Kas tai? Prekės ženklas

Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną

Publikuota: 2018-06-28
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.
Prie „Technics“ naujo patefono pavadinimo SP-10R pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Taip savo apžvalgose teigia šios garso technikos analitikai. Anot jų, „Technics“ SP-10R – puikus patefonas su tiesiogine pavara – ir patefono sistema „Technics“ SL-1000R tęsia unikalių patefonų seriją, kuri yra išskirtinė net premium klasėje.

Pripažintas „Panasonic“ garso prekės ženklas „Technics“, pasaulyje išgarsėjęs su patefono tiesioginės pavaros technologija ir puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, išplėtė standartinę garso komponentų klasę su naujausiu tiesioginės pavaros patefonu SP-10R ir patefono sistema SL-1000R. 

Patefonų etalonas 

Nuo 1970 m., kai audiofilams – žmonėms, kurie domisi aukštu garso kokybės atkūrimu garso aparatūroje, – palepinti buvo pasiūlyta legendinė pirmoji pasaulyje tiesioginės pavaros grotuvų SP-10 serija ir pridedama tiesioginės pavaros patefono sistema, tai tapo tiesioginės pavaros technologijų sinonimu.

Ji sukurta ir suprojektuota siekiant puikiausio analoginio patefono veikimo ir atitinka prekės ženklo „Technics“ simbolius, kurie vis dar įkvepia ir žavi lojalius audiofilus visame pasaulyje. Originalusis grotuvas SP-10 buvo trijų variantų. Mk.II buvo visuotinai naudojamas profesionalių radijo studijų Didžiojoje Britanijoje, pvz, didžiausio pasaulio transliuotojo BBC, ir kitose Europos šalyse, o Mk.III buvo retai sutinkamas už Japonijos ribų. Beje, šią techniką profesionalai dar naudoja ir šiomis dienomis.

Prie naujų gaminių pridėtą raidę R gamintojas nurodo kaip angliško žodžio Reference sutrumpinimą, kuris į lietuvių kalbą gali būti verčiamas kaip etalonas ar standartas.

Atsižvelgiant į įspūdingą paveldą, SP10R ir SL-1000R toliau teikia dar vieną atskaitos tašką šiuolaikinėms aukštos klasės patefonų technologijoms ir yra naujojo amžiaus rinkos flagmanas. Apžvalgininkai tvirtina, kad tai „Technics“ labiausiai premium klasės bet kada sukurtas grotuvas“.

Pasiektos naujos aukštumos

SP10R turi dvigubo ritinio ir dvigubo rotoriaus tipo tiesioginės pavaros variklį su ritėmis abiejose pusėse, skirtą 12 polių, 18 ričių pavarai ir ganėtinai dideliam sukimo momentui, kad galėtų sukti sunkią plokštelę su nepakartojamu lengvumu. Rezultatas – stabilus, neįtikėtinai žemas 0,015% ar mažesnis „wow & flutter“, kuris laikomas matavimo galimybių riba.

Patefonas taip pat turi įspūdingą padėklą su 10 mm storio žalvario svareliu, papildytą volframo svareliais išoriniame krašte. Žalvario svarelis yra laminuotas aliuminio liejiniu, plokštei suteikiant maždaug 7,9 kg svorio. Visa tai uždengta guma, kad būtų sukurta trijų sluoksnių konstrukcija, užtikrinanti tolygesnį standumą ir puikias nepageidaujamų vibracijų slopinimo charakteristikas.

Todėl bendra SL-1000R masė siekia 40,2 kg (drauge su SP-10R 18,2 kg svoriu). Beje, smagu sužinoti, kad kartu su grotuvu gausite ir gaubtą, apsaugantį nuo dulkių. Paprastai jis nėra komplektuojamas su aukščiausios klasės grotuvais.

Siekiant dar labiau mažinti triukšmą, valdymo blokas yra atskirtas nuo pagrindinio bloko, o jo impulsinis maitinimo šaltinis aprūpintas unikalia technologija, kuri įtampos tiekimui suteikia minimalų triukšmą, naudojant neseniai sukurtą nepageidaujamo triukšmo mažinimo grandyną.

Be to, yra sukurtas ryšys tarp pagrindinio įrenginio ir valdymo bloko, siekiant išvengti išorinio triukšmo poveikio, o kartu padidinti patikimumą. Šios triukšmo mažinimo priemonės leidžia SP-10R pasiekti aukščiausią pasaulyje S/N lygį.

Šis grotuvas atkuria ne tik LP (33 1/3 rpm) ir EP (45 rpm) analoginius įrašus, bet ir SP (78 rpm).

Įdomu, kad SP-10R sukurtas visiškai unifikuotas su modeliais pirmtakais ir gali pakeisti ankstesnius SP-10 serijos modelius, pvz., SP-10MK2 ir SP-10MK3. Siekiant sudaryti galimybę vartotojui ir toliau naudoti patefono pagrindą ir šių ankstesnių sistemų patefonus, formos ir varžtų padėtys buvo suprojektuotos taip, kad būtų galima visiškai atlikti atgalinį suderinamumą. Valdymo blokas taip pat turi tokią pačią formą bei dydį kaip ir SP-10MK2 maitinimo blokas, kad juos būtų galima lengvai sukeisti. 

Užtikrina optimalų veikimą 

„Technics“ SL-1000R sistemoje yra S tipo universalus toneris su lengvu, dideliu slopinančiu magnio tonerio vamzdžiu. Pakabos konstrukcija su stumdomais pakabinimo elementais turi aukšto tikslumo guolius, o aukštos kvalifikacijos japonų specialistai tvarko visą surinkimą ir reguliavimą, siekdami aukšto pradinio judesio jautrio, kad tiksliai atsektų įrašų griovelius.

Siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės garsus, vidinei instaliacijai naudojamas varis be deguonies (angl. Oxygen Free Copper, OFC), todėl perduodamas muzikos signalas švaresnis ir nėra slopinamas, neprarandama įrašytos muzikos energija.

Tonerių pagrindas, prie kurio sumontuotas toneris, yra tvirtai integruotas su patefonu. Siekiant apsaugoti išskirtinį tonerio veikimą, jo guoliai, patefono guoliai ir adatos padėtis išlieka pastovūs ir sukuria konstrukciją, kurioje vibracija turi minimalų poveikį. 

Palikimas toliau plėtojamas 

Didelis tiesioginės pavaros technologijos patrauklumas yra jos gebėjimas pašalinti garsinės kokybės blogėjimą, kurį sukelia sukimosi svyravimai ir momentinės vibracijos tarp variklio ir perdavimo mechanizmo. SP-10R ir SL-1000R yra ilgų ir sėkmingų standartinių patefono technologijų tobulinimo rezultatas.

„Technics“ prieš beveik 50 metų išleido SP-10 kaip pirmąjį pasaulyje tiesioginės pavaros patefoną, o jo puikios savybės ir patikimumas greitai leido SP serijai tapti patefonais, skirtais transliavimo stotims ir audiofilų šventuoju graliu visame pasaulyje.

Įsipareigojusi muzikos gurmanams kurti emociškai įkvepiančią patirtį ir visiems suteikti muzikos galią, „Technics“ visada yra muzikos atlikimo prietaisų širdis. Nuo hiphopo atsiradimo iki sėkmės, leidžiančios greitai išryškinti žymiausių didžėjų talentus ir leisti audiofilams klausytis muzikos tiksliai taip, kaip to norėjo kūrėjai, – tai buvo ir tebėra prekės ženklas, apie kurį svajoja savo srities lyderiai, siekiantys išskirtinio pranašumo ir patikimumo.

FOTOGALERIJA Audiofilai apie „Technics“: sukūrė visų laikų geriausią patefoną (3 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Įsilaužta į „Marriott“ valdomo tinklo „Starwood“ duomenų bazę

Maždaug 500 mln. asmenų duomenys galėjo nutekėti, programišiams įsilaužus į bendrovės „Marriott...

Kol konkurentai tyli, „Lėkštė.lt“ investuoja Premium

UAB „Maistas į namus“, valdanti maisto užsakymo platformą „Lėkštė.lt“, ir šios įmonės dalininkė Danijos...

Pasikeitė „Baltic Amadeus“ akcininkai ir valdybos nariai 11

Informacinių technologijų (IT) bendrovė „Baltic Amadeus“ praneša, kad pasikeitė įmonės pagrindiniai...

Kandidatų mažėjant, personalo paieška išmanėja: laukiama botų Premium

Padėtis darbo rinkoje ir laikas spaudžia personalo atrankos bendroves. Ieškančios geriausio specialisto per...

Vokietijos konkurencijos prievaizdai imasi „Amazon“ 4

Vokietijos konkurencijos sargai pradėjo tirti JAV e. komercijos milžinės „Amazon“ veiklą. Vokiečiai įtaria,...

Technologijos
2018.11.29
Iš skaitmeninio mokesčio ES planuoja surinkti apie 5 mlrd. Eur Premium

Artėjant „Brexit“ politikai tikisi bent dalį biudžeto praradimų, kuriuos lems britų pasitraukimas iš ES,...

Technologijos
2018.11.29
„Tele2“ pristato naują prekės ženklą 5

Telekomunikacijų bendrovei „Tele2“ priklausantis prekės ženklas „Telefonų priežiūros centras“ keičia...

Rinkodara
2018.11.29
Kinijos „fintech“ bendrovė Lietuvoje atidaro Europos būstinę 3

Kinijos bendrovė „Paytend Technology“, kurianti ir parduodanti finansinių paslaugų programinę įrangą,...

Technologijos
2018.11.29
Pasiteisinęs sprendimas: sporto klubuose visi naudojasi raktais, kurių pamesti neįmanoma Premium

Sveikos gyvensenos banga ir drąsios investicijos į IT padėjo UAB „VS Fitness“ sparčiai plėsti sporto klubų...

„YouTube“ keičia strategiją – bus daugiau nemokamo turinio 1

„YouTube“ planuoja visą čia patenkantį turinį vartotojams siūlyti nemokamai su reklama.

Rinkodara
2018.11.29
„Revolut“ žengia už Europos ribų 8

JK finansinių paslaugų startuolis „Revolut“ užbaigė licencijavimosi procesą Japonijoje ir Singapūre,...

Rinkos
2018.11.29
Plėtrą užsienyje ir naujas paslaugas planuojanti „CityBee“ ieško darbuotojų 11

Dalijimosi automobiliais paslaugas teikianti bendrovė „CityBee“ praneša besiruošianti plėtros šuoliui:...

Transportas
2018.11.28
Atkurtas tarptinklinis ryšys Prancūzijoje

Trečiadienį apie 15 val. tarptautinis pokalbių bei duomenų srautas, sutrikęs antradienį po pietų,...

Technologijos
2018.11.28
„Visma Group“ vadovas: darbuotojai į darbą ateina dėl 4 priežasčių Premium

Šiandienos vadovas turi sugebėti nuolat keistis, išmokti dirbti neapibrėžtumo sąlygomis, tačiau ir neprarasti...

Vadyba
2018.11.28
Kaip buvo įkurtas vienas pirmųjų debesijos duomenų centrų Lietuvoje? Rėmėjo turinys 3

Vienas svarbiausių IT pokyčių per pastarąjį dešimtmetį, palietusių ir daugumą organizacijų Lietuvoje –...

Išmani visuomenė
2018.11.27
EK leido „Tele2“ ir „T-Mobile“ jungtis Nyderlanduose

Europos Komisija pritarė „Tele2“ ir „Deutsche Telekom?“ valdomos telekomunikacijų bendrovės „T-Mobile“...

Rinkos
2018.11.27
Startuolio „PulseTip“ apklausų sprendimas – tarp 40-ies geriausių pasaulyje Premium 1

Darbuotojų apklausų startuolis „PulseTip“, kuris šių metų konkurse „Naujasis knygnešys 2018“ iškovojo...

Technologijos
2018.11.27
Danijos milžinė NKT buria daiktų interneto komandą Kaune 4

Kaune įsikūrusi Danijos kabelių gamybos milžinė NKT ir šios bendrovės remiamas inovacijų centras „THINKT“...

Technologijos
2018.11.27
NASA zondas „Insight“ sėkmingai nusileido Marse 5

Pirmadienį NASA zondas „Insight“ po pusmečio kelionės sėkmingai nusileido Marse ir iš ten atsiuntė nuotrauką.

Mokslas
2018.11.27
Kviečia sukurti elektrinį motociklą ir jutiklius kariuomenei 7

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), bendradarbiaudama su ministerijomis, paskelbė naują...

Technologijos
2018.11.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau