Kaip „DevOps“ sprendimai gali prisidėti prie verslo augimo ir veiklos efektyvumo didinimo?

Daugelis skaitmeninio verslo atstovų gerai žino, kad konkurencinis pranašumas neatsiejamas nuo naujausių technologijų ir inovatyvių sprendimų taikymo įmonėje. Tačiau ne visi žino, kaip tai įgyvendinti. Augant verslo apimtims ir dinamikai ypatingą svarbą įgauna DevOps sprendimų taikymas, kuris revoliucingai keičia technologijų veikimo greitį, kokybę ir saugumo lygį.
Kas yra DevOps?
DevOps sprendimų paklausa auga visame pasaulyje, nors kai kurios įmonės vis dar nežino apie jų teikiamą vertę ir naudą verslui.

DevOps tai tam tikras programinių įrankių ir gerųjų praktikų rinkinys, susidedantis iš įvairių sprendimų. Informacinių technologijų (IT) infrastruktūra su DevOps įrankiais yra diegiama infrastruktūros kaip kodo (angl. Infrastructure as Code) principu, todėl ją galima lengvai, greitai, bei be didelių migravimo kaštų perkelti iš vieno tiekėjo į kitą. Tai išlaisvina nuo situacijų, kai tiekėjo paslaugos nebetenkina, randama pigesnė alternatyva, bet bijoma sudėtingų migracijos procesų ir didelių migracijos kaštų, - paaiškino įmonės HyperOps komercijos direktorius Deividas Olišauskas.
Vieni pirmųjų Lietuvoje DevOps paslaugas pradėjo teikti kompanija HyperOps, kurie daugiau nei 10 kompanijų padėjo sėkmingai adaptuoti DevOps sprendimus ir teikia tolimesnę nuolatinę šių sprendimų priežiūrą ir nenutrūkstamą (24x7x365) administravimą.
DevOps sprendimų nauda
Vienas iš svarbiausių ir dažniausiai naudojamų DevOps įrankių konteinerizacija, kuris įgalina lengvai ir greitai plėsti infrastruktūrą išaugus vartotojų kiekiui. Konteinerizacijos atveju, aplikacija ir visi jai reikalingi elementai talpinami vienas nuo kito izoliuotuose konteineriuose.
Konteinerizuota infrastruktūra automatiškai, per keletą minučių, pagal iš anksto parašytas taisykles, sukuria papildomus infrastruktūros vienetus srautui apdoroti, tuo metu, kai standartinės klasikinės infrastruktūros plėtimas truktų nuo 1 iki 2 valandų. Be to, konteineriai nenaudoja operacinės sistemos, kuri dažnai turi saugumo spragų ir tampa kibernetinių atakų taikiniu. Automatinė pažeidžiamumų valdymo ir informavimo funkcija nuolat tikrina ar infrastruktūroje nėra pažeidžiamų vietų, - paaiškino Deividas.
Reikšmingą vertę verslui kuria DevOps automatiniai programinio kodo diegimo, testavimo ir versijavimo įrankiai. Jų pagalba programuotojai gali dažniau, greičiau ir patogiau keisti aplikacijos versiją be įtakos aplikacijos vartotojams. Tai suteikia galimybę verslui greičiau reaguoti į rinkos pokyčius ir didinti vartotojų pasitenkinimą.
Diegiant vietinę DevOps infrastruktūrą itin svarbu pasirinkti saugią ir patikimą techninę įrangą. Siekdami geriausio rezultato, teikdami DevOps paslaugas, rinkomės aukščiausius patikimumo ir kokybės standartus atitinkančią įrangą, paremtą Hewlett Packard Enterprise (HPE) ProLiant kartu su InfoSight saugyklų technologijomis, pritaikant dirbtinio intelekto (DI) teikiamas galimybes, - teigė HyperOps IT sprendimų vadovas.
Kaip pasakojo HPE Hybrid IT specialistas Martynas Skripkauskas, dirbtinio intelekto sprendimai vis dažniau pasitelkiami integruojant ir analizuojant duomenis, tuo pačiu užtikrinant saugumą, supaprastinant ir automatizuojant valdymą. Dirbtiniu intelektu ir InfoSight technologija paremtas sprendimas iš kitų išsiskiria padidintu savikontrolės mechanizmu, paremtu dirbtinio intelekto ir analizės platforma, kurio veiklos saugumas, tikslumas ir našumas yra geriausias savo klasėje., - paaiškino Martynas Skripkauskas.
E-verslo kompanijoms padeda neprarasti savo serverių veiklos laiko
HyperOps dirbantys ekspertai turi ilgametę patirtį teikiant kritinių sistemų infrastruktūros diegimo ir administravimo (24x7) paslaugas bankams, finansinėms institucijos, e-komercijos, lošimų ir kitų e-verslų kompanijoms.
Įmonės specialistų teigimu, DevOps sprendimai tikslingai taikomi e-verslo kompanijose, kurios teikia paslaugas galutiniams vartotojams ir dažniausiai yra orientuotos į didelius jų kiekius, pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės, transakcijų sistemos, veidų atpažinimo sistemos ir panašios veiklos.
Į kuo didesnes mases orientuota paslauga, tuo aktualesnė sistemų nenutrūkstama veikla ir automatizacija sumažinami rankiniai procesai ir įdiegiami pažangesni įrankiai, kad būtų užtikrintas saugumas, greitis bei nepertraukiamas veikimas.
Dar prieš gerą dešimtmetį atrodė neįmanoma, kad perkėlimai, atnaujinimų diegimai ar taisymai būtų atliekami sistemų veiklos metu, nestabdant jų ir visa tai įgyvendinama, kai sistema naudojasi daugybė vartotojų vienu metu.
Šiandien tai sprendžia novatoriški IT įrankių rinkiniai. DevOps sprendimai suteikia programuotojams galimybę dažniau bei greičiau diegti programinio kodo atnaujinimus be jokios įtakos aplikacijos vartotojams. Pavyzdžiui, e-parduotuvėje skelbiant kainų nuolaidas ar panašius pakeitimus svarbu kuo mažiau sutrikdyti internetinės platformos veiklą, o naudojant DevOps įrankius jis visiškai nejaučiamas, todėl pokyčius galima vykdyti dažniau ir greičiau, taip efektyvinant veiklą, - pasakojo D. Olišauskas.
Sėkminga veikla ir augimas kartu su DevOps
Skaitmenines paslaugas teikiančioms įmonėms itin svarbi greita reakcija ir skaitmeninių paslaugų plėtra. Viena tokių elektroninių atsiskaitymų paslaugas teikianti įmonė Verified Payments, kuri savo veiklos startui pasirinko HyperOps siūlomus DevOps sprendimus.
Kaip pasakojo Verified Payments generalinis direktorius Mantas Staliūnas, norėdami prisijungti prie pasaulinės finansų ekonominės sistemos ir pasiūlyti visiškai skaitmeninį lėšų valdymą, turėjome atsižvelgti į rinkos veiksnius ir inovatyvius technologinius sprendimus. Jau tada buvo gana aišku, kad DevOps sprendimai, anksčiau ar vėliau, taps būtinybe skaitmeninių paslaugų erdvėje ir mums tai visiškai pasiteisino., - sakė M. Staliūnas.
Kompanijos HyperOps specialistai mums sukūrė visą DevOps reikalingą infrastruktūrą, parinkdami technologijas, įrangą, procesų įgyvendinimą ir priežiūrą. Šios srities specialistai sukūrė automatizuotus procesus, kurių dėka galime greičiau ir patogiau atlikti atnaujinimus ir keitimus, sutaupome savo įmonės darbuotojų laiką ir pinigus. Dar svarbu pažymėti, kad DevOps suteikė pilną techninę platformos apsaugą, todėl esame tikri, kad duomenys apie klientus yra apsaugoti, - pasakojo įmonės vadovas.
2017 m. veiklą pradėjusi elektroninių pinigų įstaiga, licencijuota ir reguliuojama Lietuvos banko, šiandien yra viena pirmaujančių ir inovacijas skatinančių Europos elektroninių pinigų institucijų. Įmonė teikia finansinius sprendimus asmeniniams ir verslo poreikiams bei finansines paslaugas per Bankininkystės kaip paslaugos modelį.
Verified payments generalinis direktorius pažymėjo, kad įmonė, naudodama šiuos sprendimus, turi visas technologines galimybes greitai ir kokybiškai teikti paslaugas savo klientams. Automatizuota plėtra skatina ir spartų mūsų įmonės augimą. Per pastaruosius metus išaugome net keturis kartus, o per mėnesį atliekame daugiau nei 30 000 transakcijų. Tai rodo klientų pasitikėjimą mumis, dėl kokybiškos ir saugios aplinkos, kurioje teikiamos mūsų paslaugos, - patirtimi dalijosi M. Staliūnas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti