Kaip „DevOps“ sprendimai gali prisidėti prie verslo augimo ir veiklos efektyvumo didinimo?

Reklama publikuota: 2022-01-11
svg svg

Daugelis skaitmeninio verslo atstovų gerai žino, kad konkurencinis pranašumas neatsiejamas nuo naujausių technologijų ir inovatyvių sprendimų taikymo įmonėje. Tačiau ne visi žino, kaip tai įgyvendinti. Augant verslo apimtims ir dinamikai ypatingą svarbą įgauna „DevOps“ sprendimų taikymas, kuris revoliucingai keičia technologijų veikimo greitį, kokybę ir saugumo lygį.

Kas yra „DevOps“?

„DevOps“ sprendimų paklausa auga visame pasaulyje, nors kai kurios įmonės vis dar nežino apie jų teikiamą vertę ir naudą verslui.

„HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.
„HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.

„DevOps“ – tai tam tikras programinių įrankių ir gerųjų praktikų rinkinys, susidedantis iš įvairių sprendimų. Informacinių technologijų (IT) infrastruktūra su „DevOps“ įrankiais yra diegiama infrastruktūros kaip kodo (angl. Infrastructure as Code) principu, todėl ją galima lengvai, greitai, bei be didelių migravimo kaštų perkelti iš vieno tiekėjo į kitą. „Tai išlaisvina nuo situacijų, kai tiekėjo paslaugos nebetenkina, randama pigesnė alternatyva, bet bijoma sudėtingų migracijos procesų ir didelių migracijos kaštų“, - paaiškino įmonės „HyperOps“ komercijos direktorius Deividas Olišauskas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vieni pirmųjų Lietuvoje „DevOps“ paslaugas pradėjo teikti kompanija „HyperOps“, kurie daugiau nei 10 kompanijų padėjo sėkmingai adaptuoti „DevOps“ sprendimus ir teikia tolimesnę nuolatinę šių sprendimų priežiūrą ir nenutrūkstamą (24x7x365) administravimą.

„DevOps“ sprendimų nauda

Vienas iš svarbiausių ir dažniausiai naudojamų „DevOps“ įrankių – konteinerizacija, kuris įgalina lengvai ir greitai plėsti infrastruktūrą išaugus vartotojų kiekiui. Konteinerizacijos atveju, aplikacija ir visi jai reikalingi elementai talpinami vienas nuo kito izoliuotuose konteineriuose.

„Konteinerizuota infrastruktūra automatiškai, per keletą minučių, pagal iš anksto parašytas taisykles, sukuria papildomus infrastruktūros vienetus srautui apdoroti, tuo metu, kai standartinės klasikinės infrastruktūros plėtimas truktų nuo 1 iki 2 valandų. Be to, konteineriai nenaudoja operacinės sistemos, kuri dažnai turi saugumo spragų ir tampa kibernetinių atakų taikiniu. Automatinė pažeidžiamumų valdymo ir informavimo funkcija nuolat tikrina ar infrastruktūroje nėra pažeidžiamų vietų“, - paaiškino Deividas.

Reikšmingą vertę verslui kuria „DevOps“ automatiniai programinio kodo diegimo, testavimo ir versijavimo įrankiai. Jų pagalba programuotojai gali dažniau, greičiau ir patogiau keisti aplikacijos versiją be įtakos aplikacijos vartotojams. Tai suteikia galimybę verslui greičiau reaguoti į rinkos pokyčius ir didinti vartotojų pasitenkinimą.

Diegiant vietinę „DevOps“ infrastruktūrą itin svarbu pasirinkti saugią ir patikimą techninę įrangą. „Siekdami geriausio rezultato, teikdami „DevOps“ paslaugas, rinkomės aukščiausius patikimumo ir kokybės standartus atitinkančią įrangą, paremtą „Hewlett Packard Enterprise“ (HPE) „ProLiant“ kartu su „InfoSight“ saugyklų technologijomis, pritaikant dirbtinio intelekto (DI) teikiamas galimybes“, - teigė HyperOps“ IT sprendimų vadovas.

Kaip pasakojo HPE Hybrid IT specialistas Martynas Skripkauskas, dirbtinio intelekto sprendimai vis dažniau pasitelkiami integruojant ir analizuojant duomenis, tuo pačiu užtikrinant saugumą, supaprastinant ir automatizuojant valdymą. „Dirbtiniu intelektu ir „InfoSight“ technologija paremtas sprendimas iš kitų išsiskiria padidintu savikontrolės mechanizmu, paremtu dirbtinio intelekto ir analizės platforma, kurio veiklos saugumas, tikslumas ir našumas yra geriausias savo klasėje.“, - paaiškino Martynas Skripkauskas.

E-verslo kompanijoms padeda neprarasti savo serverių veiklos laiko

„HyperOps“ dirbantys ekspertai turi ilgametę patirtį teikiant kritinių sistemų infrastruktūros diegimo ir administravimo (24x7) paslaugas bankams, finansinėms institucijos, e-komercijos, lošimų ir kitų e-verslų kompanijoms.

Įmonės specialistų teigimu, „DevOps“ sprendimai tikslingai taikomi e-verslo kompanijose, kurios teikia paslaugas galutiniams vartotojams ir dažniausiai yra orientuotos į didelius jų kiekius, pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės, transakcijų sistemos, veidų atpažinimo sistemos ir panašios veiklos.

Į kuo didesnes mases orientuota paslauga, tuo aktualesnė sistemų nenutrūkstama veikla ir automatizacija – sumažinami rankiniai procesai ir įdiegiami pažangesni įrankiai, kad būtų užtikrintas saugumas, greitis bei nepertraukiamas veikimas.

Dar prieš gerą dešimtmetį atrodė neįmanoma, kad perkėlimai, atnaujinimų diegimai ar taisymai būtų atliekami sistemų veiklos metu, nestabdant jų ir visa tai įgyvendinama, kai sistema naudojasi daugybė vartotojų vienu metu.

Šiandien tai sprendžia novatoriški IT įrankių rinkiniai. „DevOps“ sprendimai suteikia programuotojams galimybę dažniau bei greičiau diegti programinio kodo atnaujinimus be jokios įtakos aplikacijos vartotojams. Pavyzdžiui, e-parduotuvėje skelbiant kainų nuolaidas ar panašius pakeitimus svarbu kuo mažiau sutrikdyti internetinės platformos veiklą, o naudojant „DevOps“ įrankius jis visiškai nejaučiamas, todėl pokyčius galima vykdyti dažniau ir greičiau, taip efektyvinant veiklą“, - pasakojo D. Olišauskas.

Sėkminga veikla ir augimas kartu su „DevOps“

Skaitmenines paslaugas teikiančioms įmonėms itin svarbi greita reakcija ir skaitmeninių paslaugų plėtra. Viena tokių – elektroninių atsiskaitymų paslaugas teikianti įmonė „Verified Payments“, kuri savo veiklos startui pasirinko „HyperOps“ siūlomus „DevOps“ sprendimus.

Kaip pasakojo „Verified Payments“ generalinis direktorius Mantas Staliūnas, norėdami prisijungti prie pasaulinės finansų ekonominės sistemos ir pasiūlyti visiškai skaitmeninį lėšų valdymą, turėjome atsižvelgti į rinkos veiksnius ir inovatyvius technologinius sprendimus. „Jau tada buvo gana aišku, kad „DevOps“ sprendimai, anksčiau ar vėliau, taps būtinybe skaitmeninių paslaugų erdvėje ir mums tai visiškai pasiteisino.“, - sakė M. Staliūnas.

Kompanijos „HyperOps“ specialistai mums sukūrė visą „DevOps“ reikalingą infrastruktūrą, parinkdami technologijas, įrangą, procesų įgyvendinimą ir priežiūrą. Šios srities specialistai sukūrė automatizuotus procesus, kurių dėka galime greičiau ir patogiau atlikti atnaujinimus ir keitimus, sutaupome savo įmonės darbuotojų laiką ir pinigus. Dar svarbu pažymėti, kad „DevOps“ suteikė pilną techninę platformos apsaugą, todėl esame tikri, kad duomenys apie klientus yra apsaugoti“, - pasakojo įmonės vadovas.

2017 m. veiklą pradėjusi elektroninių pinigų įstaiga, licencijuota ir reguliuojama Lietuvos banko, šiandien yra viena pirmaujančių ir inovacijas skatinančių Europos elektroninių pinigų institucijų. Įmonė teikia finansinius sprendimus asmeniniams ir verslo poreikiams bei finansines paslaugas per „Bankininkystės kaip paslaugos” modelį.

„Verified payments“ generalinis direktorius pažymėjo, kad įmonė, naudodama šiuos sprendimus, turi visas technologines galimybes greitai ir kokybiškai teikti paslaugas savo klientams. „Automatizuota plėtra skatina ir spartų mūsų įmonės augimą. Per pastaruosius metus išaugome net keturis kartus, o per mėnesį atliekame daugiau nei 30 000 transakcijų. Tai rodo klientų pasitikėjimą mumis, dėl kokybiškos ir saugios aplinkos, kurioje teikiamos mūsų paslaugos“, - patirtimi dalijosi M. Staliūnas.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
„Snoro“ bankroto administratoriaus ir Šveicarijos banko ginče susitarta dėl 105 mln. Eur atgavimo

„Snoras“ nemokumo administratoriaus komanda ir Šveicarijos bankas „Julius Baer & Co. Ltd.“ taikos sutartimi...

Rinkos
10:10
Biržose – dešimtmečius nematytas nuosmukis Premium

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulio finansų rinkos užbaigė su ekstremalius lygius žyminčiais nuosmukiais,...

Rinkos
09:09
Penki bankai ir unijos privalės kaupti papildomą 2% kapitalo rezervą

Lietuvos kredito įstaigos, kurių būsto paskolų portfelis viršija 50 mln. Eur, nuo liepos privalės jam turėti...

Finansai
08:54
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
Penkių mėnesių centrinės valdžios perviršis – 331 mln. Eur 10

Centrinės valdžios perviršis per penkis šių metų mėnesius siekė 331,1 mln. Eur ir sudarė 0,5% prognozuojamo...

Finansai
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
Vokietijoje infliacija birželį – 8,2%, Prancūzijoje – 6,5%

Ketvirtadienį paskelbta, kad metinė infliacija Prancūzijoje, antroje didžiausioje euro zonos ekonomikoje,...

Finansai
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
Finansų ministerija iki 15,8% didina infliacijos prognozę, apkarpė kitų metų BVP 2

Finansų ministerija (FM) nekeičia šių metu augimo prognozės, tačiau apkarpė kitų metų plėtros perspektyvas ir...

Finansai
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 27

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Savivaldybių valdomos įmonės 2021 m. patyrė 5,1 mln. Eur nuostolių

2021 metais bendros 239 savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pardavimo pajamos augo 14,8%, iki 977 mln. Eur,...

Finansai
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Birželį metinė infliacija pasiekė 20,5%, finansų ministrė liepą tikisi naujo šuolio 62

Metinė infliacija birželį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, padidėjo iki 20,5%. Gegužę...

Finansai
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Į Šiaulių banko stebėtojų tarybą siūlomi T. Okmanas, M. Raila

Į Šiaulių banko Stebėtojų tarybą siūlomi banko akcijų turinčių bendrovių „Tesonet“ ir „ME investicija“...

Rinkos
2022.06.29
E.Stankevičius: Esame vienintelė sporto šaka, kuri tiesiogiai investuoja į infrastruktūrą Verslo tribūna

Lietuvos futbolas patiria sukrėtimus, skaudžias akimirkas ir kuria kitokios ateities planus.„Esame...

Finansai
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku