Finansinių technologijų ekosistema: kas tai?

  Reklama publikuota: 2022-03-31
  „Forbis group“ direktorius Anton Zujev.
  svg svg
  „Forbis group“ direktorius Anton Zujev.

  Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant, vis svarbesniu sėkmės elementu tampa finansinių technologijų ekosistema. Tokiu terminu vadinama finansinių technologijų ir paslaugų teikėjų sinergija, kuri leidžia naujiems rinkos žaidėjams verslą pradėti greičiau ir užtikrinčiau, sako „Forbis group“ direktorius Anton Zujev.

  Griežtesni kriterijai finansų įstaigoms

  Lietuvoje išduotų elektroninių pinigų ir mokėjimų įstaigų skaičius yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Dėl šios priežasties rinkos priežiūra užsiimantis Lietuvos bankas jau kurį laiką siunčia aiškią žinutę, kad licencijas norinčios gauti įmonės bus dar atidžiau peržiūrimos. Anton Zujev teigimu, griežtesnė tvarka rinkos naujokams – ne tik grėsmė, bet ir galimybės.

  „Kol daugelis finansinių įstaigų susiduria su skaitmenizacijos iššūkiais, nauji rinkos dalyviai licencijų laukia ilgiau ir pereina griežtesnę patikrą. Lietuvos bankas iš naujų aplikantų reikalauja didesnės brandos, patyrusios komandos, tvaraus ir aiškaus verslo plano. Taip įsitikinama, kad rinkoje veiks patikimos įstaigos, kurios atneš naudos Lietuvai ir visai finansų rinkai. Verslą pradedančioms įstaigoms sugriežtėjęs procesas motyvuoja kurti tvarų verslą ir bendradarbiauti su patyrusiais finansų ekosistemos dalyviais, kurie pasidalija ekspertinėmis žiniomis“, – teigė A. Zujev.

  Sklandesnė veiklos pradžia – su partneriais

  Eksperto teigimu, būtent naudojimasis finansinių technologijų ekosistemos resursais šiuo metu labiausiai palengvina įsiliejimą į rinką. Beveik 30 metų bankinių IT technologijų srityje veikianti „Forbis“ grupė tokią ekosistemą sukūrė patys. Įmonių grupė teikia visą spektrą technologijų ir paslaugų, kurios padeda finansinėms įstaigoms sklandžiai gauti licenciją, o vėliau užtikrintai vykdyti plėtrą. Grupę sudaro „Forbis“, kuriantys ir vystantys bankines technologijas, „Fininbox“, teikiantys bankinę programinę įrangą kaip paslaugą ir pagalbą licencijavimo procese, ir „Contomobile“ – licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, suteikianti greitą prieigą prie mokėjimų inicijavimo paslaugos.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Savo įmonių grupėje sukūrėme unikalią aplinką kurti technologines inovacijas, jas išbandyti, patobulinti ir tiekti klientams. Dabar, kai reikalavimai finansų įstaigoms prilygsta reikalavimams, keliamiems bankams, pinigų plovimo prevencijos, „pažink savo klientą“ tvarkos ar aptarnavimo kokybės srityse, tokia galimybė mūsų klientams suteikia progą į rinką žengti užtikrintai“, – sakė A. Zujev.

  Patirtimi „Forbis“ grupės atstovai dalijasi ir su kitais finansų sektoriaus dalyviais, taip prisidėdami prie „fintech“ vystymo Lietuvoje.

  „Per pastaruosius kelerius metus įvyko didžiulis „fintech“ šuolis Lietuvoje. Teikdami tokį platų paslaugų spektrą Lietuvos ir užsienio finansų įstaigoms, jaučiame rinkos pulsą ir siekiame, kad to naudą pajustų tiek mūsų klientai, tiek visa finansinių technologijų bendruomenė. Todėl mūsų įmonės yra aktyvios Lietuvos „fintech“ bendruomenę vienijančių organizacijų narės. Dalyvaujame „Fintech Lietuva“ ir „Fintech Hub LT“ veikloje. Prasmingai prisidedame ir prie strateginės „fintech“ plėtros būdami Finansų ministerijos finansinių technologijų sektoriaus plėtros analizės darbo grupės nariais“, – komentavo A. Zujev.

  Siūlo ir sprendimus licencijų laukiančioms įmonėms

  „Forbis“ bendrovės savo paslaugas pritaikė visuose brandos etapuose esančioms finansų įstaigoms. Tarp teikiamų sprendimų – „bankininkystė kaip paslauga“, mokėjimų integracijos ir plėtrai pritaikytos IT sistemos.

  „Mūsų grupei priklausančios elektroninių pinigų įstaigos „Contomobile“ dėka galime teikti „bankininkystės kaip paslaugos“ sprendimą, kuris nelicencijuotai įstaigai leidžia naudotis mūsų licencija, bet veikti savo prekės ženklo vardu“, – sakė A. Zujev.

  Eksperto nuomone, toks bendradarbiavimas yra idealus pasirinkimas įstaigoms, kurios laukia licencijos ir nori išbandyti savo verslo planą ir įeiti į elektroninių pinigų paslaugų rinką.

  „Pasirašiusios sutartį su „Contomobile“, bendrovės gauna mūsų ekspertines žinias ir patirtį, mobiliąją aplikaciją ir ištobulintus „pažink savo klientą“ procesus. Licenciją gauti siekiančios įstaigos, kurios tokiu būdu pradeda savo veiklą Lietuvoje, paprasčiau įrodo Lietuvos bankui, kad jau veikia pelningai ir sėkmingai“, – pridūrė A. Zujev.

  Licenciją gavusioms įstaigoms – patikimi IT sprendimai

  Viso licencijavimo proceso metu finansų įstaigoms padeda „Fininbox“, bankines IT sistemas kaip paslaugą teikianti grupės įmonė, kuri šiuo metu aptarnauja jau daugiau nei 20 finansų įstaigų iš Lietuvos ir kitų Europos ir Azijos šalių. Ši bendrovė klientams suteikia prieigą prie CENTROlink sistemos, įgalinančios SEPA mokėjimus.

  „Lietuvos bankas vis atidžiau stebi kaip greitai po licencijos gavimo finansų įstaiga pradeda savo operacijas. Tai gali nulemti tolesnius reguliatoriaus sprendimus. Todėl „Forbis group“ įmonė „Fininbox“ užtikrina, kad licenciją gavusios finansų įstaigos greičiau taptų CENTROlink dalimi“ , – sakė A. Zujev.

  Didžiausi grupės klientai – bankai – bendradarbiauja su „Forbis“ ir kuria savo IT architektūrą bei unikalius technologinius sprendimus. „Forbis“ nuolat vykdo tyrimų ir vystymo veiklą, kuria naujas bankines technologijas, todėl šią partnerystę renkasi į plėtrą ir konkurencingumo didinimą orientuoti klientai.

  Tvaraus augimo metai

  Finansinių technologijų ekosistemą vystanti įmonių grupė pandeminiais 2020 metais patyrė spartų pajamų ir klientų skaičiaus augimą, susijusį su įvairių paslaugų skaitmenizacija – bendros grupės pajamos padidėjo 4,7 proc. Nors 2021-aisiais finansų sektoriaus įmones paveikė pandemijos sąlygotas sulėtėjimas, „Forbis“ grupės pajamos išliko panašios ir bendrovės įrodė, kad pasiekė tvaraus augimo stadiją, teigia A. Zujev.

  „Praėjusiais metais aptarnavome rekordinį skaičių klientų. Tai mums įrodė, kad visapusiškos paslaugos, kurias teikiame, yra naudingos, o klientai mumis pasitiki. Kad teikiame kokybiškas paslaugas garantuoja ir mūsų turimi IT paslaugų, informacijos saugumo ir kokybės valdymo sertifikatai. Ateinančiais metais ir toliau stengsimės kurti inovatyvius sprendimus, kurie padės mūsų klientams veikti vis konkurencingesnėje „fintech“ rinkoje“, – teigė A. Zujev.

  Iki šiol „Forbis“ įmonių grupė dirbo su klientais Europoje ir už jos ribų. Įmonių grupės atstovas praneša, kad išreikšdamos solidarumą su Rusijos užpulta nepriklausoma Ukrainos valstybe, „Forbis“ bendrovės vienašališkai nutraukė paslaugų sutartis su rusiško kapitalo bankais ir kitomis finansų įstaigomis.

  Apie „Forbis“ įmonių grupę

  Grupę sudaro „Forbis“, kuriantys ir vystantys bankines technologijas, „Fininbox“, teikiantys bankinę IT įrangą kaip paslaugą ir pagalbą licencijavimo procese, ir „Contomobile“ – licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, suteikianti greitą prieigą prie mokėjimų inicijavimo paslaugos.

   

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Finansai“
  Siūlo didinti finansavimą kurortams 2

  Seimas Vyriausybę ketina įpareigoti tvirtinti ne tik dešimties metų kurortų ir kurortinių teritorijų plėtros...

  Lėšų sujungimo sprendimai padeda išspręsti verslo grupių finansavimo rūpesčius Verslo tribūna

  Didesnių verslo grupių finansų valdymas kartais pateikia nemažų iššūkių – finansinius srautus neretai sunku...

  Finansai
  06:30
  GENERAL FINANCING BANKAS: indėlių rinkoje – nauja tendencija Verslo tribūna

  Lietuvos gyventojai jau kurį laiką augina šalies finansų įstaigose sukauptą terminuotųjų indėlių portfelį, ir...

  VMI laikys brandos egzaminą

  Nuo gegužės 1 d. įsigaliojo įstatymo nuostatos, kurios baudų už mokestinius pažeidimus diapazoną išplėtė du...

  Nuomonės
  05:50
  „Amlyze“ pritraukė 1 mln. Eur investiciją ir jau galvoja apie kitą Premium

  Pinigų plovimo prevencijos startuolis „Amlyze“ pritraukė 1 mln. Eur investiciją ir ruošiasi geografinei bei...

  Inovacijos
  05:45
  Kaip VMI skaičiuoja baudas: 7 sunkinančios ir 4 lengvinančios aplinkybės Premium

  Gegužę įsigaliojus dukart didesnėms baudoms už mokesčių pažeidimus, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)...

  Finansai
  05:45
  „Transparency Intenational“ pasigenda politikų aktyvumo savivaldos išlaidų istorijoje

  Žiniasklaidai skelbiant apie ydingas išmokų savivaldybių tarybų nariams tvarkas ir galimą savivaldos politikų...

  Verslo aplinka
  2023.05.17
  Medicinos bankas uždirbo triskart daugiau

  Medicinos banko grupė pirmą šių metų ketvirtį uždirbo 2,752 mln. Eur grynojo pelno, triskart daugiau nei...

  Rinkos
  2023.05.17
  Lietuva tolsta nuo Europos infliacijos lyderių 1

  Nors metinė infliacija Lietuvoje išlieka dviženklėje zonoje, palyginti su kitomis ES valstybėmis narėmis,...

  Finansai
  2023.05.17
  ECB nurodė bankams atidžiau valdyti skolininkus ir prekybą valiuta

  Savo naujienlaiškyje ECB nurodė, kad pastebi tam tikrų trūkumų, kaip bankai savo skolininkams taiko galimybę...

  Rinkos
  2023.05.17
  Nuo alkoholinių gėrimų butelių gali išnykti popierinės banderolės Premium

  VMI už daugiau nei 620.000 Eur atliks analizę, ar alkoholinių gėrimų popierines banderoles galima pakeisti...

  Finansai
  2023.05.17
  Lietuvoje veikia 490 „mokesčių rojuose“ registruotų įmonių, daugiausiai iš Kipro

  Lietuvoje šiuo metu veikia 490 įmonių, kurių visas akcijas (100%) valdo savininkai iš valstybių, Europos...

  Finansai
  2023.05.17
  „Munich Re“ pelną sumažino žemės drebėjimas Turkijoje

  Vokietijos perdraudimo milžinė „Munich Re“ trečiadienį pranešė apie sumažėjusį pirmojo ketvirčio pelną,...

  Rinkos
  2023.05.17
  Kelių direkcija iš tarptautinių bankų svarsto skolintis apie 1 mlrd. Eur 10

  Šalies keliams tvarkyti trūkstant lėšų, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) svarsto galimybę iš...

  Statyba ir NT
  2023.05.17
  Verslo atstovai prašo atidėti mokesčių reformą, baiminasi žalos investiciniam klimatui

  Vyriausybės siūloma mokesčių reforma padarys neišvengiamą žalą investiciniam Lietuvos klimatui, pakenks...

  Verslo aplinka
  2023.05.17
  Lietuvos bankas: paskolos įmonėms nustos brangti kitais metais

  Smarkiai pabrangus verslo kreditavimui, įmonės vis dažniau skolinasi ne iš didžiųjų vietos bankų, o viena iš...

  Mano verslas
  2023.05.17
  „Litesko“ ir Alytaus savivaldybė teismo procesus baigė taikos sutartimi

  Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma šilumos tiekimo įmonė „Litesko“ ir Alytaus miesto savivaldybė bei jos...

  Finansai
  2023.05.17
  Premjerė: finansų institucijos turi greičiau blokuoti lėšas, kuriomis remiamas karas

  Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad siekiant finansų sistemos saugumo naujoji geopolitinė aplinka...

  Rinkos
  2023.05.17
  Analogų pasaulyje neturintis sprendimas iš skolininkų išieškojo 2 mlrd. eurų skolų Verslo tribūna 5

  Skolos, pradelsti mokėjimai ir nemalonūs pokalbiai su kreditoriais – vieniems verslams ar gyventojams tai...

  e-Valstybė
  2023.05.17
  Akcininkės problemos pakirto „Hugaas construction“, įmonė bankrutuoja Premium

  Norvegų įmonių grupė „Hugaasgruppen“, susidūrusi su finansinėmis problemomis, paskui save nusitempė Gargždų...

  Pramonė
  2023.05.17

  Verslo žinių pasiūlymai