Du trečdaliai VšĮ Registrų centrui neatskleidė dalininkų

Daugiau kaip du trečdaliai šalyje įregistruotų viešųjų įstaigų (VšĮ) neatskleidžia informacijos apie savo dalininkus, nors tai daryti jas įpareigoja įstatymas. Registrų centras išsiuntė joms priminimus.
Šiuo metu šalyje iš viso yra beveik 11.000 viešųjų įstaigų, duomenis apie savo dalininkus į Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (JADIS) yra pateikusios 3.200 viešųjų įstaigų, informuoja VĮ Registrų centras. Duomenis apie viešosios įstaigos dalininkų pasikeitimus į JADIS reikia pateikti per 5 dienas. Tai turi padaryti ir vieną dalininką turinčios įstaigos.
RC šią savaitę daugiau kaip 7.000 viešųjų įstaigų išsiuntė priminimus, kad reikia pateikti duomenis apie savo dalininkus.
Nepateikus šių duomenų Juridinių asmenų registro (JAR) tvarkytojas negali įregistruoti viešosios įstaigos dalininkų sprendimu pakeistų įstaigos vadovo, buveinės, įstatų ar kitų duomenų ir dokumentų. Pagal galiojančius teisės aktus viešosios įstaigos taip pat turi teikti savo finansines ir veiklos ataskaitas, nes, priešingu atveju, gali prarasti paramos gavėjo statusą.
Nepateikus informacijos uždarųjų akcinių bendrovių, viešųjų įstaigų ar mažųjų bendrijų vadovams gali būti skirtos nuo 30 iki 1.450 Eur baudos.
Per penkias dienas nuo įregistravimo duomenis apie akcininkus turi pateikti ir uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos. Mažosios bendrijos nariais įregistruoti asmenys negali gauti tam tikrų išmokų (pavyzdžiui, bedarbio), todėl svarbu, kad JADIS turėtų aktualią informaciją apie mažosios bendrijos narius ir šiais duomenimis galėtų naudotis Sodra.
Šiuo metu šalyje yra 124.500 uždarųjų akcinių bendrovių, iš kurių duomenis apie akcininkus į JADIS yra pateikusios beveik 105.000 bendrovių, taip pat Lietuvoje yra beveik 15.400 mažųjų bendrijų, o duomenis apie savo narius į JADIS pateikusios beveik 12.800 mažųjų bendrijų.
Nuo šių metų gruodžio Registrų centras planuoja sudaryti galimybę į JADIS teikti informaciją ir apie žemės ūkio bendrovių ir kooperatinių bendrovių narius. Šiuo metu Lietuvoje yra per 1.000 žemės ūkio bendrovių ir beveik 650 kooperatinių bendrovių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti