Kas tai? Prekės ženklas

Nuo JUNGiklių iki protingų namų

Publikuota: 2018-03-06

Vokietijos gamintojo JUNG vardas dažniausiai siejamas su jo vizitine kortele tapusiais griežtų formų, elegantiškais kvadratiniais jungikliais. Visgi ši kompanija garsėja ne tik savo gaminiais, bet ir gebėjimu derinti iš pirmo žvilgsnio nederančius dalykus: pažangą su tradicijomis, technologijas su estetika, korporatyvinį augimą – su šeimyniška atmosfera.

Bendrovės istorija prasidėjo nuo išradimo – dar 1912 m. sumanus nedidelio Vakarų Vokietijos miesto elektromechanikas Albrechtas Jungas sukūrė virvelinį  1/8 sūkio elektros jungiklį. Tai buvo visiška naujovė – mechanizmui panaudotas trumpas įjungimo takas vėliau tapo visų po jo sukurtų jungiklių konstrukcijų pagrindu.

Išradimo autorius puikiai suprato, kad jo kūrinys ne tik novatoriškas, bet ir gali būti sėkmingai komercializuotas. Užpatentavęs savo išradimą, jis dar tais pačiais metais įkūrė įmonę ir pavadino savo pavarde – JUNG.

Inovacijos ant stabilių pamatų

Konservatyvumas ir inovatyvumas – šios dvi iš pažiūros nesuderinamos savybės vienodai tinka pasakojant JUNG sėkmės istoriją. Šiandien bendrovė užsitarnavusi protingų namų ekspertės reputaciją, o jos kuriami produktai yra inovacijų smaigalyje: nuo aukščiausios kokybės jungiklių bei kištukinių lizdų iki inžinerinių protingų namų sprendimų ir elektrotechnikos.

JUNG pastatų automatika bei jungikliai ir daugiafunkciniai valdikliai sujungia visas pagrindines pastato funkcijas ir leidžia valdyti patalpų apšvietimą, temperatūrą, šildymą, vaizdo bei garso aparatūrą, žaliuzes ir kitus namuose esančius įrenginius, saugos bei kitas sistemas.

Kita vertus, ši kompanija – neįtikėtino stabilumo pavyzdys. Per visą savo veiklos istoriją JUNG buvo ir tebėra šeimyninė įmonė, valdoma tos pačios šeimos. Nors turi apie 150 atstovybių ir partnerių visame pasaulyje, iki šiol centrinė JUNG būstinė ir gamyba sutelkta Vokietijos miestelyje Schalksmühle, kuriame ir prasidėjo jos kelias. Kompanija yra pagrindinis miestelio, o ilgą laiką – ir regiono – darbdavys.

„Yra šeimų, kurių vyriausios kartos pradėjo dirbti JUNG kartu su mano seneliu, vėliau kompanijoje dirbo jų vaikai, dabar – anūkai ir jau proanūkiai. Ir dabar yra bent kelios šeimos, kuriose drauge dirba trys kartos: tėvai, seneliai ir anūkai. Taigi mūsų kompanija – šeimyninė tiesiogine šio žodžio prasme“, – sako dabartinis kompanijos vadovas Haraldas Jungas, JUNG įkūrėjo anūkas.

Būdama šeimos įmonė, JUNG gali sau leisti drąsiau svajoti ir daugiau laiko skirti savo vizijoms paversti realybe, nejausdama spaudimo dėl didesnio pelno, greitesnio rezultato ar biurokratinių suvaržymų, būdingų didelėms korporacijoms – tai viena iš pasaulinės sėkmės priežasčių. „Rinka, kurioje dirbame, yra itin konkurencinga. Ir nors kartais būna sunku, vis dėlto mes nenorėtume lygintis su mažų sąnaudų bendrovėmis“, – apie pasiryžimą kokybei be kompromisų nedaugžodžiauja H. Jungas.

Technologijos derančios su menu

Įmonės istorija nuo pat pirmųjų veiklos metų paženklinta reikšmingais patobulinimais, kurie neapsiribojo vien technologijomis ar medžiagomis – vis daugiau buvo galvojama ir apie gaminio dizainą. Populiariausia bendrovės produktų serija iki šiol tebėra jungikliai LS 990, kurie pirmą kartą parduotuvių lentynose atsirado dar 1969 m.

Kvadratinis jungiklis siauru rėmeliu jau tapo klasika, o kadaise tai buvo tikras iššūkis gamintojams. Jo eskizas buvo nupieštas ne kur kitur, o garsiojoje Vokietijos menų mokykloje Bauhaus. Griežtos linijos pasižymėjo kuklia elegancija – anuomet tai laikyta tikra modernumo apraiška. Būtent JUNG šį piešinį pavertė tikrove ir savo žingsniu nubrėžė naujus jungiklių funkcionalumo, išvaizdos ir patogumo standartus. Gimė naujoji jungiklių karta, neprarandanti populiarumo jau beveik 50 metų.

Sąlyčio su menu ši vokiečių kompanija turėjo ir daugiau: daugeliui architektų ir dizainerių JUNG vardas žinomas dėl bendradarbiavimo su garsiuoju šveicarų-prancūzų architektu Le Corbusier (tikrasis vardas – Charles-Édouard Jeanneret). Šis vienas iš moderniosios architektūros pradininkų sukūrė unikalią 63 spalvų paletę „Les Couleurs Le Corbusier“.

nuotrauka::1 left nocrop

 Spalvomis, kurios tarpusavyje stebėtinai dera, dažomi garsiosios JUNG LS 990 dizaino serijos jungikliai. Toks stulbinantis pasirinkimas leidžia interjero specialistams šias neišvengiamas namų detales ne tik tobulai paslėpti, bet ir priešingai – jei reikia, paversti ryškiu interjero akcentu.

JUNG Lietuvoje

15 metų Lietuvoje veikianti „JUNG Vilnius“ grupė – viena iš daugybės po visą pasaulį išsidėsčiusių kompanijos atstovybių ir partnerių. Atstovybė Lietuvoje buvo neišvengiamas dalykas: juk ne veltui kompanijos vardas yra užšifruotas ir lietuviškame žodyje „JUNGiklis“. Juokas juokais, tačiau mūsų šalis korporacijos struktūroje atlieka išties reikšmingą vaidmenį: yra kompanijos vartai į Rytus.

Iš Vilniaus JUNG vykdo veiklą ne tik Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, bet ir Centrinės Azijos šalyse – Kazachstane, Armėnijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Moldavijoje, Baltarusijoje, Uzbekijoje, Tadžikijoje, Kirgizijoje.  

Bendrovės biuras sostinėje įsikūręs buvusiose sovietinės gamyklos patalpose, kurias JUNG atstovai sugebėjo paversti vienu pirmųjų protingų namų Lietuvoje. Čia telpa didžiausia iš visų šių šalių produkcijos ekspozicija, kompanijos biuras, mokymų salė ir logistikos centras, iš kurio produkcija keliauja visomis „JUNG Vilnius“ grupės aptarnaujamomis kryptimis. Vien praėjusiais metais „JUNG Vilnius“  pardavė apie 250 tonų jungiklių ir kištukinių lizdų –  iš Vilniaus kiekvieną darbo dieną būdavo išgabenama maždaug po 2 tonas produkcijos.  

„JUNG Vilnius“ ne tik atstovauja Vokietijos gamintojui JUNG, bet ir veikia kaip vienintelis Baltijos šalyse tarptautinio pastatų automatizavimo ir sistemų valdymo KNX standarto mokymų centras, dar žinomas kaip „JUNG Eastern Europe Academy“. Baltijos šalyse kompanija JUNG pirmoji pradėjo ruošti pagal tarptautinį KNX pastatų automatikos standartą dirbančius specialistus. Nors šis standartas labiausiai paplitęs Europoje, po mokymų įgyjamas sertifikatas suteikia teisę dirbti bet kurioje pasaulio šalyje, o specialisto pavardė įtraukiama į oficialų, viešą licencijuotų KNX specialistų sąrašą.

Prieš keletą metų JUNG pradėjo bendradarbiauti su kita rinkos senbuve – „SSS Siedle“ – pastatų lauko ir vidaus komunikacijos įrenginių (telefonspynių) gamintoja. Ši ilgaamžė (skaičiuoja jau 260 veiklos metų!), kaip ir JUNG, vienos šeimos valdoma vokiška bendrovė telefonspynių pasaulyje – tarsi „Rolls-Royce“ tarp automobilių.

Viso pasaulio architektams „Siedle“ produkcija gerai žinoma dėl dizaino galimybių: medžiagų, spalvų, funkcijų bei pastatymo, integravimo į pastato eksterjerą įvairovės. Tad šių dviejų Vokietijos rinkos milžinių partnerystė labiausiai džiugina interjero dizainerius: naujos telefonspynės, dizainiškai derančios su JUNG jungikliais, kuria dar didesnę namų dermę.

Nuėjusi daugiau nei šimtmečio kelią JUNG šiandien – tarptautinė bendrovė, nuolat pristatanti rinkai naujovių ir žengianti koja kojon su funkcionalumo, patogumo, dizaino, saugumo, ekonomiškumo ir energetinio efektyvumo standartais. Bendrovė, turinti tvirtą stuburą ir nepasiduodanti globalizacijos vėjams: ji nesivaiko pigesnės darbo jėgos kitose šalyse ar paprastesnių kelių, dažnai vedančių ir į prastesnį rezultatą. Todėl už JUNG gaminiams suteikto „Pagaminta Vokietijoje“ sertifikato slypi nuosekli kompanijos filosofija, kurios tikslas vienas – užtikrinti precizišką vokišką kokybę visu 100 procentų. Kokybę, kuria jau ne vieną dešimtmetį pasitiki visas pasaulis.

„JUNG Vilnius“ informacija

FOTOGALERIJA Nuo JUNGiklių iki protingų namų (7 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
E. sveikatos spragas parodžiusiam vyrui gresia baudžiamoji byla 12

Už elektroninės sveikatos trūkumų atskleidimą visuomenei kibernetinio saugumo ekspertui Dariui Povilaičiui...

Technologijos
2018.10.01
Ateities fabrikai pagal „Bosch“ Premium 3

Vokietijos bendrovės „Robert Bosch“ GmbH („Bosch“) teigimu, ateityje gamyklos bus automatinės. Jos veiks...

Technologijos
2018.10.01
Nobelio medicinos premija – už naują vėžio terapijos būdą 1

Šiemet Nobelio fiziologijos ir medicinos premija atiteko amerikiečiui Jamesui P. Allisonui ir japonui Tasuku...

Laisvalaikis
2018.10.01
Registrų centre – nauja komunikacijos komanda

VĮ Registrų centras paskyrė naują komunikacijos vadovą ir atstovą spaudai.

Vadyba
2018.10.01
VMI ieško, kas sukurtų filmuką ir žaidimą apie mokesčius 3

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), norėdama ugdyti vaikų ir jaunimo suvokimą apie mokesčius, ketina...

Finansai
2018.10.01
Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams  –  1 mln. Eur 

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovei „Experimentica Ltd“, kuri Lietuvoje yra įsteigusi antrinę įmonę, skirta 1...

Pramonė
2018.09.30
„Facebook“ aptiko saugumo spragą 50 mln. vartotojų profiliuose 1

„Facebook“ pranešė aptikusi saugumo spragą, kuri galėjo paveikti 50 mln. socialinio tinklo vartotojų.

Technologijos
2018.09.28
Dėl nesaugaus elektroninio parašo atšaukiama dalis tapatybės kortelių 1

Nustačius, kad 2009-2012 m. išduotose asmens tapatybės kortelėse integruoti elektroninio parašo įtaisai yra...

Technologijos
2018.09.28
Bus kuriamas skaitmeninis Baltijos kelias 1

Rygoje (Latvijoje) vykstančioje 5G technologijos konferencijoje „5G Techritory“ Latvijos ir Estijos ministrai...

Technologijos
2018.09.28
Keičiasi „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas 1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ valdybos pirmininkė Henriette Wendt atsistatydina.

Vadyba
2018.09.28
Kaip nuomonės lyderiai gali padėti startuoliui pasiekti rinką? Rėmėjo turinys

Šiandien kiekvienas daugiau laiko praleidžiantis socialiniuose tinkluose žino, kas yra nuomonės lyderis arba...

„Tele2“ nubausta už nenurodytas sutarties sąlygas 7

Mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ nubausta už nenurodytas papildomas sąlygas pasirašant mobiliojo ryšio...

Technologijos
2018.09.27
Į lietuvių „Tasker“ investavo 0,3 mln. Eur 2

Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ kartu su technologijų bendrove „iTo“po 150.000 Eur investuoja į...

Technologijos
2018.09.27
FNTT tiria kriptovaliutų „kasėjo“ Aršausko įmonę 13

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, įtardama kriptovaliutų kasimą vykdančius...

Rinkos
2018.09.27
Jau galima pasinaudoti pažangiomis technologijomis, skirtomis gydyti ar net išgelbėti gyvybę Rėmėjo turinys

Pažangia technologija, leidžiančia išsaugoti naujagimio virkštelės kraujo kamienines ląsteles ir pačios...

Technologijos
2018.09.27
Palangos verslą džiugina saulė, o Šiaulių - debesija Rėmėjo turinys

Karšta šių metų vasara džiaugėsi ne tik Palangos verslininkai, bet ir Šiaulių bendrovė „Nirlita“, kuri...

Technologijos
2018.09.27
„Tesonet“ pakeitė pavadinimą, steigia 4 naujas įmones 5

Kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų sprendimų bendrovė „Tesonet“ pakeitė pavadinimą į „Teso LT“, nuo...

Technologijos
2018.09.26
Vyriausybė palaimino LEU rūmų perdavimą Vilniaus kolegijai

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė centrinių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmų perdavimui...

Statyba ir NT
2018.09.26
Aukso amžių išgyvenančiam biotechnologijų sektoriui trūksta tik vietinių investuotojų 4

Per artimiausią dešimtmetį biotechnologijų ir gyvybės mokslų sukuriama Lietuvos BVP dalis turėtų išaugti iki...

Technologijos
2018.09.26
„Veika“ kurs biodegraduojančią pakuotę

Inovatyvias technologijas tapetų pramonei kurianti UAB „Veika“ kreipia savo žvilgsnį į kitą sritį – užsiims...

Pramonė
2018.09.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau