„BlackBerry“ šoka į savivaldžių automobilių traukinį

Ši Kanados kompanija, kadaise dominavusi telefonų rinkoje, pernai atsisakė jų gamybos ir teises į savo prekės ženklą perleido Kinijos kompanijai TCL. Pati BlackBerry (BB) susitelkė į automobilių pramogų ir informacijos sistemos QNX plėtrą. Dabar įmonė užsimojo šį padalinį paversti savivaldžių automobilių tyrimų centru.
Johnas Chenas, BB generalinis direktorius, pareiškė, kad per ateinančius keletą metų inžinierių bendrovė padidins inžinierių skaičių QNX padalinyje iki maždaug 1.000 ir prie Otavos (Kanados sostinė) įkurs savivaldžių automobilių technologijų centrą, į kurį investuos 76 mln. USD.
Šiandien QNX padalinys įsikūręs kukliame 3 aukštų pastate Otavos priemiestyje, kuriame telpa vos pora šimtų žmonių.
Ilguoju laikotarpiu automobilių pramonė yra geriausias mūsų šansas augti, sako p. Chenas.
BB žengia į itin konkurencingą ir gana ankštą rinką, kurioje jau stumdosi tokie technologijų milžinai kaip Google ir Tesla bei begalė mažiau žinomų, bet puikiai finansuojamų kompanijų, rašo The Wall Street Journal.
Nepaisant to, šį BB žingsnį, rinka, regis, sutiko su džiaugsmu, tarsi to laukė Kanados kompanijai vos pranešus apie planus investuoti į savivaldžių automobilių technologijas, QNX padalinys akimirksniu pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Ford, Aptiv ir General Motors antrine bendrove Delphi Automotive. Šiuo metu deramasi ir dėl bendradarbiavimo su Indijos milžine Tata Motors, kuriai priklauso britų bendrovės Jaguar ir Land Rover.
Reklaminė kampanija
Viešai apie savo planus BB pirmą kartą prabilo dar rugsėjį, kai Silicio slėnyje ir Detroite pasirodė lauko reklamos plakatai, kuriuose buvo vaizduojamas automobilis ir užrašas: Ar jūsų automobilis BlackBerry saugus?. Bendrovės programinė įranga, įskaitant ir verslui skirtą platformą BlackBerry Enterprise, vis dar laikoma viena saugiausių. Todėl bendrovė šį įvaizdžio kozirį nori panaudoti ir žengdama į savivaldžių automobilių rinką.
Be to, BB vis dar turi gana didelį šifravimo, mobiliųjų technologijų ir automobilių informacijos bei pramogų sistemų patentų rinkinį.
Glenas De Vosas, Aptiv vadovas, duodamas interviu, neseniai pripažino, kad bendradarbiauti su BB pradėjo būtent dėl jos turimų patentų šifravimo ir kitų saugumo technologijų srityje.
Šis patentų krepšelis pastaraisiais metais pritraukė ir kelis maitvanagius, kurie tikėjosi pigiai įsigyti sunkumus išgyvenančios bendrovės intelektinį turtą arba visą bendrovę.
The Wall Street Journal, remdamasis savo šaltinių duomenimis, teigia, kad tarp bandžiusių perimti BB arba jos patentų krepšelį buvo ir Samsung bei Oracle. Tačiau p. Chenas esą atmetė visus ligšiolinius pasiūlymus, sakydamas, kad jie neadekvatūs. Jis įsitikinęs, kad bendrovės intelektinis turtas vertas kur kas daugiau nei indikuoja dabartinė bendrovės akcijų kaina.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti