Kas tai? Prekės ženklas

Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną

Publikuota: 2018-06-28
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Taip savo apžvalgose teigia šios garso technikos analitikai. Anot jų, „Technics“ SP-10R – puikus patefonas su tiesiogine pavara – ir patefono sistema „Technics“ SL-1000R tęsia unikalių patefonų seriją, kuri yra išskirtinė net premium klasėje.

Pripažintas „Panasonic“ garso prekės ženklas „Technics“, pasaulyje išgarsėjęs su patefono tiesioginės pavaros technologija ir puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, išplėtė standartinę garso komponentų klasę su naujausiu tiesioginės pavaros patefonu SP-10R ir patefono sistema SL-1000R. 

Patefonų etalonas 

Nuo 1970 m., kai audiofilams – žmonėms, kurie domisi aukštu garso kokybės atkūrimu garso aparatūroje, – palepinti buvo pasiūlyta legendinė pirmoji pasaulyje tiesioginės pavaros grotuvų SP-10 serija ir pridedama tiesioginės pavaros patefono sistema, tai tapo tiesioginės pavaros technologijų sinonimu.

Ji sukurta ir suprojektuota siekiant puikiausio analoginio patefono veikimo ir atitinka prekės ženklo „Technics“ simbolius, kurie vis dar įkvepia ir žavi lojalius audiofilus visame pasaulyje. Originalusis grotuvas SP-10 buvo trijų variantų. Mk.II buvo visuotinai naudojamas profesionalių radijo studijų Didžiojoje Britanijoje, pvz, didžiausio pasaulio transliuotojo BBC, ir kitose Europos šalyse, o Mk.III buvo retai sutinkamas už Japonijos ribų. Beje, šią techniką profesionalai dar naudoja ir šiomis dienomis.

Prie naujų gaminių pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Atsižvelgiant į įspūdingą paveldą, SP10R ir SL-1000R toliau teikia dar vieną atskaitos tašką šiuolaikinėms aukštos klasės patefonų technologijoms ir yra naujojo amžiaus rinkos flagmanas. Apžvalgininkai tvirtina, kad tai „Technics“ labiausiai premium klasės bet kada sukurtas grotuvas“.

Pasiektos naujos aukštumos

SP10R turi dvigubo ritinio ir dvigubo rotoriaus tipo tiesioginės pavaros variklį su ritėmis abiejose pusėse, skirtą 12 polių, 18 ričių pavarai ir ganėtinai dideliam sukimo momentui, kad galėtų sukti sunkią plokštelę su nepakartojamu lengvumu. Rezultatas – stabilus, neįtikėtinai žemas 0,015% ar mažesnis „wow & flutter“, kuris laikomas matavimo galimybių riba.

Patefonas taip pat turi įspūdingą padėklą su 10 mm storio žalvario svareliu, papildytą volframo svareliais išoriniame krašte. Žalvario svarelis yra laminuotas aliuminio liejiniu, plokštei suteikiant maždaug 7,9 kg svorio. Visa tai uždengta guma, kad būtų sukurta trijų sluoksnių konstrukcija, užtikrinanti tolygesnį standumą ir puikias nepageidaujamų vibracijų slopinimo charakteristikas.

Todėl bendra SL-1000R masė siekia 40,2 kg (drauge su SP-10R 18,2 kg svoriu). Beje, smagu sužinoti, kad kartu su grotuvu gausite ir gaubtą, apsaugantį nuo dulkių. Paprastai jis nėra komplektuojamas su aukščiausios klasės grotuvais.

Siekiant dar labiau mažinti triukšmą, valdymo blokas yra atskirtas nuo pagrindinio bloko, o jo impulsinis maitinimo šaltinis aprūpintas unikalia technologija, kuri įtampos tiekimui suteikia minimalų triukšmą, naudojant neseniai sukurtą nepageidaujamo triukšmo mažinimo grandyną.

Be to, yra sukurtas ryšys tarp pagrindinio įrenginio ir valdymo bloko, siekiant išvengti išorinio triukšmo poveikio, o kartu padidinti patikimumą. Šios triukšmo mažinimo priemonės leidžia SP-10R pasiekti aukščiausią pasaulyje S/N lygį.

Šis grotuvas atkuria ne tik LP (33 1/3 rpm) ir EP (45 rpm) analoginius įrašus, bet ir SP (78 rpm).

Įdomu, kad SP-10R sukurtas visiškai unifikuotas su modeliais pirmtakais ir gali pakeisti ankstesnius SP-10 serijos modelius, pvz., SP-10MK2 ir SP-10MK3. Siekiant sudaryti galimybę vartotojui ir toliau naudoti patefono pagrindą ir šių ankstesnių sistemų patefonus, formos ir varžtų padėtys buvo suprojektuotos taip, kad būtų galima visiškai atlikti atgalinį suderinamumą. Valdymo blokas taip pat turi tokią pačią formą bei dydį kaip ir SP-10MK2 maitinimo blokas, kad juos būtų galima lengvai sukeisti. 

Užtikrina optimalų veikimą 

„Technics“ SL-1000R sistemoje yra S tipo universalus toneris su lengvu, dideliu slopinančiu magnio tonerio vamzdžiu. Pakabos konstrukcija su stumdomais pakabinimo elementais turi aukšto tikslumo guolius, o aukštos kvalifikacijos japonų specialistai tvarko visą surinkimą ir reguliavimą, siekdami aukšto pradinio judesio jautrio, kad tiksliai atsektų įrašų griovelius.

Siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės garsus, vidinei instaliacijai naudojamas varis be deguonies (angl. Oxygen Free Copper, OFC), todėl perduodamas muzikos signalas švaresnis ir nėra slopinamas, neprarandama įrašytos muzikos energija.

Tonerių pagrindas, prie kurio sumontuotas toneris, yra tvirtai integruotas su patefonu. Siekiant apsaugoti išskirtinį tonerio veikimą, jo guoliai, patefono guoliai ir adatos padėtis išlieka pastovūs ir sukuria konstrukciją, kurioje vibracija turi minimalų poveikį. 

Palikimas toliau plėtojamas 

Didelis tiesioginės pavaros technologijos patrauklumas yra jos gebėjimas pašalinti garsinės kokybės blogėjimą, kurį sukelia sukimosi svyravimai ir momentinės vibracijos tarp variklio ir perdavimo mechanizmo. SP-10R ir SL-1000R yra ilgų ir sėkmingų standartinių patefono technologijų tobulinimo rezultatas.

„Technics“ prieš beveik 50 metų išleido SP-10 kaip pirmąjį pasaulyje tiesioginės pavaros patefoną, o jo puikios savybės ir patikimumas greitai leido SP serijai tapti patefonais, skirtais transliavimo stotims ir audiofilų šventuoju graliu visame pasaulyje.

Įsipareigojusi muzikos gurmanams kurti emociškai įkvepiančią patirtį ir visiems suteikti muzikos galią, „Technics“ visada yra muzikos atlikimo prietaisų širdis. Nuo hiphopo atsiradimo iki sėkmės, leidžiančios greitai išryškinti žymiausių didžėjų talentus ir leisti audiofilams klausytis muzikos tiksliai taip, kaip to norėjo kūrėjai, – tai buvo ir tebėra prekės ženklas, apie kurį svajoja savo srities lyderiai, siekiantys išskirtinio pranašumo ir patikimumo.

FOTOGALERIJA Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną (3 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams  –  1 mln. Eur 

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovei „Experimentica Ltd“, kuri Lietuvoje yra įsteigusi antrinę įmonę, skirta 1...

Pramonė
2018.09.30
„Facebook“ aptiko saugumo spragą 50 mln. vartotojų profiliuose 1

„Facebook“ pranešė aptikusi saugumo spragą, kuri galėjo paveikti 50 mln. socialinio tinklo vartotojų.

Technologijos
2018.09.28
Dėl nesaugaus elektroninio parašo atšaukiama dalis tapatybės kortelių 1

Nustačius, kad 2009-2012 m. išduotose asmens tapatybės kortelėse integruoti elektroninio parašo įtaisai yra...

Technologijos
2018.09.28
Bus kuriamas skaitmeninis Baltijos kelias 1

Rygoje (Latvijoje) vykstančioje 5G technologijos konferencijoje „5G Techritory“ Latvijos ir Estijos ministrai...

Technologijos
2018.09.28
Keičiasi „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas 1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ valdybos pirmininkė Henriette Wendt atsistatydina.

Vadyba
2018.09.28
Kaip nuomonės lyderiai gali padėti startuoliui pasiekti rinką? Rėmėjo turinys

Šiandien kiekvienas daugiau laiko praleidžiantis socialiniuose tinkluose žino, kas yra nuomonės lyderis arba...

„Tele2“ nubausta už nenurodytas sutarties sąlygas 7

Mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ nubausta už nenurodytas papildomas sąlygas pasirašant mobiliojo ryšio...

Technologijos
2018.09.27
Į lietuvių „Tasker“ investavo 0,3 mln. Eur 2

Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ kartu su technologijų bendrove „iTo“po 150.000 Eur investuoja į...

Technologijos
2018.09.27
FNTT tiria kriptovaliutų „kasėjo“ Aršausko įmonę 13

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, įtardama kriptovaliutų kasimą vykdančius...

Rinkos
2018.09.27
Jau galima pasinaudoti pažangiomis technologijomis, skirtomis gydyti ar net išgelbėti gyvybę Rėmėjo turinys

Pažangia technologija, leidžiančia išsaugoti naujagimio virkštelės kraujo kamienines ląsteles ir pačios...

Technologijos
2018.09.27
Palangos verslą džiugina saulė, o Šiaulių - debesija Rėmėjo turinys

Karšta šių metų vasara džiaugėsi ne tik Palangos verslininkai, bet ir Šiaulių bendrovė „Nirlita“, kuri...

Technologijos
2018.09.27
„Tesonet“ pakeitė pavadinimą, steigia 4 naujas įmones 5

Kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų sprendimų bendrovė „Tesonet“ pakeitė pavadinimą į „Teso LT“, nuo...

Technologijos
2018.09.26
Vyriausybė palaimino LEU rūmų perdavimą Vilniaus kolegijai

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė centrinių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmų perdavimui...

Statyba ir NT
2018.09.26
Aukso amžių išgyvenančiam biotechnologijų sektoriui trūksta tik vietinių investuotojų 4

Per artimiausią dešimtmetį biotechnologijų ir gyvybės mokslų sukuriama Lietuvos BVP dalis turėtų išaugti iki...

Technologijos
2018.09.26
„Veika“ kurs biodegraduojančią pakuotę

Inovatyvias technologijas tapetų pramonei kurianti UAB „Veika“ kreipia savo žvilgsnį į kitą sritį – užsiims...

Pramonė
2018.09.26
KAM ir „Infobalt“ ginčas gali nukeliauti net iki Europos Komisijos 3

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtas Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo projektas...

Technologijos
2018.09.26
„Apple I“ aukcione parduotas už šešiaženklę sumą 2

Antradienį, rugsėjo 25d., Bostone surengtame aukcione parduotas vienas iš kelių išlikusių veikiančių „Apple...

Laisvalaikis
2018.09.26
MITA vėl kviečia mokslą bendradarbiauti su verslu, projektams – 2,5 mln. Eur

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė konkursą, skirtą finansuoti tarptautinės mokslo ir...

Technologijos
2018.09.25
„Instagram“ palieka kompanijos įkūrėjai

Kevinas Systromas ir Mike‘as Kriegeris, kurie prieš aštuonerius metus įkūrė socialinį tinklą „Instagram“,...

Laisvalaikis
2018.09.25
Biotechnologijų bėda: rizikos kapitalas 10 metų laukti nenori Premium 2

Nors biotechnologijos laikomos Lietuvos stiprybe ir šalyje kasmet įsikuria po 7-8 naujas gyvybės mokslų...

Technologijos
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau