„Danske Bank“ išvengė JAV sankcijų, tačiau byla dar neužversta

Danske Bank A/S, tikėtina, nepažeidė JAV pinigų plovimo prevencijos taisyklių, už kurias taikomos sankcijos, kai per šiuo metu jau uždarytą banko padalinį Estijoje judėjo milijardai įtartinų JAV dolerių, todėl danų bankui dabar gresia mažesnės baudos nei tikėtasi iki šiol.
Kaip rašo Bloomberg, JAV iždo departamento Užsienio kilmės turto kontrolės biuras (Office of Foreign Assets Control OFAC) informavo Danske Bank, kad nutraukė tyrimą dėl Estijos padalinio veiklos.
Tačiau Danske Bank pripažino, kad OFAC gali atnaujinti tyrimą, jeigu išaiškėtų naujos aplinkybės.
Danske Bank šeštadienį pranešė, kad jo veikla toliau tiriama Danijoje ir Prancūzijoje. Be to, JAV teisingumo departamentas ir JAV vertybinių popierių komisija (SEC) taip pat tęsia banko veiklos tyrimus.
VŽ rašė, kad Danske Bank yra įsivėlęs į 200 mlrd. Eur vertinamą pinigų plovimo 2007-2015 m. per Estijos padalinį skandalą. Pinigai keliavo iš Rusijos ir kitų buvusios Sovietų Sąjungos šalių.
Tiria Swedbank ir SEB veiklą
Šią savaite pranešta, kad JAV teisingumo departamentas ir jam pavaldus Federalinis tyrimų biuras tiria ne tik Danske Bank , bet ir Švedijos didžiųjų bankų Swedbank ir SEB bankų veiklą dėl galimų pinigų plovimo prevencijos taisyklių pažeidimų.
Švedų Dagens Industri rašo, kad Švediją pasiekė JAV valdžios institucijų prašymai atlikti tyrimą dėl pinigų plovimo skandalo, dėl kurio jau buvo skirtos baudos Swedbank, Danske ir SEB. Šios informacijos nekomentuoja nei bankai nei Jungtinių Valstijų įstaigos.
Švediją finansų priežiūros tarnyba Swedbank jau skyrė 4 mlrd. SEK ( 360 mln. Eur) baudą, nustačiusi kovos su pinigų plovimu trūkumų ir už nepateiktą valdžios institucijoms informaciją, primena Reuters.
SEB taip pat buvo skirta 1 mlrd. SEK (97 mln. Eur) bauda už nesilaikymą taisyklių, susijusių su pinigų plovimo kontrole Baltijos šalyse.
Danai pasitraukė iš Baltijos šalių
2019 m. vasarį Danske Bank A/S priėmė strateginį sprendimą nutraukti bankinę veiklą Baltijos šalyse.
125 mln. Eur vertės privačių klientų portfelį Lietuvoje bankas perleido Šiaulių bankui, o klientų portfelis Estijoje perleistas LHV bankui.
2019 m. metinėje ataskaitoje Danske Bank pažymi, kad Lietuvoje ir toliau išlaikys paslaugų centrą, kuris aptarnauja visą banko grupę. Jame dirba apie 4.000 žmonių.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti