Neįprastas fiskalinis galvos skausmas Airijoje: kaip išleisti perteklinius 10 mlrd. Eur

Praėjus penkiolikai metų po to, kai spogęs būsto kainų burbulas privertė Airiją skolintis dešimtis milijardų USD arba rizikuoti bankrutuoti, šalis supranta, kad per didelis pinigų kiekis taip pat gali būti problema.
Vyriausybė tikisi, kad šiais metais jos biudžeto perteklius bus rekordinis 10 mlrd. Eur. Prognozuojama, kad kitais metais perteklius bus dar didesnis ir sieks 16 mlrd. Eur, rašo The New York Times.
Jau daugelį metų Airijoje taikomas mažas pelno mokesčio tarifas vilioja tarptautines organizacijas steigti čia savo filialus užsienyje. Jų mokami mokesčiai sudarė vyriausybei finansinę pagalvę, tačiau sukėlė kitų šalių pyktį.
Nors JAV ir kitų šalių skatinami planai nustatyti visuotinį pelno mokesčio tarifą pamažu progresuoja, o pokyčiai gali pakenkti Dublino, kaip mažų mokesčių rojaus, pozicijai, pinigų srautai į salą toliau auga.
Taip Airijos įstatymų leidėjai atsidūrė keblioje padėtyje. Vyriausybė, spalio mėn. rengdama metinę biudžeto ataskaitą, turi išspręsti sudėtingą klausimą, ką daryti su šiuo pinigų fondu.
Pagrindiniai galimi variantai: taupyti juos ateičiai, grąžinti skolas, investuoti į labai reikalingus būstus ar kitą infrastruktūrą, pavyzdžiui, ligonines, mokyklas ir metro sistemą Dubline, arba išdalyti juos mažinant mokesčių naštą.
Visgi nė viena iš šių galimybių savaime nebūtų lengvas pasirinkimas.
Kad ir ką jie darytų, kai kurie žmonės jausis labai nepatenkinti, sakė Cliffas Tayloras, The Irish Times verslo apžvalgininkas.
Pasak jo, daugiausia kalbama apie pinigų atidėjimą į valstybės turto fondą, kuris padėtų padengti didėjančias pensijų išlaidas senstant visuomenei.
jei jie tai padarys, kiti žmonės sakys, kad šiandien turime skubiai skirti pinigų tokiems dalykams, kaip būstas, transportas, sveikata ir energetikos sistemos keitimas, kad būtų galima kovoti su klimato kaita, komentavo ekspertas.
Kad ir koks bus valstybės sprendimas, kai kurios dabartinės problemos išskiria Airiją iš kitų šalių.
Pasak Airijos verslo ir darbdavių konfederacijos lobistinės grupės, atstovaujančios vietos ir tarptautinėms įmonėms, būsto ir kitos infrastruktūros trūkumas tampa didžiausia kliūtimi tolimesniam ekonomikos augimui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti