Vyriausybė siūlys nuo kitų metų panaikinti 5% mokestį miškų savininkams

Vyriausybė siūlys nuo kitų metų Seimui atsisakyti nuo 2015 m. privačių miškų savininkams taikomo 5% mokesčio už parduotą medieną ir statų mišką.
Tai pareiškė Aleksandras Muzikevičius, premjero patarėjas, kalbėdamas Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijoje (LMSA).
Grįžtant prie 5%, jaučiame ir girdime, kad šis mokestis yra našta. Vakar šnekėjau su naujuoju aplinkos ministru ir jis patikino, kad artimiausiu metu bus pateiktas Vyriausybės nutarimas dėl Miškų įstatymo keitimo, kad būtų atsisakyta šio mokesčio, cituojamas p. Muzikevičius, kuris kalbėjo LMSA renginyje balandžio 18 d.
Gegužės mėnesį planuojamas pateikti LRV nutarimas. Mokesčio būtų atsisakyta nuo kitų metų sausio 1 dienos, antradienį Verslo žinioms planus patvirtino Kęstutis Mažeika, aplinkos ministras.
Premjero patarėjas taip pat nurodė, kad ir toliau išliks šiuo metu Aplinkos ministerijos administruojama Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programa (jos lėšos formuojamos iš VĮ Valstybinių miškų urėdijos ir privačių miškų valdytojų mokamų 5% mokesčių). Netrukus prasidės ir diskusija, kokiu būdu finansuoti šią programą.
Abejotina mokesčio nauda
LMSA nurodo, kad tai yra vienintelis tokio pobūdžio mokestis privačių miškų savininkams ES šalyse nuo galutinės pardavimo kainos parduodant statų mišką ar apvaliąją medieną (o ne pajamų ar pelno) ir taip baudžiantis didesnę pridėtinę vertę kuriančius miškų savininkus. Kuo didesnė pardavimo kaina, tuo didesni atskaitymai, o jei parduodamas miškas su žeme, šis mokestis nemokamas.
Mokestis įsigaliojo nuo 2015 m. Jo iš privačių fizinių ir juridinių asmenų kasmet surenkama 3 mln.Eur, tačiau, LMSA teigimu, netektys dėl sumažėjusių GPM įplaukų, dėl sumažėjusių gamybos apimčių ir su tuo susijusių įmokų nepalyginamai didesnės. Šiuo metu Lietuvoje yra 250.000 privačių miško savininkų.
Mokestis ne kartą kritikuotas kaip perteklinis, tačiau didžiausia miško savininkų pasipiktinimą kelia tai, kad užuot iš mokesčio surinktos lėšos, kaip žadėjo jo iniciatorius socialdemokratas ir Seimo narys Algimantas Salamakinas, būtų naudojamos miško kelių tvarkymui, iš tiesų finansuota Generalinė miškų urėdija (veikusi iki 2018 m.), kitos tarnybos ir jų darbuotojų išlaikymas. Ponas Salamakinas buvo žadėjęs mokestį sumažinti per puse iki 2,5% kartu su 2017 m. biudžetu, tačiau toks siūlymas taip ir nebuvo pateiktas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti