Finansinių technologijų ekosistema: kas tai?

Reklama publikuota: 2022-03-31
„Forbis group“ direktorius Anton Zujev.
svg svg
„Forbis group“ direktorius Anton Zujev.

Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant, vis svarbesniu sėkmės elementu tampa finansinių technologijų ekosistema. Tokiu terminu vadinama finansinių technologijų ir paslaugų teikėjų sinergija, kuri leidžia naujiems rinkos žaidėjams verslą pradėti greičiau ir užtikrinčiau, sako „Forbis group“ direktorius Anton Zujev.

Griežtesni kriterijai finansų įstaigoms

Lietuvoje išduotų elektroninių pinigų ir mokėjimų įstaigų skaičius yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Dėl šios priežasties rinkos priežiūra užsiimantis Lietuvos bankas jau kurį laiką siunčia aiškią žinutę, kad licencijas norinčios gauti įmonės bus dar atidžiau peržiūrimos. Anton Zujev teigimu, griežtesnė tvarka rinkos naujokams – ne tik grėsmė, bet ir galimybės.

„Kol daugelis finansinių įstaigų susiduria su skaitmenizacijos iššūkiais, nauji rinkos dalyviai licencijų laukia ilgiau ir pereina griežtesnę patikrą. Lietuvos bankas iš naujų aplikantų reikalauja didesnės brandos, patyrusios komandos, tvaraus ir aiškaus verslo plano. Taip įsitikinama, kad rinkoje veiks patikimos įstaigos, kurios atneš naudos Lietuvai ir visai finansų rinkai. Verslą pradedančioms įstaigoms sugriežtėjęs procesas motyvuoja kurti tvarų verslą ir bendradarbiauti su patyrusiais finansų ekosistemos dalyviais, kurie pasidalija ekspertinėmis žiniomis“, – teigė A. Zujev.

Sklandesnė veiklos pradžia – su partneriais

Eksperto teigimu, būtent naudojimasis finansinių technologijų ekosistemos resursais šiuo metu labiausiai palengvina įsiliejimą į rinką. Beveik 30 metų bankinių IT technologijų srityje veikianti „Forbis“ grupė tokią ekosistemą sukūrė patys. Įmonių grupė teikia visą spektrą technologijų ir paslaugų, kurios padeda finansinėms įstaigoms sklandžiai gauti licenciją, o vėliau užtikrintai vykdyti plėtrą. Grupę sudaro „Forbis“, kuriantys ir vystantys bankines technologijas, „Fininbox“, teikiantys bankinę programinę įrangą kaip paslaugą ir pagalbą licencijavimo procese, ir „Contomobile“ – licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, suteikianti greitą prieigą prie mokėjimų inicijavimo paslaugos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Savo įmonių grupėje sukūrėme unikalią aplinką kurti technologines inovacijas, jas išbandyti, patobulinti ir tiekti klientams. Dabar, kai reikalavimai finansų įstaigoms prilygsta reikalavimams, keliamiems bankams, pinigų plovimo prevencijos, „pažink savo klientą“ tvarkos ar aptarnavimo kokybės srityse, tokia galimybė mūsų klientams suteikia progą į rinką žengti užtikrintai“, – sakė A. Zujev.

Patirtimi „Forbis“ grupės atstovai dalijasi ir su kitais finansų sektoriaus dalyviais, taip prisidėdami prie „fintech“ vystymo Lietuvoje.

„Per pastaruosius kelerius metus įvyko didžiulis „fintech“ šuolis Lietuvoje. Teikdami tokį platų paslaugų spektrą Lietuvos ir užsienio finansų įstaigoms, jaučiame rinkos pulsą ir siekiame, kad to naudą pajustų tiek mūsų klientai, tiek visa finansinių technologijų bendruomenė. Todėl mūsų įmonės yra aktyvios Lietuvos „fintech“ bendruomenę vienijančių organizacijų narės. Dalyvaujame „Fintech Lietuva“ ir „Fintech Hub LT“ veikloje. Prasmingai prisidedame ir prie strateginės „fintech“ plėtros būdami Finansų ministerijos finansinių technologijų sektoriaus plėtros analizės darbo grupės nariais“, – komentavo A. Zujev.

Siūlo ir sprendimus licencijų laukiančioms įmonėms

„Forbis“ bendrovės savo paslaugas pritaikė visuose brandos etapuose esančioms finansų įstaigoms. Tarp teikiamų sprendimų – „bankininkystė kaip paslauga“, mokėjimų integracijos ir plėtrai pritaikytos IT sistemos.

„Mūsų grupei priklausančios elektroninių pinigų įstaigos „Contomobile“ dėka galime teikti „bankininkystės kaip paslaugos“ sprendimą, kuris nelicencijuotai įstaigai leidžia naudotis mūsų licencija, bet veikti savo prekės ženklo vardu“, – sakė A. Zujev.

Eksperto nuomone, toks bendradarbiavimas yra idealus pasirinkimas įstaigoms, kurios laukia licencijos ir nori išbandyti savo verslo planą ir įeiti į elektroninių pinigų paslaugų rinką.

„Pasirašiusios sutartį su „Contomobile“, bendrovės gauna mūsų ekspertines žinias ir patirtį, mobiliąją aplikaciją ir ištobulintus „pažink savo klientą“ procesus. Licenciją gauti siekiančios įstaigos, kurios tokiu būdu pradeda savo veiklą Lietuvoje, paprasčiau įrodo Lietuvos bankui, kad jau veikia pelningai ir sėkmingai“, – pridūrė A. Zujev.

Licenciją gavusioms įstaigoms – patikimi IT sprendimai

Viso licencijavimo proceso metu finansų įstaigoms padeda „Fininbox“, bankines IT sistemas kaip paslaugą teikianti grupės įmonė, kuri šiuo metu aptarnauja jau daugiau nei 20 finansų įstaigų iš Lietuvos ir kitų Europos ir Azijos šalių. Ši bendrovė klientams suteikia prieigą prie CENTROlink sistemos, įgalinančios SEPA mokėjimus.

„Lietuvos bankas vis atidžiau stebi kaip greitai po licencijos gavimo finansų įstaiga pradeda savo operacijas. Tai gali nulemti tolesnius reguliatoriaus sprendimus. Todėl „Forbis group“ įmonė „Fininbox“ užtikrina, kad licenciją gavusios finansų įstaigos greičiau taptų CENTROlink dalimi“ , – sakė A. Zujev.

Didžiausi grupės klientai – bankai – bendradarbiauja su „Forbis“ ir kuria savo IT architektūrą bei unikalius technologinius sprendimus. „Forbis“ nuolat vykdo tyrimų ir vystymo veiklą, kuria naujas bankines technologijas, todėl šią partnerystę renkasi į plėtrą ir konkurencingumo didinimą orientuoti klientai.

Tvaraus augimo metai

Finansinių technologijų ekosistemą vystanti įmonių grupė pandeminiais 2020 metais patyrė spartų pajamų ir klientų skaičiaus augimą, susijusį su įvairių paslaugų skaitmenizacija – bendros grupės pajamos padidėjo 4,7 proc. Nors 2021-aisiais finansų sektoriaus įmones paveikė pandemijos sąlygotas sulėtėjimas, „Forbis“ grupės pajamos išliko panašios ir bendrovės įrodė, kad pasiekė tvaraus augimo stadiją, teigia A. Zujev.

„Praėjusiais metais aptarnavome rekordinį skaičių klientų. Tai mums įrodė, kad visapusiškos paslaugos, kurias teikiame, yra naudingos, o klientai mumis pasitiki. Kad teikiame kokybiškas paslaugas garantuoja ir mūsų turimi IT paslaugų, informacijos saugumo ir kokybės valdymo sertifikatai. Ateinančiais metais ir toliau stengsimės kurti inovatyvius sprendimus, kurie padės mūsų klientams veikti vis konkurencingesnėje „fintech“ rinkoje“, – teigė A. Zujev.

Iki šiol „Forbis“ įmonių grupė dirbo su klientais Europoje ir už jos ribų. Įmonių grupės atstovas praneša, kad išreikšdamos solidarumą su Rusijos užpulta nepriklausoma Ukrainos valstybe, „Forbis“ bendrovės vienašališkai nutraukė paslaugų sutartis su rusiško kapitalo bankais ir kitomis finansų įstaigomis.

Apie „Forbis“ įmonių grupę

Grupę sudaro „Forbis“, kuriantys ir vystantys bankines technologijas, „Fininbox“, teikiantys bankinę IT įrangą kaip paslaugą ir pagalbą licencijavimo procese, ir „Contomobile“ – licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, suteikianti greitą prieigą prie mokėjimų inicijavimo paslaugos.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
ES ir Kinijos prekybos apimtis pernai pasiekė rekordines aukštumas

Prekyba su Kinija, trečia pagal dydį Europos Sąjungos (ES) eksporto šalimi ir didžiausia importo partnere,...

Finansai
17:13
EK siūlo 10.000 grivinų keisti pagal oficialų kursą ir be mokesčių

Europos Komisija (EK) siūlo karo pabėgėliams iš Ukrainos Europos Sąjungoje (ES) leisti iškeisti ribotą...

Rinkos
2022.04.01
Infliacija kovą euro zonoje pakilo iki 7,5%

Metinė infliacija kovą euro zonoje pakilo iki 7,5% nuo 5,9% vasarį, kai prieš metus ji siekė 1,3%,...

Finansai
2022.04.01
M. Dubnikovas: Vyriausybės planas amortizuos sparčiai augančias kainas 3

Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, finansų analitikas Marius Dubnikovas sako, kad Vyriausybės 2...

Finansai
2022.04.01
Ekonomistai: skubiai įdarbintas antiinfliacinis ir investicijų planas padės išvengti nuosmukio 1

Penktadienį Vyriausybės rūmuose pristatytas 2,26 mlrd. Eur vertės antiinfliacinis paketas gyventojams ir...

Finansai
2022.04.01
„NEO Finance“ grynasis pelnas 2021 m. 117.000 Eur 1

Lietuvos finansų technologijų (fintech) startuolio „NEO Finance“ praėjusių metų grynasis pelnas siekia...

Finansai
2022.04.01
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
Kremliaus propagandinių laidų vedėjui A. Šeininui Lietuva pritaikė finansines sankcijas 2

Rusijos propagandistui, televizijos laidų vedėjui Artiomui Šeininui Lietuvoje pritaikytos finansinės...

Verslo aplinka
2022.04.01
Milijardinis antiinfliacinis planas: kompensacijos, dotacijos, didesnis NPD 19

Itin didelio infliacijos šuolio amortizavimui Vyriausybė siūlo skirti daugiau kaip dviejų milijardų eurų...

Verslo aplinka
2022.04.01
Kaip 2022 m. prasidėjęs karas turi atsispindėti įmonės 2021 m. finansinėje ataskaitoje Premium

Karas Ukrainoje ir tarptautinės bendruomenės įvestos sankcijos Rusijai smarkiai keičia dalies Lietuvos įmonių...

Finansai
2022.04.01
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Viešojo sektoriaus perteklius šiemet sudarė 0,4% prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios perviršis šiemet sausį–vasarį siekė 223,6 mln. Eur ir sudarė 0,4% prognozuojamo šių metų...

Finansai
2022.03.31
H&M: neįskaitant Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinkų, pardavimai išaugo 11%

Švedijos drabužių milžinė H&M ketvirtadienį pranešė, kad jos pajamos pirmąjį ketvirtį išaugo, tačiau...

Finansai
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
Finansų ministerija: Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,6%, kainos kils 9,8% 4

Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP)...

Finansai
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
Infliacija ir karas skatina iš naujo įvertinti, kas yra bitkoinas Premium

Bitkoinas, šiemet nepasitarnavęs nei kaip apsauga nuo infliacijos, nei nuo turbulencijų rinkose, vis labiau...

Rinkos
2022.03.31
Ekonominių vertinimų rodiklis kovą sumažėjo iki -3,9%

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, kovą,...

Finansai
2022.03.31
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europą apima stagfliacija 7

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad...

Rinkos
2022.03.31
Finansinių technologijų ekosistema: kas tai? Verslo tribūna

Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant,...

Finansai
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku