VMI įvykdė T. Tomilino reikalavimą dėl paramos prašymų teikimo popieriuje

Valstybinė mokesčių inspekcija priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį, per kurį paramą nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio galima teikti ne tik e. būdu. Minėtas pakeitimas turėjo įsigalioti nuo 2020 m. sausio 1 d.
Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja VMI viršininko įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje.
Teikiant prašymą paramai skirti e. būdu, visuomet pirmiausiai akcentuojame skaidrumą, o tai reiškia, jog skiriantis paramą gyventojas savo valią turi išreikšti laisvai, jam neturi būti taikomas spaudimas, sako Stasė Aliukonytė Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.
VŽ rašė, kad valstiečių frakcijos narys Tomas Tomilinas spaudė VMI atidėti savo įsakymo įsigaliojimą. T. Tomilinas informavo Seimą, kad VMI vadovė Edita Janušienė planuoja atidėti savo įsakymo dėl paramos prašymų skyrimo elektroniniu formatu įsigaliojimą dvejiems metams. Todėl esą jis atsiėmė pataisą, kurį teisę teikti popierinius prašymus įtvirtintų įstatyme.
Pasitikiu mokesčių administratoriaus pažadu maži žmonės, kurie jaučia skaitmeninę atskirtį ir toliau galės prašymus dėl paramos teikti elektroniniu būdu, kalbėjo T. Tomilinas.
Konservatorius Mykolas Majauskas replikavo, kad negalima taip šantažuoti mokesčių administratoriaus. Jis apgailestavo, kad ir toliau profsąjungos galės priverstinai rinkti paramą iš savo darbuotojų. Esą jos gali versti darbuotojus pasirašyti popierinius paramos prašymus profsąjungos atstovų akivaizdoje. Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Auksė Armonaitė pažymėjo, kad lygiai tokiu būdu gali elgtis ir partijos.
VMI siūlė nuo 2020 m. iš viso atsisakyti popierinių prašymų, nes tokia forma sukuria prielaidas piktnaudžiauti šia lengvata. Be to, mokesčių administratorius po truputį nori visus popierinius dokumentus perkelti į elektroninę erdvę.
VMI primena, jog pernai e. būdu savarankiškai dalį pajamų mokesčio skyrė daugiau nei 70% gyventojų ir jų skaičius kasmet auga, o net 60% popierinius prašymus skirti paramą pateikusių gyventojų savo pajamų deklaracijas pildo e. būdu. Galima daryti prielaidą, kad jie taip pat turi galimybes bei įgūdžius pildyti duomenis e. būdu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti