„Virgin Hyperloop One“ neramumai: trys valdybos nariai išėjo, ketvirtas – suimtas

Transporto revoliuciją žadančią Virgin Hyperloop One krato svarbių žmonių pasitraukimas. Dabar bendrovė prarado 3 turėtus valdybos narius, dar vienas yra suimtas.
Kompanija kuria magnetinės levitacijos būdu judančią naujos kartos transporto priemonę. Jos atstovai su pasiūlymu tiesti tunelį per Skandinavijos, Baltijos šalis, Lenkiją ir Vokietiją buvo atvykę ir į Lietuvą. Čia savo planus pristatė šalies ministrams bei bendruomenei.
Iš bendrovės valdybos pasitraukė buvęs prezidento Baracko Obamos patarėjas Jimas Messina, buvęs vienas iš banko Morgan Stanley vadovų Jimas Rosenthalis ir nevyriausybinės organizacijos X Prize įkūrėjas Peteris Diamandis.
Juos jau pakeitė rizikos kapitalo fondo Caspian Venture Capital atstovas Billas Shoras, logistikos bendrovės DP World finansų vadovas Yuvrajus Narayanas ir Rusijos turto fondo atstovas Anatolijus Bravermanas.
Rusijos milijardieriaus suėmimas
Ziyavudinas Magomedovas, dar vienas vienas bendrovės valdybos narys, Rusijoje yra suimtas dėl įtarimų sukčiavimu ir turto grobstymu. Rusijos milijardierius yra vienas iš įvairių bendrovių holdingo Summa Group įkūrėjų. Kaltinimai, kuriuos jis neigia, susiję su šia grupe, o ne Virgin Hyperloop One.
Beje p. Magomedovas valdo Caspian Venture Capital, kuri yra stambi Virgin Hyperloop One investuotoja. Ši kompanija yra pateikusi siūlymą įsigyti JAV transporto bendrovę, tačiau pasiūlymas buvo atmestas. Ar p. Magomedovas išliks bendrovės valdyboje, priklausys nuo to, kaip greitai jį planuojama paleisti iš įkalinimo įstaigos.
Pasitraukė ir daugiau
Tai nėra vieninteliai transporto bendrovės praradimai. Neseniai iš jos pasitraukė pagrindinis patarėjas ir inovacijų teisės ekspertas Marvinas Ammori. Taip pat šiais metais išėjo kompanijos finansų vadovas Brentas Callinicosas ir Carlas Jenkinsas, viceprezidentas įrenginiams ir inžinerijos sprendimams.
Praėjusių metų pabaigoje Shervinas Pishevaras, vienas iš Virgin Hyperloop One įkūrėjų, laikinai pasitraukė iš bendrovės po žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų seksualinį priekabiavimą, kurį verslininkas neigia. Poną Pishevarą valdybos pirmininko pareigose pakeitė britų verslininkas ir Virgin Group įkūrėjas Richardas Bransonas.
Virgin Hyperloop One 2015 m. pabaigoje iš esamų investuotojų pritraukė 50 mln. USD rizikos kapitalo finansinę injekciją. Šiuo metu ji yra pritraukusi 295 mln. USD investicijų.
Dabartinis bendrovės tikslas yra sukurti magnetinės levitacijos tunelį, kuriuo judanti kapsulė iš Niujorko į Vašingtoną nukeliautų per pusę valandos. Atstumas tarp šių miestų siekia apie 350 km. Virgin Hyperloop One taip pat siekia įgyvendinti savo projektus Artimuosiuose Rytuose, Europoje, Indijoje ir Kanadoje.
Idėją, kad vakuuminiu vamzdžiu ant magnetinės pagalvės daugiau nei 1.000 km/val. greičiu galėtų judėti kapsulė su keleiviais, sugalvojo žymus JAV verslininkas Elonas Muskas. Be Virgin Hyperloop One šią technologiją plėtoja dar bent pora kompanijų.
FOTOGALERIJA Hyperloop One (53 nuotr.)
Rašyti komentarą