14-oje šalių veiklą vykdanti „Mogo Finance“ planuoja naują emisiją biržoje

Reklama publikuota: 2020-12-15
Modestas Sudnius, grupės „Mogo Finance“ generalinis direktorius: „Mūsų finansinių technologijų platforma veikia 14-oje Europos, Azijos ir Afrikos šalių, siūlome automobilių lizingą ir vartojamąsias paskolas.“
svg svg
Modestas Sudnius, grupės „Mogo Finance“ generalinis direktorius: „Mūsų finansinių technologijų platforma veikia 14-oje Europos, Azijos ir Afrikos šalių, siūlome automobilių lizingą ir vartojamąsias paskolas.“

Kaip šių metų iššūkiai paveikė tarptautinę transporto priemonių lizingo ir ilgalaikės nuomos finansų grupę „Mogo Finance“, kuri veikia 14-oje Europos, Azijos ir Afrikos šalių? Apie tai ir kitas aktualijas, svarbias šiam verslui, „Mogo Finance“ klientams ir investuotojams, kalbamės su Modestu Sudniumi, grupės generaliniu direktoriumi.

Kokia „Mogo Finance“ grupės verslo kilmė, kokie pagrindiniai siūlomi produktai?

Grupės istorija prasidėjo 2012 m. Rygoje. Sėkmingai startavę Latvijoje netrukus veiklą pradėjome Lietuvoje ir Estijoje. Šiuo metu veikiame 14-oje Europos, Azijos ir Afrikos šalių. Esame finansinių technologijų platforma, kuri siūlo du pagrindinius produktus: automobilių lizingą, o Moldovoje, Šiaurės Makedonijoje, Albanijoje – ir vartojamąsias paskolas. Lietuvoje teikiame pagrindinę mūsų paslaugą – naudotų įvairaus amžiaus automobilių lizingą ir jų ilgalaikę nuomą. Per 8 metus Lietuvoje tapome nebankinio lizingo lyderiais.

Kaip pasirenkate šalis plėtrai? Kurios jų yra geriausios rinkos?

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Mūsų vizija einant į naują rinką – pakeisti nusistovėjusius klientų finansavimo įpročius, pasiūlyti klientams lankstesnius ir įvairesnius finansinius produktus. Mums svarbu, kad naujoje rinkoje galėtume pasiūlyti produktą, kuris keistų nusistovėjusią automobilių pirkimo bei finansavimo tvarką. Kiekvienoje šalyje stengiamės pasiūlyti klientams išskirtinę aptarnavimo kokybę bei daugeliui prieinamą produktą. Žvalgydamiesi naujų rinkų vertiname, kiek kainuoja įeiti į ją, kokie žmogiškieji ištekliai joje prieinami ir kiek jie gali padėti plėtoti mūsų verslą, kokios augimo perspektyvos.

Pavyzdžiui, mūsų biuras Lietuvoje atsakingas už verslo vystymą Afrikoje. Viena iš mūsų rinkų – Kenija, kuri yra finansų centras regione, o mobiliaisiais mokėjimais lenkia net Lietuvą. Čia per mėnesį parduodama daugiau nei 30.000 automobilių. Iki „Mogo“ atėjimo šalyje nebuvo tinkamo sprendimo, kaip klientams gauti finansavimą naudotam automobiliui įsigyti. Mes pasiūlėme patogią paslaugą, kurios šalyje iki tol nebuvo ir dabar automobilį gali įsigyti net tie, kurie apie jį nedrįso nė svajoti. Čia dažniausia finansuojame transporto priemones (tarp jų – ir motociklus), kurios naudojamos pajamoms uždirbti. Tokia tendencija visose augančiose ir besivystančiose rinkose, kuriose teikiame paslaugas, – Kenijoje, Ugandoje, Uzbekistane.

Visose šalyse, kuriose veikiame, matome potencialo augimui – net ir tokios brandžios rinkos kaip Baltijos šalys, mūsų akimis, vis dar išlieka labai perspektyvios.

Ar jūsų rinkose skiriasi fintech reguliavimo aplinka?

Einant į naują rinką analizuojame reguliacinę aplinką, kuri mūsų veikloje labai svarbi. Reguliavimas įvairiose šalyse skiriasi, bet principai panašūs, daugumoje jų fintech sektoriaus veikla reguliuojama arba centrinio banko, arba kitos panašios institucijos, veiklai reikalinga licencija, o taisyklės yra griežtos ir aprašytos. Tad ir savo veikloje vadovaujamės principu veikti griežtai pagal finansų rinkos reguliatoriaus nustatytas taisykles.

„Mogo Finance“ išleido obligacijas „Nasdaq Riga“ ir Frankfurto vertybinių popierių biržose. Ką tai reiškia įmonei, klientams, investuotojams?

Iš viso esame išleidę 130 mln. Eur vertybinių popierių. Tai rodo didelį investuotojų bendruomenės pasitikėjimą mūsų įmone net tik Baltijos regione, bet ir Vakarų šalyse, nes didelė dalis investuotojų atėjo iš ten. Toks finansavimas leido augti, plėstis ir rinkoms pasiūlyti lankstesnio finansavimo produktus. Kadangi esame reguliuojamoje biržoje, tai yra ženklas investuotojams, kad laikomės aukščiausių veiklos skaidrumo standartų ir ataskaitų teikimo formato.

Jei turėtumėte tik kelias minutes įtikinti investuoti į jūsų įmonę, ką svarbiausia akcentuotumėte?

Pirmiausia, „Mogo“ yra pažangi kompanija, savo veiklą grindžianti technologijomis ir duomenų analize, klientams siūlanti išskirtines paslaugas, gebanti greitai prisitaikyti prie besikeičiančios verslo aplinkos ir išskaidyti riziką. Per 8 m. įrodėme, kad mūsų verslo modelis tvarus ir gali būti sėkmingai pritaikomas labai skirtingose rinkose. Mes nuolat augame ir, kas svarbiausia investuotojui, – augame pelningai. Mūsų centrinis biuras su daugiau kaip 100 talentų iš įvairių šalių veikia Rygoje, o atskirose rinkose turime vietos specialistų grupes. Kaip jau minėjau, komanda Vilniuje vysto plėtrą Afrikos ir Centrinės Azijos regionuose.

Investuotojai mėgsta skaičius. Įsigijusieji mūsų išleistų vertybinių popierių Rygos biržoje jau keletą metų gauna apie 10% kasmetinę grąžą. Kitų metų kovą planuojame naują emisiją Baltijos šalių rinkose su patrauklia grąža.

Koks COVID-19 poveikis jūsų verslui?

Sunkiausias buvo pirmasis karantinas pavasarį, nes buvo didelė nežinomybė dėl ateities, reikėjo prisitaikyti veikti ypatingomis ir netikėtomis sąlygomis, adaptuoti procesus, lanksčiau vertinti kai kurių klientų pasikeitusias galimybes vykdyti įsipareigojimus, užtikrinti darbuotojų saugumą ir galimybę dirbti iš namų. Tuo metu finansavimas stipriai sumažėjo. Tačiau III ir IV ketvirčių rezultatai patvirtina, kad su iššūkiais susitvarkėme. Nors klientų vertinimą sugriežtinome, bet „Mogo“ naujų paskolų išdavimai beveik grįžo į ikipandeminį lygį, o pajamos išaugo. Jei naujų automobilių rinka krito drastiškai, tai naudotų gerokai mažiau – apie 20–30%. Tad šiomis dienomis vėl įsigaliojus griežtam karantinui jau žinome, kaip reaguoti, ko tikėtis, kokius sprendimus priimti.

Kokią įtaką jūsų verslui turės iniciatyvos dėl „žalesnių“ automobilių?

Baltijos šalyse tokios įtakos nejaučiame, nes elektromobiliai kol kas išlieka gerokai brangesni. Akivaizdu, kad tik valstybių parama duos impulsą draugiškesnių aplinkai, bet brangesnių automobilių įperkamumui. Taip pat bus ir su „žaliais“ naudotais automobiliais, kurių rinka kasmet auga. Suprantama, mes taip pat aktyviai dalyvausime šioje rinkos transformacijoje.

Kokie plėtros planai?

Visos 14-a šalių, kuriose veikiame, vis dar turi didelį potencialą, todėl artimiausiu laiku stiprinsime savo pozicijas jose, vystysime esamus produktus. Artimų planų eiti į naujas rinkas kol kas neturime. Didelį vaidmenį mūsų veikloje toliau vaidins Baltijos šalių rinkos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
„NEO Finance“ grynasis pelnas 2021 m. 117.000 Eur

Lietuvos finansų technologijų (fintech) startuolio „NEO Finance“ praėjusių metų grynasis pelnas siekia...

Finansai
12:49
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
12:30
Kremliaus propagandinių laidų vedėjui A. Šeininui Lietuva pritaikė finansines sankcijas 2

Rusijos propagandistui, televizijos laidų vedėjui Artiomui Šeininui Lietuvoje pritaikytos finansinės...

Milijardinis antiinfliacinis planas: kompensacijos, dotacijos, didesnis NPD 7

Itin didelio infliacijos šuolio amortizavimui Vyriausybė siūlo skirti daugiau kaip dviejų milijardų eurų...

Kaip 2022 m. prasidėjęs karas turi atsispindėti įmonės 2021 m. finansinėje ataskaitoje Premium

Karas Ukrainoje ir tarptautinės bendruomenės įvestos sankcijos Rusijai smarkiai keičia dalies Lietuvos įmonių...

Finansai
05:45
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Viešojo sektoriaus perteklius šiemet sudarė 0,4% prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios perviršis šiemet sausį–vasarį siekė 223,6 mln. Eur ir sudarė 0,4% prognozuojamo šių metų...

Finansai
2022.03.31
H&M: neįskaitant Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinkų, pardavimai išaugo 11%

Švedijos drabužių milžinė H&M ketvirtadienį pranešė, kad jos pajamos pirmąjį ketvirtį išaugo, tačiau...

Finansai
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
Finansų ministerija: Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,6%, kainos kils 9,8% 3

Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP)...

Finansai
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
Infliacija ir karas skatina iš naujo įvertinti, kas yra bitkoinas Premium

Bitkoinas, šiemet nepasitarnavęs nei kaip apsauga nuo infliacijos, nei nuo turbulencijų rinkose, vis labiau...

Rinkos
2022.03.31
Ekonominių vertinimų rodiklis kovą sumažėjo iki -3,9%

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, kovą,...

Finansai
2022.03.31
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europą apima stagfliacija 6

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad...

Rinkos
2022.03.31
Finansinių technologijų ekosistema: kas tai? Verslo tribūna

Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant,...

Finansai
2022.03.31
Valstybės ir savivaldybių biudžeto pajamos šiemet augo 34,4% 1

Šiemet sausio–vasario mėnesiais valstybės ir savivaldybių biudžetai gavo 2,396 mlrd. Eur – 34,4% daugiau nei...

Finansai
2022.03.30
Estijos bankas pranašauja nedidelį BVP nuosmukį, Latvijos – mažesnį augimą

Estijos centrinis bankas, įvertinęs Rusijos karo Ukrainoje tarptautinį poveikį, pablogino šalies ekonomikos...

Finansai
2022.03.30
LB: nagrinėjant ginčus – rekordinis taikių susitarimų skaičius

Lietuvos bankas (LB) pernai išnagrinėjo 451 vartotojų skundą dėl ginčų su bankais, draudikais ir kitais...

Rinkos
2022.03.30
ECB vadovė: tęsiantis karui Ukrainoje europiečių pragyvenimo išlaidos augs

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, trečiadienį perspėjo, kad dėl užsitęsusio konflikto...

Verslo aplinka
2022.03.30
Rusijos aliuminio milžinės „Rusal“ rezultatus gali paveikti Vakarų sankcijos

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ trečiadienį pranešė apie didžiulį pelną 2021 metais, tačiau perspėjo, kad...

Pramonė
2022.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku