Kodėl „Money 4 Business“ gali būti naudingas verslui, ieškiančiam finansavimo ar pigesnių pinigų?

Reklama publikuota: 2022-09-27
Rimantas Kluonis, MB „Money 4 Business" vadovaujantis partneris.
svg svg
Rimantas Kluonis, MB „Money 4 Business" vadovaujantis partneris.

„Bankas savimi pasirūpins ir verslo finansavimo sutartis tikrai apgins banko interesus, – pažymi Rimantas Kluonis, MB „Money 4 Business" vadovaujantis partneris. – Mūsų patirtis leidžia padėti apsaugoti verslo interesus. Pasitaiko, kad verslininkai net neįtaria, kokią žalą jiems gali atnešti vienas ar kitas kredito sutarties punktas.“

Dažnai verslas susiduria su atvejais, kai verslo vystymui ar geram projektui trūksta finansavimo arba jis yra per brangus. „Money 4 Business" tokiais atvejais padeda susitarti su finansuotojais arba pasiūlyti pakeitimus, leidžiančius įgyvendinti verslo projektą.

Kodėl bankas atsakė neigiamai

Kas nulėmė, kad iš banko gavote neigiamą atsakymą? Greičiausiai to taip ir nepavyks sužinoti, nes tikrosios priežastys gali glūdėti daug giliau: nepriimtina verslo arba jo akcininkų reputacinė rizika, o gal verslo planas atrodė per daug rizikingas, galbūt skaičiavimuose įsivėlė aritmetinės klaidos, galbūt kažkada kartą pavėlavote sumokėti įmoką, o gal bankas nefinansuoja panašių projektų, nes prieš kelerius metus panašus finansuotas verslas tapo nemokus, o gal vadybininkas painiai pristatė projektą ar nebuvo išryškinta tai, kas būtina. R. Kluonis daugiau kaip 20 metų dirbo bankų sektoriuje, užėmė įvairias vadovaujančias pareigas, todėl gerai išmano bankų virtuvę. Anot jo, galbūt verslo idėja yra gera, tačiau verta padidinti ar sumažinti projekto ir tuo pačiu finansavimo apimtis, gal reikia pasikviesti investuotoją, ar susitarti dėl finansavimo iš karto iš kelių finansų institucijų ir verslo projektui užsidegs žalia šviesa.

Pridėtinė vertė klientui

Darius Marma, MB „Money 4 Business“ partneris, pažymi, kad kiekvienam verslui praverčia akylas ir draugiškas žvilgsnis iš šono, nes žvelgiant iš šios perspektyvos gali atsirasti verslui naudingų įžvalgų. Jos suteiks papildomos pridėtinės vertės vadovams ir akcininkams vystant naują projektą ar administruojant bendrovę.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darius Marma, MB „Money 4 Business“ partneris.
Darius Marma, MB „Money 4 Business“ partneris.

„Patirtis sukaupta užimant vadovaujančias pareigas Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnyboje man labai pasitarnavo vadovaujant įsigytam šeimos verslui“, – atvirauja D.Marma. Nors įmonė ne vienerius metus veikė agresyvioje konkurencinėje aplinkoje ir esant sudėtingai finansinei padėčiai, D.Marmai su komanda pavyko suvaldyti situaciją. Dar daugiau – verslą pertvarkyti taip, kad jis tapo patrauklus užsienio investuotojui.

„Verslą parduoti nėra lengva, bet pavykus – patikėkite – jausmas geras, o patirtis – milžiniška.

Mes nesame visažinantys ir visamokantys, bet tikrai galime suformuluoti tokius klausimus, į kuriuos atsakius, Jums ar Jūsų komandai teisingi sprendimai atsiras savaime, – pažymi D. Marma. – Kaip pastebėjo vienas iš kolegų, konsultantai tam tikra prasme dirba kaip psichologai – verslininkai dažniausiai jaučia, ką reikia padaryti, o tinkami klausimai juos paskatina imtis reikiamų veiksmų“.

Pavyzdžiui, vieno iš klientų paklausus apie įkeisto turto ir įsipareigojimų likučius ir pasiūlius apsvarstyti refinansavimo galimybę, po kompleksinės analizės klientui pavyko dalį paskolų refinansuoti , taip išlaisvinant dalį įkeisto turto, o tai suteikė galimybę papildomai pasiskolinti virš 1mln. Eur . Visuomet verta prisiminti, kad refinansuojant paskolas galima arba sutaupyti, arba pasiskolinti daugiau.

R. Kluonis pateikia kitą pavyzdį: viename iš projektų verslininkas norėjo skolintis 1,5 mln. Eur, tačiau susipažinus su padėtimi paaiškėjo, kad panašių rezultatų galima pasiekti ir skolinantis 0,5 mln. Eur. Projektas buvo įgyvendintas su mažesnėmis finansavimo išlaidomis. Kartais, atvirkščiai, kad projektas taptų pelningesnis ir gyvybingas, verta skolinimosi apimtis padidinti.

„Mes nesame įprasti konsultantai, su kokiais dažniausiai susiduria verslai. Vieni mus vadina finansiniais konsultantais, o kiti įvardina kaip partnerius, turbūt dėl to, kad mums Jūsų projektas tampa toks pats svarbus, kaip ir Jums patiems“, – pažymi D. Marma.

Gilinantis į verslo finansavimo aspektus kartais paaiškėja, kad įmonei gali padėti MB „Money 4 Business“ turimi ryšiai.

„Turėdami platų pažinčių ratą, supažindiname tuos, kurie gali būti vieni kitiems naudingi“, – pažymi D. Marma. – Pavyzdžiui, vienoje pramonės įmonėje esminė problema buvo per silpni pardavimai užsienio rinkose. Pasikalbėjome su keliais žmonėmis ir pasiūlėme supažindinti su didelę pardavimo tarptautinėse rinkose patirtį turinčiu profesionalu. Dabar abi pusės labai patenkintos.“

Projektas įgauna kontūrus

„Nuolat bendraujant su skirtingais bankais atsiranda pojūtis, leidžiantis per trumpą laiką įvertinti, kokios analizuojamo projekto finansavimo perspektyvos ir sąlygos. Jeigu verslas jaunas ir neturi kredito istorijos, bankai dažnai nenori skolinti. Tuomet ieškome brangesnių pinigų kredito unijose, įvairiuose fonduose, pas privačius investuotojus“, – pasakoja R. Kluonis.

Kita vertus, dalis verslų jau išaugo lietuviškus marškinėlius, tad jiems verta pasitikrinti pigių pinigų pasiskolinimo galimybę dideliuose Europos Sąjungos bankuose. Tiesa, juose mažiausia paskolos suma – 10 mln. Eur, yra ir daugiau aplinkybių, į kurias reikia atsižvelgti.

Jeigu tik leidžia aplinkybės, verslui patogiau pasiskolinti iš banko, tačiau kartais verta apsvarstyti ir investuotojo atėjimą. Gali būti įvairūs variantai – investuotojas gali ateiti neapibrėžtam laikui ar tik tam tikram sutartam laikotarpiui.

„Jūs kreipiatės į mus dėl savo verslo finansavimo ir įvardijate, kokią pinigų sumą, kokiam laikotarpiui, kokiu tikslu norėtumėte pasiskolinti, kokias užtikrinimo priemones galėtumėte pasiūlyti. Mes įvertiname, ar Jūsų lūkesčiai įgyvendinami, – apie darbo principus pasakoja R. Kluonis. – Gilinamės į Jūsų bendrovės veiklos modelį, išsiaiškiname, kaip jis veikia, kokią rinkos dalį užimate, kiek Jūsų verslas tvarus ir kitus aspektus“. Kai klientas priklauso įmonių grupei, tenka gilintis į visos įmonių grupės finansus, akcininkų struktūrą ir ieškoti, kas galėtų garantuoti už naują grupės įmonę.

Sudėtingus dalykus MB „Money 4 Business“ pateikia investuotojui aiškia ir suprantama kalba. Kartas esminių duomenų būna labai daug ir sudėtinga juos teisingai įvertinti. Tuomet esminės verslo detalės susisteminamos į vieną lapą, kurį peržvelgus tampa akivaizdu, kodėl verta finansuoti projektą.

Aiškumo dėlei – MB „Money 4 Business“ nerengia verslo planų – jeigu yra poreikis, juos gali parengti turimi partneriai. Tačiau „Money4business“ gali padėti ieškant sprendimų dėl draudimo bendrovių ar bankų garantijų, nes būna atvejų, kai jas gauti nėra taip paprasta arba verslą netenkina sąlygos.

Atsiskleisti nepabūgo

„Pasitikėjimas, atvirumas, greitas apsikeitimas informacija, jos išsamumas turi lemiamą reikšmę projektui – kuo daugiau informacijos gauname iš kliento, tuo daugiau įvairių sprendimo variantų galime sugalvoti, – pabrėžia D. Marma. – Kita vertus – informacijos dozavimas, nutylėtos aplinkybės apsunkina konstruktyvių sprendimų paiešką, o paaiškėjusios vėliau gali sukelti nepasitikėjimą finansų institucijoms ir sužlugdyti visą įdirbį“.

Dėl šios priežasties, anot D.Marmos, svarbu išsiaiškinti verslo stipriąsias ir silpnąsias puses, konkurencingumui, tvarumui bei pelningumui įtakos turinčias aplinkybes, įvertinti įmonės įsipareigojimus, esamus ir būsimus pinigų srautus bei priežastis, kurios galėtų sutrukdyti vykdyti įsipareigojimus ir svarbiausia – laiku grąžinti paskolas.

„Siekiame, kad bankas ir verslas išvengtų sugedusio telefono efekto. Kaip užduosi klausimą, taip tau ir atsakys – pateiksi neteisingą informaciją, gausi neigiamą atsakymą“, – perspėja R. Kluonis.

Todėl visa su klientu suderinta informacija pateikiama taip, kad finansuotojas gerai suprastų verslo planą ir įsiklausytų į argumentus, kurie leistų priimti palankų sprendimą dėl finansavimo.

„Savo darbą galime atlikti tinkamai tik tuomet, kai „Money 4 Business“ neatstovauja nė vieno banko, fondo, unijos ar privataus investuotojo, – pabrėžia R.Kluonis. – Dirbame tik klientui – pasirašome su juo paslaugų sutartį, patvirtiname įgaliojimus ir, be abejo, susitarimą dėl konfidencialumo“.

Daugiau kaip 20 metų finansų sektoriuje dirbančiam R. Kluoniui ir leidimą dirti su slapta NATO informacija turėjusiam D. Marmai diskretiškumas jau virto įpročiu, todėl bendrovių vadovai iš pramonės, aviacijos, atsinaujinančios energetikos, nekilnojamojo turto, keleivinio transporto, biotechnologijų bei kitų sektorių, nepabūgo atskleisti savo verslų subtilybių.

Priartina sėkmę

„Kai kūrėme MB „Money 4 Business“, planavome, kad klientai dažniausiai bus savo finansų vadovo neturinčios įmonės, tačiau dalis mūsų klientų yra pilną valdymo struktūrą turinčios bendrovės. Jos perka mūsų laiką ir žinias tam tikram projekto įgyvendinimo laikotarpiui“, – pažymi R. Kluonis.

Viena vertus bendrovių vadovams tai sumažina darbo krūvį bei sutaupo daug laiko, kita vertus „Money4business“ įsitraukimas gerokai padidina tikimybę, kad projektas bus finansuojamas geriausiomis įmanomomis sąlygomis bei sukuriant papildomą pridėtinę vertę. 

MB „Money 4 Business“ kontaktus galima rasti tinklapyje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
Suderinta metų infliacija Vokietijoje rugsėjį siekė 10,9%

Vokietijos federalinė statistikos tarnyba (Destatis) ketvirtadienį paskelbė išankstinius rugsėjo infliacijos...

Verslo aplinka
2022.09.30
Infliacija euro zonoje rugsėjį pirmą kartą įkaito iki dviženklių 10%

Preliminari metinė infliacija rugsėjį pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) euro zonoje pakilo iki...

Finansai
2022.09.30
Prasidėjus karui užsienio investuotojai Lietuvoje išsimokėjo pelną

Per pandemiją stebėtos stabilios reinvesticijos į Lietuvos ekonomiką prasidėjus karui Ukrainoje pakeitė...

Finansai
2022.09.30
Kaip nuosmukio rizika keičia investuotojų per NT platformą elgesį Verslo tribūna 1

Pasigirstant vis daugiau kalbų apie galimą ekonomikos nuosmukį keičiasi investuotojų per sutelktinio NT...

Mano pinigai
2022.09.30
„Revolut Bank“ – žvilgsnis iš arčiau į naują trečią didžiausią banką Lietuvoje Premium 23

Europiniu mastu veikiančio Lietuvoje licencijuoto UAB „Revolut Bank“ šalyje nakvoja daugiausia tik indėliai,...

Rinkos
2022.09.30
VMI kuria dialogo su mokesčių mokėtojais platformą: ko tikisi verslas Premium 1

Verslas viliasi, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) įkurta Konsultacinė taryba bus realiai veikianti...

Finansai
2022.09.30
I. Šimonytė nesitiki, kad metinė infliacija artimiausiu metu pradės mažėti 2

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nesitikinti, kad 22,5% siekianti metinė infliacija artimiausiais mėnesiais...

Finansai
2022.09.29
„Ignitis grupė“ išmokės 45,2 mln. Eur tarpinių dividendų 35

Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ už pirmąjį šių metų pusmetį išmokės 45,2 mln. Eur...

Finansai
2022.09.29
Lietuvos bankas: gyventojai vartojimui šiemet skolinosi gerokai daugiau

Lietuvos gyventojai vartojimui šiemet skolinosi dažniau nei pernai ir didesnes sumas – pirmąjį pusmetį...

Rinkos
2022.09.29
Atlyginimai nepasieks infliacijos: kaip tai sprendžia ir galėtų spręsti verslas Premium

Atlyginimai neprivalo pasiekti infliacijos, ypač kai jų didėjimas nėra automatinis reiškinys, tvirtina...

Vadyba
2022.09.29
Infliacija brangus šilumai, elektrai ir maistui rugsėjį Lietuvoje pasiekė 22,5% 31

Išankstinė metinė infliacija rugsėjį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), Lietuvoje...

Finansai
2022.09.29
Išskyrė tris scenarijus, recesijos tikimybei euro zonoje duoda 80% Premium

Pagal bazinį „Bloomberg Economics“ scenarijų prognozuojama, kad, nutrūkus rusiškų dujų tiekimui, euro zonos...

Finansai
2022.09.29
Vokietijos „Commerzbank“ prognozuoja 490 mln. Eur nuostolių iš Lenkijoje išduotų būsto paskolų 1

Antras pagal dydį Vokietijos bankas „Commerzbank“ antradienį pranešė, jog trečiąjį ketvirtį turės nurašyti...

Statyba ir NT
2022.09.28
VMI negrąžino 1 mln. Eur PVM permokos, ESTT konstatavo, kad nepagrįstai Premium

UAB HA.EN., už 5,5 mln. Eur iš varžytinių perėmusiai 2008 m. Vilniuje pradėto projekto „Dangaus miestas“...

Finansai
2022.09.28
Turkijoje nebeliko rusiškas „Mir“ korteles aptarnaujančių bankų

Paskutiniai trys Rusijos sistemos „Mir“ mokėjimo korteles aptarnavę Turkijos bankai – valstybiniai „Ziraat...

Verslo aplinka
2022.09.28
Pasauliniuose ekonominės laisvės indeksuose – prastesni Lietuvos įvertinimai Premium 15

Ekonominės laisvės indeksuose, kuriuos skaičiuoja „Heritage Foundation“ ir „Fraser Institute“ tyrėjai,...

Finansai
2022.09.28
Registrų centras: pateiktas rekordinis finansinių ataskaitų skaičius

Registrų centrui (RC) šiemet pateiktų finansinių ataskaitų skaičius yra didžiausias per pastaruosius keletą...

Finansai
2022.09.28
Negrąžinta 4,5% pandemijos metu atidėtų mokesčių, VMI imasi išieškojimo

Verslas ir savarankiškai dirbantys gyventojai laiku negrąžino 34 mln. Eur pandemijos metu atidėtų mokesčių –...

Finansai
2022.09.28
Kodėl finansiniams investuotojams turėtų rūpėti jų portfelio įmonių antikonkurencinis elgesys? Verslo tribūna

Atitiktis konkurencijos teisei sparčiai plečia ribas ir vis giliau skverbiasi į finansų sektorių. Vienas...

Lewben Akademija
2022.09.28
Kviečia pirmasis „Foreign Investors Annual Summit 2022“: kaip stiprinti Lietuvos investicinį patrauklumą? Verslo tribūna

Nors Lietuva išlieka svarbia strategine vieta investuoti tarptautinėms įmonėms, tačiau neramiais laikais...

Finansai
2022.09.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku