Pagal perkamąją galią Lietuva pasitempė iki 84% ES vidurkio

Pagal 2019 m. perkamosios galios standartais apskaičiuotą realų bendrąjį vidaus produktą (BVP), tenkantį vienam gyventojui, Lietuva dar neperžengė ES vidurkio. Tačiau susilygino su Estija ir lenkia Portugaliją, Vengriją, Lenkiją, Slovakiją, Latviją, Rumuniją, Bulgariją.
2019 m. perkamosios galios standartais (PGS) apskaičiuotas realus bendrasis vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam Lietuvos gyventojui, sudarė 26.000 PGS tai yra 84% Europos Sąjungos (ES) vidurkio.
Apie tai praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis Eurostato paskelbtais išankstiniais Europos šalių tarptautinių palyginimų rezultatais
Vienam gyventojui tenkančio BVP realios apimties indeksas yra kiekvienos šalies ekonominės veiklos ir gerovės, palyginti su ES vidurkiu, rodiklis. Iš 27 ES valstybių narių žemiausias BVP realios apimties indeksas 2019 m. buvo Bulgarijoje ir sudarė 53% ES vidurkio, o aukščiausias Liuksemburge ir sudarė 260% ES vidurkio.
Estijoje, kaip ir Lietuvoje vienam gyventojui tenkantis BVP, išreikštas PGS, siekė 84% ES vidurkio, Latvijoje 69%, Lenkijoje 73%.
Perkamosios galios standartais apskaičiuotas realus BVP, tenkantis vienam Lietuvos gyventojui, 2018 m. siekė 80% ES vidurkio. 2016 m. jis sudarė 75%, o 2017 m. 78% bendrijos šalių vidurkio.
[infogram id="06b28f19-1e64-4f3c-8c4f-9c02e36d4ef8" prefix="6rN" format="interactive" title="Vienam gyventojui tenkančio bendrojo vidaus produkto, išreikšto perkamosios galios standartais, realios apimties indeksai 2019 m."]
Vienam gyventojui tenkanti BVP realioji apimtis Liuksemburge gerokai viršija ES 27 vidurkį iš dalies dėl to, kad didelę užimtų gyventojų dalį sudaro darbuotojai, kiekvieną dieną atvykstantys į darbą Liuksemburge iš kitų šalių: jie sukuria BVP, tačiau BVP vienam gyventojui apskaičiuojamas nuolatiniams šalies gyventojams.
PGS yra bendras dirbtinės valiutos vienetas, naudojamas ES suvestiniams ekonominiams apimties rodikliams išreikšti, siekiant erdvinius palyginimus atlikti taip, kad būtų pašalinti šalių kainų lygių skirtumai. Suvestiniai ekonominiai apimties rodikliai, išreikšti PGS, gaunami jų pradinę vertę nacionalinės valiutos vienetais padalijus iš atitinkamo PGP. Tarptautiniams palyginimams atlikti BVP komponentų vertės apskaičiuojamos PGS. Taigi šalių BVP, išreikšti PGS, kaip valiutų keitimo kursą naudojant PGP, leidžia atlikti realius apimties palyginimus.
2019 m. PGS apskaičiuotos realios faktinio individualaus vartojimo (FIV) išlaidos, tenkančios vienam Lietuvos gyventojui, sudarė 18.900 PGS, tai yra 92% ES vidurkio. 9-ių ES valstybių narių šis rodiklis viršijo ES vidurkį, 18 ES valstybių narių, įskaitant ir Lietuvą, buvo žemiau ES vidurkio.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti