Kredito unijų grupės „Kreda“ misija – būti rūpestingu ir patikimu finansų parneriu

Reklama publikuota: 2019-12-11
Nors kartais vis dar manoma, kad kredito unijos gali pasirūpinti vien kreditų suteikimu ir indėlių surinkimu, iš tiesų jų teikiamų paslaugų paletė iš esmės niekuo nesiskiria nuo tradicinio banko“, – pabrėžia Kristina Simonovič, Jungtinės centrinės kredito unijos valdybos pirmininkė. Bendrovės nuotr.
svg svg
Nors kartais vis dar manoma, kad kredito unijos gali pasirūpinti vien kreditų suteikimu ir indėlių surinkimu, iš tiesų jų teikiamų paslaugų paletė iš esmės niekuo nesiskiria nuo tradicinio banko“, – pabrėžia Kristina Simonovič, Jungtinės centrinės kredito unijos valdybos pirmininkė. Bendrovės nuotr.

Edwardas Filene, JAV kredito unijų judėjimo pradininkas, kredito unijų naudą yra įvardinęs taip: „Šimtas žmonių gali taupyti atskirai, bet jų taupomos lėšos nebus niekaip apsaugotos. Tačiau leiskite šiems žmonėms susivienyti į kredito uniją, ir tikimybė jiems apsaugoti savo pinigus iškart išaugs keletą kartų“. Vienuolika Lietuvos kredito unijų vienijančios Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda“ pavyzdys įrodo, kad pasitelkus rūpestingus finansinius partnerius, lėšos paklūsta tendencijai augti, o suvienijus jėgas galima kurti ilgalaikę finansinę gerovę.

Nuo 1936-iųjų, kuomet kalbėjo E. Filene, ir net lyginant su kredito unijų judėjimo Lietuvoje pradžia, kai į kredito uniją buvo galima kreiptis tik paskolos ar pasidėti indėlį, unijų veikla nepalyginamai išsiplėtė, o vartotojų pasitikėjimo rodikliai – gerokai ūgtelėjo. Nepaisant to, kad kredito unijų pagrindinių bankinių paslaugų krepšelis šiais laikais beveik niekuo nenusileidžia bankinių paslaugų asortimentui, lyginant su banku, kredito unija turi dar vieną privalumą: kiekvienas į kredito uniją stojantis asmuo tampa jos dalininku ir kartu su kitais nariais turi teisę priimti svarbiausius unijai sprendimus.

Kristina Simonovič, Jungtinės centrinės kredito unijos valdybos pirmininkė, paaiškina:

„Kredito unija yra kooperatinė bendrovė, kurios nariai yra jos savininkai (pajininkai). Narystė suteikia teisę nariui dalyvauti kredito unijos valdyme, būti išrinktu į kredito unijos valdymo organus – valdybą arba stebėtojų tarybą. Pagrindinis kredito unijų tikslas – teikti naudą savo nariams; be to, kredito unijų uždirbtas pelnas lieka cirkuliuoti šalyje, nes unijos dirba Lietuvoje, tik su šalyje gyvenančiais ir dirbančiais Lietuvos piliečiais bei jų šeimos nariais.“

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Paslaugų krepšelis – ne mažesnis

Nors kartais vis dar manoma, kad kredito unijos gali pasirūpinti vien kreditų suteikimu ir indėlių surinkimu, iš tiesų, sako K. Simonovič, jų teikiamų paslaugų paletė iš esmės niekuo nesiskiria nuo privatiems ir verslo klientams paslaugas teikiančio tradicinio banko.

„Kredito unijos teikia įprastas, kasdienes paslaugas, pvz., išduoda mokėjimo korteles – su kredito limitu arba be jo, atlieka grynųjų pinigų operacijas, siūlo internetinės bankininkystės ir mokėjimo paslaugas“, – keletą įprastų veiklų nusako K. Simonovič.

Į kredito uniją privatūs asmenys gali kreiptis vartojimo paskolos, paskolos būsto įsigijimui ar jo remontui, taip pat paskolos tokiu atveju, kai reikia finansinio postūmio verslui ar profesinei veiklai. Kredito unijose galima laikyti ir terminuotus, taupomuosius, vaiko indėlius ar terminuotus indėlius su papildomu pajumi.

K. Simonovič pasakoja, kad verslo klientai su kredito unijomis kviečiami bendrauti investicinių paskolų, kredito linijų klausimais, taip pat tuomet, kai reikia lėšų apyvartiniam kapitalui ar susidomima verslumo skatinimo paskola, kuri teikiama pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“.

Trečioji „Kredos“ kredito unijų klientų kategorija – šalies ūkininkai, jie į kredito unijų ekspertus gali kreiptis dėl investicinių paskolų, apyvartinių lėšų finansavimo ar ypač palankiomis sąlygomis teikiamų paskolų įrangai arba technikai įsigyti pagal naują UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondo“ finansinę priemonę „Paskolų žemės ūkio technikai ir įrangai įsigyti teikimas“.

K. Simonovič pabrėžia, kad kiekvienas atvejis, kai asmeniui ar įmonei prireikia finansinės paskatos, yra individualus, todėl „Kredos“ grupės specialistų tikslas – kuo atidžiau įsiklausyti į kliento viziją ir surasti jo poreikius atitinkančius sprendimus.

„Labai vertiname tiesioginį kontaktą, todėl suteikiame visas galimybes kasdienes bankines paslaugas atlikti ne tik interneto banke, bet ir atvykus į unijos padalinius“, – papildo pašnekovė.

Auga šuoliais

Pagal neaudituotus 2019 m. trečiojo ketvirčio finansinius rezultatus, Jungtinės centrinės kredito unijos narės, veikiančios su prekės ženklu „Kreda“, uždirbo 1 mln. Eur grynojo pelno, 164% daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

K. Simonovič, vertina, kad šių metų „Kredos“ kredito unijų sėkmę rodo bendras jos narių turto, paskolų unijų nariams portfelio ir bendro kredito unijų priimtų indėlių skaičiaus augimas.

„Per 2019 m. III ketvirtį unijų narių turtas augo 9% ir rugsėjo pabaigoje siekė 166,7 mln. Eur, o paskolų portfelis išaugo iki 133,8 mln. Eur ir buvo 28% didesnis negu 2018 metų III ketvirčio pabaigoje“, – sukonkretina pašnekovė.

Bendras kredito unijų priimtų narių indėlių skaičius per III ketvirtį pakilo 7%, iki 149,6 mln. Eur.

Šiemet demonstruojanti puikius finansinius rezultatus, kitąmet „Kreda“ toliau ketina didinti rinkos dalį bei diegti ir tobulinti technologines inovacijas.

„Šiais metais visus resursus nukreipėme bankinei sistemai kurti ir diegti bei sėkmingam interneto banko „e.kreda“ startui. Atlikę šiuos darbus, turėdami bazinį sistemos paketą, ateinančiais metais planuojame toliau tobulinti interneto banko platformą, sukurti mobiliąją programėlę, kurios pagalba vartotojai galės dar patogiau ir greičiau vykdyti pinigines operacijas bei efektyviau valdyti savo sąskaitas“, – 2020-ųjų planus atskleidžia Jungtinės centrinės kredito unijos valdybos pirmininkė.

Nauja partnerystė

Ateinančiųjų metų planuose, pasakoja pašnekovė, ir naujos partnerystės su lenktynininku Antanu Juknevičiumi bei jo komanda stiprinimas. Šiemet lapkritį „Kreda“ paskelbė, kad metams tampa šio lenktynininko ir jo komandos, kurios naujas pavadinimas – „Kreda“, pagrindiniu partneriu.

„A. Juknevičiaus  ir D. Vaičiulio tandemas yra pelnytai užsitarnavęs patikimiausio ir daugiausia patirties turinčio ekipažo vardą. Kaip ir „Kredai“ jiems svarbus stabilumas, aukšti standartai, patirtimi paremta reakcija į iššūkius ir kasmet, siekiant rezultato, demonstruojama valia bei ryžtas, – panašumus su „Kredos“ grupės vizija skaičiuoja  K. Simonovič“.  – Mūsų nariai, kaip ir A. Juknevičiaus komandos gerbėjai žino, kad turi rimtą pagrindą mumis pasitikėti, nes dirbame nuosekliai, esame orientuoti į kokybiškas paslaugas, o mūsų kredito unijų vertybių sistema – nekinta“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
12:30
Kremliaus propagandinių laidų vedėjui A. Šeininui Lietuva pritaikė finansines sankcijas 2

Rusijos propagandistui, televizijos laidų vedėjui Artiomui Šeininui Lietuvoje pritaikytos finansinės...

Milijardinis antiinfliacinis planas: kompensacijos, dotacijos, didesnis NPD 7

Itin didelio infliacijos šuolio amortizavimui Vyriausybė siūlo skirti daugiau kaip dviejų milijardų eurų...

Kaip 2022 m. prasidėjęs karas turi atsispindėti įmonės 2021 m. finansinėje ataskaitoje Premium

Karas Ukrainoje ir tarptautinės bendruomenės įvestos sankcijos Rusijai smarkiai keičia dalies Lietuvos įmonių...

Finansai
05:45
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Viešojo sektoriaus perteklius šiemet sudarė 0,4% prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios perviršis šiemet sausį–vasarį siekė 223,6 mln. Eur ir sudarė 0,4% prognozuojamo šių metų...

Finansai
2022.03.31
H&M: neįskaitant Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinkų, pardavimai išaugo 11%

Švedijos drabužių milžinė H&M ketvirtadienį pranešė, kad jos pajamos pirmąjį ketvirtį išaugo, tačiau...

Finansai
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
Finansų ministerija: Lietuvos ekonomika šiemet augs 1,6%, kainos kils 9,8% 3

Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP)...

Finansai
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
Infliacija ir karas skatina iš naujo įvertinti, kas yra bitkoinas Premium

Bitkoinas, šiemet nepasitarnavęs nei kaip apsauga nuo infliacijos, nei nuo turbulencijų rinkose, vis labiau...

Rinkos
2022.03.31
Ekonominių vertinimų rodiklis kovą sumažėjo iki -3,9%

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, kovą,...

Finansai
2022.03.31
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europą apima stagfliacija 6

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad...

Rinkos
2022.03.31
Finansinių technologijų ekosistema: kas tai? Verslo tribūna

Lietuvos finansų rinkai bręstant, o reikalavimams licenciją norinčioms gauti finansų įstaigoms griežtėjant,...

Finansai
2022.03.31
Valstybės ir savivaldybių biudžeto pajamos šiemet augo 34,4% 1

Šiemet sausio–vasario mėnesiais valstybės ir savivaldybių biudžetai gavo 2,396 mlrd. Eur – 34,4% daugiau nei...

Finansai
2022.03.30
Estijos bankas pranašauja nedidelį BVP nuosmukį, Latvijos – mažesnį augimą

Estijos centrinis bankas, įvertinęs Rusijos karo Ukrainoje tarptautinį poveikį, pablogino šalies ekonomikos...

Finansai
2022.03.30
LB: nagrinėjant ginčus – rekordinis taikių susitarimų skaičius

Lietuvos bankas (LB) pernai išnagrinėjo 451 vartotojų skundą dėl ginčų su bankais, draudikais ir kitais...

Rinkos
2022.03.30
ECB vadovė: tęsiantis karui Ukrainoje europiečių pragyvenimo išlaidos augs

Christine Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė, trečiadienį perspėjo, kad dėl užsitęsusio konflikto...

Verslo aplinka
2022.03.30
Rusijos aliuminio milžinės „Rusal“ rezultatus gali paveikti Vakarų sankcijos

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ trečiadienį pranešė apie didžiulį pelną 2021 metais, tačiau perspėjo, kad...

Pramonė
2022.03.30
Atpigo eksporto garantijos, bet joms gauti tenka brautis per brūzgynus Premium

Valstybinė verslo finansuotoja „Invega“ šią savaitę 30% sumažino eksporto kredito garantijų įkainius.

Finansai
2022.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku