Europos Parlamentas pritarė PVM reformai

Europos Parlamentas pritarė Europos Komisijos pasiūlytai pridėtinės vertės mokesčio reformai, kuri be kitų pakeitimų numato ir galimybę šaliai taikyti vieną mažesnį kaip 5% lengvatinį PVM tarifą.
Europos Parlamentas (EP) balsavo dėl PVM tarifų nustatymo tvarkos ir palengvinimų smulkiajam ir vidutiniam verslui. Naujasis pasiūlymas leis ES valstybėms taikyti tris lengvatinius tarifus: du nuo 5% iki valstybės nustatyto standartinio tarifo ir vieną iki 5%. Europarlamentarai papildomai siūlė nustatyti, kad maksimalus tarifas negali viršyti 25%.
Europos Komisija siūlo panaikinti galimybę taikyti 0% PVM tarifą eksportui, nes nesąžiningiems verslininkams tai leidžia iš viso išvengti šio mokesčio. Tyrimai rodo, kad dėl sukčiavimo Europos Sąjungos šalių viešieji finansai praranda 50 mlrd. Eur pajamų per metus.
Taip pat planuojama nustatyti vieno langelio principą užsienyje parduodančioms įmonėms bus paprasčiau įvykdyti savo prievoles.
Prekybininkai galės savo kalba pateikti deklaracijas ir atlikti mokėjimus naudodamiesi vienu interneto portalu ir pagal tas pačias taisykles
bei administracinius šablonus kaip savo šalyje. Tada valstybės narės sumokės PVM tiesiogiai viena kitai, kaip jau yra dabar teikiant visas e. paslaugas.
Skaičiuojant PVM ir taikant jo tarifus planuojama pereiti prie paskirties vietos principo, pagal kurį galutinė PVM suma visada mokama galutinio vartotojo valstybei narei, taikant tos valstybės narės tarifą. Tokia tvarka jau dabar taikoma teikiant e. paslaugas.
Bus supaprastintos sąskaitų faktūrų išrašymo taisyklės ir pardavėjai galės vykdami tarpvalstybinę prekybą, sąskaitas faktūras galima bus išrašyti pagal savo šalies taisykles.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti