2017 m. JAV milžinų apsipirkimai Europoje: domino švedai ir kompiuterinis matymas

JAV technologijų gigantės 2017 m. įsigijo bent kelioliką Europos bendrovių. Jos čia žvalgėsi ir talentų, ir technologijų, ir verslų.
Technologijų žvaigždes iš JAV labiausiai domino kompiuterinio matymo technologijos ir jas kuriančios sąlyginai nedidelės bendrovės.
Alphabet
Pieškos bendrovę Google valdanti kompanija Alphabet 2017 m. atidžiau žiūrėjo į Europą. 2016 m. ji įsigijo vieną įmonę, o 2017 m. dvi.
Dar metų pradžioje ji paskelbė, kad perka prieš dešimtmetį įkurta Švedijos įmonę Limes Audio. Ši bendrovė mėgina patobulinti garsą bendraujant per įrenginius. Alphabet su šiuo pirkiniu siekia patobulinti savo pokalbių platformas Hangouts ir Chromebox for Meetings.
Kitas įsigijimas įvyko pastaruoju metu kompiuterinio matymo srityje žibančioje Baltarusijoje. Ji nupirko nuotraukų ir filmuojamo vaizdo redagavimo realiuoju laiku sprendimą kuriančią bendrovę AIMatter. Įsigijimas įvyko praėjus dviem mėnesiams po to, kai AIMatter pritraukė 2 mln. USD siekiančią rizikos kapitalo investiciją. Abiejų sandorių sumos nebuvo atskleistos.
Amazon
Elektroninės prekybos gigantė Amazon taip pat nuo vieno įsigijimo 2016 m. priėjo prie dviejų 2017 m. Beje, ji taip pat atkreipė dėmesį į Švediją ir čia nupirko bankrutuojantį startuolį Goo Technologies. Ši įmonė užsiėmė papildytosios ir virtualios realybės kūrimui reikiama programine įranga. Goo Technologies buvo panaudota kuriant Amazon programėlę Sumerian.
Kompanija taip pat prarijo Airijos GameSparks. Ši bendrovė kūrė debesų technologijomis paremtą platformą kompiuterinių žaidimų kūrimui. Amazon jau kurį laiką rodo ambicijas ir augina raumenis žaidimų rinkoje, panašu, kad joje kompanija ruošiasi tik stiprėti.
Apple
Apple 2017 m. Europoje užbaigė 4 viešai žinomus įsigijimo sandorius, palyginti su 1 2016 m. Beveik visi jie menkai žinomi, be konkrečių sumų ir planų atskleidimo, ką tikimasi nuveikti su perkamomis įmonėmis.
Gegužę Apple įsigijo Suomijos miego kokybės matavimo startuolį Beddit. Ši bendrovė kūrė ant čiužinio padedamą elektroninę juostelę ir programinę įrangą.
Abi bendrovės turėjo kontaktų ir iki įsigijimo. Beddit įrenginys buvo pardavinėjamas Apple firminėse parduotuvėse. Rinkoje buvo spekuliuojama, kad su šiuo pirkiniu JAV milžinė planuoja patobulinimus savo išmaniajam laikrodžiui Apple Watch, tačiau gali būti, kad ji planuoja pristatyti ir naują miego kokybės tikrinimui ir gerinimui skirtą įrenginį.
Birželį Apple įšoko į Vokietiją ir čia suvalgė akių sekimo programinės įrangos bendrovę SensoMotoric. Ši įmonė nebuvo gerai žinoma, apie jos kurtus produktus informacijos taip pat nedaug. Venture Beat rašo, kad ji kūrė papildytąjai realybei ir automobiliams skirtas technologijas, susijusias su kompiuteriniu matymu.
Rugsėjį Prancūzijoje kompanija nusipirko dar vieną kompiuterinio matymo įmonę Regaind, kurios programinė įranga leidžia programuotojams tiksliau analizuoti ir kategorizuoti nuotraukas.
Galiausiai, metams besibaigiant, ji paskelbė įsigyjanti Jungtinės Karalystės muzikos atpažinimo kompaniją Shazam. Už ją Apple sumokėjo 400 mln. USD. Tai yra gerokai mažesnė suma nei ta, kuria bendrovė buvo vertinama, kai prieš kelerius metus skelbė viešą akcijų siūlymą (angl. initial public offering IPO) ir žengė į biržą. Tada jos rinkos vertė siekė 1,2 mlrd. USD.
Facebook
Tuo tarpu socialinį tinklą valdanti Facebook Europoje rado mažiau pirkinių nei 2016 m. Ji per metus atliko vieną įsigijimą senąjame žemyne, nors 2016 m. jų buvo 3.
Facebook taip pat įvertino Vokietijos startuolių ekosistemos kokybę ir čia nupirko kompiuterinio matymo bendrovę Fayteq. Įmonės technologiniai sprendimai leidžia identifikuoti objektus filmuojame vaizde ir juos pašalinti montažo metu. Pastaruoju metu Facebook vis labiau pasineria į filmuotą turinį ir papildytąją realybę, todėl toks pirkinys prisideda prie aiškiai matomos kompanijos strategijos.
Microsoft
Microsoft į Europą pasidairė pačioje metų pradžioje ir Švedijoje užbaigė sandorį įsigijant Donya Labs. Bendrovė kūrė trimačio vaizdo technologijas, kurias naudoja kompiuterinių žaidimų kūrėjai.
Microsoft metų pradžioje taip pat pristatė savo programą Paint 3D, prie kurios tobulinimo greičiausiai ir prisideda švedų įmonė.
Snap
2017 m. į viešą akcijų siūlymą skelbusi ir į biržą įžengusi Snap, kuri valdo socialinį tinklą Snapchat, Europoje rado dvi sau tinkamas technologines įmones.
Birželį už 213 mln. USD ji nupirko Prancūzijos žemėlapių su socialinių tinklų elementais kūrėją Zenly. Ši įmonė greitai davė efekto ir buvo pristatytas žemėlapis Snap Map. Jis leidžia matyti, kur jūsų socialinio tinklo draugai yra, galima priartinti vaizdą ir pamatyti, ką jie veikia, jeigu jie patys tokią informaciją suteikia.
Liepą Snap įsigijo programinio kodo apsaugos įmonę Strong.codes iš Šveicarijos. Ji užkoduoja programėlės ar svetainės duomenis, kad konkurentams būtų sudėtingiau juos nukopijuoti.
Nėra žinoma, kokia tiksli šios bendrovės įsigijimo priežastis, tačiau konkurentė Facebook yra ne kartą pritaikiusi labai panašius sprendimus, kurie pirmiausia buvo panaudoti Snapchat socialiniame tinkle.
Ieško talentų
Įvairias nedideles Europos bendroves pirko ir kitos JAV milžinės. Žinoma, jos dairėsi po visą pasaulį, tačiau panašu, kad Europa vis dar yra gera vieta aukščiausio lygio technologinių produktų ir stiprių komandų paieškoms. Tikėtina, kad 2018 m. taip pat bus matoma nemažai kompiuterinio matymo ir kitų dirbtinio intelekto sprendimų kūrėjų įsigijimų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti