Per kelis mėnesius – 80.000 klientų ir milijoninė apyvarta

Publikuota: 2019-04-29
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“
Monika Rimkūnaitė–Bložė, UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė: „Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto.“

Besinaudojančių apsipirkimui telefonu skirta mobiliąja programėle „MoQ“ per pora paskutiniųjų mėnesių išaugo 2,5 karto, operacijų skaičius – 5 kartus, o programėle atliekamų mokėjimų suma – net 7 kartus. Kur slypi toks spartus „MoQ“ populiarumo augimas?

„MoQ“ beta versija buvo paleista pernai rugpjūtį. Ji veikė iki š. m. vasario 11 d. ir jau buvo pritraukusi 30.000 vartotojų. Nuo šios datos buvo imtasi aktyvių viešinimo veiksmų ir balandį vartotojų skaičius perkopė 80.000. Jei vasarį per savaitę per programėlę buvo išleidžiama apie 45.000 Eur, tai dabar – daugiau kaip 300.000 Eur/sav. Atliekamų operacijų skaičius nuo beveik 20.000 išaugo iki 100.000 per mėnesį. Dabar su „MoQ“ akimirksniu atsiskaityti galima daugiau kaip 1.500 prekybos vietų ir 95% lietuviškų e-parduotuvių, o taip pat per kelias sekundes bet kuriuo laiku pervesti pinigų draugams išmaniuoju telefonu.

Besinaudojančių „MoQ“ šuolio priežastys atsiskleidžia, kai susipažįsti su programėlės funkcijų galimybėmis ir privalumais bei išskirtinumais.

Naudos verslui

„MoQ“ naudų sąrašas verslui prasideda nuo to, kad, pirma, ją galima paprastai integruoti į turimą kasos infrastruktūrą, antra, mokėjimai ir pervedimai „MoQ“ naudotojams veikia momentinių mokėjimų principu, todėl pinigai prekybininką ar kitą „MoQ“ naudotoją pasiekia iškart, kai tik įvyksta mokėjimas.

Bet, matyt, daugeliui smulkių verslininkų dar svarbiau, kad atlikti mokėjimui nereikia jokių papildomų įrenginių – kortelių skaitytuvo, kasos terminalo ir pan. Viskas, ką reikia turėti, tai pasirinkti MPOS sprendimą mobiliajame telefone. Tai ypač patogu smulkiajam verslui, o taip pat prekiaujant bilietais ar kitomis prekėmis, pvz., festivaliuose, mugėse ir kituose renginiuose.

nuotrauka::1 left

„Klientams aptarnauti ir tiksliai apyvartai bet kuriuo metu žinoti tereikia išmaniojo telefono su operacine sistema „Android“ ir mobiliosios programėlės „MoQ“, – aiškina Tomas Nemura, programėlę plėtojančios UAB „Mobilieji mokėjimai“ rinkodaros vadovas. – Kadangi mokėjimai atliekami akimirksniu bet kuriuo paros metu, ir pardavėjas ar paslaugos teikėjas, ir klientas iš karto mato mokėjimo patvirtinimą. Be to, naudojantis šia programėle ypač supaprastėja apskaita: telefone matoma operacijų istorija, galima lengviau rengti ataskaitas ir dienos uždarymo operacijas.“

Galimybę atsiskaityti su „MoQ“ ypač pamėgo šalies el. parduotuvių atstovai. „Šiandien daugiau kaip 95% jų jau integravę „MoQ“ atsiskaitymo būdą, – pasakoja T. Nemura. – Gal todėl, kad „MoQ“ el. prekyboje – greičiausias atsiskaitymo būdas, leidžiantis sumokėti vos kelių mygtukų paspaudimu. Pvz., telefonu naršantis vartotojas tiesiogiai nukreipiamas į „MoQ“ programėlę, kurioje vienu paspaudimu apmoka pateiktą mokėjimo prašymą, o kompiuteryje naršantis už prekes ar paslaugas sumoka nuskaitęs sugeneruotą QR kodą.“

Ir rinkodaros bei pardavimo priemonė

Naujausia „MoQ“ funkcija – skaitmeninis produkto ar paslaugos pardavimas nuo reklamos arba tiesiai iš „MoQ“ programėlės – dar padidino programėles galimybes ir padarė jį patraukliu rinkodaros bei pardavimo instrumentu. Nuo šiol bet koks produktas, turintis QR kodą spaudoje, lauko reklamoje, reklamos skydelyje internete ir t. t., gali būti įsigytas vos nuskaičius QR kodą ir patvirtinus mokėjimą. Atkrenta daug tarpinių žingsnių, pvz., pasirinkti produktą ir įsidėti į krepšelį, atlikti pavedimą ir pan., o pirkimas įvyksta akimirksniu. Dar paprasčiau pirkimas vyksta mobiliajame telefone – tereikia paspausti ant reklamos ir „MoQ“ automatiškai suformuoja mokėjimą, telieka jį patvirtinti vienu paspaudimu. Ši nauja funkcija patraukli ir skubančiam vartotojui, ir pardavimus siekiančiam padidinti pardavėjui, kadangi „MoQ“ sparčiai augdama sujungia vartotojų bazę su partneriaujančiais prekybininkais.

„MoQ“ plėtotojai planuoja ir daugiau verslui patrauklių bei naudingų funkcijų, pvz., pardavėjams ir paslaugų teikėjams sudarys galimybę į „MoQ“ aplikaciją įsidėti jų naudojamas klientų lojalumo korteles, kurių naudos bus taikomos apmokant pinigine telefone.

„Mūsų tikslas – kuo labiau populiarinti mūsų partnerių pasiūlymus ir taip didinti jų apyvartas, todėl tam skiriame didžiąją dalį rinkodaros biudžeto, – atskleidžia Monika Rimkūnaitė–Bložė, „Mobiliųjų mokėjimų“ generalinė direktorė. – Taip pat vystome ir jau esame suplanavę „MoQ“ papildomas funkcijas, pvz., š. m. II ketvirtyje mokant programėle bus galima palikti arbatpinigių, III ketvirtyje – turintys nuolatinių pasikartojančių mokėjimų, pvz., už sporto klubą, draudimą, fiksuotą lizingo įmoką, bet kokias kitas prenumeruojamas paslaugas ir produktus ar pan., gaus galimybę susiformuoti savotišką tiesioginį debetą – nuo jo sąskaitos arba atidėto mokėjimo limito bus automatiškai nuskaitomos nurodytos sumos“.

[infogram id="407fa6f9-b294-417c-be28-d58eb91d6d25" prefix="XGR" format="interactive" title="MOQ2"]

Vartotojui: paprasta ir patogu

„Unikalu, kad naudotis „MoQ“ galima... šioje apsipirkimo telefonu programėlės sąskaitoje neturint nei vieno cento, – pasakoja M. Rimkūnaitė–Bložė. – Mat mobiliojo ryšio teikėjai šios programėlės naudotojams suteikia iki 50 Eur mokėjimo atidėjimą. Šiais pinigais už pirkinius sumokėjęs mobiliojo operatoriaus klientas panaudotą sumą padengia kartu su sąskaita už mobiliojo ryšio paslaugas. Beje, statistika rodo, kad šia paslauga dažniausia naudojamasi mėnesio pradžioje, kol vartotojai dar nėra gavę atlyginimo. Kas ketvirtas atsiskaitymas „MoQ“ sistemoje jau dabar vyksta iš atidėto mokėjimo limito.“

Kadangi tai piniginė, nors ir telefone, matyt, ypač svarbu, kad ja paprasta ir greita atsiskaityti – tai įvyksta akimirksniu: pardavėjas programėlėje suveda atsiskaitymo sumą, o vartotojas savo išmaniuoju telefonu nuskaito sugeneruotą QR kodą ir iš karto sumoka nurodytą sumą.

Naudotojai taip pat giria ypač paprastą ir patogų „MoQ“ sąskaitos pasipildymą – tai įvyksta akimirksniu programėlėje pasirinkus funkciją „Pildyti MoQ sąskaitą“ iš savo banko kortelės ar banko pavedimu. Beje, pasipildyti sąskaitą iš kortelės akimirksniu galima bet kuriuo metu – 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. O norint niekada nepamiršti pasipildyti sąskaitos, tereikia pasirinkti automatinį papildymą: „MoQ“ susiejamas su kortele ir kai sąskaitos likutis pasiekia nustatytą sumą, ji automatiškai papildoma numatyta suma.

Taip pat paprasta pervesti pinigų kitam „MoQ“ vartotojui – tereikia pasirinkti jo kontaktus savo telefone, nurodyti pinigų sumą ir bet kuriuo paros metu pinigai per sekundes atsidurs nurodyto adresato sąskaitoje. Pavedimai tarp „MoQ“ vartotojų ir mokėtojų nenutrūko ir per Velykas, kai bankai 4 dienas neveikė ir pinigų nebuvo galima pervesti. Beje, pinigus galite pervesti ir bet kuriam „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“ klientui dar neturinčiam „MoQ“ sąskaitos – jis SMS gaus informaciją apie pavedimą, o susikūręs „MoQ“ paskyrą – ir pinigus.

Programėlę paprasta atsisiųsti ir įsidiegti – tai tetrunka kelias minutes. Visi šalies gyventojai ar leidimą nuolat gyventi turintys užsieniečiai, sulaukę 18 m., „MoQ“ programėle gali naudotis telefonu, kuriame yra viena iš trijų šalies operatorių – „Bitė“, „Tele2 ar „Telia“ – SIM kortelė ir įdiegta „Android 5.0“, „iOS 10.0“ ar naujesnė programinės įrangos versija. Naudotis „MoQ“ programėle vartotojui nieko nekainuoja.

Besinaudojantys „MoQ“ dar pažymi, kad pastaraisiais mėnesiais mokant šia programėle buvo galima dalyvauti gausybėje akcijų, kai apmokėjus tam tikro dydžio sąskaitą buvo grąžinama iki 3 Eur. Tiesa, didžioji dalis e-prekybos partnerių akcijas tęsia ir toliau.

[infogram id="8094a906-c715-43cc-b579-d7bd9fce8a1a" prefix="YNV" format="interactive" title="MOQ"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Iljos Laurso įmonių reorganizacija 1

Verslininko Ilja Laurso įkurta įmonė „GetJar Baltic“, sukūrusi mobiliųjų aplikacijų platinimo platformą...

Finansai
16:57
Medicinos bankas – kol kas be paveldėtojo Premium

Nuo pagrindinio Medicinos banko akcininko Sauliaus Karoso mirties praėjo pusketvirto mėnesio, tačiau bankas...

Rinkos
15:49
Ant svarstyklių: pasyvus investavimas ar II ir III pensijų pakopos Premium 4

Ką rinktis – pasyvų savarankišką investavimą per indeksinius fondus, kurie siūlo mažus mokesčius ir yra...

Finansai
05:45
Estai žaidžia su ugnimi: rengiasi atrakinti II pakopos pensijų fondus Premium 11

Estai pribrendo savajai pensijų sistemos reformai. Kontroversiškiausias siūlymas leisti žmonėms apskritai...

Finansai
10:38
Siūlo inovatyvius turto finansavimo sprendimus Verslo tribūna 1

Kasmet stabiliai augantys lizingo rinkos rodikliai tik patvirtina, kad paklausa šiai paslaugai auga tiek tarp...

Verslas auga
06:00
Refinansavimas – galimybė verslui atsikvėpti lengviau Verslo tribūna 1

Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių paimtų verslo paskolų apimtys pasiekė beveik 9 mlrd. eurų, didžioji...

Finansai
06:00
„Inreal“ vadovas: bankų elgesys kelia didelį nerimą Premium 16

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, sako pritariantis...

Centrinės valdžios perviršis pirmąjį ketvirtį – 91,3 mln. Eur

Centrinės valdžios perviršis sausio-kovo mėnesiais buvo 91,3 mln. Eur ir sudarė 0,2% prognozuojamo 2019 m.

Finansai
2019.04.30
Pensijų reforma balandį prislopo, fondai ėmė skaičiuoti viščiukus Premium 4

Suskaičiavus, kiek pensijų fondų dalyvių ir kokiomis sąlygomis apsisprendė kaupti toliau, per keturis pirmus...

Finansai
2019.04.30
Draudimo rinka auga, skvarba atsilieka nuo ES

Mūsų šalies gyventojams dažniau draudus transporto priemones ir medicinines išlaidas, Lietuvos ne gyvybės...

Finansai
2019.04.30
Prezidentė LB valdybos nariais paskyrė A. Kuniyoshi ir M. Jurgilą

Asta Kuniyoshi paskirta naująja Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoja, o Marius Jurgilas...

Verslo aplinka
2019.04.30
Lietuva demonstruoja spartų augimą – BVP didėjo 3,8% 21

Šių metų pirmąjį ketvirtį realus Lietuvos BVP palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai augo 3,8%, skelbia...

Finansai
2019.04.30
„Danske Bank“ pelnas krito 39% 2

Danijos didžiausio banko pelną pakirto nepalankios palūkanų tendencijos ir išlaidos atitikties ir pinigų...

Rinkos
2019.04.30
SEB grynasis pelnas augo 13,3%, indėliai išsipūtė 21% 1

Šių metų 1 ketvirtį SEB banko grupė Lietuvoje uždirbo 27,2 mln. Eur grynojo pelno, arba 13% daugiau nei prieš...

Rinkos
2019.04.30
Sveikatos draudimas: darbdavių atrasta motyvacija darbuotojams Verslo tribūna

Konkurencija darbo rinkoje nuolat aštrėja. Darbdaviai ieško kuo svaresnių motyvavimo svertų ir esamiems...

Finansai
2019.04.30
„SME Finance“ – nebankinio finansavimo lyderis Baltijos regione Verslo tribūna

Daugiau kaip 10 m. patirtį finansų sektoriuje turinčių profesionalų komanda į rinką žengė užsibrėžusi aiškų...

Finansai
2019.04.30
Stambieji greitai nebesutilps 4

Lietuvoje veikiančios laisvosios ekonominės zonos (LEZ) pastaruoju metu rinko gerą investicijų derlių, todėl...

Pramonė
2019.04.30
S. Jakeliūno veiklą V. Vasiliauskas prilygino beprasmiam Paryžiaus katedros gaisrui Premium 27

Ekonominės plėtros korekcijos, tikėtina, nėra laikinos, todėl valdžia turi atsakingiau rengtis kitai krizei,...

Finansai
2019.04.30
Tik 7 savivaldybės skelbia minimalią privalomą informaciją apie savo įmones, didmiesčių ten nėra Premium 2

Tik 7 savivaldybės iš 60 skelbia minimalią privalomą informaciją apie savo įmones. Tarp tų, kurios tenkina...

Finansai
2019.04.29
Pakaitalą bankomatams sugalvojęs startuolis kuriasi Lietuvoje 13

Lietuvos bankas išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją naujai steigiamai UAB „Sonect Europe“, kuri...

Rinkos
2019.04.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau