Seime – siūlymas keisti lengvatas akcijų perleidimui

Seimui antradienį kartu su 2021 m. biudžetu pateiktos svarstyti Vyriausybės siūlomos Pelno mokesčio įstatymo pataisos, keičiančios mokesčio lengvatos taikymą akcijų perleidimo sandoriams. Taip pat siūloma keisti 5% tarifo lengvatos taikymą įmonių grupėms.
Pelno mokesčio įstatymo pakeitimais siūloma panaikinti galimybę iš pelno atskaityti akcijų perleidimo nuostolius, jei pajamos iš analogiško sandorio būtų priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms.
Pagrindinis šio siūlymo tikslas užtikrinti, kad būtų laikomasi principo, pagal kurį, tais atvejais, kai pelnas iš atitinkamų sandorių yra neapmokestinamas, tai iš tokių pačių sandorių gautas nuostolis neturėtų mažinti apmokestinamojo pelno, komentavo Darius Sadeckas, finansų viceministras.
Šiuo siūlymu įgyvendinami ES Tarybos darbo grupės, kurios veikla susijusi su žalingos mokesčių praktikos eliminavimu, sprendimai.
Palanki pataisa smulkiesiems
Antradienį taip pat pristatomi pelno mokesčio lengvatos pritaikymo pokyčiai smulkioms įmonėms, kurios tarpusavyje susijusios akcininkais arba šeimos nariais.
Pakeitimu numatoma, kad lengvatinis 5% pelno mokestis būtų taikomas, jeigu susijusios įmonės tenkins bent vieną iš dviejų sąlygų, o ne abi, kaip yra iki šiol.
Dabar į šį tarifą gali pretenduoti pavienės įmonės, jeigu jose dirba ne daugiau kaip 10 žmonių, o pajamos per metus neviršija 300.000 Eur, o susijusiose įmonėse šie rodikliai yra susumuojami.
Vyriausybė šias abi Pelno mokesčio įstatymo pataisas Seimui pateikė dar 2020 m. sausio 7 d., nesiejant jo su kitų metų biudžeto projektu.
Jeigu Seimas pataisas priims, jos įsigaliotų nuo kitų metų, o pelno mokestis pagal naują tvarką būtų apskaičiuojamas 2022 metais.
Dėl tokių pakeitimų Finansų ministerijos skaičiavimais galimas nežymiai teigiamas poveikis biudžetui, siekiantis nuo kelių dešimčių tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių Eur per metus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti