Kas tai? Prekės ženklas

Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną

Publikuota: 2018-06-28
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Taip savo apžvalgose teigia šios garso technikos analitikai. Anot jų, „Technics“ SP-10R – puikus patefonas su tiesiogine pavara – ir patefono sistema „Technics“ SL-1000R tęsia unikalių patefonų seriją, kuri yra išskirtinė net premium klasėje.

Pripažintas „Panasonic“ garso prekės ženklas „Technics“, pasaulyje išgarsėjęs su patefono tiesioginės pavaros technologija ir puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, išplėtė standartinę garso komponentų klasę su naujausiu tiesioginės pavaros patefonu SP-10R ir patefono sistema SL-1000R. 

Patefonų etalonas 

Nuo 1970 m., kai audiofilams – žmonėms, kurie domisi aukštu garso kokybės atkūrimu garso aparatūroje, – palepinti buvo pasiūlyta legendinė pirmoji pasaulyje tiesioginės pavaros grotuvų SP-10 serija ir pridedama tiesioginės pavaros patefono sistema, tai tapo tiesioginės pavaros technologijų sinonimu.

Ji sukurta ir suprojektuota siekiant puikiausio analoginio patefono veikimo ir atitinka prekės ženklo „Technics“ simbolius, kurie vis dar įkvepia ir žavi lojalius audiofilus visame pasaulyje. Originalusis grotuvas SP-10 buvo trijų variantų. Mk.II buvo visuotinai naudojamas profesionalių radijo studijų Didžiojoje Britanijoje, pvz, didžiausio pasaulio transliuotojo BBC, ir kitose Europos šalyse, o Mk.III buvo retai sutinkamas už Japonijos ribų. Beje, šią techniką profesionalai dar naudoja ir šiomis dienomis.

Prie naujų gaminių pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Atsižvelgiant į įspūdingą paveldą, SP10R ir SL-1000R toliau teikia dar vieną atskaitos tašką šiuolaikinėms aukštos klasės patefonų technologijoms ir yra naujojo amžiaus rinkos flagmanas. Apžvalgininkai tvirtina, kad tai „Technics“ labiausiai premium klasės bet kada sukurtas grotuvas“.

Pasiektos naujos aukštumos

SP10R turi dvigubo ritinio ir dvigubo rotoriaus tipo tiesioginės pavaros variklį su ritėmis abiejose pusėse, skirtą 12 polių, 18 ričių pavarai ir ganėtinai dideliam sukimo momentui, kad galėtų sukti sunkią plokštelę su nepakartojamu lengvumu. Rezultatas – stabilus, neįtikėtinai žemas 0,015% ar mažesnis „wow & flutter“, kuris laikomas matavimo galimybių riba.

Patefonas taip pat turi įspūdingą padėklą su 10 mm storio žalvario svareliu, papildytą volframo svareliais išoriniame krašte. Žalvario svarelis yra laminuotas aliuminio liejiniu, plokštei suteikiant maždaug 7,9 kg svorio. Visa tai uždengta guma, kad būtų sukurta trijų sluoksnių konstrukcija, užtikrinanti tolygesnį standumą ir puikias nepageidaujamų vibracijų slopinimo charakteristikas.

Todėl bendra SL-1000R masė siekia 40,2 kg (drauge su SP-10R 18,2 kg svoriu). Beje, smagu sužinoti, kad kartu su grotuvu gausite ir gaubtą, apsaugantį nuo dulkių. Paprastai jis nėra komplektuojamas su aukščiausios klasės grotuvais.

Siekiant dar labiau mažinti triukšmą, valdymo blokas yra atskirtas nuo pagrindinio bloko, o jo impulsinis maitinimo šaltinis aprūpintas unikalia technologija, kuri įtampos tiekimui suteikia minimalų triukšmą, naudojant neseniai sukurtą nepageidaujamo triukšmo mažinimo grandyną.

Be to, yra sukurtas ryšys tarp pagrindinio įrenginio ir valdymo bloko, siekiant išvengti išorinio triukšmo poveikio, o kartu padidinti patikimumą. Šios triukšmo mažinimo priemonės leidžia SP-10R pasiekti aukščiausią pasaulyje S/N lygį.

Šis grotuvas atkuria ne tik LP (33 1/3 rpm) ir EP (45 rpm) analoginius įrašus, bet ir SP (78 rpm).

Įdomu, kad SP-10R sukurtas visiškai unifikuotas su modeliais pirmtakais ir gali pakeisti ankstesnius SP-10 serijos modelius, pvz., SP-10MK2 ir SP-10MK3. Siekiant sudaryti galimybę vartotojui ir toliau naudoti patefono pagrindą ir šių ankstesnių sistemų patefonus, formos ir varžtų padėtys buvo suprojektuotos taip, kad būtų galima visiškai atlikti atgalinį suderinamumą. Valdymo blokas taip pat turi tokią pačią formą bei dydį kaip ir SP-10MK2 maitinimo blokas, kad juos būtų galima lengvai sukeisti. 

Užtikrina optimalų veikimą 

„Technics“ SL-1000R sistemoje yra S tipo universalus toneris su lengvu, dideliu slopinančiu magnio tonerio vamzdžiu. Pakabos konstrukcija su stumdomais pakabinimo elementais turi aukšto tikslumo guolius, o aukštos kvalifikacijos japonų specialistai tvarko visą surinkimą ir reguliavimą, siekdami aukšto pradinio judesio jautrio, kad tiksliai atsektų įrašų griovelius.

Siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės garsus, vidinei instaliacijai naudojamas varis be deguonies (angl. Oxygen Free Copper, OFC), todėl perduodamas muzikos signalas švaresnis ir nėra slopinamas, neprarandama įrašytos muzikos energija.

Tonerių pagrindas, prie kurio sumontuotas toneris, yra tvirtai integruotas su patefonu. Siekiant apsaugoti išskirtinį tonerio veikimą, jo guoliai, patefono guoliai ir adatos padėtis išlieka pastovūs ir sukuria konstrukciją, kurioje vibracija turi minimalų poveikį. 

Palikimas toliau plėtojamas 

Didelis tiesioginės pavaros technologijos patrauklumas yra jos gebėjimas pašalinti garsinės kokybės blogėjimą, kurį sukelia sukimosi svyravimai ir momentinės vibracijos tarp variklio ir perdavimo mechanizmo. SP-10R ir SL-1000R yra ilgų ir sėkmingų standartinių patefono technologijų tobulinimo rezultatas.

„Technics“ prieš beveik 50 metų išleido SP-10 kaip pirmąjį pasaulyje tiesioginės pavaros patefoną, o jo puikios savybės ir patikimumas greitai leido SP serijai tapti patefonais, skirtais transliavimo stotims ir audiofilų šventuoju graliu visame pasaulyje.

Įsipareigojusi muzikos gurmanams kurti emociškai įkvepiančią patirtį ir visiems suteikti muzikos galią, „Technics“ visada yra muzikos atlikimo prietaisų širdis. Nuo hiphopo atsiradimo iki sėkmės, leidžiančios greitai išryškinti žymiausių didžėjų talentus ir leisti audiofilams klausytis muzikos tiksliai taip, kaip to norėjo kūrėjai, – tai buvo ir tebėra prekės ženklas, apie kurį svajoja savo srities lyderiai, siekiantys išskirtinio pranašumo ir patikimumo.

FOTOGALERIJA Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną (3 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pasaulio futbolo čempionatas: kaip tūkstantmečio karta keičia didžiausią futbolo renginį Premium

Nedas Newellas-Hansonas, 26 metų londonietis, niekada nepraleidžia futbolo rungtynių, tačiau vengia už tai...

Rinkodara
2018.06.30
Seime pritarta inovacijų reformai: atsiras inovacijų fondas, technologijų agentai

Seimas šeštadienį pritarė Ūkio ministerijos inicijuotai inovacijų reformai.

Technologijos
2018.06.30
„Apple“ ir „Samsung“ po 7 metų pagaliau susitarė

„Apple“ ir „Samsung“ šią savaitę pagaliau išsprendė vieną iš ilgiausių technologijų istorijoje patentų ginčų.

Technologijos
2018.06.30
Laikinai neišduodamos jungtinės pažymos viešiesiems pirkimams 1

Penktadienį į „Verslo žinias“ kreipėsi viešuosiuose pirkimuose artimiausiu metu ketinantys dalyvauti...

Technologijos
2018.06.29
Bitkoinas nebevertas nė 6.000 USD 28

Bitkoino kaina penktadienį nusileido žemiau 5.000 USD lygio.

Rinkos
2018.06.29
Liko 48 valandos pasikeisti SIM korteles su m. parašu

Operatoriai primena, kad liepos 1 d. nustos galioti esami mobiliojo e. parašo sertifikatai, nes visi trys...

Technologijos
2018.06.29
Naujas rizikos kapitalo fondas investuos į 20 verslų Premium

Rizikos kapitalo fondų valdymo UAB „Iron Wolf Capital Management“ rudenį ketina startuoti su pirmuoju savo...

Technologijos
2018.06.29
GPAIS rakštis – spręs, ar pratęsti pereinamąjį laikotarpį Premium 4

Birželio 30 d. baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), kuria...

Valstybės kontrolė: IT ištekliai vis dar valdomi prastai Premium

Ypatingos svarbos valstybės informacinių išteklių valdymo tendencijos teigiamos, bet pokyčiai – gerokai per...

Technologijos
2018.06.28
„Google“ laiškas papiktino leidėjus: „memų“ draudimu pravardžiuojama direktyva kelia aistras Premium

„Google“ paragino Europos leidėjus, dalyvaujančius jos finansuojamoje programoje „Digital News Initiative“,...

Technologijos
2018.06.28
„Facebook“ pristato naujas taisykles politinei reklamai

„Facebook“ pareiškė, kad artimiausiu metu planuoja įgyvendinti naują strategiją ir atskirti žurnalistiką ir...

Rinkodara
2018.06.28
Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną Rėmėjo turinys 6

Taip savo apžvalgose teigia šios garso technikos analitikai. Anot jų, „Technics“ SP-10R – puikus patefonas su...

Technologijos
2018.06.28
Galimas eterio žudikas su laisvu 1 mlrd. USD investicijoms Premium 4

Pasaulyje kiek atslūgus, tačiau vis dar nesibaigus kriptovaliutų karštinei, dienos šviesą išvydo EOS tinklas,...

Rinkos
2018.06.28
Sutepto e. parašo istorijoje – naujas skyrius Premium 2

Registrų centras (RC) perka kvalifikuoto e. parašo kūrimo įtaisus (kriptografines USB laikmenas) kartu su jų...

Technologijos
2018.06.28
„Western Union“ Lietuvoje pernai uždirbo beveik 5 mln. Eur

Pasaulinės grynųjų pinigų perlaidų lyderės „Western Union“ valdoma bendrovė „Western Union Processing...

Finansai
2018.06.27
Viceministras: įstaigų vadovų dėl kibernetinės saugos bausti neskubėsime

Antradienį Seimas nubalsavo už naują Kibernetinio saugumo įstatymo redakciją. Kartu buvo patvirtintos ir...

Technologijos
2018.06.27
Vyriausybei pateikta kibernetinio saugumo strategija

Krašto apsaugos ministerija pirmą kartą parengė Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją. Seimui...

Technologijos
2018.06.27
„Google“ keičia savo prekės ženklus

„Google“ paskelbė, kad netrukus nebeliks jos valdomų prekės ženklų „AdWords“ ir „DoubleClick“. Taip siekiama...

Rinkodara
2018.06.27
„Andreessen Horowitz“ suformavo kriptovaliutų fondą 2

Viena žymiausių JAV Silicio slėnio rizikos kapitalo valdytojų „Andreessen Horowitz“ suformavo naują fondą,...

Technologijos
2018.06.27
Kriptovaliutų rinkodaroje auga apžvalgininkų vaidmuo – įkainiai stebina

Kompanijoms „Google“, „Facebook“ ir „Twitter“ šiemet apribojus kriptovaliutų reklamą, virtualių valiutų...

Rinkos
2018.06.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau