Rugsėjį – 1,4% mėnesio infliacija

Lietuvoje rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, buvo 1,4% mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje didėja devintą mėnesį iš eilės.
Metinė infliacija rugsėjį, palyginti su 2020 metų rugsėjo mėnesiu siekė 6,3%, o vidutinė metinė infliacija 2% (rugpjūtį atitinkamai 5,3% ir 2%), pranešė Statistikos departamentas.
Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo daržovių, drabužių ir avalynės, degalų ir tepalų, šilumos energijos, aukštojo mokslo, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, atostogų išvykų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 1,6%, paslaugų 1%.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, daržovių, dujų, elektros energijos, azartinių lošimų (loterijos bilietų), restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, baldų ir būsto apstatymo reikmenų, tabako gaminių kainų padidėjimas bei atostogų išvykų, spirituotų gėrimų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 6,5%, paslaugų 5,8%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti