Per kelis mėnesius – 80.000 klientų ir milijoninė apyvarta

Publikuota: 2019-04-29
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“

Besinaudojančių apsipirkimui telefonu skirta mobiliąja programėle „MoQ“ per pora paskutiniųjų mėnesių išaugo 2,5 karto, operacijų skaičius – 5 kartus, o programėle atliekamų mokėjimų suma – net 7 kartus. Kur slypi toks spartus „MoQ“ populiarumo augimas?

„MoQ“ beta versija buvo paleista pernai rugpjūtį. Ji veikė iki š. m. vasario 11 d. ir jau buvo pritraukusi 30.000 vartotojų. Nuo šios datos buvo imtasi aktyvių viešinimo veiksmų ir balandį vartotojų skaičius perkopė 80.000. Jei vasarį per savaitę per programėlę buvo išleidžiama apie 45.000 Eur, tai dabar – daugiau kaip 300.000 Eur/sav. Atliekamų operacijų skaičius nuo beveik 20.000 išaugo iki 100.000 per mėnesį. Dabar su „MoQ“ akimirksniu atsiskaityti galima daugiau kaip 1.500 prekybos vietų ir 95% lietuviškų e-parduotuvių, o taip pat per kelias sekundes bet kuriuo laiku pervesti pinigų draugams išmaniuoju telefonu.

Besinaudojančių „MoQ“ šuolio priežastys atsiskleidžia, kai susipažįsti su programėlės funkcijų galimybėmis ir privalumais bei išskirtinumais.

Naudos verslui

„MoQ“ naudų sąrašas verslui prasideda nuo to, kad, pirma, ją galima paprastai integruoti į turimą kasos infrastruktūrą, antra, mokėjimai ir pervedimai „MoQ“ naudotojams veikia momentinių mokėjimų principu, todėl pinigai prekybininką ar kitą „MoQ“ naudotoją pasiekia iškart, kai tik įvyksta mokėjimas.

Bet, matyt, daugeliui smulkių verslininkų dar svarbiau, kad atlikti mokėjimui nereikia jokių papildomų įrenginių – kortelių skaitytuvo, kasos terminalo ir pan. Viskas, ką reikia turėti, tai pasirinkti MPOS sprendimą mobiliajame telefone. Tai ypač patogu smulkiajam verslui, o taip pat prekiaujant bilietais ar kitomis prekėmis, pvz., festivaliuose, mugėse ir kituose renginiuose.

nuotrauka::1 left

„Klientams aptarnauti ir tiksliai apyvartai bet kuriuo metu žinoti tereikia išmaniojo telefono su operacine sistema „Android“ ir mobiliosios programėlės „MoQ“, – aiškina Tomas Nemura, programėlę plėtojančios UAB „Mobilieji mokėjimai“ rinkodaros vadovas. – Kadangi mokėjimai atliekami akimirksniu bet kuriuo paros metu, ir pardavėjas ar paslaugos teikėjas, ir klientas iš karto mato mokėjimo patvirtinimą. Be to, naudojantis šia programėle ypač supaprastėja apskaita: telefone matoma operacijų istorija, galima lengviau rengti ataskaitas ir dienos uždarymo operacijas.“

Galimybę atsiskaityti su „MoQ“ ypač pamėgo šalies el. parduotuvių atstovai. „Šiandien daugiau kaip 95% jų jau integravę „MoQ“ atsiskaitymo būdą, – pasakoja T. Nemura. – Gal todėl, kad „MoQ“ el. prekyboje – greičiausias atsiskaitymo būdas, leidžiantis sumokėti vos kelių mygtukų paspaudimu. Pvz., telefonu naršantis vartotojas tiesiogiai nukreipiamas į „MoQ“ programėlę, kurioje vienu paspaudimu apmoka pateiktą mokėjimo prašymą, o kompiuteryje naršantis už prekes ar paslaugas sumoka nuskaitęs sugeneruotą QR kodą.“

Ir rinkodaros bei pardavimo priemonė

Naujausia „MoQ“ funkcija – skaitmeninis produkto ar paslaugos pardavimas nuo reklamos arba tiesiai iš „MoQ“ programėlės – dar padidino programėles galimybes ir padarė jį patraukliu rinkodaros bei pardavimo instrumentu. Nuo šiol bet koks produktas, turintis QR kodą spaudoje, lauko reklamoje, reklamos skydelyje internete ir t. t., gali būti įsigytas vos nuskaičius QR kodą ir patvirtinus mokėjimą. Atkrenta daug tarpinių žingsnių, pvz., pasirinkti produktą ir įsidėti į krepšelį, atlikti pavedimą ir pan., o pirkimas įvyksta akimirksniu. Dar paprasčiau pirkimas vyksta mobiliajame telefone – tereikia paspausti ant reklamos ir „MoQ“ automatiškai suformuoja mokėjimą, telieka jį patvirtinti vienu paspaudimu. Ši nauja funkcija patraukli ir skubančiam vartotojui, ir pardavimus siekiančiam padidinti pardavėjui, kadangi „MoQ“ sparčiai augdama sujungia vartotojų bazę su partneriaujančiais prekybininkais.

„MoQ“ plėtotojai planuoja ir daugiau verslui patrauklių bei naudingų funkcijų, pvz., pardavėjams ir paslaugų teikėjams sudarys galimybę į „MoQ“ aplikaciją įsidėti jų naudojamas klientų lojalumo korteles, kurių naudos bus taikomos apmokant pinigine telefone.

„Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto, – atskleidžia Monika Rimkūnaitė–Bložė, „Mobiliųjų mokėjimų“ generalinė direktorė. – Taip pat vystome ir jau esame suplanavę „MoQ“ papildomas funkcijas, pvz., š. m. II ketvirtyje mokant programėle bus galima palikti arbatpinigių, III ketvirtyje – turintys nuolatinių pasikartojančių mokėjimų, pvz., už sporto klubą, draudimą, fiksuotą lizingo įmoką, bet kokias kitas prenumeruojamas paslaugas ir produktus ar pan., gaus galimybę susiformuoti savotišką tiesioginį debetą – nuo jo sąskaitos arba atidėto mokėjimo limito bus automatiškai nuskaitomos nurodytos sumos“.

[infogram id="407fa6f9-b294-417c-be28-d58eb91d6d25" prefix="XGR" format="interactive" title="MOQ2"]

Vartotojui: paprasta ir patogu

„Unikalu, kad naudotis „MoQ“ galima... šioje apsipirkimo telefonu programėlės sąskaitoje neturint nei vieno cento, – pasakoja M. Rimkūnaitė–Bložė. – Mat mobiliojo ryšio teikėjai šios programėlės naudotojams suteikia iki 50 Eur mokėjimo atidėjimą. Šiais pinigais už pirkinius sumokėjęs mobiliojo operatoriaus klientas panaudotą sumą padengia kartu su sąskaita už mobiliojo ryšio paslaugas. Beje, statistika rodo, kad šia paslauga dažniausia naudojamasi mėnesio pradžioje, kol vartotojai dar nėra gavę atlyginimo. Kas ketvirtas atsiskaitymas „MoQ“ sistemoje jau dabar vyksta iš atidėto mokėjimo limito.“

Kadangi tai piniginė, nors ir telefone, matyt, ypač svarbu, kad ja paprasta ir greita atsiskaityti – tai įvyksta akimirksniu: pardavėjas programėlėje suveda atsiskaitymo sumą, o vartotojas savo išmaniuoju telefonu nuskaito sugeneruotą QR kodą ir iš karto sumoka nurodytą sumą.

Naudotojai taip pat giria ypač paprastą ir patogų „MoQ“ sąskaitos pasipildymą – tai įvyksta akimirksniu programėlėje pasirinkus funkciją „Pildyti MoQ sąskaitą“ iš savo banko kortelės ar banko pavedimu. Beje, pasipildyti sąskaitą iš kortelės akimirksniu galima bet kuriuo metu – 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. O norint niekada nepamiršti pasipildyti sąskaitos, tereikia pasirinkti automatinį papildymą: „MoQ“ susiejamas su kortele ir kai sąskaitos likutis pasiekia nustatytą sumą, ji automatiškai papildoma numatyta suma.

Taip pat paprasta pervesti pinigų kitam „MoQ“ vartotojui – tereikia pasirinkti jo kontaktus savo telefone, nurodyti pinigų sumą ir bet kuriuo paros metu pinigai per sekundes atsidurs nurodyto adresato sąskaitoje. Pavedimai tarp „MoQ“ vartotojų ir mokėtojų nenutrūko ir per Velykas, kai bankai 4 dienas neveikė ir pinigų nebuvo galima pervesti. Beje, pinigus galite pervesti ir bet kuriam „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“ klientui dar neturinčiam „MoQ“ sąskaitos – jis SMS gaus informaciją apie pavedimą, o susikūręs „MoQ“ paskyrą – ir pinigus.

Programėlę paprasta atsisiųsti ir įsidiegti – tai tetrunka kelias minutes. Visi šalies gyventojai ar leidimą nuolat gyventi turintys užsieniečiai, sulaukę 18 m., „MoQ“ programėle gali naudotis telefonu, kuriame yra viena iš trijų šalies operatorių – „Bitė“, „Tele2 ar „Telia“ – SIM kortelė ir įdiegta „Android 5.0“, „iOS 10.0“ ar naujesnė programinės įrangos versija. Naudotis „MoQ“ programėle vartotojui nieko nekainuoja.

Besinaudojantys „MoQ“ dar pažymi, kad pastaraisiais mėnesiais mokant šia programėle buvo galima dalyvauti gausybėje akcijų, kai apmokėjus tam tikro dydžio sąskaitą buvo grąžinama iki 3 Eur. Tiesa, didžioji dalis e-prekybos partnerių akcijas tęsia ir toliau.

[infogram id="8094a906-c715-43cc-b579-d7bd9fce8a1a" prefix="YNV" format="interactive" title="MOQ"]

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Rašyti komentarą 0
Stambūs investuotojai, kol galima, masiškai supirkinėja miško valdas Premium

Svarstantiems parduoti mišką su žeme politikai pamėtėjo retą dovaną, kokia artimiausiais metais gali ir...

Finansai
05:45
„Doing Business“: kaip Baltijos šalys susirikiuoja statybos srityje Premium

Pasaulio banko kasmet skelbiamame pasaulio „Doing Business“ reitinge, vertinant procedūras išduodant leidimus...

Vadovai nebegalės išsimokėti 100% didesnių dienpinigių Premium

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įmonių vadovams nebelieka galimybės išsimokėti dvigubai didesnius dienpinigius, nei...

Finansai
05:45
ECB nepakeitė palūkanų

Europos centrinis bankas (ECB), kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų normų. Mario Draghi tarnybą palieka taip...

Rinkos
2019.10.24
Lietuvoje bando įsitvirtinti dar vienas neobankas „Bunq“ 5

Nyderlandų internetinis bankas „Bunq“ nuo šio mėnesio įtraukė Lietuvą į savo aptarnaujamų šalių sąrašą.

Rinkos
2019.10.24
VMI: informacija apie 40 duomenų klastojimo atvejų perduota Policijai

Šiemet VMI gavo 58 gyventojų skundus dėl galimai suklastotų ir jų vardu pateiktų popierinių prašymų skirti...

Finansai
2019.10.24
VMI įvardijo 9 dažniausias klaidas, kai gyventojai prašo susigrąžinti GPM

Patikrinusi beveik 3.000 prašymų pasinaudoti naujomis Gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis už nepilnamečių...

Finansai
2019.10.24
VMI: alkoholio akcizų pajamos šiemet augo 8,8%

Alkoholio akcizų pajamos per šių metų devynis mėnesius išaugo beveik 9%. Tai didžiąja dalimi lėmė vasario...

Finansai
2019.10.23
Klaipėdoje išaiškintas autoservisas, slėpęs pajamas ir mokėjęs algas vokeliuose 1

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos...

Paslaugos
2019.10.23
Atidėliojant pertvarkas smunka VVĮ pelnas, bet politikams tai tinka 1

Valstybės valdomos įmonių (VVĮ) pajamos pirmą metų pusmetį išaugo daugiau nei 10%, iki 1,5 mlrd. Eur, tačiau...

Finansai
2019.10.23
R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 5

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

Statyba ir NT
2019.10.23
Švedų „Swedbank“ grupę tiria ECB, JAV institucijos 2

Su finansiniais 9 mėnesių rezultatais Švedijos bankininkystės grupė atskleidė apie banko tyrimus, kuriuos...

Rinkos
2019.10.23
„Swedbank“ ir SEB pelnai Lietuvoje augo vienaženkle išraiška 2

Per devynis mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje uždirbo 95 mln. Eur grynojo pelno, SEB banko grupė – 87,8 mln. Eur.

Rinkos
2019.10.23
2020 m. biudžetas: V. Šapoka paaiškino, kodėl šešėlis Lietuvoje gerokai didesnis nei Estijoje Premium 1

Seimas vakar pritarė didesnėms viešųjų finansų išlaidoms, tačiau atmetė nekilnojamojo turto ir automobilių...

Finansai
2019.10.23
„Revolut“ perkelia klientus į lietuvišką įmonę: vengiantys VMI nebepasislėps 7

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“ savo klientus Lietuvoje, kurių iš viso yra...

Rinkos
2019.10.22
Ūkininkai žemės mokestį gali mokėti ne nuo trečdalio, o pusės mokestinės vertės

Seimas antradienį priėmė svarstyti pateiktas Žemės mokesčio įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus žemės...

Finansai
2019.10.22
Kelių balsų persvara Seimas po pateikimo pritarė akcizų padidinimui

Seimas po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Finansų ministerijos parengtiems akcizų įstatymo projektams.

Finansai
2019.10.22
Seimas Vyriausybei sugrąžino tobulinti NT mokestį, I.Šimonytė įžvelgė landų 3

Seimas antradienį atmetė ir Vyriausybei grąžino tobulinti mokestines pataisas, kuriomis siūloma nuo 200.000...

Finansai
2019.10.22
Pusę pasaulio bankų vertina kaip per silpnus atlaikyti nuosmukį

Daugiau kaip pusė pasaulio bankų yra per silpni, kad atlaikytų nuosmukį, reziumuoja sektoriaus tyrimą...

Rinkos
2019.10.22
„LBChain“ technologinės platformos kūrimo finale – IBM ir „Tieto“

Blokų grandinės technologija grįstos eksperimentinės Lietuvos banko (LB) platformos „LBChain“ kūrimo konkurse...

Technologijos
2019.10.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau