Belgija stoja į kovą su „Facebook“

Belgijos teismas nurodė socialiniam tinklui Facebook nebesekti šalies vartotojų be jų sutikimo. Facebook nepaklusus reikalavimams grėstų 250.000 Eur bauda kasdien.
Iš viso bauda gali siekti iki 100 mln. Eur.
Belgijos teismas nurodė, kad Facebook nepakankamai išsamiai nurodo, kokią informaciją ir kokiu mastu renka, ką su ja daro ir kaip ilgai ji yra saugoma. Taip pat bendrovė neturi mūsų leidimo rinkti ir laikyti visą šią informaciją, teigiama Belgijos teismo sprendime.
Facebook taip pat nurodyta ištrinti visą nelegaliai surinktą Belgijos piliečių informaciją, taip pat tą, kuri buvo surinkta apie vartotojus, kurie net nebuvo JAV kompanijos socialinio tinko vartotojai.
Socialinio tinklo kompanija naudoja įvairius metodus, kuriais stebi interneto vartotojų elgseną, JAV kompanija trečiosios šalies interneto portaluose įdiegia sausainiukus (angl. cookies), kurie leidžia sekti vartotojų veiksmus ir naršymo ypatumus.
Richardas Allanas, bendrovės Facebook direktorius viešosios politikos klausimais, sakė, kad kompaniją nuvylė teismo sprendimas, ji ketina skųsti nutartį.
Sausainiukai ir pikseliai, kuriuos naudojame, yra standartinė industrijos technologija, leidžianti šimtams tūkstančių įmonių auginti verslą ir pasiekti vartotojus ES. Kiekvieno verslo, kuris naudojasi mūsų paslaugomis, prašome informuoti vartotojus apie informacijos rinkimą, taip pat suteikiame galimybę jiems atsisakyti suteikti teisę rinkti informaciją puslapiuose ir mobiliosiose programėlėse, sakė p. Allanas, kurį cituoja The Guardian.
Neįtiko ir Briuseliui
Socialiniai tinklai Twitter ir Facebook nedingsta ir iš Briuselio dėmesio centro.
Europos Komisija (EK) praėjusią savaitę perspėjo, kad jie privalo pateikti išsamesnę informaciją apie tai, kokiomis aplinkybėmis yra šalinamas turinys ir panaikinamos vartotojų paskyros. Briuselis siekia, kad socialinių tinklų bendrovių nuostatai atitiktų Europos vartotojų teisių apsaugos įstatymus.
Praėjusį kovą EK socialinių tinklų platformoms nurodė, kad jos ir Google + privalo pakeisti savo taisykles ir naudojimo instrukcijas, kad vartotojai galėtų pranešti apie apgaulės atvejus. Taip pat vartotojai turi teisę paduoti kompanijas į teismą ES, o ne tik JAV. EK pabrėžė, kad socialiniai tinklai taip pat turi aiškiau apibrėžti, kokiomis aplinkybėmis iš socialinių tinklų platformų yra pašalinamas turinys.
Paaiškėjo, kad Google + suderino savo platformą su visais iškeltais reikalavimais, tačiau Twitter ir Facebook išpildė dar ne visus.
EK įspėjimas socialinių tinklų platformoms pasigirdo po to, kai Komisija padidino spaudimą JAV interneto gigantams šalinti neapykantą skleidžiantį turinį ir melagingas naujienas.
Socialinio tinklo Twitter atstovas spaudai teigė, kad mes koja kojon dirbome su EK ir savo gera valia atsižvelgiame į visus jų pastebėjimus bei ketiname toliau tai daryti.
Facebook atstovai spaudai tikino, kad bendrovė ir toliau atnaujins socialinio tinklo naudojimosi taisykles.
Mes kartu su EK dirbame, kad užtikrintume savo naudojimosi taisyklių skaidrumą. Jau ilgą laiką turime įrankius, kuriais informuojame vartotojus apie turinio pašalinimą. Per šiuos metus ketiname dar labiau juos išplėsti, sakė socialinio tinklo Facebook atstovas.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą