Kas tai? Prekės ženklas

Nuo JUNGiklių iki protingų namų

Publikuota: 2018-03-06

Vokietijos gamintojo JUNG vardas dažniausiai siejamas su jo vizitine kortele tapusiais griežtų formų, elegantiškais kvadratiniais jungikliais. Visgi ši kompanija garsėja ne tik savo gaminiais, bet ir gebėjimu derinti iš pirmo žvilgsnio nederančius dalykus: pažangą su tradicijomis, technologijas su estetika, korporatyvinį augimą – su šeimyniška atmosfera.

Bendrovės istorija prasidėjo nuo išradimo – dar 1912 m. sumanus nedidelio Vakarų Vokietijos miesto elektromechanikas Albrechtas Jungas sukūrė virvelinį  1/8 sūkio elektros jungiklį. Tai buvo visiška naujovė – mechanizmui panaudotas trumpas įjungimo takas vėliau tapo visų po jo sukurtų jungiklių konstrukcijų pagrindu.

Išradimo autorius puikiai suprato, kad jo kūrinys ne tik novatoriškas, bet ir gali būti sėkmingai komercializuotas. Užpatentavęs savo išradimą, jis dar tais pačiais metais įkūrė įmonę ir pavadino savo pavarde – JUNG.

Inovacijos ant stabilių pamatų

Konservatyvumas ir inovatyvumas – šios dvi iš pažiūros nesuderinamos savybės vienodai tinka pasakojant JUNG sėkmės istoriją. Šiandien bendrovė užsitarnavusi protingų namų ekspertės reputaciją, o jos kuriami produktai yra inovacijų smaigalyje: nuo aukščiausios kokybės jungiklių bei kištukinių lizdų iki inžinerinių protingų namų sprendimų ir elektrotechnikos.

JUNG pastatų automatika bei jungikliai ir daugiafunkciniai valdikliai sujungia visas pagrindines pastato funkcijas ir leidžia valdyti patalpų apšvietimą, temperatūrą, šildymą, vaizdo bei garso aparatūrą, žaliuzes ir kitus namuose esančius įrenginius, saugos bei kitas sistemas.

Kita vertus, ši kompanija – neįtikėtino stabilumo pavyzdys. Per visą savo veiklos istoriją JUNG buvo ir tebėra šeimyninė įmonė, valdoma tos pačios šeimos. Nors turi apie 150 atstovybių ir partnerių visame pasaulyje, iki šiol centrinė JUNG būstinė ir gamyba sutelkta Vokietijos miestelyje Schalksmühle, kuriame ir prasidėjo jos kelias. Kompanija yra pagrindinis miestelio, o ilgą laiką – ir regiono – darbdavys.

„Yra šeimų, kurių vyriausios kartos pradėjo dirbti JUNG kartu su mano seneliu, vėliau kompanijoje dirbo jų vaikai, dabar – anūkai ir jau proanūkiai. Ir dabar yra bent kelios šeimos, kuriose drauge dirba trys kartos: tėvai, seneliai ir anūkai. Taigi mūsų kompanija – šeimyninė tiesiogine šio žodžio prasme“, – sako dabartinis kompanijos vadovas Haraldas Jungas, JUNG įkūrėjo anūkas.

Būdama šeimos įmonė, JUNG gali sau leisti drąsiau svajoti ir daugiau laiko skirti savo vizijoms paversti realybe, nejausdama spaudimo dėl didesnio pelno, greitesnio rezultato ar biurokratinių suvaržymų, būdingų didelėms korporacijoms – tai viena iš pasaulinės sėkmės priežasčių. „Rinka, kurioje dirbame, yra itin konkurencinga. Ir nors kartais būna sunku, vis dėlto mes nenorėtume lygintis su mažų sąnaudų bendrovėmis“, – apie pasiryžimą kokybei be kompromisų nedaugžodžiauja H. Jungas.

Technologijos derančios su menu

Įmonės istorija nuo pat pirmųjų veiklos metų paženklinta reikšmingais patobulinimais, kurie neapsiribojo vien technologijomis ar medžiagomis – vis daugiau buvo galvojama ir apie gaminio dizainą. Populiariausia bendrovės produktų serija iki šiol tebėra jungikliai LS 990, kurie pirmą kartą parduotuvių lentynose atsirado dar 1969 m.

Kvadratinis jungiklis siauru rėmeliu jau tapo klasika, o kadaise tai buvo tikras iššūkis gamintojams. Jo eskizas buvo nupieštas ne kur kitur, o garsiojoje Vokietijos menų mokykloje Bauhaus. Griežtos linijos pasižymėjo kuklia elegancija – anuomet tai laikyta tikra modernumo apraiška. Būtent JUNG šį piešinį pavertė tikrove ir savo žingsniu nubrėžė naujus jungiklių funkcionalumo, išvaizdos ir patogumo standartus. Gimė naujoji jungiklių karta, neprarandanti populiarumo jau beveik 50 metų.

Sąlyčio su menu ši vokiečių kompanija turėjo ir daugiau: daugeliui architektų ir dizainerių JUNG vardas žinomas dėl bendradarbiavimo su garsiuoju šveicarų-prancūzų architektu Le Corbusier (tikrasis vardas – Charles-Édouard Jeanneret). Šis vienas iš moderniosios architektūros pradininkų sukūrė unikalią 63 spalvų paletę „Les Couleurs Le Corbusier“.

nuotrauka::1 left nocrop

 Spalvomis, kurios tarpusavyje stebėtinai dera, dažomi garsiosios JUNG LS 990 dizaino serijos jungikliai. Toks stulbinantis pasirinkimas leidžia interjero specialistams šias neišvengiamas namų detales ne tik tobulai paslėpti, bet ir priešingai – jei reikia, paversti ryškiu interjero akcentu.

JUNG Lietuvoje

15 metų Lietuvoje veikianti „JUNG Vilnius“ grupė – viena iš daugybės po visą pasaulį išsidėsčiusių kompanijos atstovybių ir partnerių. Atstovybė Lietuvoje buvo neišvengiamas dalykas: juk ne veltui kompanijos vardas yra užšifruotas ir lietuviškame žodyje „JUNGiklis“. Juokas juokais, tačiau mūsų šalis korporacijos struktūroje atlieka išties reikšmingą vaidmenį: yra kompanijos vartai į Rytus.

Iš Vilniaus JUNG vykdo veiklą ne tik Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, bet ir Centrinės Azijos šalyse – Kazachstane, Armėnijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Moldavijoje, Baltarusijoje, Uzbekijoje, Tadžikijoje, Kirgizijoje.  

Bendrovės biuras sostinėje įsikūręs buvusiose sovietinės gamyklos patalpose, kurias JUNG atstovai sugebėjo paversti vienu pirmųjų protingų namų Lietuvoje. Čia telpa didžiausia iš visų šių šalių produkcijos ekspozicija, kompanijos biuras, mokymų salė ir logistikos centras, iš kurio produkcija keliauja visomis „JUNG Vilnius“ grupės aptarnaujamomis kryptimis. Vien praėjusiais metais „JUNG Vilnius“  pardavė apie 250 tonų jungiklių ir kištukinių lizdų –  iš Vilniaus kiekvieną darbo dieną būdavo išgabenama maždaug po 2 tonas produkcijos.  

„JUNG Vilnius“ ne tik atstovauja Vokietijos gamintojui JUNG, bet ir veikia kaip vienintelis Baltijos šalyse tarptautinio pastatų automatizavimo ir sistemų valdymo KNX standarto mokymų centras, dar žinomas kaip „JUNG Eastern Europe Academy“. Baltijos šalyse kompanija JUNG pirmoji pradėjo ruošti pagal tarptautinį KNX pastatų automatikos standartą dirbančius specialistus. Nors šis standartas labiausiai paplitęs Europoje, po mokymų įgyjamas sertifikatas suteikia teisę dirbti bet kurioje pasaulio šalyje, o specialisto pavardė įtraukiama į oficialų, viešą licencijuotų KNX specialistų sąrašą.

Prieš keletą metų JUNG pradėjo bendradarbiauti su kita rinkos senbuve – „SSS Siedle“ – pastatų lauko ir vidaus komunikacijos įrenginių (telefonspynių) gamintoja. Ši ilgaamžė (skaičiuoja jau 260 veiklos metų!), kaip ir JUNG, vienos šeimos valdoma vokiška bendrovė telefonspynių pasaulyje – tarsi „Rolls-Royce“ tarp automobilių.

Viso pasaulio architektams „Siedle“ produkcija gerai žinoma dėl dizaino galimybių: medžiagų, spalvų, funkcijų bei pastatymo, integravimo į pastato eksterjerą įvairovės. Tad šių dviejų Vokietijos rinkos milžinių partnerystė labiausiai džiugina interjero dizainerius: naujos telefonspynės, dizainiškai derančios su JUNG jungikliais, kuria dar didesnę namų dermę.

Nuėjusi daugiau nei šimtmečio kelią JUNG šiandien – tarptautinė bendrovė, nuolat pristatanti rinkai naujovių ir žengianti koja kojon su funkcionalumo, patogumo, dizaino, saugumo, ekonomiškumo ir energetinio efektyvumo standartais. Bendrovė, turinti tvirtą stuburą ir nepasiduodanti globalizacijos vėjams: ji nesivaiko pigesnės darbo jėgos kitose šalyse ar paprastesnių kelių, dažnai vedančių ir į prastesnį rezultatą. Todėl už JUNG gaminiams suteikto „Pagaminta Vokietijoje“ sertifikato slypi nuosekli kompanijos filosofija, kurios tikslas vienas – užtikrinti precizišką vokišką kokybę visu 100 procentų. Kokybę, kuria jau ne vieną dešimtmetį pasitiki visas pasaulis.

„JUNG Vilnius“ informacija

FOTOGALERIJA Nuo JUNGiklių iki protingų namų (7 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Investuotojai į „Apple“ pratinasi prie naujos realybės 4

Po sumažintos „Apple“ pardavimų prognozės bendrovės akcijos patyrė istorinį dienos krytį, analitikai...

Rinkos
2019.01.04
A. Žukauskas perrinktas Rektorių konferencijos prezidentu 1

Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) antrajai kadencijai prezidentu perrinko Vilniaus...

Mokslas
2019.01.03
Du universitetus prisijungęs VDU žada atgaivinti mokytojų rengimą 3

Dvi aukštąsias mokyklas nuo sausio prisijungęs Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) žada aukštesnės kokybės...

Technologijos
2019.01.03
TOP 10: svarbiausi 2018 m. įvykiai Lietuvos technologijų rinkoje Premium

Nors buvo keli sukrėtimai, Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriui 2018 m. buvo gana...

Technologijos
2019.01.03
„Apple“ neigiamos naujienos raibuliuoja per rinkas 2

Pirmą kartą per beveik du dešimtmečius pardavimų prognozę sumažinusios „Apple“ naujienos poveikis juntamas...

Rinkos
2019.01.03
„Apple“ apkarpė pardavimų prognozę, kaltina Kiniją 11

„Apple“ pardavimai sulėtėjo, o akcijų kaina smuko. Negana to, ir ateities prognozės šiuo metu neatrodo...

Technologijos
2019.01.03
Kinijos zondas nusileido tolimojoje Mėnulio pusėje 3

Kinijos žiniasklaida praneša, kad šalies mokslininkams pirmą kartą pavyko Mėnulio tolimojoje pusėje nutupdyti...

Laisvalaikis
2019.01.03
Aktualūs teisės aktų pakeitimai 2019 metais: efektyvesni procesai ir naujos prievolės verslui Rėmėjo turinys

Kiekvienų metų pradžioje apžvelgiami įstatymų pakeitimai dažniausiai paliečia verslui aktualius mokesčių...

Verslo aplinka
2019.01.03
Bankų transformacija: nuo pinigų išdavimo langelio iki paslaugų „butiko“ 6

Plėtra elektroninėje erdvėje, sąnaudų mažinimas ir reguliavimo klausimai išlieka pagrindiniais Europos bankų...

Technologijos
2019.01.03
Baigtas 3 universitetų reorganizavimas 2

2019 m. sausio 1 d. pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto...

Verslo aplinka
2019.01.02
Kaip atrodys ateities bankas: trys pokyčių scenarijai 2

Bankų veiklos esmė – padėti klientams pasiekti savo finansinių tikslų. Nuo jų atsiradimo finansinės...

Finansai
2019.01.02
„Konica Minolta Baltia“ atsisako sandėlio ir keičia biurą Premium 3

Industrinių ir biurams skirtų spausdinimo įrenginių tiekėja „Konica Minolta Baltia“ 2019 m. pasitiko ant...

Technologijos
2019.01.02
Technologijos per metus pakeitė 16% žmonių darbo pobūdį

Daugiau nei šeštadalis Europos internetu besinaudojančių darbuotojų per pastaruosius metus susidūrė su...

Vadyba
2019.01.01
Superkondensatoriai keičia akumuliatorius 11

Didžiausi šiuolaikinių elektromobilių trūkumai slypi akumuliatoriuose. Jie – sunkūs, brangūs, lėtai įkraunami...

Transportas
2019.01.01
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Technologijos, žiniasklaida ir telekomunikacijos: „Deloitte“ prognozės 2019 m. Premium

Kitais metais verslas verslui srityje prognozuojamas spartus dirbtinio intelekto sprendimų augimas, o plataus...

Technologijos
2018.12.31
„Nextury Ventures“ keičia „Baltic arrow“ kryptį, pradinė idėja nepasiteisino Premium 19

Verslininko Ilja Laurso kontroliuojamas startuolis „Baltic arrow“ keičia kryptį – trumpalaikį apsikeitimą...

Technologijos
2018.12.31
Agrobotai: 4 būdai, kuriais robotika 2019 pakeis žemės ūkį 4

Ūkininkams visame pasaulyje susiduriant su eile problemų, nuo darbo jėgos trūkumo iki stichinių nelaimių, vis...

Agroverslas
2018.12.30
Kibernetinė ataka sutrikdė JAV spaudos leidybą ir platinimą

Keli svarbūs JAV leidiniai patyrė trikdžius spaudos leidyboje ir platinime dėl įvykdytos kibernetinės atakos.

Rinkodara
2018.12.30
Technologijų sektorius: sulaužytos ietys, brangūs pokyčiai ir augimas Premium

Štai ir prabėgo 2018-ieji. Atrodo, tik vakar ruošėmės Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymui. O...

Verslo klasė
2018.12.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau