LBA apie bankų tvarumo tyrimą: laukia daug diskusijų ir darbo

Vartotojų aljanso pirmadienį pristatytas bankų tvarumo tyrimas yra galimybė palyginti Lietuvos ir kitų šalių pažangą, teigia Lietuvos bankų asociacija, pozityviai vertinanti tyrimo rezultatus.
ES šalys šiuo metu pereina į praktinį Europos žaliojo kurso įgyvendinimo etapą, kurio tikslams pasiekti reikės visų valstybės institucijų, finansų sektoriaus ir vartotojų įsitraukimo. Šiandien pristatytas pirmasis toks tyrimas yra atskaitos taškas tiek bankams, tiek patiems vertintojams, todėl manau, kad mūsų visų laukia daug diskusijų ir darbo, pranešime sako LBA prezidentė Eivilė Čipkutė.
Įvertinus bankus pagal aplinkosaugos, socialinius bei valdysenos kriterijus paaiškėjo, kad didžiausių mažmenines paslaugas teikiančių Lietuvos bankų tvarios veiklos rodiklio vidurkis yra žemas dešimtbalėje sistemoje aukščiausias rodiklis yra šeši.
Vartotojų aljanso viceprezidentas ir Europos ekonomikos ir socialių reikalų komiteto narys Kęstutis Kupšys teigia, kad įvertinus viešai prieinamą informaciją, geriausią rezultatą iš šešių įvertintų bankų parodė Swedbank ir SEB jie palyginti aktyviai veikia tvarumo srityje ir komunikuoja su vartotojais.
Akivaizdu, kad jiems (bankams BNS) pasitempti reikia, nes mes dabar neturime į ką lygiuotis apskritai. Nėra banko, kuris rodytų šimtaprocentinį rezultatą, kuris rodytų 10 balų, spaudos konferencijoje sakė K. Kupšys.
Aukščiausią bendrą balo vidurkį surinko Swedbank (6,24), antroje vietoje SEB (5,76), trečioje Šiaulių bankas (0,36), ketvirtoje Luminor (0,14). Medicinos bankas ir Citadele balų nesurinko.
Penki aspektai, pagal kuriuos vertinti bankai, buvo žmogaus teisės, klimato kaita, lyčių lygybė, darbuotojų teisės, poveikis gamtai.
Pasak E. Čipkutės, žaliasis kursas yra naujoji realybė, tampanti neišvengiama kasdienės kredito įstaigų veiklos dalimi: Atliktas tyrimas yra gera proga pasitikrinti, kur mes esame ir pasilyginti su kitomis šalims.
Jos teigimu, tvarumo kryptis per pastaruosius metus įgijo didelę svarbą visiems Lietuvos finansų rinkos dalyviams, kuriami aplinkai draugiški finansiniai produktai, pavyzdžiui, žaliasis lizingas, žalios būsto paskolos, investicijos į tvarius pensijų ir investicinius fondus.
Lietuvos bankininkystė nėra vienalytė, joje veikia skirtingas sprendimo galias turintys žaidėjai ir jie neišvengiamai judės skirtingais greičiais, todėl svarbu užtikrinti, kad visi judėtų viena kryptimi tvarumo link, sako LBA prezidentė.
Lietuvoje išsamus Fair Finance International metodologija paremtas bankų tvarumo tyrimas yra skelbiamas pirmą kartą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti