Patikslinta suderinta metinė infliacija vasarį Lietuvoje siekė 14%, vidutinė metinė – 6,8%

Vidutinė metinė infliacija vasarį, apskaičiuota pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), siekė 6,8%.
Statistikos departamento duomenimis, pagal SVKI apskaičiuota vidutinė metinė infliacija buvo tokia pati, kaip ir apskaičiuota pagal vartotojų kainų indeksą (VKI).
Metinė infliacija vasarį, palyginti su 2021 metų vasariu infliacija siekė 14%, apskaičiuota pagal VKI 14,2%. Anksčiau skelbta, kad preliminariais duomenimis SVKI, vasarį siekė 13,9%.
Metinei infliacijai, apskaičiuotai pagal SVKI, daugiausia įtakos turėjo šilumos energijos, degalų ir tepalų, daržovių, pieno ir jo produktų, kietojo kuro, gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui, dujų, duonos ir grūdų produktų, restoranų, kavinių, elektros kainų padidėjimas bei vandentiekos kainų sumažėjimas;
Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis vasarį, palyginti su sausiu, kaip ir apskaičiuotas pagal VKI, siekė 1,8%.
Kuo skirias SVKI nuo VKI
SVKI naudojama palyginimams su kitomis ES šalimis.
Šių metų sausį 12,3% pasiekusi metinė infliacija Lietuvoje buvo didžiausia Europos Sąjungoje, kai kainos Estijoje ir Čekijoje didėjo, atitinkamai 11% ir 8,8%.
SVKI, be šalies nuolatinių gyventojų vartojimo išlaidų, apima nuolat šalyje negyvenančių asmenų ir lankytojų iš užsienio išlaidas šalies ekonominėje teritorijoje. VKI aprėpia tik šalies nuolatinių gyventojų vartojimo išlaidas šalies ekonominėje teritorijoje. SVKI neapima namų ūkių išlaidų azartiniams lošimams, VKI šias išlaidas apima.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti