ES finansų ministrai pritarė, kad bankai būtų gelbėjami iš savo lėšų

Ekonomikos ir finansų reikalų tarnybos (ECOFIN) posėdyje valstybės narės pritarė pakeitimams, kurie pakankamai daug galių palieka vietiniams centriniams bankams.
Valstybės narės pritarė Tarybos ir Europos Parlamento derybų rezultatams dėl esminių Bankų įstatymų paketo nuostatų.
Anot Finansų ministerijos (FM), nacionalinėms bankų priežiūros institucijoms suteikta pakankamai galių sprendžiant kapitalo, likvidumo ir kitų reikalavimų nustatymą šalyje veikiantiems užsienio kapitalo bankams.
Priimti sprendimai turi sumažinti su bankais susijusias rizikas bei užbaigti Europos Sąjungoje vykdomą pokrizinę bankų reformą, taip pat sustiprinti visos finansų sistemos stabilumą bei jos atsparumą nepalankiems pokyčiams rinkoje. Pritarta Lietuvai labai svarbiai nuostatai, jog finansinių sunkumų atveju bankai būtų gelbėjami jų pačių ištekliais, o ne mokesčių mokėtojų lėšomis, pranešime spaudai cituojama Miglė Tuskienė, finansų viceministrė.
Šiuo metu bankai nuo turimų indėlių moka draudimo įmokas į Indėlių ir investicijų draudimo fondą.
Aptarė IT mokestį
ECOFIN posėdyje taip pat buvo svarstomas skaitmeninių paslaugų apmokestinimo klausimas. Vokietijos ir Prancūzijos delegacijos ECOFIN susitikimo išvakarėse pasiūlė kuo sparčiau sutarti dėl siauresnės apimties ES lygiu taikomo mokesčio pajamas, gautas iš skaitmeninės reklamos, apmokestinti 3% tarifu. Šis mokestis būtų pradėtas taikyti nuo 2021 m. ir galiotų iki tol, kol būtų priimti sprendimai pasauliniu lygiu. Pirmininkaujančios Austrijos pateiktas kompromisas ne visoms valstybėms narėms buvo priimtinas, todėl valstybės narės diskutuos šiuo klausimu toliau.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti