JAV technologijų sektoriaus flagmanės „Apple“ akcijos 2019 m. gali neišvengti 25% vertės nuopuolio.

Rinkos
2018.12.28
Kėdainiai įrengs viešųjų interneto prieigų

Kėdainių raj. savivaldybė gaus 15.000 Eur  Europos Sąjungos paramą įrengti viešosioms interneto prieigoms.

Technologijos
2018.12.28
„Roam Like At Home“ rašo pliusą, iniciatyva išjudino ES ryšio rinką 5

Praėjus pusantrų metų po ES tarptinklinio ryšio (angl. „roaming“) mokesčių panaikinimo arba vadinamojo „Roam...

Technologijos
2018.12.27
Biotechnologijų „Froceth“: kuriame inovatyvius vaistus itin sunkioms ligoms gydyti Premium

Jaunų lietuvių mokslininkų įkurta biotechnologijų įmonė „Froceth“, gaminanti individualiai pritaikytus...

Technologijos
2018.12.27
Mano bankininkas – robotas 10

Turbūt daug kam pažįstamas jausmas, kai norėdamas gauti finansinę konsultaciją banke prarandi kantrybę...

Rinkos
2018.12.26
„SpaceX“ paleido pirmą karinį palydovą 18

Po keturių nesėkmingų bandymų kosmoso bendrovei „SpaceX“ pavyko paleisti raketą su karinės navigacijos...

Technologijos
2018.12.24
Kas mūsų laukia 2019-aisiais: 5 grėsmių prognozės

Kibernetinio saugumo ekspertai prognozuoja, kad 2019 m. sulauksime daugiau su kriptovaliutų kasyba ir...

Technologijos
2018.12.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau