„AAA Law“ turi naują partnerį, subūrė bankininkystės ir finansinių paslaugų profesionalų komandą

Publikuota: 2019-09-20
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris

Šių metų vasaros pabaigoje prie advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ prisijungė asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas. Kartu su juo komanda pasipildė trimis itin patyrusiais finansinių paslaugų rinkos profesionalais: Aleksu Šulniumi, Tomu Lauručiu ir Žilvinu Mileriumi. Sukurtas bankininkystės bei finansinių paslaugų kompetencijų centras yra sudarytas iš teisininkų, finansinių technologijų, IT , pinigų plovimo prevencijos, finansų ir kitų rizikų valdymo konsultantų, kurie turi specializuotų žinių ir išskirtinių kompetencijų.

Tarpdisciplininė komanda

nuotrauka::1 left

„Šios komandos suformavimas ir naujo kompetencijos centro sukūrimas mums yra didelis žingsnis į priekį, reaguojant į besikeičiančius rinkos poreikius. Lietuvos reguliacinė aplinka yra itin palanki finansinių technologijų plėtrai, ir reikia patyrusių žmonių, kurie šia veikla užsiimančioms organizacijoms suteiktų specializuotas paslaugas „one stop shop“ principu. Pasitelkę tarpdisciplininę komandą, prie šios srities projektų galėsime prisidėti kompleksiniu sprendimu, apimančiu teisines, reguliacines, atitikties, IT, rizikų valdymo ir finansinių technologijų sritis“, – komentuoja advokatų kontoros „AAA Law“ vadovaujanti partnerė Giedrė Domkutė.

Keturi naujieji profesionalai – T. Ambrasas, A. Šulnius, T. Laurutis ir Ž. Milerius – yra dalyvavę įvairiuose vietos ir tarptautiniuose sandoriuose, yra dirbę valstybiniame ir privačiuose sektoriuose, užėmę vadovaujančias pareigas Lietuvoje veikiančiose bankuose. Jie paslaugas teiks tiek finansų rinkos senbuviams, tiek naujai besikuriantiems finansinių technologijų projektams.

„Per tris mūsų veiklos dešimtmečius rinka stipriai pasikeitė, technologijų vystymasis reikalauja naujo požiūrio į komandos sudėtį ir teisininko profesiją. Kyla poreikis iš naujo „peržiūrėti“ teisinių paslaugų spektrą ir kurti ateities advokatų kontoras“, – apie pokyčius kalba „AAA Law“ steigėjas Marius Jakulis Jason.

nuotrauka::2 right

Turi valstybinio ir privataus sektoriaus patirties

Naujasis „AAA Law“ asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas aktyviai prisideda prie finansinių paslaugų sektoriaus,
finansinių inovacijų politikos bei reguliavimo kūrimo Lietuvoje ir už jos ribų. Jis turi unikalios patirties, dirbant Europos Sąjungos institucijose, kuriant Bankų sąjungos teisės aktus ir formuojant naują atitikties praktiką bankininkystėje.

Tomas yra sukaupęs daugiau nei 12 metų patirtį finansinių paslaugų sektoriuje, iš kurių septynerius vadovavo tarpdisciplininiams projektams ir komandoms. Jis taip pat sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Bazelio universitete, Šveicarijoje apie bankų pertvarkymo teisinį režimą ir bankų krizių valdymą.

Pastaruoju metu T. Ambrasas vadovavo bankininkystės ir finansų komandai advokatų kontoroje „Cobalt“, anksčiau – „Deloitte“ bendrovėje, taip pat dirbo SEB banke. Jis taip pat buvo vienas iš didžiausios Lietuvoje finansinių technologijų bendruomenės organizacijos „FINTECH Lietuva“ iniciatorių.

„Finansinių paslaugų rinkai tampant vis labiau kompleksiška, natūraliai kyla didesnis bei įvairesnis klientų poreikis kovoti su reguliavimo „cunamiu“. Tuo tarpu reguliavimo užtikrinimas, savalaikis atitikties reikalavimų įgyvendinimas jau seniai yra strateginiu finansų rinkos dalyvių, tarpininkų bei aukščiausio lygio vadovų prioritetu. Be to, bendra mūsų komandos patirtis įrodė, kad skaitmenizacija ir technologinė revoliucija atneša pokyčius ir teisinių, IT, finansinių rizikų kontekste, o tai verčia verslą pergalvoti ir paslaugų tiekėjų pasirinkimo kriterijus“, – sako dr. Tomas Ambrasas.

nuotrauka::3 right

Jis priduria, kad sustiprėjusi komanda gali užtikrinti finansinių technologijų rinkoje reikalingą greitį, sklandų projektų valdymą ir aukščiausią kompetenciją. Komandos teikiamų paslaugų spektras apima licencijavimą, licencijuotų subjektų atitikties aptarnavimą, finansavimo sandorius, poveikio vertinimą, skirtumų analizę, reikalavimų įgyvendinimą, testavimą, projektų valdymą ir kitas paslaugas.

Kiti „AAA Law“ Bankininkystės ir finansų teisės grupės nariai, kontoroje dirbantys patarėjų pozicijose, turi ilgametės patirties skirtinguose bankininkystės, finansų ir fintech sektoriuose:

  • Aleksas Šulnius yra informacinių technologijų profesionalas, turintis 15 metų patirtį, iš kurių septynerius vadovauja IT projektams ir IT komandoms finansų sektoriuje. Įgijęs patirties Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, Aleksas puikiai išmano valstybinį ir verslo sektorius. Lietuvos banke jis buvo pagrindinis „blockchain“ techninės smėlio dėžės vizijos architektas, ir jo sukurta vizija buvo pripažinta kaip viena geriausių tarp Lietuvos valstybinio sektoriaus inovacijų tyrimų. Šiuo metu Aleksas toliau vadovauja IT komandai viename iš didžiausių Europos komercinių bankų. 
  • Tomas Laurutis yra procesų optimizavimo, duomenų analitikos, rizikų ir kompleksinių projektų valdymo profesionalas, turintis daugiau nei 20 metų vadovavimo įvairioms bankininkystės sritims patirtį. Jis dirbo SEB, DnB bankuose, šiuo metu vadovauja verslo konsultavimo ir duomenų analitikos kompanijai „Data Style“. 
  • Žilvinas Milerius turi daugiau kaip 20 metų darbo patirties bankuose. Jis buvo atsakingas už finansinių paslaugų (būsto, vartojamųjų ir verslo paskolų, mokėjimo kortelių ir mokėjimų, ir kt.)  gyventojams ir verslo klientams ir pardavimo kanalų plėtrą įvairiuose bankuose. Šiuo metu  vadovauja duomenų analizės ir prognozavimo kompanijai „Scorify“.

Advokatų kontoroje – septynios verslo teisės sritys

Vadovaujanti „AAA Law“ partnerė Giedrė Domkutė kontoros pokyčius įvardija kaip tam tikrą kontoros brandą. Šįmet „AAA Law“ išgrynino verslo teisės sritis, kurioms skirs didžiausią dėmesį: įmonių teisė, nekilnojamojo turto ir statybų teisė, ginčų teisė, bankininkystės ir finansų teisė, intelektinės nuosavybės teisė, technologijų ir žiniasklaidos teisė, muitų ir prekybos teisė.

„Pastaruosius kelis metus stipriai augame, todėl aktyviai inicijuojame pokyčius. Praėjusiais metais teisinių paslaugų pajamos išaugo 40 procentų, prie mūsų komandos prisijungė naujas partneris. Šįmet plėtrą pratęsia bankininkystės ir finansinių paslaugų teisės komandos stiprinimas“, – sako G. Domkutė.

Pirmoji kontoros plėtros banga buvo įgyvendinta praėjusiais metais, kai prie „AAA Law“ prisijungė advokatas Jonas Sakalauskas, iki tol dirbęs vienoje iš didžiausių Baltijos šalių advokatų kontorų.

„AAA Law“ teisines, verslo konsultacijų ir intelektinės nuosavybės apsaugos paslaugas teikia visose Baltijos šalyse, kuriose vienija daugiau kaip 50 savo srities profesionalų.

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VMI sietas kiauras – nesusieja bankų sąskaitų su gyventojų deklaracijomis Premium

Valstybinė mokesčių inspekcija nesugeba susieti didelių sumų gyventojų banko sąskaitose su gyventojų ir...

Finansai
05:45
Didžiausioje Lietuvos kredito unijoje – „Bankorus“ žlugimo sukeltos baimės ir vadovų raminimai Premium

Rato kredito unijos, kuri planuoja tapti banku, pajininkai baiminasi, kad kriptoturto platformos „Bankorus“...

Rinkos
2019.11.21
Darbo užmokestis III ketvirtį išaugo 9,5%

Vidutinės gyventojų darbo pajamos per metus padidėjo 9,5% ir trečiąjį ketvirtį siekė 1.277 Eur. Tokias ir...

Finansai
2019.11.21
Lietuvoje trečdaliu per daug mokytojų ir nėra „galimybių lango“ tai pakeisti Premium 3

Mūsų šalyje mokinių skaičius per pastaruosius 20 metų sumažėjo perpus, todėl turime per daug mokytojų ir...

Finansai
2019.11.21
TVF: 2020 m. biudžeto tikslai adekvatūs, tačiau pajamos suplanuotos optimistiškai Premium

Numatyti 2020 m. biudžeto balanso tikslai adekvatūs, tačiau pajamos suplanuotos per optimistiškai, ypač...

Finansai
2019.11.21
TVF misijos Lietuvoje vadovas: bankų mokestis turės padarinių Premium 5

Borja Gracia, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas, į Seimo sieną atsimušusius...

Finansai
2019.11.21
„General Financing“ nutraukus finansavimą, B. Vanagas gali nestartuoti Dakare  11

Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, 9 metus su žinomu Lietuvos sportininku...

Automobiliai
2019.11.21
Iki lapkričio 25 d. pratęsė PVM sąskaitų faktūrų registrų teikimo i.SAF terminą

Valstybinė mokesčių inspekcija dėl sistemos trikdžių iki lapkričio 25 d. (imtinai) pratęsė pridėtinės vertės...

Finansai
2019.11.21
Naujas bankas biržoje: verslo modelį sėkmingai įgyvendintų ir „Maxima“ Premium

Į Baltijos biržą susiruošęs estų kooperatyvų bankas „Coop Pank“ naudojasi skandinavų bankus sukrėtusių...

Rinkos
2019.11.21
Antras biudžetas chaoso skalėje 6

Šiandien Seime turėjo būti didžioji metų diena – pradėtas svarstyti svarbiausias šalies įstatymas – kitų metų...

Verslo aplinka
2019.11.21
Mažos palūkanos skatina „per daug rizikuoti“, įspėja ECB

Rekordiškai mažos palūkanų normos euro zonoje, kurios greičiausiai galios ir artimiausioje ateityje, skatina...

Rinkos
2019.11.20
Analitikai rėžia „Swedbank“ ir SEB akcijų vertinimus: pirkti nebepataria Premium

Europos ir JAV biržose atsinaujinus baimėms dėl JAV ir Kinijos derybų baigties, Baltijos rinkose buvo...

Rinkos
2019.11.20
V. Vasiliauskas: konkurencingam valstybiniam komerciniam bankui reikėtų apie 1 mlrd. Eur 7

Lietuvoje svarstant apie galimybę steigti valstybinį komercinį banką, Lietuvos banko (LB) valdybos...

Finansai
2019.11.20
Leista vykdyti didžiausią nuo 2008 m. krizės JAV bankų susijungimą

BB&T ir „SunTrust“ gavo paskutinį leidimą įgyvendinti didžiausią nuo 2008 metų finansų krizės laikų JAV bankų...

Rinkos
2019.11.20
Kodėl bankai tokie konservatyvūs statybos įmonių atžvilgiu

Lietuvos banko (LB) vertinimu, šalyje veikiantys komerciniai bankai į statybos įmonių kreditavimą žvelgia...

Statyba ir NT
2019.11.20
EK: Lietuvos biudžeto projektas atitinka fiskalinės drausmės taisykles 1

Europos Komisija konstatuoja, kad Lietuvos biudžeto plano 2020 m. projektas yra tinkamas – jis atitinka...

Verslo aplinka
2019.11.20
Veiklą pradėjo paskolų pasiūlymų palyginimo platforma „Credit King“ 1

Lietuvoje veiklą pradėjo asmeninių paskolų pasiūlymų platforma „Credit King“.

Rinkos
2019.11.20
Atsakingas investavimas: kur mitai, o kur realybė?

Vis daugiau investicinių fondų, valdančių milijardinį turtą, savo investicijas nukreipia į įmones ir verslus,...

Finansai
2019.11.20
„Swedbank“ įtariamas pažeidęs Rusijai paskelbtas JAV sankcijas 1

Stambus Rusijos ginklų gamybos koncerno „Kalašnikov“ akcininkas JAV ginklų gamybos bendrovei „Kalashnikov...

Finansai
2019.11.20
Butai nuomai kelia NT rinką ir finansų sistemos riziką, teigia LB 6

Investuotojų nuomai perkami būstai Lietuvos NT rinkai neabejotinai suteikia papildomo pagreičio, bet kartu...

Rinkos
2019.11.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau