„AAA Law“ turi naują partnerį, subūrė bankininkystės ir finansinių paslaugų profesionalų komandą

Publikuota: 2019-09-20
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris

Šių metų vasaros pabaigoje prie advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ prisijungė asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas. Kartu su juo komanda pasipildė trimis itin patyrusiais finansinių paslaugų rinkos profesionalais: Aleksu Šulniumi, Tomu Lauručiu ir Žilvinu Mileriumi. Sukurtas bankininkystės bei finansinių paslaugų kompetencijų centras yra sudarytas iš teisininkų, finansinių technologijų, IT , pinigų plovimo prevencijos, finansų ir kitų rizikų valdymo konsultantų, kurie turi specializuotų žinių ir išskirtinių kompetencijų.

Tarpdisciplininė komanda

nuotrauka::1 left

„Šios komandos suformavimas ir naujo kompetencijos centro sukūrimas mums yra didelis žingsnis į priekį, reaguojant į besikeičiančius rinkos poreikius. Lietuvos reguliacinė aplinka yra itin palanki finansinių technologijų plėtrai, ir reikia patyrusių žmonių, kurie šia veikla užsiimančioms organizacijoms suteiktų specializuotas paslaugas „one stop shop“ principu. Pasitelkę tarpdisciplininę komandą, prie šios srities projektų galėsime prisidėti kompleksiniu sprendimu, apimančiu teisines, reguliacines, atitikties, IT, rizikų valdymo ir finansinių technologijų sritis“, – komentuoja advokatų kontoros „AAA Law“ vadovaujanti partnerė Giedrė Domkutė.

Keturi naujieji profesionalai – T. Ambrasas, A. Šulnius, T. Laurutis ir Ž. Milerius – yra dalyvavę įvairiuose vietos ir tarptautiniuose sandoriuose, yra dirbę valstybiniame ir privačiuose sektoriuose, užėmę vadovaujančias pareigas Lietuvoje veikiančiose bankuose. Jie paslaugas teiks tiek finansų rinkos senbuviams, tiek naujai besikuriantiems finansinių technologijų projektams.

„Per tris mūsų veiklos dešimtmečius rinka stipriai pasikeitė, technologijų vystymasis reikalauja naujo požiūrio į komandos sudėtį ir teisininko profesiją. Kyla poreikis iš naujo „peržiūrėti“ teisinių paslaugų spektrą ir kurti ateities advokatų kontoras“, – apie pokyčius kalba „AAA Law“ steigėjas Marius Jakulis Jason.

nuotrauka::2 right

Turi valstybinio ir privataus sektoriaus patirties

Naujasis „AAA Law“ asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas aktyviai prisideda prie finansinių paslaugų sektoriaus,
finansinių inovacijų politikos bei reguliavimo kūrimo Lietuvoje ir už jos ribų. Jis turi unikalios patirties, dirbant Europos Sąjungos institucijose, kuriant Bankų sąjungos teisės aktus ir formuojant naują atitikties praktiką bankininkystėje.

Tomas yra sukaupęs daugiau nei 12 metų patirtį finansinių paslaugų sektoriuje, iš kurių septynerius vadovavo tarpdisciplininiams projektams ir komandoms. Jis taip pat sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Bazelio universitete, Šveicarijoje apie bankų pertvarkymo teisinį režimą ir bankų krizių valdymą.

Pastaruoju metu T. Ambrasas vadovavo bankininkystės ir finansų komandai advokatų kontoroje „Cobalt“, anksčiau – „Deloitte“ bendrovėje, taip pat dirbo SEB banke. Jis taip pat buvo vienas iš didžiausios Lietuvoje finansinių technologijų bendruomenės organizacijos „FINTECH Lietuva“ iniciatorių.

„Finansinių paslaugų rinkai tampant vis labiau kompleksiška, natūraliai kyla didesnis bei įvairesnis klientų poreikis kovoti su reguliavimo „cunamiu“. Tuo tarpu reguliavimo užtikrinimas, savalaikis atitikties reikalavimų įgyvendinimas jau seniai yra strateginiu finansų rinkos dalyvių, tarpininkų bei aukščiausio lygio vadovų prioritetu. Be to, bendra mūsų komandos patirtis įrodė, kad skaitmenizacija ir technologinė revoliucija atneša pokyčius ir teisinių, IT, finansinių rizikų kontekste, o tai verčia verslą pergalvoti ir paslaugų tiekėjų pasirinkimo kriterijus“, – sako dr. Tomas Ambrasas.

nuotrauka::3 right

Jis priduria, kad sustiprėjusi komanda gali užtikrinti finansinių technologijų rinkoje reikalingą greitį, sklandų projektų valdymą ir aukščiausią kompetenciją. Komandos teikiamų paslaugų spektras apima licencijavimą, licencijuotų subjektų atitikties aptarnavimą, finansavimo sandorius, poveikio vertinimą, skirtumų analizę, reikalavimų įgyvendinimą, testavimą, projektų valdymą ir kitas paslaugas.

Kiti „AAA Law“ Bankininkystės ir finansų teisės grupės nariai, kontoroje dirbantys patarėjų pozicijose, turi ilgametės patirties skirtinguose bankininkystės, finansų ir fintech sektoriuose:

  • Aleksas Šulnius yra informacinių technologijų profesionalas, turintis 15 metų patirtį, iš kurių septynerius vadovauja IT projektams ir IT komandoms finansų sektoriuje. Įgijęs patirties Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, Aleksas puikiai išmano valstybinį ir verslo sektorius. Lietuvos banke jis buvo pagrindinis „blockchain“ techninės smėlio dėžės vizijos architektas, ir jo sukurta vizija buvo pripažinta kaip viena geriausių tarp Lietuvos valstybinio sektoriaus inovacijų tyrimų. Šiuo metu Aleksas toliau vadovauja IT komandai viename iš didžiausių Europos komercinių bankų. 
  • Tomas Laurutis yra procesų optimizavimo, duomenų analitikos, rizikų ir kompleksinių projektų valdymo profesionalas, turintis daugiau nei 20 metų vadovavimo įvairioms bankininkystės sritims patirtį. Jis dirbo SEB, DnB bankuose, šiuo metu vadovauja verslo konsultavimo ir duomenų analitikos kompanijai „Data Style“. 
  • Žilvinas Milerius turi daugiau kaip 20 metų darbo patirties bankuose. Jis buvo atsakingas už finansinių paslaugų (būsto, vartojamųjų ir verslo paskolų, mokėjimo kortelių ir mokėjimų, ir kt.)  gyventojams ir verslo klientams ir pardavimo kanalų plėtrą įvairiuose bankuose. Šiuo metu  vadovauja duomenų analizės ir prognozavimo kompanijai „Scorify“.

Advokatų kontoroje – septynios verslo teisės sritys

Vadovaujanti „AAA Law“ partnerė Giedrė Domkutė kontoros pokyčius įvardija kaip tam tikrą kontoros brandą. Šįmet „AAA Law“ išgrynino verslo teisės sritis, kurioms skirs didžiausią dėmesį: įmonių teisė, nekilnojamojo turto ir statybų teisė, ginčų teisė, bankininkystės ir finansų teisė, intelektinės nuosavybės teisė, technologijų ir žiniasklaidos teisė, muitų ir prekybos teisė.

„Pastaruosius kelis metus stipriai augame, todėl aktyviai inicijuojame pokyčius. Praėjusiais metais teisinių paslaugų pajamos išaugo 40 procentų, prie mūsų komandos prisijungė naujas partneris. Šįmet plėtrą pratęsia bankininkystės ir finansinių paslaugų teisės komandos stiprinimas“, – sako G. Domkutė.

Pirmoji kontoros plėtros banga buvo įgyvendinta praėjusiais metais, kai prie „AAA Law“ prisijungė advokatas Jonas Sakalauskas, iki tol dirbęs vienoje iš didžiausių Baltijos šalių advokatų kontorų.

„AAA Law“ teisines, verslo konsultacijų ir intelektinės nuosavybės apsaugos paslaugas teikia visose Baltijos šalyse, kuriose vienija daugiau kaip 50 savo srities profesionalų.

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Latvija tapo patraukliausia lietuviškų investicijų kryptimi Premium

Pagal lietuvių sukauptas tiesiogines investicijas (TI) užsienyje patraukliausia jurisdikcija 2019 m. I...

Finansai
2019.09.30
„Blackstone“ užbaigė 1 mlrd. Eur sandorį – įsigijo pagrindinį „Luminor“ akcijų paketą 9

JAV investicijų bendrovės „Blackstone“ vadovaujamas investuotojų konsorciumas šiandien užbaigė 60% banko...

Rinkos
2019.09.30
„Revolut“ planai: darbuotojų daugės nuo 1.500 iki 5.000, žengs į 24-ias naujas rinkas 16

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“, pasirašęs naują partnerystės sutartį su...

Rinkos
2019.09.30
4 bankai riboja skolinimą NT įmonėms, 3 – statybos bendrovėms 17

Statybos sektorių Lietuvoje veikiantys bankai vertina bene prasčiausiai, dalis jų pripažįsta ribojantys...

Statyba ir NT
2019.09.30
Reikėtų atsargiau švaistytis sankcijų vėzdu 1

Įmonės, patekusios į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašus, gali ne tik prarasti galimybę dalyvauti...

Finansai
2019.09.30
VMI: nepatikimoms įmonėms brangsta kreditai Premium 3

„Nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašai turi atitraukti nesąžiningus mokesčių mokėtojus nuo viešųjų finansų ir...

Finansai
2019.09.30
Valstybės paramą būstui gavusioms šeimoms siūloma leisti keisti kredito davėją

Jaunoms šeimoms, gaunančioms valstybės paramą pirmam būstui, siūloma leisti pasikeisti paskolą suteikusią...

Finansai
2019.09.28
Sukčiai SMS klastotėmis iš SEB klientų išviliojo 62.000 Eur  16

Sukčiai trumpųjų žinučių (SMS) klastotėmis iš SEB banko klientų išviliojo 62.000 Eur, šeštadienį rašo...

Finansai
2019.09.28
Metinė infliacija Lietuvoje rugsėjį sumažėjo iki 2% 2

Išankstiniais duomenimis, Lietuvoje infliacija, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą,...

Finansai
2019.09.27
Vilniaus kredito unijai sankcijos – paskirtas laikinasis administratorius 2

Vilniaus kredito unija, suteikdama paskolas, ne visada įsitikindavo skolininkų galimybėmis jas grąžinti,...

Rinkos
2019.09.27
Būdas verslui „pareguliuoti“ bankų paskolų maržas – išbandyti biržą Premium 2

Bankams netrykštant noru skolinti smulkiam ir vidutiniam verslui, tą daryti nori pavieniai investuotojai,...

Rinkos
2019.09.27
K. Georgieva patvirtinta TVF vadove – pareigas pradės eiti spalio 1 d. 1

Tarptautinio Valiutos fondo Direktorių valdyba patvirtino Kristaliną Georgievą naująja šios institucijos...

Verslo aplinka
2019.09.27
Eksportuotojai iriasi prieš srovę ant kaštų keteros  Premium

Silpstant paklausai užsienio šalyse, maloniai stebimas sparčiau, nei tikėtasi, augantis paslaugų ir prekių...

Finansai
2019.09.27
Trumpalaikių darbo vietų dalis Vokietijos pramonėje pasiekė recesijos lygį 1

Vokietijos pramonės įmonėse auga trumpalaikių darbo vietų skaičius. Įmonių apklausa parodė, kad 5,5%...

Pramonė
2019.09.26
Padidėjo baudos už kvitų neišdavimą – padavėjas gali gauti ir 900 Eur baudą Premium 4

Jeigu neišduodamas kasos aparato kvitas, baudą pirmiausia rizikuoja gauti kasininkas, pardavėjas ar...

Finansai
2019.09.26
M. Zalatorius: apmokestinus bankus šie patrauktų iš Lietuvos arba taptų filialais 35

Lietuvoje veikiančių bankų atstovai neigiamai vertina politikų teikiamus siūlymus apmokestinti kredito...

Finansai
2019.09.26
Paslaugų eksportas auga dukart sparčiau nei prekių 

Nors Lietuvos eksporto tempai lėtėja dėl lėtėjančio augimo užsienio šalyse, eksporto vertė išlieka istorinėse...

Finansai
2019.09.26
„Paysera“ pasiūlė mokėjimus per „Google Pay“ ir „Samsung Pay“ 15

Bendrovė „Paysera LT“ skelbia, kad nuo šiol jos siūlomas „Visa“ mokėjimų korteles galima susieti su „Google...

Paslaugos
2019.09.26
Danija susirūpino dėl bankininkų saugumo 6

Danijos vyriausybė siūlo imtis priemonių apsaugoti bankų tarnautojus nuo grėsmių, kurias kelia dėl įtartinų...

Rinkos
2019.09.26
Š. Ruzgys paliko „Luminor“ grupę 13

Šarūnas Ruzgys, ilgametis bankui „Luminor“ priklausančios investicijų valdymo įmonės „Luminor investicijų...

Rinkos
2019.09.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau