Kaip „DevOps“ sprendimai gali prisidėti prie verslo augimo ir veiklos efektyvumo didinimo?

Reklama publikuota: 2022-01-11
svg svg

Daugelis skaitmeninio verslo atstovų gerai žino, kad konkurencinis pranašumas neatsiejamas nuo naujausių technologijų ir inovatyvių sprendimų taikymo įmonėje. Tačiau ne visi žino, kaip tai įgyvendinti. Augant verslo apimtims ir dinamikai ypatingą svarbą įgauna „DevOps“ sprendimų taikymas, kuris revoliucingai keičia technologijų veikimo greitį, kokybę ir saugumo lygį.

Kas yra „DevOps“?

„DevOps“ sprendimų paklausa auga visame pasaulyje, nors kai kurios įmonės vis dar nežino apie jų teikiamą vertę ir naudą verslui.

„HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.
„HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.

„DevOps“ – tai tam tikras programinių įrankių ir gerųjų praktikų rinkinys, susidedantis iš įvairių sprendimų. Informacinių technologijų (IT) infrastruktūra su „DevOps“ įrankiais yra diegiama infrastruktūros kaip kodo (angl. Infrastructure as Code) principu, todėl ją galima lengvai, greitai, bei be didelių migravimo kaštų perkelti iš vieno tiekėjo į kitą. „Tai išlaisvina nuo situacijų, kai tiekėjo paslaugos nebetenkina, randama pigesnė alternatyva, bet bijoma sudėtingų migracijos procesų ir didelių migracijos kaštų“, - paaiškino įmonės „HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vieni pirmųjų Lietuvoje „DevOps“ paslaugas pradėjo teikti kompanija „HyperOps“, kurie daugiau nei 10 kompanijų padėjo sėkmingai adaptuoti „DevOps“ sprendimus ir teikia tolimesnę nuolatinę šių sprendimų priežiūrą ir nenutrūkstamą (24x7x365) administravimą.

„DevOps“ sprendimų nauda

Vienas iš svarbiausių ir dažniausiai naudojamų „DevOps“ įrankių – konteinerizacija, kuris įgalina lengvai ir greitai plėsti infrastruktūrą išaugus vartotojų kiekiui. Konteinerizacijos atveju, aplikacija ir visi jai reikalingi elementai talpinami vienas nuo kito izoliuotuose konteineriuose.

„Konteinerizuota infrastruktūra automatiškai, per keletą minučių, pagal iš anksto parašytas taisykles, sukuria papildomus infrastruktūros vienetus srautui apdoroti, tuo metu, kai standartinės klasikinės infrastruktūros plėtimas truktų nuo 1 iki 2 valandų. Be to, konteineriai nenaudoja operacinės sistemos, kuri dažnai turi saugumo spragų ir tampa kibernetinių atakų taikiniu. Automatinė pažeidžiamumų valdymo ir informavimo funkcija nuolat tikrina ar infrastruktūroje nėra pažeidžiamų vietų“, - paaiškino Deividas.

Reikšmingą vertę verslui kuria „DevOps“ automatiniai programinio kodo diegimo, testavimo ir versijavimo įrankiai. Jų pagalba programuotojai gali dažniau, greičiau ir patogiau keisti aplikacijos versiją be įtakos aplikacijos vartotojams. Tai suteikia galimybę verslui greičiau reaguoti į rinkos pokyčius ir didinti vartotojų pasitenkinimą.

Diegiant vietinę „DevOps“ infrastruktūrą itin svarbu pasirinkti saugią ir patikimą techninę įrangą. „Siekdami geriausio rezultato, teikdami „DevOps“ paslaugas, rinkomės aukščiausius patikimumo ir kokybės standartus atitinkančią įrangą, paremtą „Hewlett Packard Enterprise“ (HPE) „ProLiant“ kartu su „InfoSight“ saugyklų technologijomis, pritaikant dirbtinio intelekto (DI) teikiamas galimybes“, - teigė HyperOps“ IT sprendimų vadovas.

Kaip pasakojo HPE Hybrid IT specialistas Martynas Skripkauskas, dirbtinio intelekto sprendimai vis dažniau pasitelkiami integruojant ir analizuojant duomenis, tuo pačiu užtikrinant saugumą, supaprastinant ir automatizuojant valdymą. „Dirbtiniu intelektu ir „InfoSight“ technologija paremtas sprendimas iš kitų išsiskiria padidintu savikontrolės mechanizmu, paremtu dirbtinio intelekto ir analizės platforma, kurio veiklos saugumas, tikslumas ir našumas yra geriausias savo klasėje.“, - paaiškino Martynas Skripkauskas.

E-verslo kompanijoms padeda neprarasti savo serverių veiklos laiko

„HyperOps“ dirbantys ekspertai turi ilgametę patirtį teikiant kritinių sistemų infrastruktūros diegimo ir administravimo (24x7) paslaugas bankams, finansinėms institucijos, e-komercijos, lošimų ir kitų e-verslų kompanijoms.

Įmonės specialistų teigimu, „DevOps“ sprendimai tikslingai taikomi e-verslo kompanijose, kurios teikia paslaugas galutiniams vartotojams ir dažniausiai yra orientuotos į didelius jų kiekius, pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės, transakcijų sistemos, veidų atpažinimo sistemos ir panašios veiklos.

Į kuo didesnes mases orientuota paslauga, tuo aktualesnė sistemų nenutrūkstama veikla ir automatizacija – sumažinami rankiniai procesai ir įdiegiami pažangesni įrankiai, kad būtų užtikrintas saugumas, greitis bei nepertraukiamas veikimas.

Dar prieš gerą dešimtmetį atrodė neįmanoma, kad perkėlimai, atnaujinimų diegimai ar taisymai būtų atliekami sistemų veiklos metu, nestabdant jų ir visa tai įgyvendinama, kai sistema naudojasi daugybė vartotojų vienu metu.

Šiandien tai sprendžia novatoriški IT įrankių rinkiniai. „DevOps“ sprendimai suteikia programuotojams galimybę dažniau bei greičiau diegti programinio kodo atnaujinimus be jokios įtakos aplikacijos vartotojams. Pavyzdžiui, e-parduotuvėje skelbiant kainų nuolaidas ar panašius pakeitimus svarbu kuo mažiau sutrikdyti internetinės platformos veiklą, o naudojant „DevOps“ įrankius jis visiškai nejaučiamas, todėl pokyčius galima vykdyti dažniau ir greičiau, taip efektyvinant veiklą“, - pasakojo D. Olišauskas.

Sėkminga veikla ir augimas kartu su „DevOps“

Skaitmenines paslaugas teikiančioms įmonėms itin svarbi greita reakcija ir skaitmeninių paslaugų plėtra. Viena tokių – elektroninių atsiskaitymų paslaugas teikianti įmonė „Verified Payments“, kuri savo veiklos startui pasirinko „HyperOps“ siūlomus „DevOps“ sprendimus.

Kaip pasakojo „Verified Payments“ generalinis direktorius Mantas Staliūnas, norėdami prisijungti prie pasaulinės finansų ekonominės sistemos ir pasiūlyti visiškai skaitmeninį lėšų valdymą, turėjome atsižvelgti į rinkos veiksnius ir inovatyvius technologinius sprendimus. „Jau tada buvo gana aišku, kad „DevOps“ sprendimai, anksčiau ar vėliau, taps būtinybe skaitmeninių paslaugų erdvėje ir mums tai visiškai pasiteisino.“, - sakė M. Staliūnas.

Kompanijos „HyperOps“ specialistai mums sukūrė visą „DevOps“ reikalingą infrastruktūrą, parinkdami technologijas, įrangą, procesų įgyvendinimą ir priežiūrą. Šios srities specialistai sukūrė automatizuotus procesus, kurių dėka galime greičiau ir patogiau atlikti atnaujinimus ir keitimus, sutaupome savo įmonės darbuotojų laiką ir pinigus. Dar svarbu pažymėti, kad „DevOps“ suteikė pilną techninę platformos apsaugą, todėl esame tikri, kad duomenys apie klientus yra apsaugoti“, - pasakojo įmonės vadovas.

2017 m. veiklą pradėjusi elektroninių pinigų įstaiga, licencijuota ir reguliuojama Lietuvos banko, šiandien yra viena pirmaujančių ir inovacijas skatinančių Europos elektroninių pinigų institucijų. Įmonė teikia finansinius sprendimus asmeniniams ir verslo poreikiams bei finansines paslaugas per „Bankininkystės kaip paslaugos” modelį.

„Verified payments“ generalinis direktorius pažymėjo, kad įmonė, naudodama šiuos sprendimus, turi visas technologines galimybes greitai ir kokybiškai teikti paslaugas savo klientams. „Automatizuota plėtra skatina ir spartų mūsų įmonės augimą. Per pastaruosius metus išaugome net keturis kartus, o per mėnesį atliekame daugiau nei 30 000 transakcijų. Tai rodo klientų pasitikėjimą mumis, dėl kokybiškos ir saugios aplinkos, kurioje teikiamos mūsų paslaugos“, - patirtimi dalijosi M. Staliūnas.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
Finansinės ataskaitos už 2021 m.: kaip nesuklaidinti savęs ir partnerių Premium

Įmonės, pradėjusios rengti 2021 m. finansines ataskaitas, turėtų pasirūpinti jų kokybe: nesilaikyti vien...

Finansai
13:08
Narstoma alternatyva valstybinio komercinio banko steigimui Premium 1

Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė grįžta prie diskusijų dėl valstybinės jungtinės institucijos, kuri...

„Creditino Lietuva“: finansinių ataskaitų nepateikė beveik trečdalis įmonių

Finansinių ataskaitų už 2020 m. dar nepateikė beveik 31.000 bendrovių, tai sudaro beveik 30% visų veikiančių...

Finansai
11:32
„Swedbank“: infliacijos pikas Lietuvoje dar nepasiektas, gali išaugti iki 11%

Pandemijos įtaka ekonominiams procesams slopsta, nors tam tikras neapibrėžtumas dėl galimų ateities scenarijų...

Finansai
10:46
Ispanai griežtina kriptovaliutų reklamos taisykles

Ispanija griežtina kriptovaliutų reklamą reglamentuojančias taisykles, siekdama užtikrinti, kad investuotojai...

Inovacijos
2022.01.18
„Goldman Sachs“ rezultatai nuvylė lūkesčius

JAV bankas „Goldman Sachs“ antradienį pranešė per paskutinį 2021 m. ketvirtį uždirbęs mažiau pelno, nei...

Rinkos
2022.01.18
Verslo atsigavimui ir paramai dėl Kinijos planuoja 500 mln. Eur paskolų biudžetą 18

Spartesnio atsigavimo siekiančioms įmonėms ir nukentėjusioms nuo Kinijos sankcijų turėtų būti išdalinta dar...

Gazelė
2022.01.18
Nuo kelių buhalterių komandos iki didelių įmonių aptarnavimo: „Integre“ sėkmės formulė – atvirumas naujovėms Verslo tribūna 1

Buhalterinė apskaita yra neatsiejama kiekvieno verslo funkcija, nuo kurių efektyvumo nemažai priklauso ne tik...

Finansai
2022.01.18
Pernai VIPA investicijas didino 110 mln. Eur

Iki 2021 m. pabaigos Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), veikdama kaip nacionalinė plėtros įstaiga...

Finansai
2022.01.18
Lietuva – už didžiųjų tarptautinių kompanijų apmokestinimo įgyvendinimą ES lygiu 1

Lietuva laikosi nuomonės, kad globalus susitarimas dėl pasaulinio minimalaus 15% pelno mokesčio tarptautinėms...

Finansai
2022.01.17
„Citadele“ skolina 4,5 mln. Eur „Vilvi Group“ įmonei Latvijoje

„Citadele“ bankas vienos didžiausių Lietuvos pieno produktų gamintojų „Vilvi Group“ įmonei Latvijoje „Baltic...

Pramonė
2022.01.17
„Credit Suisse“ vadovas atsistatydina dėl COVID-19 saviizoliacijos taisyklių pažeidimų

Antonio Horta-Osorio atsistatydino iš „Credit Suisse“ vadovo pareigų dėl to, kad kelis kartus pažeidė...

Rinkos
2022.01.17
Kinijos ekonomikos augimas 2021 – lėtesnis nei tikėtasi 18

Kinijos ekonomika praėjusiais metais augo 8,1%, palyginti su 2020 rodikliu, kas 0,3% procentiniais punktais...

Finansai
2022.01.17
„Scandagra Group“ iš ERPB tvariam ūkininkavimui skolinasi 30 mln. Eur

Baltijos šalių ekologiškų grūdų prekybos sektoriuje lyderiaujančiai įmonių grupei „Scandagra Group“ Europos...

Pramonė
2022.01.17
Investicijoms į stambias maisto perdirbimo gamyklas vienijasi Baltijos šalių kooperatyvai Premium

Kooperatyvo pastatytos pieno perdirbimo įmonės „Pienas LT“ sėkmė paskatino perdirbimo imtis ir...

Pramonė
2022.01.17
Įmonė nebereikalinga? 4 veiklos sustabdymo žingsniai

Metams prasidėjus, peržiūrimi ir verslo tikslai. Jeigu nuosava veikla netenkina, išvargina, o gal – reikia...

Gazelė
2022.01.16
Ch. Lagarde: 2022 metais infliaciją skatinantys veiksniai turėtų susilpnėti

Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde mano, kad veiksniai, pastūmėję infliacijos augimą...

Finansai
2022.01.14
I. Šimonytė: Lietuvoje reikia europietiško NT mokesčio 67

Finansų ministrei siūlant nuo kitų metų įvesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, premjerė Ingrida...

Finansai
2022.01.14
„Sodra“ išsiuntė 260.000 laiškų asmenims, kuriuos ketinama įtraukti į II pakopos pensijų kaupimą 1

Šiemet į antros pakopos pensijų fondus bus įtraukta dar 264.000 žmonių. Tiek gyventojų, pasak „Sodros“, šią...

Finansai
2022.01.14
Žingsniai finansinio ešafoto link 2

Virš įmonių vadovų galvų kyla naujas Damoklo kardas – Lietuvoje formuojama praktika, kai už nesumokėtus...

Nuomonės
2022.01.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku