Bankai nemato reikalo vėl taikyti paskolų moratoriumą

Kredito įstaigos kol kas nejaučia poreikio taikyti pavasario karantino metu buvusią populiarią paskolų moratoriumo priemonę jų vertinimu, dabar jos nereikia, nes antrasis karantinas nepadarė rimtesnės įtakos įsipareigojimų turinčių klientų padėčiai.
Prieš mėnesį įvestas antrasis karantinas dėl CIVID-19 neturėjo didelės įtakos įsipareigojimų finansų įstaigoms turinčių klientų situacijai bankams teikiamų užklausų dėl jų vykdymo atidėjimo yra nedaug, klientų situacijos ir problemos šiuo metu sprendžiamos individualia tvarka, pranešime žiniasklaidai informuoja Lietuvos bankų asociacija (LBA). Todėl kredito įstaigos kol kas nemato poreikio vėl pradėti taikyti paskolų grąžinimo atidėjimo tam tikram laikotarpiui įrankį.
Pavasarį visi Lietuvoje veikiantys bankai buvo priėmę sprendimą sunkumus patiriantiems klientams taikyti paskolų moratoriumą, kurio metu buvo taikomas supaprastintas įmokų atidėjimo procesas. Moratoriumo metu atidėti įsipareigojimai nustatytu taikymo laikotarpiu bankų nėra traktuojami kaip pertvarkomi, atidėjiniai šiai sumai nėra formuojami.
Pavasarį išmoktos pamokos šiuo metu leidžia bankams paskolų administravimą tęsti įprasta tvarka ir pagelbėti su sunkumais susidūrusiems žmonėms bei įmonėms įprastomis priemonėmis, tvirtina LBA.
Asociacijos ekspertų vertinimu, susiklosčiusią padėtį galima sieti su greitu Lietuvos ekonomikos atsigavimu nuo pandemijos poveikio. Antrojo karantino situacija parodė, kad finansinių įsipareigojimų turintys Lietuvos gyventojai bei įmonės prisitaikė prie šiemet susiklosčiusių neįprastų aplinkybių, o atsakingas finansinis elgesys amortizavo pirmojo karantino sukeltą šoką ir minimizavo įmokų atidėjimo poreikį.
Nuo kovo vidurio, kai šalyje buvo įvestas karantinas dėl COVID-19, iki rugsėjo pabaigos kredito įstaigų suteikta galimybe laikinai atidėti paskolų grąžinimą pasinaudojo iš viso apie 10.000 šalies gyventojų bei įmonių. Bendra taip atidėtų įsipareigojimų vertė siekė 1,5 mlrd. Eur.
Didžioji jų dalis atidėta pagal LBA ir rinkos dalyvių balandį inicijuotą ir iki pat rugsėjo pabaigos taikytą moratoriumą. Prašymų atidėti paskolų įmokų mokėjimą daugiausia sulaukta pirmaisiais pavasario karantino mėnesiais, vėliau jų skaičius nuosekliai mažėjo, nurodo asociacija.
Finansų ir kredito įstaigos primena, kad klientai, šiuo metu patiriantys finansinių problemų dėl COVID-19 pavyzdžiui, sumažėjus atlyginimui, netekus pajamų šaltinio, reikšmingai kritus apyvartai, turėtų neatidėliodami kreiptis konsultacijos į savo finansinių paslaugų teikėją. Šis turėtų suteikti reikalingą pagalbą ir padėti rasti individualius sprendimus laikiniems sunkumams įveikti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti