Per kelis mėnesius – 80.000 klientų ir milijoninė apyvarta

Publikuota: 2019-04-29
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“

Besinaudojančių apsipirkimui telefonu skirta mobiliąja programėle „MoQ“ per pora paskutiniųjų mėnesių išaugo 2,5 karto, operacijų skaičius – 5 kartus, o programėle atliekamų mokėjimų suma – net 7 kartus. Kur slypi toks spartus „MoQ“ populiarumo augimas?

„MoQ“ beta versija buvo paleista pernai rugpjūtį. Ji veikė iki š. m. vasario 11 d. ir jau buvo pritraukusi 30.000 vartotojų. Nuo šios datos buvo imtasi aktyvių viešinimo veiksmų ir balandį vartotojų skaičius perkopė 80.000. Jei vasarį per savaitę per programėlę buvo išleidžiama apie 45.000 Eur, tai dabar – daugiau kaip 300.000 Eur/sav. Atliekamų operacijų skaičius nuo beveik 20.000 išaugo iki 100.000 per mėnesį. Dabar su „MoQ“ akimirksniu atsiskaityti galima daugiau kaip 1.500 prekybos vietų ir 95% lietuviškų e-parduotuvių, o taip pat per kelias sekundes bet kuriuo laiku pervesti pinigų draugams išmaniuoju telefonu.

Besinaudojančių „MoQ“ šuolio priežastys atsiskleidžia, kai susipažįsti su programėlės funkcijų galimybėmis ir privalumais bei išskirtinumais.

Naudos verslui

„MoQ“ naudų sąrašas verslui prasideda nuo to, kad, pirma, ją galima paprastai integruoti į turimą kasos infrastruktūrą, antra, mokėjimai ir pervedimai „MoQ“ naudotojams veikia momentinių mokėjimų principu, todėl pinigai prekybininką ar kitą „MoQ“ naudotoją pasiekia iškart, kai tik įvyksta mokėjimas.

Bet, matyt, daugeliui smulkių verslininkų dar svarbiau, kad atlikti mokėjimui nereikia jokių papildomų įrenginių – kortelių skaitytuvo, kasos terminalo ir pan. Viskas, ką reikia turėti, tai pasirinkti MPOS sprendimą mobiliajame telefone. Tai ypač patogu smulkiajam verslui, o taip pat prekiaujant bilietais ar kitomis prekėmis, pvz., festivaliuose, mugėse ir kituose renginiuose.

nuotrauka::1 left

„Klientams aptarnauti ir tiksliai apyvartai bet kuriuo metu žinoti tereikia išmaniojo telefono su operacine sistema „Android“ ir mobiliosios programėlės „MoQ“, – aiškina Tomas Nemura, programėlę plėtojančios UAB „Mobilieji mokėjimai“ rinkodaros vadovas. – Kadangi mokėjimai atliekami akimirksniu bet kuriuo paros metu, ir pardavėjas ar paslaugos teikėjas, ir klientas iš karto mato mokėjimo patvirtinimą. Be to, naudojantis šia programėle ypač supaprastėja apskaita: telefone matoma operacijų istorija, galima lengviau rengti ataskaitas ir dienos uždarymo operacijas.“

Galimybę atsiskaityti su „MoQ“ ypač pamėgo šalies el. parduotuvių atstovai. „Šiandien daugiau kaip 95% jų jau integravę „MoQ“ atsiskaitymo būdą, – pasakoja T. Nemura. – Gal todėl, kad „MoQ“ el. prekyboje – greičiausias atsiskaitymo būdas, leidžiantis sumokėti vos kelių mygtukų paspaudimu. Pvz., telefonu naršantis vartotojas tiesiogiai nukreipiamas į „MoQ“ programėlę, kurioje vienu paspaudimu apmoka pateiktą mokėjimo prašymą, o kompiuteryje naršantis už prekes ar paslaugas sumoka nuskaitęs sugeneruotą QR kodą.“

Ir rinkodaros bei pardavimo priemonė

Naujausia „MoQ“ funkcija – skaitmeninis produkto ar paslaugos pardavimas nuo reklamos arba tiesiai iš „MoQ“ programėlės – dar padidino programėles galimybes ir padarė jį patraukliu rinkodaros bei pardavimo instrumentu. Nuo šiol bet koks produktas, turintis QR kodą spaudoje, lauko reklamoje, reklamos skydelyje internete ir t. t., gali būti įsigytas vos nuskaičius QR kodą ir patvirtinus mokėjimą. Atkrenta daug tarpinių žingsnių, pvz., pasirinkti produktą ir įsidėti į krepšelį, atlikti pavedimą ir pan., o pirkimas įvyksta akimirksniu. Dar paprasčiau pirkimas vyksta mobiliajame telefone – tereikia paspausti ant reklamos ir „MoQ“ automatiškai suformuoja mokėjimą, telieka jį patvirtinti vienu paspaudimu. Ši nauja funkcija patraukli ir skubančiam vartotojui, ir pardavimus siekiančiam padidinti pardavėjui, kadangi „MoQ“ sparčiai augdama sujungia vartotojų bazę su partneriaujančiais prekybininkais.

„MoQ“ plėtotojai planuoja ir daugiau verslui patrauklių bei naudingų funkcijų, pvz., pardavėjams ir paslaugų teikėjams sudarys galimybę į „MoQ“ aplikaciją įsidėti jų naudojamas klientų lojalumo korteles, kurių naudos bus taikomos apmokant pinigine telefone.

„Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto, – atskleidžia Monika Rimkūnaitė–Bložė, „Mobiliųjų mokėjimų“ generalinė direktorė. – Taip pat vystome ir jau esame suplanavę „MoQ“ papildomas funkcijas, pvz., š. m. II ketvirtyje mokant programėle bus galima palikti arbatpinigių, III ketvirtyje – turintys nuolatinių pasikartojančių mokėjimų, pvz., už sporto klubą, draudimą, fiksuotą lizingo įmoką, bet kokias kitas prenumeruojamas paslaugas ir produktus ar pan., gaus galimybę susiformuoti savotišką tiesioginį debetą – nuo jo sąskaitos arba atidėto mokėjimo limito bus automatiškai nuskaitomos nurodytos sumos“.

[infogram id="407fa6f9-b294-417c-be28-d58eb91d6d25" prefix="XGR" format="interactive" title="MOQ2"]

Vartotojui: paprasta ir patogu

„Unikalu, kad naudotis „MoQ“ galima... šioje apsipirkimo telefonu programėlės sąskaitoje neturint nei vieno cento, – pasakoja M. Rimkūnaitė–Bložė. – Mat mobiliojo ryšio teikėjai šios programėlės naudotojams suteikia iki 50 Eur mokėjimo atidėjimą. Šiais pinigais už pirkinius sumokėjęs mobiliojo operatoriaus klientas panaudotą sumą padengia kartu su sąskaita už mobiliojo ryšio paslaugas. Beje, statistika rodo, kad šia paslauga dažniausia naudojamasi mėnesio pradžioje, kol vartotojai dar nėra gavę atlyginimo. Kas ketvirtas atsiskaitymas „MoQ“ sistemoje jau dabar vyksta iš atidėto mokėjimo limito.“

Kadangi tai piniginė, nors ir telefone, matyt, ypač svarbu, kad ja paprasta ir greita atsiskaityti – tai įvyksta akimirksniu: pardavėjas programėlėje suveda atsiskaitymo sumą, o vartotojas savo išmaniuoju telefonu nuskaito sugeneruotą QR kodą ir iš karto sumoka nurodytą sumą.

Naudotojai taip pat giria ypač paprastą ir patogų „MoQ“ sąskaitos pasipildymą – tai įvyksta akimirksniu programėlėje pasirinkus funkciją „Pildyti MoQ sąskaitą“ iš savo banko kortelės ar banko pavedimu. Beje, pasipildyti sąskaitą iš kortelės akimirksniu galima bet kuriuo metu – 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. O norint niekada nepamiršti pasipildyti sąskaitos, tereikia pasirinkti automatinį papildymą: „MoQ“ susiejamas su kortele ir kai sąskaitos likutis pasiekia nustatytą sumą, ji automatiškai papildoma numatyta suma.

Taip pat paprasta pervesti pinigų kitam „MoQ“ vartotojui – tereikia pasirinkti jo kontaktus savo telefone, nurodyti pinigų sumą ir bet kuriuo paros metu pinigai per sekundes atsidurs nurodyto adresato sąskaitoje. Pavedimai tarp „MoQ“ vartotojų ir mokėtojų nenutrūko ir per Velykas, kai bankai 4 dienas neveikė ir pinigų nebuvo galima pervesti. Beje, pinigus galite pervesti ir bet kuriam „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“ klientui dar neturinčiam „MoQ“ sąskaitos – jis SMS gaus informaciją apie pavedimą, o susikūręs „MoQ“ paskyrą – ir pinigus.

Programėlę paprasta atsisiųsti ir įsidiegti – tai tetrunka kelias minutes. Visi šalies gyventojai ar leidimą nuolat gyventi turintys užsieniečiai, sulaukę 18 m., „MoQ“ programėle gali naudotis telefonu, kuriame yra viena iš trijų šalies operatorių – „Bitė“, „Tele2 ar „Telia“ – SIM kortelė ir įdiegta „Android 5.0“, „iOS 10.0“ ar naujesnė programinės įrangos versija. Naudotis „MoQ“ programėle vartotojui nieko nekainuoja.

Besinaudojantys „MoQ“ dar pažymi, kad pastaraisiais mėnesiais mokant šia programėle buvo galima dalyvauti gausybėje akcijų, kai apmokėjus tam tikro dydžio sąskaitą buvo grąžinama iki 3 Eur. Tiesa, didžioji dalis e-prekybos partnerių akcijas tęsia ir toliau.

[infogram id="8094a906-c715-43cc-b579-d7bd9fce8a1a" prefix="YNV" format="interactive" title="MOQ"]

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Deutsche Bank“ svarsto panaikinti 20.000 darbo vietų

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ svarsto sumažinti savo darbo jėgą daugiau nei penktadaliu, arba 20.000,...

Vadyba
2019.07.01
II pakopoje asmuo iš tikrųjų kaupti skiria nuo 5,7% iki 8% Premium 15

Kaupiantis II pensijų pakopoje maksimaliai į fondus perveda 3% atlyginimo prieš mokesčius. Skaičiuojant nuo...

Finansai
2019.07.01
G. Depardieu vengia mokesčių ir Rusijoje 1

Rusijos mokesčių administratoriui teko kuriam laikui užblokuoti prancūzų aktoriaus Gerardo Depardieu...

Verslo aplinka
2019.06.30
PVM atotrūkis: pilkas – nebūtinai vilkas 4

„Pilkas – ne vilkas, ilgaausis – ne kiškis, su kanopom – ne arklys, kas?“ – klausia liaudies mįslė. Lietuviui...

Verslo aplinka
2019.06.30
Bankui nepavyko „nubausti“ kreditą anksčiau grąžinusio kliento 8

Lietuvos gyventojai, kredito įstaigoje paėmę vartojimo kreditą ir per 14 dienų ar greičiau dėl jo...

Rinkos
2019.06.29
Mokesčių amnestijos nauda – bent 28 mln. Eur 3

Šimtai gyventojų ir įmonių pasinaudojo unikalia galimybe deklaruoti praeityje pamirštas ar nuslėptas pajamas...

Finansai
2019.06.29
Estų reikalavimu A. Šikštos bendrovės akcijos parduodamos varžytinėse 8

Estijos bendrovė „Viridis Invest“ iš Arūno Šikštos reikalauja daugiau nei 800.000 Eur. Areštuotos akcijos...

Finansai
2019.06.28
Prekiniai limitai: „Maximai“ prekių skolon saugu parduoti už 1,5 mln. Eur Premium 2

Didžiausiems verslams Lietuvoje vienas tiekėjas skolon gali parduoti prekių ir paslaugų už 1,5 mln. Eur. Kita...

Finansai
2019.06.28
K. Mažeika: 5% mokesčio nemokės smulkūs miškų savininkai ir įsipareigoję nekirsti miško   6

Smulkiausi miškų savininkai ir naudos iš savo miškų negaunantys asmenys neturės mokėti privataus miško...

Finansai
2019.06.27
„Swedbank“ klientas siuntė pinigus Dubajaus princui, nusiuntė sukčiams: susigrąžinti nepavyko 52

Lietuvos piliečiui E.S. nepavyko su Lietuvos banko pagalba iš Lietuvos „Swedbank“ išsireikalauti 22.700 USD,...

Rinkos
2019.06.27
Ekonomistas: Lietuvos bankai priversti atlikti ECB vaidmenį 21

Lietuvoje pasigirstant priekaištams dėl pernelyg aukštų ir didinamų palūkanų už paskolas, bankų ekonomistai...

Rinkos
2019.06.27
Suskaičiavo, kiek šiemet uždirbo gyvenimo ciklo pensijų fondai  Premium 6

Per penkis metų mėnesius daugiausiai, arba vidutiniškai 8,41% uždirbo jauniausio 17-23 metų amžiaus...

Finansai
2019.06.27
Trečią kartą patikino: „Revolut“ grėsmės nekelia 57

Strateginių įmonių sandorius tirianti vyriausybinė komisija dar kartą, jau trečią, ištyrė Jungtinės...

Rinkos
2019.06.27
E. važtaraščiai parodė, kas įsigyja prekių, bet nedeklaruoja pajamų 7

VMI patikrino didelius kiekius automobilių dalių įsigyjančius gyventojus ir įmones. Po šių veiksmų šeši...

Gazelė
2019.06.27
Kredito unija „Magnus” suteikė 3 mln. eurų paskolą projektui „Elija” vystyti Verslo tribūna

Vilniuje aktyviai veikianti kredito unija „Magnus” suteikė 3 mln. eurų paskolą nekilnojamojo turto projekto...

Finansai
2019.06.27
Ar darbdavys gali išsiųsti darbuotoją atostogauti privalomai?  Verslo tribūna 3

Ar darbdavys gali išsiųsti darbuotoją atostogauti privalomai? Ar gali darbuotojas atsisakyti eiti...

Vadyba
2019.06.27
Parduodant kriptovaliutą, reikės nustatyti tapatybę Premium 6

Jeigu klientas nori parduoti ar pirkti kriptovaliutos, kurios vertė siekia 1.000 Eur ar daugiau, keityklai...

Finansai
2019.06.27
FNTT: per e.mokėjimo įstaigą galimai išplauta 9 mln. Eur 11

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) įtaria, kad neteisėtai pasinaudojus suklastotais dokumentais...

Finansai
2019.06.26
V. Šapoka: neketiname veltis į akcizų karus su Estija ir Latvija 17

Lietuva neketina sekti Estijos bei Latvijos pavyzdžiu ir sumažinti akcizus visiems arba daliai alkoholinių...

Finansai
2019.06.26
V. Šapoka: dalindami pažadus 2020-iesiems turime būti konservatyvesni 1

Lietuva, siekdama didinti žmonių pajamas, privalo spartinti švietimo, sveikatos ir inovacijų politikos...

Finansai
2019.06.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau