V. Vasiliauskas: yra rizikų, jog deficitas bus didesnis

2021 m. planuojamas valdžios sektoriaus deficitas gali būti didesnis, nei dabar biudžeto projekte numatytas 5% bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklis, teigia Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas.
Viskas priklausys nuo tų skaičių, kurie suguls patikslintame biudžeto projekte. Jei kalbame apie dabar pateiktą biudžetą, aš manau, kad daugiau yra rizikų, jog tas deficitas bus didesnis nei bazinis 5% variantas, trečiadienį žurnalistams sakė Vitas Vasiliauskas.
VŽ rašė, kad LB parengtame 2021 m. biudžeto vertinime, pabrėžiama, kad kitąmet valdžios sektoriaus deficitas gali būti didesnis, jeigu nebus gauta visa numatyta dotacijų iš Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) suma, bet bus išleista visa Ateities ekonomikos DNR plane numatyta suma.
V. Vasiliauskas pastebi, kad dabartiniame biudžeto projekte nėra įtrauktos ir išlaidos, kurios kitąmet potencialiai galėtų būti skirtos kovai su koronaviruso pandemija.
Įvertinus visas galimas rizikas ir jei jos pilnai realizuotųsi, jei kovai su pandemija kitąmet būtų skirta tiek pat lėšų kiek šiemet, prasčiausiu scenarijumi valdžios sektoriaus deficitas gali būti didesnis iki 2 procentinių punktų, teigė V. Vasiliauskas.
Tiek šiemet planuojamas didesnis kaip 8% BVP valdžios sektoriaus deficitas, tiek kitų metų deficito dydžiai neturėtų stebinti, nes, anot LB vadovo, juos lėmė objektyvios kovos su koronaviruso pandemija priemonės.
Lietuvos ekonomikos susitraukimo dydis šiemet bus vienas geresnių ES, bet biudžeto deficitas bus vienas didesnių. Kitais metais 5-7 % deficitas taip pat neturėtų stebinti (...) Deficito didėjimas šiais ir kitais metais yra natūralus reiškinys, nes reikia reaguoti į susidariusią situaciją ir vykdyti anticiklinę politiką, bet reikia ir išėjimo strategijos, kalbėjo V. Vasiliauskas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti