Daugėjant įsiskolinusių įmonių skaičiui kviečia atidžiau vertinti partnerių veiklą

Pirmąjį pusmetį Lietuvoje bankrutuojančiomis paskelbtos 594 įmonės, daugiausiai atsiskaityti vėluoja statybų ir apgyvendinimo bei maitinimo įmonės.
Teismuose per šį laikotarpį buvo pradėti 664 teisminiai procesai, kurių ir toliau daugėja, rodo duomenų analitikos bendrovės Scorify įmonių apžvalga.
Scorify vertina, kad šiuo metu 8% įmonių yra aukštos rizikos, o ypač rizikingų įmonių yra apie 1%. Tiesa, bendra Lietuvos įmonių rizika kol kas išlieka žema: kas antra įmonė įvertinta kaip žemos rizikos, o mažiausios rizikos įmonių dalis per pusę metų išaugo nuo 12% iki 15%.
Vertinant visas įmones, kurių kredito riziką matuojame, ypač aukštos rizikos įmonių Lietuvoje šiuo metu yra 510 palyginti su 810 pernai metais, komentuoja Jurga Tamašauskaitė, Scorify verslo sprendimų vadovė.
Rizikingiausi sektoriai
Didžiausia ypač aukštos rizikos įmonių dalis yra statybos ir apgyvenimo bei maitinimo veiklose atitinkamai 160 bei 60 įmonių.
Pasak jos, neramina tai, kad nors skola Sodrai mažėja, tačiau nuo metų pradžios daugėja skolingų įmonių skaičius palyginti su sausiu šiuo metu yra 4.000 daugiau Sodrai skolingų įmonių.
Bent 20% išaugo skolingų įmonių skaičius administravimo ir aptarnavimo, NT vystymo įmonėse, finansų ir draudimo veiklose, vardija J. Tamašauskaitė.
Ji pažymi, kad verslas vis dažniau įsiskolina mažomis sumomis, tad įmonėms vertėtų stebėti savo partnerių veiklą, jų veiklos rodiklius ir atidžiai vertinti vėluojančius mokėjimus.
VŽ rašė, kad pastaraisiais mėnesiais stabilizavosi skelbiamų įmonių bankrotų skaičius, kuris nesiekia 100 atvejų per mėnesį, tačiau antroje metų pusėje išgyvenimo klausimus spręsiančių įmonių gali padaugėti, ypač jeigu bankrotus inicijuoti aktyviau imsis VMI ir Sodra.
[infogram id="8386c3a1-903a-476c-873c-19ce3e4acfe9" prefix="0zW" format="interactive" title="Copy: Įmonių bankrotai 2019-2022 m."]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti