Vėluojantiems sumokėti žemės mokestį delspinigių netaikys iki kovo

Lapkričio 16 d. pasibaigus žemės mokesčio sumokėjimo terminui iš viso jį sumokėjo 71%. žemės savininkų. Mokesčio nesumokėję asmenys iki 2021 m. vasario 28 d. tai gali padaryti be delspinigių.
VMI duomenimis, į savivaldybių biudžetus surinkta apie 30 mln. Eur: 25 mln. Eur sumokėjo gyventojai ir apie 5 mln. Eur įmonės. Žemės mokestis šiais metais buvo apskaičiuotas 704.700 privačios žemės savininkų, o bendra mokesčio suma 39,4 mln. Eur.
Mokesčių administratorius teigia, kad atsižvelgiant į sudėtingą situaciją, iki kitų metų vasario 28 d. gyventojai, patiriantys finansinius sunkumus, ir įmonės, įtrauktos į COVID-19 nukentėjusių sąrašą, yra atleisti nuo delspinigių mokesčių skoloms, kurios susidarė iki šių metų gruodžio 31 d., jiems taip pat nebus pradėti jokie išieškojimo veiksmai.
Kaip išvengti delspinigių
Jei įmonės ar gyventojai dėl finansinių priežasčių mokesčio sumokėti negali, jie iki nurodyto termino turėtų kreiptis į VMI ir susitarti dėl mokėjimo dalimis patogiu grafiku, komentuoja Stasė Aliukonytė Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.
Žemės savininkai suskaičiuotą žemės mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.
VMI primena, jog sumokėti mokestį galima per e. bankininkystę prisijungus prie Mano VMI. Mokėjimą atlikti taip pat galima bankuose, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, Perlo terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose vietose.
Už ką mokamas mokestis
Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.
Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus, kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti