„Telia Company“ pasitraukė iš Rusijos

Švedijos telekomunikacijų bendrovė Telia Company galutinai pasitraukė iš Rusijos mobiliojo ryšio rinkos. Švedai antradienį pranešė už 60,4 mlrd. rublių (890 mln. Eur) pardavę likusius 19% ryšio bendrovės Megafon akcijų bankui Gazprombank.
Pastarasis yra trečias pagal dydį Rusijos komercinis bankas. Didžiausi jo akcininkai Rusijos valstybė ir dujų milžinė Gazprom (35,5%). Bankui taikomos JAV ir ES sankcijos, užkertančios kelią kapitalo didinimui Vakarų skolų rinkose, rašo Financial Times (FT). Priduriama, kad Gazprombank už Megafon akcijas sumokėjo grynaisiais (terminas grynaisiais reiškia, kad sandoris apmokėtas pinigais, o ne akcijomis ar kitu turtu).
Šis sandoris nėra susijęs su Gazprombank finansavimu, apmokėjimu banko akcijomis, nei su kitais Gazprombank išleistais vertybiniais popieriais, todėl sankcijos (šiam sandoriui VŽ) netaikomos, skelbia Telia Company.
Sandoriui tarpininkavo Banko of America Merrill Lynch, CitiGroup ir Morgan Stanley.
Kontrolinį Megafon akcijų paketą, kaip ir iki šiol, valdo Alisheras Usmanovas, Kremliui draugiškas oligarchas.
Traukiasi iš rytų
Anksčiau šiais metais Telia Company jau pardavė 6,2% Megafon akcijų atviroje rinkoje.
VŽ dar liepą rašė, kad Telia planuoja artimiausiu metu parduoti dalį Rusijos ryšio bendrovės Megafon akcijų. Po kiek daugiau nei mėnesio tai ir įvyko.
Po šio sandorio Telia Company nebeturi jokios nuosavybės, susijusios su Megafon. Tai atitinka mūsų strategiją sutelkti dėmesį į Šiaurės ir Baltijos šalis, FT cituoja Johaną Dennelindą, Telia Company vadovą.
2015 m. pristatytas p. Dennelindo minimas planas trauktis iš Eurazijos rinkų yra gana sėkmingai įgyvendinamas. Balandį švedai pardavė Tadžikistane valdytą ryšio bendrovę Tcell ekonominio vystymo fondui Aga Khan. Telia šiemet taip pat baigė Norvegijos ryšio operatoriaus Phonero įsigijimą ir pardavė Turkijos mobiliojo ryšio bendrovės Turkcell akcijų už maždaug 500 mln. USD (tai sudaro apie 7% Turkcell akcijų).
Priminsime, kad šis pasitraukimo planas paskelbtas po to, kai buvo atskleistas Telia kyšininkavimo skandalas Uzbekistene. Švedai tąkart pareiškė palaipsniui pasitrauksiantys iš Nepalo, Kazachstano, Uzbekistano, Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos ir Tadžikistano.
Beje, VŽ rašė, kad Telia Company jau pasiekė tarptautinį susitarimą su teisėsauga ir sutiko sumokėti 965 mln. USD dydžio baudą dėl kaltinimų kyšininkavimu Uzbekistane.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti