„Telia Company“ tęsia išpardavimą

Telia Company ir Turkijos mobiliojo ryšio bendrovės Turkcell bendrai valdoma įmonė Fintur Holdings (Fintur) sutiko parduoti 51,3% Azerbaidžano telekomunikacijų bendrovės Azertel akcijų Azerbaidžano valstybės visiškai valdomai kompanijai Azintelecom už 222 mln. Eur.
Pastaroji kartu perims ir dalį mobiliojo ryšio bendrovės Azercell akcijų, mat 100% jų valdo parduodama Azertel.
Kaip VŽ rašė, Fintur valdo Telia Company aktyvus Eurazijos šalyse. Tarp jų yra bendrovių Kcell, Azercell, Geocell ir Moldcell akcijos. Pačios Fintur Holdings akcijas valdo Telia Company (58.55%) ir Turkcell (41.45%).
Skelbiama, kad pagrindinis Azertel turtas yra minėta mobiliojo ryšio bendrovė Azercell. Taigi, suma kurią Azintelecom sutiko sumokėti (222 mln. Eur) sufleruoja, viso Azertel valdomo turto vertė iš viso siekia apie 432 mln. Eur.
Esu patenkintas, kad pavyko pasiekti sutarimą su Turkcell dėl Azercell pardavimo Azerbaidžane. Tai jau ketvirtasis sandoris, vykdant pasitraukimo iš Eurazijos planą. Siekiame, laikui bėgant, palikti šias rinkas ir sutelkti dėmesį į Šiaurės ir Baltijos šalių regionus. Noriu padėkoti Azercell darbuotojams už jų įnašą ir palinkėti jiems geriausių rezultatų tolesniame įmonės gyvenimo etape, sandorį komentuoja Johanas Dennelindas, Telia Company prezidentas ir generalinis direktorius.
Pasitraukimo planas
VŽ rašė, kad 2015 m. pristatytas p. Dennelindo planas trauktis iš Eurazijos rinkų yra gana sėkmingai įgyvendinamas. Švedai jau pardavė aktyvus Rusijoje ir Tadžikistane. Taip pat baigė Norvegijos ryšio operatoriaus Phonero įsigijimą ir pardavė Turkijos mobiliojo ryšio bendrovės Turkcell akcijų už maždaug 500 mln. USD (tai sudaro apie 7% Turkcell akcijų).
Priminsime, kad šis pasitraukimo planas paskelbtas po to, kai buvo atskleistas Telia kyšininkavimo skandalas Uzbekistene. Švedai tąkart pareiškė palaipsniui pasitrauksiantys iš Nepalo, Kazachstano, Uzbekistano, Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos ir Tadžikistano.
Beje, VŽ rašė, kad Telia Company jau pasiekė tarptautinį susitarimą su teisėsauga ir sutiko sumokėti 965 mln. USD dydžio baudą dėl kaltinimų kyšininkavimu Uzbekistane.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti