„AAA Law“ turi naują partnerį, subūrė bankininkystės ir finansinių paslaugų profesionalų komandą

Reklama publikuota: 2019-09-20
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris
svg svg
Dr. Tomas Ambrasas, advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ bankininkystės ir finansinių paslaugų grupės vadovas,  asocijuotas partneris

Šių metų vasaros pabaigoje prie advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“ prisijungė asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas. Kartu su juo komanda pasipildė trimis itin patyrusiais finansinių paslaugų rinkos profesionalais: Aleksu Šulniumi, Tomu Lauručiu ir Žilvinu Mileriumi. Sukurtas bankininkystės bei finansinių paslaugų kompetencijų centras yra sudarytas iš teisininkų, finansinių technologijų, IT , pinigų plovimo prevencijos, finansų ir kitų rizikų valdymo konsultantų, kurie turi specializuotų žinių ir išskirtinių kompetencijų.

Tarpdisciplininė komanda

nuotrauka::1 left

„Šios komandos suformavimas ir naujo kompetencijos centro sukūrimas mums yra didelis žingsnis į priekį, reaguojant į besikeičiančius rinkos poreikius. Lietuvos reguliacinė aplinka yra itin palanki finansinių technologijų plėtrai, ir reikia patyrusių žmonių, kurie šia veikla užsiimančioms organizacijoms suteiktų specializuotas paslaugas „one stop shop“ principu. Pasitelkę tarpdisciplininę komandą, prie šios srities projektų galėsime prisidėti kompleksiniu sprendimu, apimančiu teisines, reguliacines, atitikties, IT, rizikų valdymo ir finansinių technologijų sritis“, – komentuoja advokatų kontoros „AAA Law“ vadovaujanti partnerė Giedrė Domkutė.

Keturi naujieji profesionalai – T. Ambrasas, A. Šulnius, T. Laurutis ir Ž. Milerius – yra dalyvavę įvairiuose vietos ir tarptautiniuose sandoriuose, yra dirbę valstybiniame ir privačiuose sektoriuose, užėmę vadovaujančias pareigas Lietuvoje veikiančiose bankuose. Jie paslaugas teiks tiek finansų rinkos senbuviams, tiek naujai besikuriantiems finansinių technologijų projektams.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Per tris mūsų veiklos dešimtmečius rinka stipriai pasikeitė, technologijų vystymasis reikalauja naujo požiūrio į komandos sudėtį ir teisininko profesiją. Kyla poreikis iš naujo „peržiūrėti“ teisinių paslaugų spektrą ir kurti ateities advokatų kontoras“, – apie pokyčius kalba „AAA Law“ steigėjas Marius Jakulis Jason.

nuotrauka::2 right

Turi valstybinio ir privataus sektoriaus patirties

Naujasis „AAA Law“ asocijuotas partneris dr. Tomas Ambrasas aktyviai prisideda prie finansinių paslaugų sektoriaus, finansinių inovacijų politikos bei reguliavimo kūrimo Lietuvoje ir už jos ribų. Jis turi unikalios patirties, dirbant Europos Sąjungos institucijose, kuriant Bankų sąjungos teisės aktus ir formuojant naują atitikties praktiką bankininkystėje.

Tomas yra sukaupęs daugiau nei 12 metų patirtį finansinių paslaugų sektoriuje, iš kurių septynerius vadovavo tarpdisciplininiams projektams ir komandoms. Jis taip pat sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Bazelio universitete, Šveicarijoje apie bankų pertvarkymo teisinį režimą ir bankų krizių valdymą.

Pastaruoju metu T. Ambrasas vadovavo bankininkystės ir finansų komandai advokatų kontoroje „Cobalt“, anksčiau – „Deloitte“ bendrovėje, taip pat dirbo SEB banke. Jis taip pat buvo vienas iš didžiausios Lietuvoje finansinių technologijų bendruomenės organizacijos „FINTECH Lietuva“ iniciatorių.

„Finansinių paslaugų rinkai tampant vis labiau kompleksiška, natūraliai kyla didesnis bei įvairesnis klientų poreikis kovoti su reguliavimo „cunamiu“. Tuo tarpu reguliavimo užtikrinimas, savalaikis atitikties reikalavimų įgyvendinimas jau seniai yra strateginiu finansų rinkos dalyvių, tarpininkų bei aukščiausio lygio vadovų prioritetu. Be to, bendra mūsų komandos patirtis įrodė, kad skaitmenizacija ir technologinė revoliucija atneša pokyčius ir teisinių, IT, finansinių rizikų kontekste, o tai verčia verslą pergalvoti ir paslaugų tiekėjų pasirinkimo kriterijus“, – sako dr. Tomas Ambrasas.

nuotrauka::3 right

Jis priduria, kad sustiprėjusi komanda gali užtikrinti finansinių technologijų rinkoje reikalingą greitį, sklandų projektų valdymą ir aukščiausią kompetenciją. Komandos teikiamų paslaugų spektras apima licencijavimą, licencijuotų subjektų atitikties aptarnavimą, finansavimo sandorius, poveikio vertinimą, skirtumų analizę, reikalavimų įgyvendinimą, testavimą, projektų valdymą ir kitas paslaugas.

Kiti „AAA Law“ Bankininkystės ir finansų teisės grupės nariai, kontoroje dirbantys patarėjų pozicijose, turi ilgametės patirties skirtinguose bankininkystės, finansų ir fintech sektoriuose:

  • Aleksas Šulnius yra informacinių technologijų profesionalas, turintis 15 metų patirtį, iš kurių septynerius vadovauja IT projektams ir IT komandoms finansų sektoriuje. Įgijęs patirties Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, Aleksas puikiai išmano valstybinį ir verslo sektorius. Lietuvos banke jis buvo pagrindinis „blockchain“ techninės smėlio dėžės vizijos architektas, ir jo sukurta vizija buvo pripažinta kaip viena geriausių tarp Lietuvos valstybinio sektoriaus inovacijų tyrimų. Šiuo metu Aleksas toliau vadovauja IT komandai viename iš didžiausių Europos komercinių bankų. 
  • Tomas Laurutis yra procesų optimizavimo, duomenų analitikos, rizikų ir kompleksinių projektų valdymo profesionalas, turintis daugiau nei 20 metų vadovavimo įvairioms bankininkystės sritims patirtį. Jis dirbo SEB, DnB bankuose, šiuo metu vadovauja verslo konsultavimo ir duomenų analitikos kompanijai „Data Style“. 
  • Žilvinas Milerius turi daugiau kaip 20 metų darbo patirties bankuose. Jis buvo atsakingas už finansinių paslaugų (būsto, vartojamųjų ir verslo paskolų, mokėjimo kortelių ir mokėjimų, ir kt.)  gyventojams ir verslo klientams ir pardavimo kanalų plėtrą įvairiuose bankuose. Šiuo metu  vadovauja duomenų analizės ir prognozavimo kompanijai „Scorify“.

Advokatų kontoroje – septynios verslo teisės sritys

Vadovaujanti „AAA Law“ partnerė Giedrė Domkutė kontoros pokyčius įvardija kaip tam tikrą kontoros brandą. Šįmet „AAA Law“ išgrynino verslo teisės sritis, kurioms skirs didžiausią dėmesį: įmonių teisė, nekilnojamojo turto ir statybų teisė, ginčų teisė, bankininkystės ir finansų teisė, intelektinės nuosavybės teisė, technologijų ir žiniasklaidos teisė, muitų ir prekybos teisė.

„Pastaruosius kelis metus stipriai augame, todėl aktyviai inicijuojame pokyčius. Praėjusiais metais teisinių paslaugų pajamos išaugo 40 procentų, prie mūsų komandos prisijungė naujas partneris. Šįmet plėtrą pratęsia bankininkystės ir finansinių paslaugų teisės komandos stiprinimas“, – sako G. Domkutė.

Pirmoji kontoros plėtros banga buvo įgyvendinta praėjusiais metais, kai prie „AAA Law“ prisijungė advokatas Jonas Sakalauskas, iki tol dirbęs vienoje iš didžiausių Baltijos šalių advokatų kontorų.

„AAA Law“ teisines, verslo konsultacijų ir intelektinės nuosavybės apsaugos paslaugas teikia visose Baltijos šalyse, kuriose vienija daugiau kaip 50 savo srities profesionalų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
Penkių mėnesių centrinės valdžios perviršis – 331 mln. Eur 9

Centrinės valdžios perviršis per penkis šių metų mėnesius siekė 331,1 mln. Eur ir sudarė 0,5% prognozuojamo...

Finansai
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
Vokietijoje infliacija birželį – 8,2%, Prancūzijoje – 6,5%

Ketvirtadienį paskelbta, kad metinė infliacija Prancūzijoje, antroje didžiausioje euro zonos ekonomikoje,...

Finansai
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
Finansų ministerija iki 15,8% didina infliacijos prognozę, apkarpė kitų metų BVP 2

Finansų ministerija (FM) nekeičia šių metu augimo prognozės, tačiau apkarpė kitų metų plėtros perspektyvas ir...

Finansai
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 26

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Savivaldybių valdomos įmonės 2021 m. patyrė 5,1 mln. Eur nuostolių

2021 metais bendros 239 savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pardavimo pajamos augo 14,8%, iki 977 mln. Eur,...

Finansai
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Birželį metinė infliacija pasiekė 20,5%, finansų ministrė liepą tikisi naujo šuolio 62

Metinė infliacija birželį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, padidėjo iki 20,5%. Gegužę...

Finansai
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Į Šiaulių banko stebėtojų tarybą siūlomi T. Okmanas, M. Raila

Į Šiaulių banko Stebėtojų tarybą siūlomi banko akcijų turinčių bendrovių „Tesonet“ ir „ME investicija“...

Rinkos
2022.06.29
E.Stankevičius: Esame vienintelė sporto šaka, kuri tiesiogiai investuoja į infrastruktūrą Verslo tribūna

Lietuvos futbolas patiria sukrėtimus, skaudžias akimirkas ir kuria kitokios ateities planus.„Esame...

Finansai
2022.06.29
Pažeidus atsiskaitymų grynaisiais tvarką baudos grės tiek verslui, tiek privatiems asmenims 5

Seimas antradienį nustatė sankcijas už atsiskaitymų grynaisiais ribojimo pažeidimus.

Finansai
2022.06.28
Finansinių sukčių padaryti nuostoliai pernai augo dukart, iki 10,2 mln. Eur

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei...

Rinkos
2022.06.28
„Sodra“: Pensijų anuitetų fondas augo dukart, gavėjų skaičius – beveik tris kartus

Dvejus metus veikiančio „Sodros“ Pensijų anuitetų fondo turtas pasiekė 18 mln. Eur ir yra 2,3 karto didesnis...

Rinkos
2022.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku